Komşu sorunları

Siz niye sürekli konuyla alakasız şeyleri öne sürüyorsunuz? Haklı çıkmak içinse vallahi olmuyor zorlamayın. Konuda ağlayan ve iki saat boyunca evin içinde koşan çocuklar var. Lego falan yok.

Üstelik oyun halısı denen bişey var, seriyorsunuz alt kata ses gitmiyor.
2 saat sürekli koşan çocuk nerede pardon göremedim ? Öyle mi yazmış konu sahibi etiketleyin dedim etiketlemediniz .
Yoo yazdıklarım gayet de konu ile alakalı bence . Sizin yazdıklarınız konudan alakasız ama merak etmeyin ben tekrar konuya çekiyorum konuşmayı .
😉

Seks yapanların gürültüsünü de yazmamışlar. O zaman sevişirken ses çıkarmamızda da sorun yok. Ne hoş.
Çıkarıp çıkarmadığınızı bilemeyiz 😃 diyorum ya genel bir açıklama yapılmamış ama çocuk ağlaması ve yetişkin sesini ayırt edemeyenleri düşünmemişler maalesef. Ama düşünülmesi gerekiyordu haklısınız 😃

2 saat sürekli koşan çocuk nerede pardon göremedim ? Öyle mi yazmış konu sahibi etiketleyin dedim etiketlemediniz .
Yoo yazdıklarım gayet de konu ile alakalı bence . Sizin yazdıklarınız konudan alakasız ama merak etmeyin ben tekrar konuya çekiyorum konuşmayı .
😉
Konuda yazıyor yahu, dönün okuyun tekrar. Biz sizin gözünüzden kaçanları arayıp bulmakla mı yükümlüyüz?

Kusura bakmayin cocugunuza sahip cikacaksiniz o evde oturmuyorsunuz ama verdiginiz rahatsızlık + uslup berbat.
Cocuk sizin alt komsunun degil.
Üslup= ben ne alaka
Allahaşkına anlamını bilmediğiniz kelimeleri cümle içinde kullanmayın. Üslupla ilgili tek bi sorun yok iki kere okudum.

3 tane erkek çocuğunun yaptığı gürültüyü tahmin edebiliyorum, komşunuz fevri çıkışlar yapmış tamam, çocuktur laf anlamaz 2 yaş grubu zaten zordur bunada tamam ama normal şartlarda misafirlikte veya kendi evinde bu derece koşan ses yapan çocuğu olan anneler konu komşuya karşı mahçup olur, kusura bakmayın der. Dünya sizin etrafınızda dönmüyor bu komşu arıza biriymiş tamamen haklıda bulmuyorum ama sizde tamamen haklı değilsiniz, kapıya gelmemiş fakat evinde hastası olan özellikle bakım hastası olan biride olabilirdi o zaman kapıya gelen olmadıktan sonra herkes istediği gibi at koştursun evde böyle bi şey olabilir mi? Bence siz eksik anlatıyosunuz. Çocuktur yapar diyebiliriz ama anneler benim çocuğum istediğini yapar diye göğsünü gere gere gezemez, çocuklar normal olan zaten sıkıntı ebeveynlerde.

Çıkarıp çıkarmadığınızı bilemeyiz 😃 diyorum ya genel bir açıklama yapılmamış ama çocuk ağlaması ve yetişkin sesini ayırt edemeyenleri düşünmemişler maalesef. Ama düşünülmesi gerekiyordu haklısınız 😃
yazılmayan her gürültü yasalsa sevişirken çıkarılan ses de yasaldır.

Nickiniz anneoldumben. Anlıyorum bütün dünyanız çocuklarınızın etrafında dönüyor ama çocuklarınıza katlanma sorumluluğunun sadece sizde olduğunu kabullenmelisiniz bana kalırsa.

