Bebek Beslenmesi Kolik bebek anneleri,kolik sancınız kaç ay sürdü?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Bebeğin anne karnının içinde duyduğu frekans aralığındaki sesleri dinleyince kendini güvende hissettiği ve sakinleştiği tespit edilmiştir. Bazı müzisyenler bu seslerden oluşan albüm çalışmaları yapmışlardır. Koliğin bu yöntemle önlenmesini konu alan bir belgesel hazırlıyoruz. Burada ismini veremeyeceğim bir kanalda yayınlanacak. Belgesele katılmaları için kolik bebeği olan ailelere ihtiyacımız var. İlgilenenler detaylı görüşmek için dönüş yaparsa çok memnun olurum.

yaklaşık 3 ay sürdü.
ama bizde durmadan aglama sancı çekme durumları neredeyse hiç olmadı.çünkü,
*sab simplex kullanıyordum,
*sabah akşam çörekotu yagı yalatıyordum,
*gün içerisinde devamlı rezene içiriyordum.

Humana antikolik mama kullandim gazi cok iyi cikiyo ama simdide ishal oldu kizim simdi aptamil comformil denicem kullanan varmi?

Son düzenleme:
SİZE babaannemden kolik bebekler için bir yöntem syleyeyim kurudut kaynatın vee bebeğinize çeyrek çay bardağıiçirin hem bir zararı yokmuş hemde annede bir bardak içince süt yapıyormuş
kolik oldukça uğgulanabilirmiş zaten süttede gaz sorunu olmuyormuş:KK49:

