Bebek Beslenmesi Kolik bebek anneleri,kolik sancınız kaç ay sürdü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bizde akşam 6 gibi başlayıp yatana kadar sürüyordu şükür 3.ayda bıçak gibi kesildi darısı diğer bebişlerin başına:emir_bebek:

4. ayin sonunda ancak bitti..
ama ben de bittim kolikli bebek cok yoruyor insani.
denemedigim sey kalmadi.
Allah tum kolik bebek annelerine sabir versin.

kızlar kolik bitince bu mızmızlanmalarda bitiyor mu?
bide evdemiydi hep bebek dışarı çıkarmadınız mı hiç?gezmedi mi

bende kolik bebek annesiyim bebeğim şuAN 10 HAFTALIK ancak gözle görülür bir düzelme yok.. sadece biraz etrafını farkedebildii için oyalayabiliyorum. en harika en sesli enhareketli en renkli oyuncakların oyalama süresi 20 dakika... sonra tıs tıs.. sonra ağlamalar... 4 kez doktora götürdüm.. gaz bu kadar olmaz dediler.. o kadar çocuk büyüttük seninki kadar ağlayan görmedik dediler... aladığı zaman komşular geliyor çocuğa ne oluyor diye...

zor günler geçiriyorum. ben ve eşim..
son gittiğim doktora şöyle bir soru sordum. bu ağalamalrın ona bir zararı var mı dedim. o da bana hiç unutamayacağım bi cvp verdi." hayır sana zararı var", evet arkadaşlar bebeklerimizin ağlamalrının bize zararı var ona yok. geçecek.3 ay diyorlar da 9 aya kadar çektim diyen de var.. siz yinede kendinizi 3 aya adapte edin daha kolay katlanılır oluyor. hiç gezmeye götüremedim bebeğimi.. ona ne kıyafetler almıştım oysaki. etrafımda benle ne kadar doğum yapan hamileler varsa normal hayatına döndü. ben hala evde pijamalarla geziyorum. bebeği her ağladığında hoplatmak zıplatmak ve emzirmekten ter süt ve kusmuk kokuyorum..
NEDEN Mı?
stressli gebeliğe bağlı infantil kolik yüzünden..
allah hepimize sabır versin,kuvvet versin umarım en kısa zamanda biterde çocuğumuzun tadını çıkarırız.
hamile olan varsa bunu okuyan kafasına hiiiiiiiiiiiç bişe takmasın... bebeği sağlıklıysa karnında kendi sağlıklıysa yeter. yok kilo aldım, o bunu dedi, o şunudedi diye kendini 9 ay boyunca heder etmesin benim gibi...
GEÇECEK.. UMARIM EN KISA ZAMANDA.....

kader arkadaşım, konunun devamı gelmemiş, acaba ne zaman tam olarak bitti sizin sorununuz, çünkü ben de birebir aynılarını yaşıyorum, 55 günlük olduk

her ne kadar bu illet için gaz ilaçları kullansak da hayır cnm,kolik tam olarak gaz sancısı değil.Bizim doktorumuzun açıklamasına göre kolik:büyüme sırasında mide ve bağırsaklarda oluşan basınç ve gerilme sancısı...
Benim bebişte 1,5 aylık ve biz de ev halkı olarak çıldırma noktasındayız.bazen hafifliyor gibi oluyor 3-5 gün sonra aynı sancılarla neredeyse 24 saat geçirdiğimiz zamanlar oluyor.sen dua et 12 ile 5 arası susturamıyormuşsun bizimki 24 saat öyle.arada zor bela uyutursak biraz nefes alıyoruz o da en fazla 1 saat falan sürüyor.
Allah hepimizi tez zamanda kurtarsın inşallah...

konunun devamı gelmemiş, acaba ne zaman tam olarak bitti sizin sorununuz, çünkü ben de birebir aynılarını yaşıyorum, 55 günlük olduk

elektirk süpürgesi en güzeli ben ilaç kullnadım bebeğim çatlama noktsın ageldi o ağladı ben ağladım. son elektirik süpürgesini bi açtım ohhh dünya varmış. yok bu iş boşanmaya kadar gidecekti koçiş uykusuz ben uykusuz birbirmiz yiyoduk:)

kolay gelsin valla cnm işin zor benim bebeğimde kolikti.neler çektiğini anlayabiliorum.bizde neler denemedikki ilaçlar bitkisel çaylar gaz çıkarma yöntemleri masaj hiçbiri çözüm deil.gaz sürekli ürüyor çünkü.bizde 3 ay kesintisiz sürdü.3 ayın sonunda atlattık çok şükür darısı başına cnm..