Merhaba arkadaşlar bugün gerçekten canımı çok sıkan bir olay yaşadım. Erkek kardeşim evinde tek başına yaşıyor. Anne ve babam da merkeze 1 saat uzaklıkta köyde yaşıyorlar. Hastane işleri vs oldukça geliyorlar sadece merkeze. Bu sene ramazan ayında geldiler ve iftarı annem kardeşimin evinde hazırladı bizi de davet etti. O gün iftara 1 saat kala kardeşimin evine gittim. İftardan yapılıp sofrayı topladıktan sonra da çaya dahi kalmayıp evime gidecektim (çocukların okulu vs için) 3 tane oğlum var. Biri 10, biri 5, diğeri 2 yaşında. Kapıdan çıkarken 2 yaşındaki oğlum ağlamaya başladı. Kardeşimin alt komşusu kapıya çıkmış bana ters ters baktı önce iyi akşamlar dedim daha sonra ters ters bakmaya devam edince birşey mi oldu abla dedim. Buraya siz mi taşındınız dedi hayır kardeşim oturuyor annemler geldi bende onların yanına geldim dedim. Bu çocuk niye ağlıyor rahatsız oluyoruz bu da kafa beyin kalmadı deyince ben de çocuk daha şimdi ağlamaya başladı 2 yaşında ki çocuğa beyninizin olduğunu nasıl anlatabilirim küçük daha dedim ama kadın saydırmaya devam edince çıkıp evime gittim. Bugün de annemler doktor işi için tekrar merkeze geldiler. Dışarıda buluşup alışveriş yapıp kardeşimin evine geçtik. Yemek hazırlayıp yedik bu arada 2 yaşındaki oğlum ev de koşuyordu. Yemek vs en fazla 1 saat sürdü gideceğim derken aşağıdan küt küt küt diye yukarıya vurdular odunla. Bende ayağımla aşağıya vurdum. 1 dk sonra kapı çaldı kadın geldi bu çocuğun koşmasından kafamız şişti çocuğunuza dur demiyorsunuz gibi şeyler söyleyince hanımefendi ben bu eve 1 saatliğine misafir olarak geldim 2 yaşındaki çocuk anlamıyor 1 saat komşunuzu idare edemiyor musunuz benim bu ev de kardeşim tek başına yaşıyor annemle babam ayda yılda bir kere geliyor bende onları ziyarete geliyorum dedim. Beni ilgilendirmez ses yapamazsın anlatacaksınız polis çağırırım diyince bende git çağır dedim. Polisi çağırmış polise kadın üstüme yürüdü vs demiş ifade için karakola götürdüler orada ifademi verdim. Bende kendisinden şikayetçi oldum. Böyle bir durumda siz nasıl karşılardınız. 2 yaşındaki çocuk koşuyor diye böyle saçmalık olabilir mi. Ayrıca 2 kere anca gittim. Kardeşim 1.5 senedir o evde oturuyor ben annemler gelmeden bir kere bile gitmedim evine
Kadın çok takıntılı gürültü sürekli yoksa bir iki saat idare edilebilir ama belli ki bina sessiz çocuksuz bir bina aynı ayarda bir apartmanda oturuyorum hepimiz bekarız evlilerin çocuğu yok olsa da buraya sığmaz bu ortamda bende saatlerce güm güm koşuşturma çocuk ağlaması dinlemek istemem ama bu kadar da kimsenin boğazına çöküp iftira atmam çok ortada bıraktı konu beni

Aaahh ahhh sitemizde çoğunlukla erkek çocuğu var. Üstümdeki komşumun iki oğlu var ki aman Allah evlere şenlik tepemizde at koşturuyorlar bağırış çığırış. O kadar hırçınlarki kadının sağlam eşyası kalmadı en son koca televizyonu kırdılar. Ama annesi sahip çıkıyor kadın mahçup kendide rahatsız durumdan ama elden bir şey gelmiyor. Susdan durdan anlamıyorlar. Şimdi kadının ilgisiz olduğunu görsem bende kızarım ama kadıncağız benden dertli. Annenin tutumu burada çok önemli. Sabrediyoruz çaresiz.

yazılmayan her gürültü yasalsa sevişirken çıkarılan ses de yasaldır.

