İğneli Epilasyon Kol için iğneli epilasyon

ECEU

Üye
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2021
46
7
28
Vücut için özellikle (üst kol) iğneli epilasyona giden arkadaşlar var mı?

Yeni başlayan ya da benim gibi bir süredir devam eden arkadaşlar varsa; sürecin nasıl ilerlediği,derinin iyileşme süreci vs. için konuya bekliyorum.

Ben😂 kışın yaptirin kol vucut biraz gec iyilesiyor yuze gore. Ama 10 numara rahatlik oluyor

Tşk ederim cevabınız için. Evet çok geç iyileşiyo hatta benim aylar oldu hala lekelerim duruyo sadece silikleşti :KK43: Sizin tamamen bittimi eskisi gibi oluyo mu cilt? Bende rahat edebilirim artık inşallah ya

iğneli epilasyon sürecim hala devam ediyo daha yolun başındayım ama umutluyum. Artık az seanslar almak yerine saatleri uzattım biran önce bitirmeye niyetliyim. Lekeleri umursamamaya çalışıyorum yeterki bitsin kafasındayım çünkü evleneceğim. Kesinlikle geçicekmiş zaten. Cildim kuru ve hassas o yüzden daha da geç olabilir sanırım.

En son aralık 4te, 2saat 40dk çalıştık. Bi 3 saat daha gideceğim ve bir kolumun nerdeyse %90 kısmı tam tur olmuş olacak. Çok ince iç taraftakilere elletmiyorum.

Ocak ayında da diğer kolumu tam tur yaptırıcam inşallah. Şubat ve mart ayları da artık tekrar geri çıkanları toplatma seansları olur diye düşünüyorum. (Keşke hiç geri çıkmasa)

Yaza kadar komple bitmeyecek ama rahatlıcakmışım. Yazın devam edemem çünkü güneş daha fazla leke yapabilir ve kalıcı olur. Yaptırabilseydim önümüzdeki kış biterdi ama yazı dinlenme süreci olarak geçiricem mecbur. Umarım düşündüğüm gibi ilerler süreç.

Tamamen bitince de lekelerle uğraşırım diyorum çünkü lazerden dolayı üst kolum tetiklendi ve tek çarem iğneli epilasyon. Maddi ve manevi olarak çok yıpratıcı bir süreç yaşıyorum Allah yardımcımız olsun.

Bugün 2saat 50dk yine sol kola çalıştık kalan bölge için (omuza yakın yerler). İnce ve sıklar o yüzden şu an tam tur olmadı ama kabası gitti. Artık kalanları çıkanlarla beraber toplattırmayı düşünüyorum.

1hafta sonraki seansta artık sağ kola geçicem 3 saatlik.

Bugün sağ kol için çalıştık. 2saat 35dk sürdü. Üst kolun anca yarısı falan halloldu.
Salı ve perşembe yine seanslarım var ama dk ücreti aşırı derece de artmış gidebilir miyim bilmiyorum. Sık sık gidip bir an önce kurtulmak istiyordum ama bu gidişle yarım kol için bile bi servet bırakıcam herhalde.
İlk defa baticon sürüldü işlem sonrası. İlk gün hiçbir şey sürmicem o yüzden. 3gün krem. Kabuklar düşünce de hametan madecassol karışımından sürücem 10 gün kadar.
Şu an tek ihtiyacım olan şey sabır.

Evet bugün yine 2 saat 48 dakika işlem yaptık sağ üst kol için. Kalan yarısından devam ettik. Son seanstan sonra tam tur olur herhalde. Toplam sağ kol için 5saat 23dk çalışmışız. O kadar sık yoğunlar ki bi üst kol o kafar saatte tam tur bile olmadı. Artık 1bucuk saatte falan biter inşallah.
Önceden hep az saatlerde gittiğim için kabuklar,yaralar göze batmıyodu ama su an sık sık yapıldığı için bütün kolum komple kabuk olcak:KK43:

Geniş bölgelerine sık işlem yaptıran var mı acaba? Daha mı iyi bir anda yaptırıp hepsinden kurtulmak tecrübe etmiş varsa sevinirim cevaplarsa

güzel baktığınız sürece hiçbir sorun olmuyor sadece daha geç iyileşiyor kabuklar geçtikten sonra kalan hafif lekeler daha geç geçiyor isterseniz kabuklar geçtikten sonra kremle destekleyerek süreci hızlandırırsınız

güzel baktığınız sürece hiçbir sorun olmuyor sadece daha geç iyileşiyor kabuklar geçtikten sonra kalan hafif lekeler daha geç geçiyor isterseniz kabuklar geçtikten sonra kremle destekleyerek süreci hızlandırırsınız
Teşekkür ederim cevabınız için. Geçte olsa iyileşiyosa ona da şükür ama 1 seneyi bulur gibi sanki. Kabuktan sonra nokta nokta lekeleri mutlaka kremle destekliyorum fakat onun haricinde tenimde bölgesel bi kırmızılıkta var renk değişimi gibi parça parça. Oda sık çalışmadan dolayı mı acaba?

Benim de öyle olmuştu dün yazacaktım ama belki bende öyle olmuştur diye yanıltmak istemedim kolumda kırmızılık hafif gölgelenme gibi ama böyle hani nokta nokta kabuk lekelerinin dışında bir şey.Belimde de hafif kararma olmuştu ama gün geçtikçe açılıyor renk ki ben yapış yapış olmasını sevmediğimden hiç krem vs kullanmıyorum aslında yapmam lazım

İçim rahatladı biraz,evet tam da tarif ettiğiniz gibi oluyor. Bende hiç sevmiyorum özellikle de kabuklar varken ama sürmesem nasıl olur bilemediğimden devam ediyorum. Sadece pudra yeterli diyor bazıları ama benim kol çok hassas fazla kabuklanmam oluyor ve de yüzde olduğu gibi minik değiller yara kabuğu gibi.
Siz işlemden sonra bakımınızı nasıl yapıyordunuz? Kusura bakmayın çok sordum ama.

