Komşu Çocuğu

Müsait değilim diyip yollamaya devam edin valla. Arsız terbiyesiz , hiç utanması yok yollar durur. Ben olsam sürekli müsait değiliz der gönderir içeri almazdım. Annesi laf anlamıyor ki cocuga anlatsın kendi çocuğunun psikolojisini de o düşünsün bir zahmet.
Çocugu günde kaç kere geliyor kapıya müsait değiliz isim var deyip yolluyorum
Yani neden ısrarla görüsmeye devam ediyorsunuz?Acık acık söyleyin?Cok dağıtıyorlar ben yoruluyorm falan diyin en azından.
1-2 kapıyı acmazsanız anlarlar bence.
Ben 2 senedir evine doğru düzgün gitmedim. Doğum yaptım çocuk 6-7 aylık oldu telefonla aradı hayırlı olsun diye oyle yapınca artık hiç gitmez oldum. Ama oğlu hergun geliyor
Ve siz bu kisilere cocuk yolluyorsunuz:KK57:
Ya ben yollamıyorum gidince durmuyor orada bile çocuk gelince bizim evde öyle konuşuyor kızdım çok ayıp öyle konuşma sakın diye çocuk anlamını bile bilmiyor belki annesine söyledim bize de öyle diyor boşver dedi.

Benim boyle bi komsum vardi.ben calisandim o ev hanimi surekli sacma sebeplerden cocuklarini gonderirdi.baktim beni kullaniyor,aramlarina cvp vermedim gec dondum.kapiya geldiginde evde yokmus numarasi yapiyordum.oda anladi ve küstü konusmadi.cok iyi oldu kurtuldum ondan.

Oğlum dehb sosyalleşmeyi oyun oynamayı öğrenmesi gerekiyordu 3 yaşından beri komşu çocuğu bende ve çok faydasını gördük çünkü oynamayı kuralları herseyi o çocuktan öğrendi evet zorlandım ama oğlum için değer.siz istemiyorsanız bunu güzel bir dille ifade edin

Sizin için kötü bir anı olmuş maalesef. Ben karnını doyuruyorum oğlum anne kek yap bize diyor yapıyorum evde ne varsa ayırmadan ona da veriyorum meyvesinden abur cuburuna. Ama annesi akşama kadar çocuğum orada bu çocuk ne yer ne içer diye gelmiyor sormuyor bende kendimi sorguladım bu yüzden apartmanda karşılaşıyoruz bugün temizlik yapacağım çocukta okuldayken diyorum duyduğu halde oğlum okuldan gelince çocuğunu yolluyor ne yapayım ben simdi
Offf çok arsızlaşmış kadın 😑 Ben bu kadar dayanamazdım söylerdim kadına .Benim de biri 4 biri 1 yaşında çocuklarım var ikisine zor bakıyorum başkasının çocuğuna katlanamazdım saatlerce

Ya niye açık açık söylemiyorsunuz ben anlamadım. Eşim istemiyor diyin artık. Ya da bulaşıcı tifo var bizde diyin. Eşim şizofren sağa sola saldırıyor sizin çocuk da güme gitmesin diyin bir şey diyin artık.
Geçen ki söylemlerinden anladı galiba dün oğlum babasıyla bahçede oynuyordu o da inmiş yanlarına gitmemiş. Bir de bahçede çişini yapıyormuştu eşim kızmış ne yapıyorsun diye gülerek devam etmis bir de
Açıkçası arsız çocukla arkadaşlık eden de arsızlaşır.
O yüzden haftada bir kısa oyun oynamaları yeter.
Aynen öyle atasözünde ki gibi "kır atın yanında duran ya suyundan ya huyundan" demiş. Evet o da bir çocuk ama yetiştiği ortam belli

Aynen öyle atasözünde ki gibi "kır atın yanında duran ya suyundan ya huyundan" demiş. Evet o da bir çocuk ama yetiştiği ortam belli

Sizin 1. derece sorumluluğunuz çocuğunuz olduğu için onu korumak adına mesafe koymalısınız.
Diğer çocuğa yapacağınız en büyük iyilik ise annesine söylemeniz gereken şeyleri çocuğa laf sokup söylememeniz.