Nickiniz anneoldumben. Anlıyorum bütün dünyanız çocuklarınızın etrafında dönüyor ama çocuklarınıza katlanma sorumluluğunun sadece sizde olduğunu kabullenmelisiniz bana kalırsa.
Evet aynen tam dünyam orada dönüyor bildiniz size 100 puan bayılıyorum zeki insanlara 😃
Benim komşumla bir problemim yok çok şükür aksine onların çocuklarının ergenlik zamanlarda ki kavgaları çok duydum ama geçti gitti. Ben toplumda beraber yaşandığında insanların tahammüllü olmasını savunuyorum. Evde ki anne çok mu meraklı 2 yaş çocuğun ağlamasına ? Kolik doğan bebeler 6 ay sebepsiz saatlerce ağlıyor çok mu memnun kalıyor anne baba? Çocuk oyun oynarken düşürüyor,kırıyor bunların hepsi yaşamın içinde kusura bakmayın. Benim çocuklarım hafta içi 8 de çıkıyor 5 de geliyor 3 gün 6 da tekrar çıkıyorlar 9 buçukta gelip uyuyorlar diğer 2 gün öğretmen geliyor ders çalışıyorlar. Hafta sonu zaten müstakil evde geçiriyoruz. Anlayacağınız benim derdim kendimi aklamak da değil.Derdim ses yapan Çocuğun ses yapmasının uzaylıymış gibi algılanması. Biz zamanında parklarda büyüdük akşam ezanlara kadar hatta yazın geceye kadar girmezdik eve ama bu çocuklar çoğu zaman eve mahkum. Ülkede yeşil alan yok güvenli park yok nerdeyse. Ne yapalım ekran karşısına koyup sessiz kalmasını mı sağlayalım. Bu anneler robot mu? Ne bekliyorsunuz ne istiyorsunuz?

Evet aynen tam dünyam orada dönüyor bildiniz size 100 puan bayılıyorum zeki insanlara 😃
Benim komşumla bir problemim yok çok şükür aksine onların çocuklarının ergenlik zamanlarda ki kavgaları çok duydum ama geçti gitti. Ben toplumda beraber yaşandığında insanların tahammüllü olmasını savunuyorum. Evde ki anne çok mu meraklı 2 yaş çocuğun ağlamasına ? Kolik doğan bebeler 6 ay sebepsiz saatlerce ağlıyor çok mu memnun kalıyor anne baba? Çocuk oyun oynarken düşürüyor,kırıyor bunların hepsi yaşamın içinde kusura bakmayın. Benim çocuklarım hafta içi 8 de çıkıyor 5 de geliyor 3 gün 6 da tekrar çıkıyorlar 9 buçukta gelip uyuyorlar diğer 2 gün öğretmen geliyor ders çalışıyorlar. Hafta sonu zaten müstakil evde geçiriyoruz. Anlayacağınız benim derdim kendimi aklamak da değil.Derdim ses yapan Çocuğun ses yapmasının uzaylıymış gibi algılanması. Biz zamanında parklarda büyüdük akşam ezanlara kadar hatta yazın geceye kadar girmezdik eve ama bu çocuklar çoğu zaman eve mahkum. Ülkede yeşil alan yok güvenli park yok nerdeyse. Ne yapalım ekran karşısına koyup sessiz kalmasını mı sağlayalım. Bu anneler robot mu? Ne bekliyorsunuz ne istiyorsunuz?
Evet biz çocuğu ekran karşısına koyun dedik. Bildiniz bravo.

Anne terörüne laf yetiştiremem ben. Çok haklısınız, en haklısınız. Biz kimiz ki çocuk sesinden rahatsız olacaz. Püüü bizim kalıbımıza.