merhaba kolikten muzdarip bitkin anneler :KK8:
benim 2009 dogumlu bir kızım var su an 4.5 yasında. kızımın hem kolik sancıları hem de gaz problemi vardı. ikisi cok baska seyler...
ve tam 1 yıl sürdü dogum gününü kutladıgımız gece ilk defa uyudu
bu 1 yıl süresince denemediğimiz yöntem ilaç kalmadı içlerinde hiç işe yaramayanlar da var bir nebze olsun rahatlatan da ama sunu bilin hiçbir doktor bir ilaç yazıp sak diye koliği kesemez çünkü üyle bir ileç yok :KK52:
kızım her gece 21de aglamaya baslar sabah 5e kadar susmazdı kucagımda oda oda gezerdik baslarda bebek küçükken cok sorun yaratmıyordu ama cocuk 10 11 aylık olupta 8 kilo oldugunda işler dayanılmaz bir hal aldı dile kolay 8 saat 8 kiloyu hiç oturmadan gezdirmek...
annem uzak bir sehirde eşim 3 vardiya calısıyor ki en zoru 12-8 kimse yok yanımda sabaha kadar kayınvalidem Allah razı olsun haftada bir gece ya yanımda kalıyor ya biz onlarda kalıyorduk eşimin vardiyasına göre.
sabah 5te biberon mamasını verirdim (farklı sebeplerden 2.5 aylıkken sütün kesildi sterten) kendinden geçercesine uyur 8 de uyanırdı. gün içerisinde de farklı saatlerde duruma göre 15er dakikadan 3 defayla baslayıp ay olarak büyüdükçe 2ye ve 1e düştü bu 15 dakikalık periyot...
denemediğimiz doktor da kalmadı bu arada. hepsinin söylediği hem gazı hem kolik sancıları var...
bunca seyi neden anlattım bu konuda benim kadar tecrübe sahibi herhalde nadirdir süresinden dolayı... edindiğim tecrübeleri paylaşmak istedim belki faydalanan olur...
basta da söylediğim gibi kolik ve gaz sancıları farklı seyler o yuzden tavsiyelerimi ayrı ayrı yazayım
önce gaz;
eger cocugunuz ıkınmıyorsa bir bu gaz degil koliktir.kızım gündüz gaz sancısı gece kolik sancısı cekerdi gündüz sürekli ıkınmasına ragmen gece aglama nöbetlerine hiç sahit olmadım drlara söylediğimde dogru tespit demişlerdi.
sadece gazı varsa bitki cayları zinco türevi ılaçlar karnına ve beline ılık havlu koyma myo oil tarzı ısıtıcı yaglarla 3er dakıka karnına ve ayak tabanına saat yönünde masaj emdikten sonra gazını cıkartmadan uyutmama benzeri seylerden en kötü birisinden fayda saglarsınız her cocuk farklıdır işe yaracak yöntem de farklı olur bu yuzden deneyerek bulacaksınız baska caresi yok ama yinede bitki cayı ilaç falan yerine ütüyle ılındırılmıs havlu banyo yaptırmak nette bir cok videosunun oldugu bacaklarını karnına bastırmak gibi yöntemlerini tavsiye ederim...
gelelim kolik sancısına;
baktınız kı bebek ıkınmıyor kolik oldugu da uzman biri tarafından onaylandı.öncelikle ağlamaya basladıgında mümkün mertebe sakin olmaya özen gösterin biliyorum cok zor o aglarken sakin olmak ama panik yaptıgınızı hissedip daha cok aglıyorlar bilginize... yukarıda gaz için saydıgım tüm yöntemleri kolikte unutun hiçbiri hiçbir işe yaramaz bazı müzisyenler anne karnındaki sesleri taklit ederek bir albüm cıkarttılar onu dinletin cok minik seslerle tam kulagına sakince ninni söyleyin arabayla gezdirin kucagınıza alışması sizin için problem değilse kucagınızda odaları gezdirin sıcaklıgınıza ihtiyacları var fön makinesi calıştırın elektrik süpürgesi çalıştırın ama sakin olun sabır dileyin ben bir yılı günde 3 saat uyuyarak geçirdim ki uykuya düşkünüm sunu bilin ne kadar sürerse sürsün bir gün bitecek sakin olmaya calısın sallamayın ve yok yere ilaç vermeyin...
umarım en kısa sürede atlatırsınız bu onların dünyaya adaptasyon süreci benim kızımın adaptasyonu 12 ay sürdü:) ama sonucta bitti su an 4.5 yasında dediğim gibi ve huysuz hırcın bir cocuk değil aksine cok uyumludur genel olarak söz dinler (cok uykusu yoksa o zaman ne yapacagını sasırıyor) bugunlerden yadigar kalan birsey yok kısaca gaz ya da dışkılama problemimizde yok sadece bolca sabra ihtiyacınız var
tüm annelere ve bebişlerine saglıklı günler dilerim