Yuzsuzler.Adamlar yolunu bulmuş .Bu krizde evden bir boğaz eksiltmisler.Elalemin çocuğunun aç karnını doyurmak zorunda değilim .Daha neler duyacağız ya .Tabikide kadın gönderiyor .Gelir çocuğumla oynuyordur ama yeme zamanı gelirse yollarım.evine .Bir daha gelirse kapıyı açmayın bu kadar mı zor?Çocuğunuz illa oynamak istiyorsa çocuğunuza öğreti.Kadin eve yollarsa annem kiziyor desin .Çocuğa da evde yemek yok deyin defedin evden .Böyle açgözlü insanlara hiç tahammül edemem .

Ben küçükken annemler çalışıyordu. Komşu kızıyla onların evinde oynardım. Bir gün mantı yapmışlardı. Bana vermemek için beni eve gönderdiler. Tek başıma. Çocuktum. Açtım. Annemler yoktu. Ev karanlıktı. Hala hakkımı helal etmem.

Çocuk da olsa gönlü kırılır. Bakın üzerinden 23 24 yıl geçmiş. Ben bunu unutmamışım. Çocuğa kötü davranmayın. Sorunu annesiyle çözün.
ay çok üzüldüm ben size. nasıl bir merhametsizliktir bu.
ben normalde sert biriyimdir. bazen dışarda çocuklara da sert duruyormuşum. kızım hep uyarır. senden bişey isteyen çocukları gönderme, para verme tamam ama mutlaka yiyecekleri birşey al ver ellerine diye. ya da saçlarını sev, unutmazlar der.
gerçekten yazınızı okuyunca boğazım düğümlendi.

ay çok üzüldüm ben size. nasıl bir merhametsizliktir bu.
ben normalde sert biriyimdir. bazen dışarda çocuklara da sert duruyormuşum. kızım hep uyarır. senden bişey isteyen çocukları gönderme, para verme tamam ama mutlaka yiyecekleri birşey al ver ellerine diye. ya da saçlarını sev, unutmazlar der.
gerçekten yazınızı okuyunca boğazım düğümlendi.
Üzülmeyin lütfen. Annem babam çalışmasına ve tek büyümeme rağmen her fırsatta benle ilgilenirlerdi.
Bu forumda ben mi çok yumuşağım anlamadım. Bence de merhametsizlik. Kesinle yemek vermek zorunda değiller. Ama bunun başka yolları da vardır yani. Ben dışarıda yemek yerken bir çocuk işçi baksa bile kötü hissediyorum. Göz hakkı yani.
Utanmadan annemi suçlayan oldu. Sanki evde kıtlık var yazmışım. Evde a dan zye yemek olsa bile çocuğum yani, canım mantı istedi napayım. Kimsenin çocuğuna annen evde bir sürü yemek yapmıştır, bizdekini yeme, git eve demem mesela. Annem de böyleydi. Direkt aç mısın der çocuklara. Normali bu değil midir? (Karşı taraf suistimal etmediği sürece tabi) biz3 kadar yapmışsam da sofra saatinden önce gönderirim.
Bu konu beni sinirlendiriyor. Çok yazdım yine :KK70:

Çok basit konuları kendinize çok zormuş gibi gösteriyorsunuz. Açmayacaksınız kapıyı geldiğinde müsait değiliz diyeceksiniz istemediğiniz günlerde. Bu kadar. İçeri almak zorunda değilsiniz. Yemek vakti geldiğinde hadi evine sen de yemeğini ye diyeceksiniz. Kendi çocuğunuzu da kimsenin evinde yemek yememesi için uyaracaksınız. Ben olsam tek hiç göndermem ya neyse. Yani basit çözüm

Ben küçükken annemler çalışıyordu. Komşu kızıyla onların evinde oynardım. Bir gün mantı yapmışlardı. Bana vermemek için beni eve gönderdiler. Tek başıma. Çocuktum. Açtım. Annemler yoktu. Ev karanlıktı. Hala hakkımı helal etmem.

