Komşu Çocuğu

Ben, çocuğun annesinin hesabını, çocuğuma kesmezdim.
Şöyle anlatayım, eğer benim çocuğum bu oynamalardan keyif alıyorsa, onun günü mutlu geçiyorsa, gerisi beni bağlamıyor. Çocuğum eğlensin diye, görmezden gelirim ve dahi komşuya gideceğine, gözümün önünde olmasını daha çok isterim.

Bi düzenleme yaparsınız, kurallar getirirsiniz, mesela:
1) Oyuncaklar odanın dışına çıkmayacak, x'in odasında oynanacak
2)Herkes yemeğini evinde yiyip öyle gelsin
3)Oyun bittikten sonra oyuncaklar toplanır, toplayın yerleştirin çocuklar
4)Saat ve gün sınırı
vb.

Çocuğum güzel vakit geçiriyor mu, birbirlerine zararları yok mu ona bakarım. 5 buçuk, 6 yaş çocuklar zaten kendi kendilerine güzel oynuyorlar.

Devamli kucuk cocugu tersleyip kovacaginiza annesine bir telefon edemiyor musunuz?
5 bucuk yaşinda ne bilsin annesini yolluyor geliyor işte.
Arayacaksiniz annesini gönderme uğraşamiyorum, yorgunum veya istemiyorum artik nasil soylemek istiyorsaniz soyleyeceksiniz.
Annesine 2 laf etmeye cekinip kucucuk cocuga laf yapiyorsunuz.

Anneye gücünüz yetmiyor ama çocuğa "hadi git evinde ye bir daha da gelme" diyebiliyorsunuz. Neden çünkü o bir çocuk. Yetişkinlere söyleyemediklerinizi çocuklara söyleyemezsiniz.
Çocuk gelmese annesinin bu davranışları kabul edilebilir sanki. Sorun annede. Mesaj çekin canım bu aralar müsait değilim, misafirlerim oluyor çocuklar birlik olunca evi çok dağıtıyorlar falan diyebilirsiniz. Her geldiğinde de biz şu an müsait değiliz diyip gönderin annesine de müsait olmadığınızı söyleyin, bu kadar basit.

Basindan atiyor cocugu.. bence o kadinin ynina yollama cocugunu geldiginde kapiyi acma zilin fisi varsa cek
Zile basınca açmıyorum bu sefer kapıyı yumrukluyor kızım da uyuyorsa mecbur açmak zorunda kalıyorum.
Koca apartman da tek komşum kendisi acil ihtiyaç olduğunda ona gidiyordum o yüzden öyle dedim. Ama dediğiniz gibi yumuşak yüz bulunca iyice arsizlaşiyorlar
inanır mısınız apt koku duysa çocuk direk bizim eve geliyor mis gibi ne kokuyor sizden diye benden evden gitsin kafam dinlensin diyorum 10 dakika sonra geliyorlar

Haksizsiniz. 1:siz de cocugunuzu baskasinin evine gonderiyorsunuz bence bu cok yanlis 2:annesiyle konusmak yerine cocuga laf sokup kotu davranma kivamina gelmissiniz

Kadinla kibarca konusup soyleyeceksiniz gerekirse kendi cocugunuzu bahane edin bu aralar dusuyo kendine zarar veriyo basinda durmadan o yuzden baskasina gondermeme karari aldik sizin cocuk gelince o da gitmek istiyo o yuzden bi sure sinirli gorusturelim falan diyin

Birde bebeğiniz var yanlis anlamadıysam.
Yerinizde olsam annesine açık açık söylerdim bana gönderme ben benimkilerle zor uğraşıyorum, ha görüştürürüz yine ben müsait olduğumda parkta,bahçede ama şu an uygun değilim diye. Neden yani. Çocuk çok uslu ,ağzı var dili yok bir tip olsa bile ben her gün her gün bakıcısı değilsem şayet kabul edemem. Başına bir şey gelse siz suçlu olursunuz. Annesi ilgilensin bir zahmet doğurduğuyla.
2 çocuğum var,kızım 9.5 yaşında bensiz gitmedi kimsenin evine ki arkadaşlarının anneleriyle görusürüm,anaokulundan beri kopmadığımız insanlar var ,evlerimiz de yakın,aynı sitede oturanlar var ama göndermem yani. Siteye çıkarsa da kimsenin evine girmez,camdan seslenir yada akıllı saat üzerinden konusur buluşur arkadaşları ile. Kimseyi rahatsız etmez. Rahatsız etmeyi gectim zaman kötü ya nasıl rahat edebiliyorlar aklım almıyor. Size gelirken biri kacirsa cocugu ne de olsa sizde diye ruhu duymayacak komşunuzun,öyle bir umursamazlık seviyesi. Sizde göndermemelisiniz ayrica çocuğunuzu,aynı durum sizin çocuğunuz icinde geçerli