Konuda yazıyor yahu, dönün okuyun tekrar. Biz sizin gözünüzden kaçanları arayıp bulmakla mı yükümlüyüz
Merhaba arkadaşlar bugün gerçekten canımı çok sıkan bir olay yaşadım. Erkek kardeşim evinde tek başına yaşıyor. Anne ve babam da merkeze 1 saat uzaklıkta köyde yaşıyorlar. Hastane işleri vs oldukça geliyorlar sadece merkeze. Bu sene ramazan ayında geldiler ve iftarı annem kardeşimin evinde hazırladı bizi de davet etti. O gün iftara 1 saat kala kardeşimin evine gittim. İftardan yapılıp sofrayı topladıktan sonra da çaya dahi kalmayıp evime gidecektim (çocukların okulu vs için) 3 tane oğlum var. Biri 10, biri 5, diğeri 2 yaşında. Kapıdan çıkarken 2 yaşındaki oğlum ağlamaya başladı. Kardeşimin alt komşusu kapıya çıkmış bana ters ters baktı önce iyi akşamlar dedim daha sonra ters ters bakmaya devam edince birşey mi oldu abla dedim. Buraya siz mi taşındınız dedi hayır kardeşim oturuyor annemler geldi bende onların yanına geldim dedim. Bu çocuk niye ağlıyor rahatsız oluyoruz bu da kafa beyin kalmadı deyince ben de çocuk daha şimdi ağlamaya başladı 2 yaşında ki çocuğa beyninizin olduğunu nasıl anlatabilirim küçük daha dedim ama kadın saydırmaya devam edince çıkıp evime gittim. Bugün de annemler doktor işi için tekrar merkeze geldiler. Dışarıda buluşup alışveriş yapıp kardeşimin evine geçtik. Yemek hazırlayıp yedik bu arada 2 yaşındaki oğlum ev de koşuyordu. Yemek vs en fazla 1 saat sürdü gideceğim derken aşağıdan küt küt küt diye yukarıya vurdular odunla. Bende ayağımla aşağıya vurdum. 1 dk sonra kapı çaldı kadın geldi bu çocuğun koşmasından kafamız şişti çocuğunuza dur demiyorsunuz gibi şeyler söyleyince hanımefendi ben bu eve 1 saatliğine misafir olarak geldim 2 yaşındaki çocuk anlamıyor 1 saat komşunuzu idare edemiyor musunuz benim bu ev de kardeşim tek başına yaşıyor annemle babam ayda yılda bir kere geliyor bende onları ziyarete geliyorum dedim. Beni ilgilendirmez ses yapamazsın anlatacaksınız polis çağırırım diyince bende git çağır dedim. Polisi çağırmış polise kadın üstüme yürüdü vs demiş ifade için karakola götürdüler orada ifademi verdim. Bende kendisinden şikayetçi oldum. Böyle bir durumda siz nasıl karşılardınız. 2 yaşındaki çocuk koşuyor diye böyle saçmalık olabilir mi. Ayrıca 2 kere anca gittim. Kardeşim 1.5 senedir o evde oturuyor ben annemler gelmeden bir kere bile gitmedim evine
Yorum sahibinin 1 mesajı var zaten. İlk sefer sadece çocuk ağlaması için şikayet etmiş komşu . Çocuk da çıkarken ağlamış sadece ? Bu tepki normal mi ?
2. Olayda evde 3 çocuk var . Sadece 2 yaş koşuyor 1 saat . Yemek yiyecekler . Çocukları doyuracaklar . Yetişkinler yemek hazırlığında . Küçük çocuk koşarak oyalanıyor . Üstelik fiziksel özellikleri olarak 2 yaş 1 saat boyunca dinlenmeden koşamaz . Yorulur yani . Koşmaktan kasıt ortalıkta oraya burays dolanıyor.

Yani dediğiniz gibi ortada 2 saat koşturan çocuklar durumu yok. Bende sizin çarpıtarak söylediğiniz yerleri bulup çıkarma yükümlülüğüm yok ama neyse .

