Bebek Beslenmesi Kolik bebek anneleri,kolik sancınız kaç ay sürdü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Ah kafaları yicem bende. 4. ayımız bitti fakat halen gaz sancılarımız bitmedi gitti. uyumuyoruz sabahlıyoruz resmen 5.ayda çocuklar 15 saat uyurmuş bizimki 24 saatte toplasak 5 saat uyumuyo ne yattığımdan bişi anlıyorum ne uyuduğumdan. ağrısı var durmuyo diye calpol veriyorum etki etmiyo fitil veriyorum etki etmiyo anca ağlıyo ağlıyo akıl sağlığımı yitircem yakında çocuğa zarar vermekden korkuyorum o raddeye geldim. kendimi çocuğa vurmamak için zor tutuyorum.
biogaia şurup,aptamil conformil mama kullandık biz.4.ayımızda geçti sancılarımız çok şükür.sizi anlamamak mümkün değil,sabırlı olun.gerginliğimi anlıyordu benim oğlum,ben ne kadar gerginsem,o kadar şiddetle ağlıyordu.geçti çok şükür,her çocuğun gelişimi farklı,bana da hiç geçmeyecek gibi geliyodu,geçecek emin olun...

2.çocuğumda da aynı kolik sancılarını yaşıyorum malesef Allah hepimizin yardımcısı olsun.Dün gece yine acildeydim

Eski bir konu ama yazmak istedim zira surekli arastirdim buralari kackez okudum hic bitmiycek sandim 70 gunlukken bicak gibi kesildi bizim hic btmiycek sandim gece 5 lere kadae agliyordu cildurcaktim artik....biraz sabir ilaci yok ne nurse harveys ne metsil ne sab simplex hep oyalamaca sadece zaman kizim 3.5 aylik simdi gulucukler atiyor emiyor uyuyor cok iyi Allaha sukur inanin hepsi gececek....50 gundede biten var 6 aydada bizim kisa surdu cok sukur hepsi gececek bunu okuyan olursa...

kızlar bişi sorcam bu kolik süreçte çarşafta sallama gibi şeylere bebekler alışırmı bebeğimi başka türlü uyutmanın imkanı yok çünkü

Merhaba Benim bebegim 6 ayini 5 gün geçiyor ilk çağlardaki krize girdiği sancılar yok fakat hala duzensiz. Tamam hergun kakasini yapiyo ama çok sıkıntılı zor bela uyutuyorum yarım saat sonra ağlayarak uyanıp ikiniyo bütün gün ikiniyo akşam saat 9 da uyutmaya özen gösteriyorum düzeni olsun diye gece 1 e kadar falan 10 kere uyanıyor ikiniyo birşey yapamıyor emerek geri daliyo sonra yine bazen baya ses geliyor uyanıkken tamam diyorum bezi doldurdu aciyorum altını azıcık bi kaka gerisi gazmis bi sure sonra yine basliyo ikinmaya yine birazcık kaka çoğunu hala benim yardimimla yapiyo karnını ovuyorum bezini açık bırakıp bacaklarını havaya dikiyorum artık bazen son çare tuvalete tutar gibi tutuyorum ole yapiyo bazen çok zorlanıyor hiç bi turlu yapamıyor aradan biraz geçiyor ole yapiyo bu arada hep ikiniyo Dr anne sütü aliyo normal 6 ayda düzelir dedi olmadı cerraha goturdum makat darligina baktı yok bisi cildircam ne zaman düzeltecek bilmem bebeği böyle olan başka anne varmi

bizimde akşam 6 ile 9 ar
Kolik bebek sahibi bir anneyim ve her kolikli anne gibi uykusuz,yorgun,bezgin ve perişanım.
Her bebeğin kolik sancısı farklı aylarda bitiyor okuduğuma göre.Sormak istediğim bazı sorular var:Sizin bebeğiniz de benimki gibi-altı temiz karnı tok da olsa- uyanık olduğu her dakika ağlıyor mu?
Ayrıca kolik dönemini atlatmış olan anneler:Sizin kolik sıkıntılarınız ne zaman bitti?:ecrin_bebek:

bizimde akşam 6 ile 9 arasıydı 2,5 ayda geçti çok şükür

Benimde 4,5 aylıkooğlum ve üçüncüjhaftasında başladıkoligi. İki hhaftadır bira düzelirgibi oldu iki aksamdir yine eskisi gibi aağlaroldu.GGündüzuuykusufazla yok.AAkşam üç dört saat uyur uyanırondan sonra surekli mmızmız. İşin kotusu kolik sebebiyle de kucağa alıştı bide kucağıunutturma derdimiz olacak. DDışarı çıkarıyorum bebek arabasında durmuyor surekli kucak istiyor. O yüzden hiçbir yere gitmek istemiyorum ve evde olmaktan iyice bunaldim.İlerleyen aylarda değişirmiacaba

Eski konu ama yeni anneler rahat olmaya calisin.Mutlaka bebekten bebeğe değişir ancak bizimkinde gaza bağlı krizler 2.5 aylikken azalmaya başladı 6 aylikken büyük ölçüde bitti ancak bu kez ek gıdalara başlayınca tekrar başladı. Tabiki o ilk günlerde olduğu gibi değil ama bazı gıdaları sindirmekte zorlanıyor zaman zaman. Ama o aglama krizleri geçecek korkmayın. Biz her gece dayanamayıp acile kosardik.Hep aynı cevabı alır donerdik.Sadece sabır. Şu an 9 aylik ve yaramazligindan muzdaribiz.Eski günleri hatırlayıp
sukrediyoruz.