Benim de öyle olmuştu dün yazacaktım ama belki bende öyle olmuştur diye yanıltmak istemedim kolumda kırmızılık hafif gölgelenme gibi ama böyle hani nokta nokta kabuk lekelerinin dışında bir şey.Belimde de hafif kararma olmuştu ama gün geçtikçe açılıyor renk ki ben yapış yapış olmasını sevmediğimden hiç krem vs kullanmıyorum aslında yapmam lazım

Merak ettiklerinizi sorun tabi bilirim daha yeni başlarken yaşanan tedirginlikleri.Vücutta genelde kabuklar bi tık daha büyük oluyor normal.Yüzüme yaptırmışsam ya da boynuma o gün işlemden hemen sonra imex sürüyorum.Tüm gece kalıyor o.Ertesi günler kabuklar düşene kadar sadece pudra.Vücutta ilk gün de dahil sadece pudra.Kabuklar geçtikten sonra iyileşmeyi hızlandırmak için krem.Ama dediğim gibi ben kremden çok haz etmiyorum ha kalan lekeler 3 ayda geçmiyor da 6 ayda geçiyo ya da 8 ayda işlem doğru yapılmışsa muhakkak bu sürelerde tamamen iyileşmiş oluyo cilt.

çok sağolun bilgileriniz için. Özel mesaj ilettim size,bakarsınız müsait olursanız :)

Uzun zamandır konuma yazmamıştım,toparlama yapayım hemde bir kaç bilgi vereyim.

En son mart ayında işlem yaptırdım 3 aydır gitmiyorum. Başlayalı 1 sene olmuş. Geçen sene haziran ayında 2 saatlik deneme ile başlamışım kollarımı aldırmaya. Lekeler tabiki ilk zamanki gibi değil, ama geçmişte değil. Sadece renkleri soluyor. Bazen daha az belli oluyor,bazen daha çok. Nerdeyse sene oldu ama bu lekeler ne zaman geçecek komple bilemiyorum,tecrübe ediyorum. Tecrübe eden varsa da yardımını beklerim. Tüyler için daha almam gereken seanslar var. Ama yüzde olarak çok azaldı rahatsız etmeyecek derecede şu an.

Bu arada leke konusu da gerçekten kişiye göre değişen bir şey. Şöyle ki; Ben arkadaşımla birlikte aynı yere,aynı kişiye aynı bölgelerimizi yaptırmamıza rağmen onun cildi lekesiz çok güzel iyileşiyor ama benim aylarca geçmeyen lekelerim oldu. İşlemi yapan aynı, bölge aynı, ama sonuç çok farklı. Ki ben arkadaşımdan daha çok bakımına dikkat eden biri olarak böyle bi sonuç yaşandı. O yüzden mutlaka küçük bir yerinizde denettirin. Yapan kişi iyi olabilir başkasında leke kalmamış olabilir ama bu demek değil ki sizde de aynısı olacak. Aslında yüzüm için başlamıştım çok önce iğneliye ve hiçbir sorun yaşamadan (lekesiz-izsiz) kurtuldum,birkez koltukaltıma birkaç kez göğüs ucumada yaptırdım yine sorun yaşamamıştım ama kollarım öyle olmadı. O yüzden bu yolda serüven tamamen kişiye özel. Şimdilik tek duam şu lekelerin tamamen yok olması ve eylül ayı gibi tekrar başlayıp kalanlardan tamamen kurtulmak.

Uzun zamandır konuma yazmamıştım,toparlama yapayım hemde bir kaç bilgi vereyim.

En son mart ayında işlem yaptırdım 3 aydır gitmiyorum. Başlayalı 1 sene olmuş. Geçen sene haziran ayında 2 saatlik deneme ile başlamışım kollarımı aldırmaya. Lekeler tabiki ilk zamanki gibi değil, ama geçmişte değil. Sadece renkleri soluyor. Bazen daha az belli oluyor,bazen daha çok. Nerdeyse sene oldu ama bu lekeler ne zaman geçecek komple bilemiyorum,tecrübe ediyorum. Tecrübe eden varsa da yardımını beklerim. Tüyler için daha almam gereken seanslar var. Ama yüzde olarak çok azaldı rahatsız etmeyecek derecede şu an.

Bu arada leke konusu da gerçekten kişiye göre değişen bir şey. Şöyle ki; Ben arkadaşımla birlikte aynı yere,aynı kişiye aynı bölgelerimizi yaptırmamıza rağmen onun cildi lekesiz çok güzel iyileşiyor ama benim aylarca geçmeyen lekelerim oldu. İşlemi yapan aynı, bölge aynı, ama sonuç çok farklı. Ki ben arkadaşımdan daha çok bakımına dikkat eden biri olarak böyle bi sonuç yaşandı. O yüzden mutlaka küçük bir yerinizde denettirin. Yapan kişi iyi olabilir başkasında leke kalmamış olabilir ama bu demek değil ki sizde de aynısı olacak. Aslında yüzüm için başlamıştım çok önce iğneliye ve hiçbir sorun yaşamadan (lekesiz-izsiz) kurtuldum,birkez koltukaltıma birkaç kez göğüs ucumada yaptırdım yine sorun yaşamamıştım ama kollarım öyle olmadı. O yüzden bu yolda serüven tamamen kişiye özel. Şimdilik tek duam şu lekelerin tamamen yok olması ve eylül ayı gibi tekrar başlayıp kalanlardan tamamen kurtulmak.
Siz nerde yaptırmıştınız iğneliyi

X