Çocuk da olsa gönlü kırılır. Bakın üzerinden 23 24 yıl geçmiş. Ben bunu unutmamışım. Çocuğa kötü davranmayın. Sorunu annesiyle çözün.
Yanlış anlamışım bende meğer size yedirilmemiş mantı. Küçükken yaşanılan özellikle kötü anılar beyinde kalıyor hala unutamamissiniz bırakın mantıyı salçalı ekmek bile verilmemis olsa insan onu bile hatırlar. Evt kimse kimsenin çocuğunu yedirmek bakmak zorunda değil ama yemek saati gelen çocuk da eve yollanmaz

Çocuğunuz zaten anaokuluna gidiyor ve sosyalleşiyor.
Eve gelince neden bir daha arkadaş gezmelerine ihtiyaç duysun ki?
Yani bunu tecrübemden söylüyorum.
Büyük oğlum anaokulundayken yaptık bunu.
Yani hergün değil birilerine yollamalı değil ya bize annesiyle geldi arkadaşları ya da biz gittik haftada birkaç gün.
Bir baktım önünü alamıyorum yeminle.
Çocuğun arkadaş krizi tutuyordu bağımlı gibi.
Azaltarak kestim ben de.
Okulda zaten oynuyor yeteri kadar.
Kendime iş çıkarmışım düşünüyorum da.
Okuldan sonra çocuk ailesiyle vakit geçirmeli net.
Ne yapıyorsanız onu da ortak edeceksiniz.

Beni de annem birşey için bir akrabaya yollamıştı.
Kadın o sırada torununa birşeyler yediriyordu.
Biraz daha yaklaşınca üzerini örttü hemen ama ben gördüm muz yedirdiğini.
Doksanlardı o zamanlar muz pek girmezdi eve nasıl da canım çekmişti hala unutmam.
Muzu da sevmem pek bence bundan dolayı sevmiyorum.:KK43:

Bir de bir uzmandan dinlemiştim.
Evinize küçük çocuk gelirse aç mısın diye sormayın, direk ona sofra kurun başka evin yemeği hep daha tatlı gelir onlara tok olsalar da demişti.
Bunu kulağıma küpe ettim ben de.

Çocuğunuz zaten anaokuluna gidiyor ve sosyalleşiyor.
Eve gelince neden bir daha arkadaş gezmelerine ihtiyaç duysun ki?
Yani bunu tecrübemden söylüyorum.
Büyük oğlum anaokulundayken yaptık bunu.
Yani hergün değil birilerine yollamalı değil ya bize annesiyle geldi arkadaşları ya da biz gittik haftada birkaç gün.
Bir baktım önünü alamıyorum yeminle.
Çocuğun arkadaş krizi tutuyordu bağımlı gibi.
Azaltarak kestim ben de.
Okulda zaten oynuyor yeteri kadar.
Kendime iş çıkarmışım düşünüyorum da.
Okuldan sonra çocuk ailesiyle vakit geçirmeli net.
Ne yapıyorsanız onu da ortak edeceksiniz.
Benim oğlan oyun oynamalara doymuyor niyeyse.Okuldan geliyoruz canım sıkıldı, arkadaşı geliyor oynuyorlar gidiyor canım sıkıldı. Dışarıda parkta bahçede oynar eve gelir canım sıkıldı. Babası işten gelir onunla oynar bitince yine aynı. Bende önünü alamıyorum artık komşunun çocuğu da öyle istiyorlar ki sabahtan akşama kadar oyun oynayalım bir de hep benim üzerime kalınca kadına iyice sinirlendim. 2 gündür çocuğu da yollamıyor konuşmam da anladı artık

X