Bu arada eklemeyi unutmuşum.Biz muskat kullandık ve cok faydasını gördük. Rahatlayip uyurdu. Tabi hersey dozunda ben zor durumlarda mama veya anne sütüne yarım çay kaşığı rendelenmiş verirdim.Bi de bifiform diye bi damla kullandik çok az onun faydasını gördük. Birde kundak.kundaklayip kolumda sallardim. Deneyin derim. Yapmam dedigim herseyi yaptim.

Umarim benim kizimin da cabuk gecer bu sıkıntısı. Ise baslayacagim gunu dusundukce stres oluorm bebegimin kolik problemi gecmezse die :'(

• 3.5 aylik bebeğim 21.00 02.30 arası ağlama krizine giriyoruz.Ne zaman geçeceğini çok merak ediyorum.Laktoz intoleransi dediler sut ve urunleri yemedim.Yediklerime cok dikkat ettim hatta bi gün sadece zeytin ekmek yedim ama durum değişmedi hala sut ve ürünleri yemiyorum Sıcak tuttum , neler yapmadım ama durum hala aynı Allah yardımcımız olsun.

Merhaba sevgili anneler.
Kolik bebeği olan annelerin sigara kullanıp kullanmadığını merak ediyorum.Bazı makalelerde ilişkili olduğu yazıyor.Bu sebeple gerçekten bu problemi yaşayan kişilerden duymak istedim açıkçası.Paylaşırsanız çok sevinirim.

İmdaaatttt! Çıldırmak üzereyim. Bi yakınım kolikli bebeği olanlara şunu der çocuk büyüdük ce derdi büyür ama kolıklı bebek annelerinin en dertli dönemi. 15günlükken başladı krizleri 3ayrı ilde 6ayrı doktora götrdük kaç akşam arabayla şehir turu yaptık kullanmadğım damla kalmadı zinco sab biogaia ve daha neler.. Sonuç hüsran ikindi 4te başlayıp akşam 9 a kadar aralıksız morarma nefessiz kalacak kadar ağlama krizleri tüm gün ne tuvalet ihtiyacı ne yemek ne uyku herşeyi unuttum 2.5 aylık olduk hala aynı artık hayattan bıktım güneşi unuttum bi hava alsın diye çıkarayım dedim apar topar eve geri girmem bir oluyor bide etrafta çok bilen teyzeler yok sallama yok kucapa alıştırma diye nasihat vermeyi seven o uyuz tipler yahu bu bebek kolik kolik yani sebepsiz ağlıyor susmuyor beyinsiz beyinlere birde laf yetiştir ne olur biri bana bugünleri n geçeceğini söylesin

İmdaaatttt! Çıldırmak üzereyim. Bi yakınım kolikli bebeği olanlara şunu der çocuk büyüdük ce derdi büyür ama kolıklı bebek annelerinin en dertli dönemi. 15günlükken başladı krizleri 3ayrı ilde 6ayrı doktora götrdük kaç akşam arabayla şehir turu yaptık kullanmadğım damla kalmadı zinco sab biogaia ve daha neler.. Sonuç hüsran ikindi 4te başlayıp akşam 9 a kadar aralıksız morarma nefessiz kalacak kadar ağlama krizleri tüm gün ne tuvalet ihtiyacı ne yemek ne uyku herşeyi unuttum 2.5 aylık olduk hala aynı artık hayattan bıktım güneşi unuttum bi hava alsın diye çıkarayım dedim apar topar eve geri girmem bir oluyor bide etrafta çok bilen teyzeler yok sallama yok kucapa alıştırma diye nasihat vermeyi seven o uyuz tipler yahu bu bebek kolik kolik yani sebepsiz ağlıyor susmuyor beyinsiz beyinlere birde laf yetiştir ne olur biri bana bugünleri n geçeceğini söylesin
Gerçekten çok zor bir durum ben Biogaia kullandım bizde ise yaramadı. Şimdi Nurse heavy Colex kullanıyoruz bebeğimin gaz sıkıntısı bayagi çözüldü. Ayrıca fön makinası sesi de sakinlestiriyor. Bebeğinizin fazla ağlamasına izin vermeden onu alın sakinleştirin birde bizimkinin dikine sallanmak hoşuna gidiyor. Bizde bunlar az da olsa rahatlama sağladı. Inşallah hepimiz bu zor günleri atlatiriz
.

Umarım düzelmistir bebeğiniz.benimki de 3 ekim de doğdu şu an 3 aya yaklaştı işte.ve kolik malesef .3 ay bitince geçer diyorlar.hergün duadayım fazla uzun sürmesin diye :KK43::KK47:

ben de derdini anlamıyorum çocugun karnı tok altı temiz sürekli ağlıyor aç mı diye mamaya bile geçiyorum tüm gün uyumuyor aç kalıyorum dinlenme yok süt sağacak zamanım bile yok. uyuyamıyor battaniyelerde sallayıp duruyorum 3 bitmek üzere bekliyorum artık çok yoruldum Allah sabır versin bizlere

Benim bebeğime de kolik demişlerdi uyurken bile agliyordu ama kullandığımız d vitaminin yan etkisinden kaynaklaniyormus hiçbir doktorun bu konu hakkında bilgisi yok.d vitaminini değiştirdik ve her şey normale döndü.bazı bebekler hassasiyet gösteriyor muş.siz ne kullanıyorsunuz?belki sizin de bebeğiniz kolik değildir.1 ay boşuna mahfolduk biz.

Son düzenleme:
X