Anne terörüne laf yetiştiremem ben. Çok haklısınız, en haklısınız. Biz kimiz ki çocuk sesinden rahatsız olacaz. Püüü bizim kalıbımıza.
Evde ki çocuklar ekran olmadan hiç ses çıkartmadan nasıl yaşayacak bize bi anlatın da biz öğrenelim. Mesela 2 yaşında ki bir çocuk hiç anlatılmadan nasıl büyütülür engin bilgilerinizden faydalanalım. Hatta okul öncesi bölümlerinde de ders niteliğinde öğretelim. Biz ann olarak kör bakıyoruz dünyamız orada döndüğü için bizi sizler bilgilendirin. Çünkü ben pedogoji derslerinde bile öğrenmedim bu yöntemleri. Engin bilgilerinize ihtiyacımız var

Aslında burda konu sahibinin hiç mahçup olmaması hatalı olan, çocuktur yapar ama anneler herkes buna tahammül edecek kafasıyla gezemez. Benim bebeğim sabaha kadar ağladığı geceler ben yan komşumdan helallik istedim herkes çalışıyo işi gücü var ben doğurdum uykusuzum neden elalem bende uykusuz kalsın, yapacak bir şeyim yoktu salona bile geçsem nasıl ağlardı heryere ses giderdi ama ben bebektir ağlar ne yapayım ağzını mı bağlayım diye triplere girmedim hala giremem. Mesele çocukların ses yapması değil bence tamamen ebeveynlerin tutumları. Yoksa bebek ağlıyor diye komşu kapıya gelse kusura bakmayın susmuyor vs derim oda değişirim kapatırım oda mantık çercevesinde bebek/çocuk olduğunu ve ailenin elinden geleni yaptığı halde ses olabilceğini kavrar. Kavrayamıyorsa zaten normal bir insan değildir

Aslında burda konu sahibinin hiç mahçup olmaması hatalı olan, çocuktur yapar ama anneler herkes buna tahammül edecek kafasıyla gezemez. Benim bebeğim sabaha kadar ağladığı geceler ben yan komşumdan helallik istedim herkes çalışıyo işi gücü var ben doğurdum uykusuzum neden elalem bende uykusuz kalsın, yapacak bir şeyim yoktu salona bile geçsem nasıl ağlardı heryere ses giderdi ama ben bebektir ağlar ne yapayım ağzını mı bağlayım diye triplere girmedim hala giremem. Mesele çocukların ses yapması değil bence tamamen ebeveynlerin tutumları. Yoksa bebek ağlıyor diye komşu kapıya gelse kusura bakmayın susmuyor vs derim oda değişirim kapatırım oda mantık çercevesinde bebek/çocuk olduğunu ve ailenin elinden geleni yaptığı halde ses olabilceğini kavrar. Kavrayamıyorsa zaten normal bir insan değildir
Vallahi normalde kadın orada oturuyor olsa dediğiniz zaten doğru ama çocuksuz olan eve senede 1-2 kere gelen çocuklu misafire laf eden insanla hiç muhattap olmaya gerek yok bence

Bu arada bu konuda fikirlerimiz tam zıt olmuş olabilir ama normalde ben yorumlarınızı da hep kendimle uyumlu bulurdum yani. Bi konuda anlaşamadık diye yerden yere de vurmayalım birbirimizi😃

Tamam da bebek ağlaması bir şey düşürmek kırmak hayatın olağan akışındaki sesler. Günde bir saat şangır şungur bardak tabak kırmıyorsunuz herhalde. Bebek ağlamasından insan rahatsız olabilir ama nesini şikayet edecek? Çocuğun ağzını bantlamayacak herhalde kimse. Kolik bebekle 2 yaşında siz yemek yaparken koşturan farklı bir şeyle oynatarak dikkatini dağıtma ihtimaliniz olan bebek aynı şey değil. Birinde müdahale ve sesi azaltma ihtimali varken ötekinde çocuk kendi acısından ağlıyor. Bu arada ben bir saat falan bebek koşmasına katlanırım öyle gidip söylenmem de kimi insan daha hassas oluyor. Birinin neyden rahatsız olacağına da biz karar veremiyoruz. Burda ya konu sahibi eksik anlatıyor ya alt komşu ciddi sorunlu. Ayda yılda bir saatlik sesten polis çağırmak bana ekstrem geliyor.

X