Biraz huyu da kötü çocuğun 2 tane abisi var onlardan da küfür falan öğreniyor gelip bizde de söylüyor bu sefer çocuk çocuğun aynası gerçekten.
Neden acayip olsun ki evet anaokuluna o gidiyor ama onunla beraber bende gidiyorum aktivitelerine bizlerde katılıyoruz orta veya liseye gitse "biz" demezdim ama.. Onun haricinde ki önerilerinize teşekkür ederim..
Çok basit açık açık konuşun, hayır konuşamam diyorsanız temizlik yapıyoruz, oğlum banyo yapacak vs vs deyip sürekli geri yollayın.
İnanın oğlu geldiği Zaman diyorum ama çok geçmeden tekrar geliyor

1.Komşuyu arayıp x hanım, y her gun bize geliyor ama ben her zaman musait olmuyorum. Aramuzda bir gün belirleyelim bir hafta sizde bir hafta bizde oynasinlar diyebilirsiniz.
2.Cocukla inatlasmaktan annesi yerine cocuktan sinirinizi çıkarmaktan vazgecmelisiniz. Cocuk kapiya geliyorsa musait degilim canım degilip almayin yani hic olmadı.O cocuk sonucta gelme deyince gurur yapip gelmeyecek hali yok:)
3.İletisim gerekli bir sey , sirf komsuyla kotu olacagim diye ertelemeyin.Siz tek bir cocugun annesisiniz iki cocuga annelik etmek zorunda degilsiniz.
Ve son olarak o cocugun basina sizin evde bir sey de gelebilir.Dikkatli olun

Büyük oğlum beş yaşında. 6 ay sonra koca adam olmayacak, ne kadar hassaslar, ne kadar kırılmaya musaitler iyi bilirim.

kendi çocuğunu başından atan, çocuğuyla ilgilenmeyen birinin çocuğuna ne yazık ki böyle davrananlar olacaktır. Bence bütün suç o sorumsuzda. Konuyu açan arkadaş da keşke git evinde ye demeseydi, daha ılımlı olması lazımdı çünkü aynı yaşlarda çocuğu var. Anne, anne olmayınca, başkalarının merhametine kalıyor bu yavrucaklar!

Neden acayip olsun ki evet anaokuluna o gidiyor ama onunla beraber bende gidiyorum aktivitelerine bizlerde katılıyoruz orta veya liseye gitse "biz" demezdim ama..
Hayır çocuğunuz anaokuluna gitse de bir birey. Siz onunla gitmiyorsunuz. O anaokuluna gidiyor. Siz belki onu götürüp getiriyor, etkinliklerine ve ödevlerine yardım ediyorsunuz.

Yeni nesil annelerde çok sık gördüğüm, çocuğun gelişimini çok olumsuz etkileyen bir tutum bu. Biz bugüüüün pasta yediiik, biiiz kakamızııı tuvalete yaptııııık, biiizzz anaokuluna başladıııık....

"Babamıızz"ı da unutmayalım.

Evet söylemenize gerek var. Demek ki memnun olduğunuzu düşünüyor. Kötü olmadan çözemezsiniz bu işi çünkü ince düşünen insan zaten her gün akşama kadar çocuğunu başkasının evine göndermez.
Emanet bir çocuğun sorumluluğunu alma riskine değinmiyorum bile.

kıziminda eski oturdugumuz yerde boyle bir arkadasi vardi.
kizima surekli annene soyle sunu alsin bunu alsin sizin eve gidelim yoksa senle oynamam vs diyodu.
anneside memnun durumdan tabi cocugu saliyor sokaga, bizim eve kendi komsu gezmelerinde.
en son bi aradilar x size gelmek istiyor diye ablacim ben hergun iki cocuk bakmak istesem kizima bir kardes daha yaparim pandemide var surekli eve disardan cocuk alamam dedim.
bir daha aramadilar.
sizde boyle soyleyin 2 cocuk bakmak istesem kendime yapardim lutfen hergun bize yollama diyin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…