merhaba kolikten muzdarip bitkin anneler :KK8:
benim 2009 dogumlu bir kızım var su an 4.5 yasında. kızımın hem kolik sancıları hem de gaz problemi vardı. ikisi cok baska seyler...
ve tam 1 yıl sürdü dogum gününü kutladıgımız gece ilk defa uyudu
bu 1 yıl süresince denemediğimiz yöntem ilaç kalmadı içlerinde hiç işe yaramayanlar da var bir nebze olsun rahatlatan da ama sunu bilin hiçbir doktor bir ilaç yazıp sak diye koliği kesemez çünkü üyle bir ileç yok :KK52:
kızım her gece 21de aglamaya baslar sabah 5e kadar susmazdı kucagımda oda oda gezerdik baslarda bebek küçükken cok sorun yaratmıyordu ama cocuk 10 11 aylık olupta 8 kilo oldugunda işler dayanılmaz bir hal aldı dile kolay 8 saat 8 kiloyu hiç oturmadan gezdirmek...
annem uzak bir sehirde eşim 3 vardiya calısıyor ki en zoru 12-8 kimse yok yanımda sabaha kadar kayınvalidem Allah razı olsun haftada bir gece ya yanımda kalıyor ya biz onlarda kalıyorduk eşimin vardiyasına göre.
sabah 5te biberon mamasını verirdim (farklı sebeplerden 2.5 aylıkken sütün kesildi sterten) kendinden geçercesine uyur 8 de uyanırdı. gün içerisinde de farklı saatlerde duruma göre 15er dakikadan 3 defayla baslayıp ay olarak büyüdükçe 2ye ve 1e düştü bu 15 dakikalık periyot...
denemediğimiz doktor da kalmadı bu arada. hepsinin söylediği hem gazı hem kolik sancıları var...
bunca seyi neden anlattım bu konuda benim kadar tecrübe sahibi herhalde nadirdir süresinden dolayı... edindiğim tecrübeleri paylaşmak istedim belki faydalanan olur...
basta da söylediğim gibi kolik ve gaz sancıları farklı seyler o yuzden tavsiyelerimi ayrı ayrı yazayım
önce gaz;
eger cocugunuz ıkınmıyorsa bir bu gaz degil koliktir.kızım gündüz gaz sancısı gece kolik sancısı cekerdi gündüz sürekli ıkınmasına ragmen gece aglama nöbetlerine hiç sahit olmadım drlara söylediğimde dogru tespit demişlerdi.
sadece gazı varsa bitki cayları zinco türevi ılaçlar karnına ve beline ılık havlu koyma myo oil tarzı ısıtıcı yaglarla 3er dakıka karnına ve ayak tabanına saat yönünde masaj emdikten sonra gazını cıkartmadan uyutmama benzeri seylerden en kötü birisinden fayda saglarsınız her cocuk farklıdır işe yaracak yöntem de farklı olur bu yuzden deneyerek bulacaksınız baska caresi yok ama yinede bitki cayı ilaç falan yerine ütüyle ılındırılmıs havlu banyo yaptırmak nette bir cok videosunun oldugu bacaklarını karnına bastırmak gibi yöntemlerini tavsiye ederim...
gelelim kolik sancısına;
baktınız kı bebek ıkınmıyor kolik oldugu da uzman biri tarafından onaylandı.öncelikle ağlamaya basladıgında mümkün mertebe sakin olmaya özen gösterin biliyorum cok zor o aglarken sakin olmak ama panik yaptıgınızı hissedip daha cok aglıyorlar bilginize... yukarıda gaz için saydıgım tüm yöntemleri kolikte unutun hiçbiri hiçbir işe yaramaz bazı müzisyenler anne karnındaki sesleri taklit ederek bir albüm cıkarttılar onu dinletin cok minik seslerle tam kulagına sakince ninni söyleyin arabayla gezdirin kucagınıza alışması sizin için problem değilse kucagınızda odaları gezdirin sıcaklıgınıza ihtiyacları var fön makinesi calıştırın elektrik süpürgesi çalıştırın ama sakin olun sabır dileyin ben bir yılı günde 3 saat uyuyarak geçirdim ki uykuya düşkünüm sunu bilin ne kadar sürerse sürsün bir gün bitecek sakin olmaya calısın sallamayın ve yok yere ilaç vermeyin...
umarım en kısa sürede atlatırsınız bu onların dünyaya adaptasyon süreci benim kızımın adaptasyonu 12 ay sürdü:) ama sonucta bitti su an 4.5 yasında dediğim gibi ve huysuz hırcın bir cocuk değil aksine cok uyumludur genel olarak söz dinler (cok uykusu yoksa o zaman ne yapacagını sasırıyor) bugunlerden yadigar kalan birsey yok kısaca gaz ya da dışkılama problemimizde yok sadece bolca sabra ihtiyacınız var
tüm annelere ve bebişlerine saglıklı günler dilerim

arkadasım sağl ne guzel anlatmışsın..bizde hem gaz hem koliğiz..sabırla bekliyorum...

Benim oğlum henüz 1 aylık ve uyandiginda. Sürekli ağlıyor hiç susmuyor gözlerinden yaslar geliyor sakinlesemiyor çok zor gece gündüz ayniyiz Rabbim tez zamanda şifa versin bebislerimize .

