Komşu Çocuğu

Oğlum akşama kadar okulda akşamda telefon vermedigim ve iş yaptığım için ağlardı kaç sene komşu çocuğu baktım akşamları izin günleri asla oğlumu kabul etmez çocukları yollar saatlerce almazdı komşum ama dediğim gibi ben bunu komşuya ayıp olmasın diye değil oğlum mutlu olsun diye senelerce kabul ettim şimdi de siz gelin bizde oynayın diyorum yedirip iciriyorum çok mutlu oluyo eğer yorucu oluyosa zaman koyun sonra evine gitsin bugün zaman bitti şimdi ben bebeği uyutufam iş yapicam vs diyip gönderin gelirse geri yollayın alışır çocuklar kuralı sever

Evet 13 aylık bi kızım var.Oyun anlamında da güzel oynamıyorlar diyorum boyama oynayın zeka oyunları koyuyorum bunlar güzel oyunlar değil diyorlar
Maalesef bu dedikleriniz normal de bile bizim evde olmuyor. Oğlumun kardeş kıskançlığı var yardım alıyor bu konuda doktoru da arkadaşi varsa gelsin paylaşmayı öğrensin dedi. Ama bu sefer ikisi birleşip kardeşine kötü davranmaya başladı. Çocuk da öyle sessiz sakın biri değil aksine hareketli yerinde durmayan bir çocuk. Güzel oyunlar oynayın diyorum bunlar sıkıcı oyunlar deyip kesmeli biçmeli oyunlar istiyor. Annesine dedim evde de öyle abilerinden öğreniyor dedi. Çocuğa da kötü davranmıyorum davransam bı daha gelmezdi herhalde. O an kızdım hadi sen evine git artık dedim çok geçmeden geri geldi zaten

Benim çocukluğumda üst komşu kızıyla yaşadığımız şeydi bu.
Daha sonra büyüdükçe anlaşmıştık ailece sebebini.
Anne biraz ilgisizdi kızın, evinde sıcak yemek diye sadece patates kızartması yapılırdı, aylık bir aburcubur poşetinden akşam yemeği vakti insanlar bir paket alır onu yerdi, annesi migren hastasıydı birkaç gün atak geçirdiği olurdu.
Sese asla tahammül edemezdi, psikolojik olarak da şuanki aklımda anlıyorum çok sağlıklı bir ebeveyn değildi.
Dolayısıyla o kız benim evime sürekli gelir, yollasam dahi yemek saatine damlar, evinde bulamadığı her şeyi bizde arardı.

Böyle bir durum olabilir mi?

Çok yüz vermişsiniz, evde olduğunuz halde kabul etmeyin.
Ben olsam çoktan kadına söylerdim.
Söylemek de lazım.
Çünkü arsız bir annenin arsız çocuğu yetişiyor. Bu çocuk bu arsızlıkla devam ederse sonra ne olacak? Yeterince dejenere olduk, biraz toparlayalım ha ne dersiniz? İleride bu çocuklar toplumu oluşturacaklar. Türlü türlü yanlış davranışlarla yetişmesinler.
Saygıyı terbiyeyi mesafeyi bilsin. Ne demek sorumsuzca salıvermek çocuğu. Buzdolabı açmalar evi kurcalamalar, arsız cümleler.
Ben aşırı rahatsız oluyorum hadsiz çocuklardan, kim ne derse desin.
E müsebbibi de aileler oluyor zaten.

Bir de bunun 37 aylik bir bebegim var versiyonu var. Yani cocuk okula baslayacak nerdeyse ne bebegi. 3 yasinda cocugum var de gec işte.. gercekten buldumcuk görünüyor ve irite ediyor insanı.

Komşun cimri mi? siz okuldan gelir gelmez çocuğu yolluyorsa "git onlarda ye öğlen yemeğini, nasılsa oğluna yapacak,sana da yapar." diye düşünmüş olabilir. Kız kardeşimin komşusu böyle yapardı çünkü. 3 çocuğu vardı, çocuklar kardeşimin evinden , evde de mutfaktan çıkmazlardı. Anneleri hiçbir şey almaz, para biriktirirdi. Kardeşim en son bıktı, kavga etti de düştüler yakasından. Önce güzellikle uyarın derim ama suçu çocuğa atacak büyük ihtimalle "sizi görünce durduramıyorum evde" diye. Mesafenizi koymazsanız işiniz zor. O çocuk sizde büyür.

inanır mısınız apt koku duysa çocuk direk bizim eve geliyor mis gibi ne kokuyor sizden diye benden evden gitsin kafam dinlensin diyorum 10 dakika sonra geliyorlar
Bu ne kadar güzel bir şey biliyor musunuz? Ya çocuğa ne kadar yazık. Öyle geldiğinde bir kaba koyup evine götürüp ye hadi diyebilirsiniz. Ben hayatımıza giren herkesin bir sebebi olduğuna inanırım. Çocuk belki de güzel beslenemiyor belki farketmiyorsunuz ama evinde doğru düzgün bir şey olmayabilir. Benim oğlum da 6 yaşında ve sadece ben yemek yaptığımda böyle iştahlanıyor. Çocuk bunları görmüyor demek ki. İnanın bir kap yemekten bir şey kaybetmezsiniz hatta mutfağınız bereketlenir..

Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Ben cocuklari eylemeyi severim, evde çok fazla ilgilerini çekecek şeylerim var. Boyaların, killerim, ışıklarım, yüz boyama kalemlerim. Severim de çocuklarla takılmayı.
Ama bazen dadaniyorlar ki beni pişman ediyorlar
Bizim apartmanda da dünya tatlısı bir çocuk var. Ama cidden çok tatlı, bıcır bıcır. Bir geldiklerinde saçını değişik model ördüm kizin,azıcık sevdim. Güzel de zaman geçirdik.
Ertesi akşam işten bir geldim,kız bizde.
Sonraki akşam yine geldim,yine benim dönmemi beklemiş bizde.
O gelince banyoya kaçıyorum, banyo kapısının yanında taşa oturup çıkmamı bekliyor.
Misafir arkadaşım geldiyse odamin kapısını kitliyorum , evine de gitmiyor kapının önünden delikten izlemeye çalışıyor
Birkac defa geldiğinde 'her gün misafirlik olmaz' diye gönderdim, ailesi yine de anlamadı.
Beni bedava dadı zannediyorlar.
Ben de çok 'anlarlar heralde' diye düşündüm, istemediğimi belli ettim ama yok yani,anlamiyolar
En son ailesine zaten yaşımın bilmemkac olduğunu, her is çıkışı çocukla oynamak istesem zaten kendi çocuğumu doğuracağımi açık açık söyledim.
Espri yaptım sanıp güldüler sonra bir ayağı kesildi kızın, bir sene falan...
Derken yine dadandı , en sonunda aileyle aramızda (ben istemeden) bir münakaşa yaşandı bu sebeple. Çocuk da üzüldü,kovuldu gibi oldu. Ağladı falan...ona da çok üzüldüm. Şimdi gelmiyor eve.
Dünya tatlısı bir çocuk ama bana dadanir diye korkuma Güleryüz göstermiyorum. Suç tabii ki çocukta değil başından savip gönderen ailesinde
Siz de açık açık söyleyin, yoksa bu düzen bitmez kesinlikle

Büyük çocuklu eve (Hele ergenlik çağındaki çocukların olduğu eve), 6 yaşındaki çocuğunuzu başında siz yoksanız, göndermeyin lütfen.
Gondermemeyi birakin, konu sahibi aksine kendisi gonderince hemen iniyorlarmis diye kiziyor . Konu sahibinin derdi biraz da cocuk gelmesin degil, benim cocugum da orada esit kalsin aslinda.. soylemlerinden boyle cikardim.

Soyleyin oyle sey mi olur?
Biliyorsun anaokuluna gidiyor gelince dinlenmesini istiyorum yoksa hasta oluyor deyin.
Ayrica ben yetisemiyorum bir cocuk daha var en azindan karnini sen doyur de yani.
Hayir bu insanlar bir garip nasil rahat ediyorlar hic mi dusunce yok?
Kesinlikle kabul etmeyin sonra yedigi bir sey dokunur eder sizden bilirler mesuliyet almayin.

e anneyle hic iletisim halinde degil misiniz anlamadim.

deyin ya randevulu yapalim bu isi, boylece tek kisiye yuk olmasin, hem de ona gore planimizi yapariz falan.
ya da diyin gonderme cocugu, ben de benimkini gondermeyeyim.

bizim cocuklar komsu cocuklari ile oynarlar, bu sekilde sorun yasamiyoruz,
bir gun bende yenirse, baska gun onlarda, gerci bizimkiler sadece haftasonu gorusuyorlar, o da iki taraf da evdeyse, o yuzden baya nadir olmus oluyor.

sizin durumda hem sikligi azaltmak hem de randevulu yapmak sart bence.

Büyük çocuklu eve (Hele ergenlik çağındaki çocukların olduğu eve), 6 yaşındaki çocuğunuzu başında siz yoksanız, göndermeyin lütfen.
Abisinin biri 4 sınıfa gidiyor diğer abisi lise 2. Büyük abisi geç geliyor okuldan onu görmüyor bile
6 yaşındaki çocuk neden eğitim almıyor, o kısma takıldım ben.
Ben sende ver anasıfina beraber giderler dedim aman boşa masraf sanki anasınıfında ne öğreniyorlar bana dedi. Anca boyama kesme seneye direk birden başlasın dedi. Dedim olur mu herşeyi öğreniyorlar ödevlerimiz bile kaç sayfa. Gerek yok dedi
Değil gerçekten durumları bizden bile iyi.
Yok maddi durumlarında bir sıkıntı yok aksine annesi benden çok yapar yemektir hamur işidir sadece hane kalabalık olduğu için çabuk bitiyor o an yaptığı şey tekrar istiyormuş çocuklar hizmetçi yok sizin karşında diyormuş.
Gondermemeyi birakin, konu sahibi aksine kendisi gonderince hemen iniyorlarmis diye kiziyor . Konu sahibinin derdi biraz da cocuk gelmesin degil, benim cocugum da orada esit kalsin aslinda.. soylemlerinden boyle cikardim.
Aslında başlar da öyleydi düşüncem eşit kalsınlardı birine yük olmasındı ama sonra işler değişti. Oğluma soruyorum yukarı çıkınca ne yapıyorsunuz diye söylemiyor ketum bir çocuk. Annesine demiştim kız gittikleri gibi bana gelmeleri bir oluyor sen mi yolluyorsun diye. Yok kız çocuklar kendi durmuyor dedi.

Çocuğu evine yolla her gelişinde. İsim var diyip belki yollamaktan vazgeçer. Siz de yollamayın çocuğunuzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…