Komşu ve sigara

Cicek Kiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2018
6.099
17.589
Kızlar merhaba 1 aydan beri malum evlerdeyiz, tek hava alma yerimizde balkon. Yukarı katimda oturan kisiler devamli sigara külü, sigara jelatini atiyorlar aşağı. 5 6 ay önce yeni astigim beyaz çamaşırlarımin üstü siyah olunca yerlere bi baktim izmarit ve sigara külü. Yukari cikip uyardim (kül tablasına atmasinin uygun oldugunu söyledim) annesi yoktu muhtemelen oglu içiyor zaten. Tamam dikkat ederim dedi ama bir süre kesilsede ara ara devam etti. Yöneticiye soyledim yine ara ara kesilip devam etti. Ama artık sabah ogle aksam devamli kül ve jelatin supurmekten biktim. 2 gün once ev sahibini aradim uyarırım size donus yaparim dedi ama uyardimı bilmiyorum çünkü dün yine çamaşırlarimin üstüne sigara küllerini atmış. Sabah 8 de uyanip balkona ciktim yine kül.. temizledim simdi cay icmeye ciktim yine kül.. ne diyim ben bu insalara? (Bazen kül döktüğünü farketmiyorum o yuzden çamaşırları tekrar yıkamıyorum. Eşim geçen gün sen sigara mi içiyorsun dedi o kadar kül oluyor çamaşırlar)

Ne dersen de anlamayacaklar
Tek bildiğim bu
Aziz nesin şey derdi toplumun %60 ı aptal
Ben uyarmaya utanıyorum artık gerçekten. Zaten uzun süredir çamaşır asmıyordum ama buaralar malum makinalar daha cok çalışıyor evde 1 günde kuruyacağina disarda 2 saatte kuruyor

Bu kadar uyarıya laftan anlamayan insanın anlayacağını sanmıyorum. Kendi önlemlerinizi alın, mesela çamaşırları dışarı asmayın.
Esim sabah işten geliyor aksam 5 de birdaha nöbete gidiyor cok yoğunlar hastaneler. E hastanede giydiği formayı, işten çıktıktan sonraki kiyafetlerin akşama yetişmesi lazım mecburum hızlı kurutmaya

Bir kez daha annesini uyarın derim ben. Zaten ilk seferinde annesi yoktu oğluyla konuştum demişsiniz, annesi sizi daha iyi anlar belki diye düşünüyorum.
Yönetici annesiyle konuşmuş, hatta geçen gun cok farkli bir sebepten kapilarini çaldım evde olduklarını bildiğim halde acmadilar kapıyı

Esim sabah işten geliyor aksam 5 de birdaha nöbete gidiyor cok yoğunlar hastaneler. E hastanede giydiği formayı, işten çıktıktan sonraki kiyafetlerin akşama yetişmesi lazım mecburum hızlı kurutmaya
Sizi anlıyorum da laftan anlamayan insana laf anlatmanın imkanı yok. Şu aşamada ev sahibi sizin tarafınızda olup çıkartıyorum dese bile çıkartamaz. Polisin falan müdahale edebileceği bir durum değil. Bir kültablası hediye etmeyi deneyin bakalım belki işe yarar.

Ben uyarmaya utanıyorum artık gerçekten. Zaten uzun süredir çamaşır asmıyordum ama buaralar malum makinalar daha cok çalışıyor evde 1 günde kuruyacağina disarda 2 saatte kuruyor
Üst komşumla yaşadığım gerilim acsiyon ve macerayı yazsam film olur
Yinede
Anlatamadım
Ki apartman yöneticisi eşim
İnsanlar anlamıyorlar
Umarım çözüm bulursunuz biz bulamadık

Sizi anlıyorum da laftan anlamayan insana laf anlatmanın imkanı yok. Şu aşamada ev sahibi sizin tarafınızda olup çıkartıyorum dese bile çıkartamaz. Polisin falan müdahale edebileceği bir durum değil. Bir kültablası hediye etmeyi deneyin bakalım belki işe yarar.
Yok evden çıkmasınlar istemem zaten şu durumda, uzun zamandırda balkon kullanmayinca cok problem etmiyordum. Bende kül tablasi hediye etmeyi düşündüm ama kavga çıkarır mi bilemedim

Üst komşumla yaşadığım gerilim acsiyon ve macerayı yazsam film olur
Yinede
Anlatamadım
Ki apartman yöneticisi eşim
İnsanlar anlamıyorlar
Umarım çözüm bulursunuz biz bulamadık
Bende ayni dertlerden muzdaribim az çok hatta suan bu en basiti olabilir :) evi satacağız yaza inşallah

Yönetici annesiyle konuşmuş, hatta geçen gun cok farkli bir sebepten kapilarini çaldım evde olduklarını bildiğim halde acmadilar kapıyı

Bir kez daha deneyin, bir tabağa kek koyup tekrar konuşmak işe yarayabilir. Kül tablası fikrine de +1 bu arada. Annesine anlatırsınız durumu, çamaşır yıkama sıklığınızın sebebini.