Benim oğlumun da sancıları hep devam, sadece eskiye nazaran azaldığı günler oluyor. Tüm gün kucağımda evde dolastırıyorum. Bazen kendi başına kalabiliyor 5-10 dakika kadar, o bile bir soluk.
Koliği geçtik artık ama gaz sıkıştı mı midesinde, durmadan kusuyor. Mamadan dolayı da oluyor bu gazlar ama safi sütle besleyemiyorum yapabileceğimi bir şey yok.

umarım tez zamanda gecer bu sıkıntılarınız... Allah yardımcınız olsun...
bana şimdi konuşması kolay kızım neredeyse 5 yasını bitiriyor ama o günleri düşünüyorum da kabus gibiydi... uykusuzlugu endişeyi geçtim çaresizlik ne yapacagını bilememe mahvediyor adamı sağlıklı günler hepinize :)

Kolik kelimesini görünce bile ağlar oldum artık. Oğlum 33 günlük henüz, ikinci haftasında başladı. Allahım bunu yaşayan herkese yardım etsin. İlk çocuğum, hiç sevincimi yaşayamadım. Hatta o kadar kafayı yedim ki: insanlar neden çocuk yapıyor kıvamına geldim :KK43:
Depresyona girdim, değil kapı dışarı çıkmak, wc ye gidecek vakit bulamıyorum. Perişanım resmen. O güzel yüzü kızarıpta, avazı çıktığı kadar ağlıyor ya, içim parça pinçik oluyor. Ağlamaktan ben de kendimi alamıyorum, üzüntüden sütüm kesilecek diye ödüm kopuyor.
Denemediğim şey kalmadı, hergün dua ediyorum, tek tesellim 3 aylık olunca gecebilecek olması. Ama 1 yaşına kadar devam edenlerde varmış. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun. Hayatımda hiç bu denli zor ve acı bir durum ne gördüm, ne duydum :.(

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benim oğulcanım da 4 aylık olana kadar bizi perişan etti, gaz sancısı için dr. damla vermişti ve rezene çayını tavsiye etmişti. Hem sütü artırıcı hemde gaz sancısına iyi geliyor. Ben bebeğime gün içerisinde de rezene çayı icirmistim. Bende ilk zamanlar çok üzülüyordum ve ne yazıkki sütüm gün be gün azaldı. :KK43:
Size tavsiyem üzülmeyin kendinize stres yapmayın. Bir kolunuzun üstüne yüzü koyun yatirip diğer elinizle masaj da çok iyi geliyor. Bebekler için büyük bir nimet diye duymuştum ve gerçekten doğru.

Aynı sorunu bende yaşıyorum ve tipik çareler de fayda etmiyor. 3 aylık olduk bir değişiklik yok :-(

Benim bebeğimde 2 aylık akşam üstü saat4trn 8e kadar durmadan ağlıyor tabi bende onunla ağlıyorum Dr.browse nin biberonunu aldım en iyi mamalar arasına giren sma mamayı aldım olmadı hala sancı var ve kusmasıda var daha önce bebelac veriyordum enazından kusmuyordu

ablamın oğlu da kolikti sürekli ağlardı uyurken bile mızıldanırdı. ablam aylarca onu ayağında sallarken koltukta uyuklardı hep ama doğuştan göbek fıtığı vardı ağlatmamak lazımdı ama sürekli ağlıyodu

Ah kafaları yicem bende. 4. ayımız bitti fakat halen gaz sancılarımız bitmedi gitti. uyumuyoruz sabahlıyoruz resmen 5.ayda çocuklar 15 saat uyurmuş bizimki 24 saatte toplasak 5 saat uyumuyo ne yattığımdan bişi anlıyorum ne uyuduğumdan. ağrısı var durmuyo diye calpol veriyorum etki etmiyo fitil veriyorum etki etmiyo anca ağlıyo ağlıyo akıl sağlığımı yitircem yakında çocuğa zarar vermekden korkuyorum o raddeye geldim. kendimi çocuğa vurmamak için zor tutuyorum.

X