benim bebeğimin de gaz sancıları vardı ama ööle saatlerce ağlamazdı.haftada 3 gün akşamları saat 8-10 arası ağlar susardı sürekli ağlamazdı ama ona bile dayanamazdım ben.önce zinco kullandım hiçbi işe yaramadı.sonra doktor nurse harvey's önerdi o cidden işe yaradı bizde.vermeyi unutursam basıyodu çığlığı.günde 4 kez 2 mama kaşığı veriyordum.gece önce ilacı verip sonra emziriyordum.doktor 40 günlük olunca şurubu bırak genelde bu zamanda geçer dedi.denedik geçmedi.2.5 aylık olunca yeniden bıraktık çooooook şükür geçti.Allah herkese kolaylık versin.şimdi 4 aylık oldu dünya tatlısı.çoook güler yüzlü maşşallah.

76 gün sürdü sakın bi ilaç kullanma sabırlı ol. karnıan sıcak tülbent poposunun altına sıcak su torbası koy.gazını cıkarmadan sakın uyutma. sürekli sırtını sıvazla. ve yüzüstü yatır hareket etmesini sagla. emin ol bitacek bugğnler.

benimki 3 ay da bitti.ama 40 gün deliriyordu resmen.sonra sab simplex adında yurtdışından gelen bir ilaç kullandım hafifledi.çırpınıp çığlık çığlığa ağlamaları kesildi.3.aydada tamamen ilacı bıraktım ve gaz bitti.şükürler olsun şimdi pırt pırt kendi kendine yapıyor.ne alttan ne üstten sorunumuz yok.

cnm benm oglumun bir haftalıkken basladı 3 aylıkken bitti çok şükür allah yardımcın olsn

3,5 ayllıken yani geçtiğimiz kurban bayramında bitti kızımınki çokkkk şükür

allah kolikli bebeklerin hepsini kurtarsın

Benim oğlumda da vardı kolik, 20 günlükken başladı 8. ayına gelipte yürütece binmeye başlayınca geçti. Çok zor günlerdi. Genelde akşam üstü 5 te başlardı uyuyana kadar bazende gece yarısı tutardı. Arabayla dolaştırmak işe yarıyordu biraz. Sebebi stresli hamimilelik diye düşünüorum. Bütün kolikli bebek annelerine Allah sabır versin.

Kızlar benim oğlum da 3 aylık olana dek çok gaz sancısı vardı. Ben aspiratörü çalıştırıp karşısında kucağımda sallayarak uyutuyordum Okadar ağlıyordu ki kucağımda resmen yorgunluktan bayılarak uykuya dalıyordu. Biz o dönem Nurse Harvey bitkisel şurubu kullandık ve çokta faydasını gördük. Hepinize geçmiş olsun. Az sabır diyorum.

benim kızımın 13. gün başladı 2,5 aylık olana kadar sürdü.. zor bir dönem ama.. geçiyor..
sevgiler..

unuttuğum başka bir şey.. orhan osman ın kolik adlı cd si bizde işe yaradı.. o cd deki şarkıları çalınca kızım rahatlıyor ağlamıyordu..
sevgiler..

benim kızımda kolikti 24 saat ağlıyordu nerdeyse ayağımda sallamaktan topuklarım yara olmuştu o derece yani ama 4 aylıkken bitti biz piyasadaki bütün gaz gidericileri kullandık haftada en az 2 sefer doktora giderdik acillerde sabahlardık ama kendi geçene kadar hiçbirşeyin faydası olmadı allah kolaylık versin tez zamanda geçirsin inşallah

ilk kızımda 9 ay sürdü.2. m 6 aylık şu an devam ediyor.colinox biraz fayda ediyor ama kesin çözüm büyümeleri.

benim kızım da sürekli emmek istiyor dayanamıyorum devamlı meme istiyor henüz 28 günlüğüz kilo alımını da bilmiyorum doymuyor mu yoksa gaz sorunu oldugu için doymadıgını mı zannediyor .emzik veriyormusunuz ben eşim annem babam sırayla kucaktan kucağa geziyor emzik tavsiye etmiyoruz dedi doktor.bizde vermedik bugüne kadar ama dayanılmaz oluyor aglıyor aglıyor susmuyor meme almadan.KOLİK olabilir mi?

X