Pek umudum olduğundan değil ama belli olmaz belki güzel dille konuşmak işe yarar. Yani inşallah yarar.

Bende ayni dertlerden muzdaribim az çok hatta suan bu en basiti olabilir :) evi satacağız yaza inşallah
Biz bu hale geldik
Ki bunun önceside var
Bizde bir sene sonra tayin umuyoruz
Hakmızda hayırlısı

Yok evden çıkmasınlar istemem zaten şu durumda, uzun zamandırda balkon kullanmayinca cok problem etmiyordum. Bende kül tablasi hediye etmeyi düşündüm ama kavga çıkarır mi bilemedim
Bi deneyin şansınızı. Mümkünse eşiniz evdeyken gidin ama. Hatta varsa onların babaları da evde olsun. Oğlanla değil sakin bir şekilde anne babayla konuşun.

Bir kez daha deneyin, bir tabağa kek koyup tekrar konuşmak işe yarayabilir. Kül tablası fikrine de +1 bu arada. Annesine anlatırsınız durumu, çamaşır yıkama sıklığınızın sebebini.

Pek umudum olduğundan değil ama belli olmaz belki güzel dille konuşmak işe yarar. Yani inşallah yarar.
Su sıralar kek vermek bilemedim ama meyve tabağı yapsam olur mu en azindan icleri rahat eder yikayip yerler :) ama hic sanmıyorum değişik bir kadin. Ben çalışıyorum 7/24 ben herseyi yapabilirim kafasında

Biz bu hale geldik
Ki bunun önceside var
Hakmızda hayırlısı

Elbette sizden çok düşünecek değilim kızınızı ama keşke özür diletmeseydiniz komşuya. 16 yaşındaki bir genç kızın yüksek sesle müzik dinlemesi çok normal, problem olan zaten komşunuzmuş. Kaldı ki gün içinde, anormal olmayan bi saatte dinlemiş. Apartmanda yaşayıp da en ufak seste ay rahatsız oldum triplerine giren insanları da anlamıyorum. Tamam bazı sesler ciddi rahatsız ediyor ama en ufak çıtırtıda öldüm bittim gürültüden triplerine girenler kesinlikle saçmalıyor.

Su sıralar kek vermek bilemedim ama meyve tabağı yapsam olur mu en azindan icleri rahat eder yikayip yerler :) ama hic sanmıyorum değişik bir kadin. Ben çalışıyorum 7/24 ben herseyi yapabilirim kafasında

Kek aklıma gelen ilk şeydi aslında, eliniz boş gitmezseniz daha ılımlı yaklaştığınızı anlarlar, bir terslik çıkmaz diye düşünerek demiştim. Haklısınız meyve tabağı daha iyi olur :)

Biz bu hale geldik
Ki bunun önceside var
Hakmızda hayırlısı
hatırladım konunuzu, hatta kızınıza niye özür dilettirdiniz denmişti yorumlarda. Bazen istemeden (insanlarin anlayişsizligi yüzünden) çok fazla yüzgöz oluyoruz malesef ayni durumdayım hatta benimki daha fazlasi ve kötüsü :KK43: bizde tayin isteyeceğiz inşallah

Bi deneyin şansınızı. Mümkünse eşiniz evdeyken gidin ama. Hatta varsa onların babaları da evde olsun. Oğlanla değil sakin bir şekilde anne babayla konuşun.
Sanırım evli değil, evliyim demis yoneticiye ama malesef kadınlar kendilerini böyle daha iyi-güvende hissediyor sanırım. Kek-meyve tabagi mantıklı geldi insallah çözebiliriz durumu

Annemlerin oturduğu evde de üst kattaki kadın sürekli banyo balkon yıkıyordu artik tavana dem vurmuştu annen çıktı uyardı kadıni tamam dikkat ederim dedi.Şimdide çamaşirlari o kadar sarkıtıyor ki balkon kapanacak neredeyse çarşaflardan.Bildiğini okuyorlar yine.Ben denk geldim bi seferinde çekiştirdim hepsini yere düştüler bi daha yapmıyor.Annesi ile konuşun olmadı süpürün pislikleri kapının önüne dökün gelin:süslü:

X