Komşu ve sigara

Apartman panosuna yazı hazırlayıp assanız, yöneticinizden onay alıp? Belki utanıp yapmazlar. Çünkü apartmanda oturan herkes durumu öğrenmiş olacak.

Benim esimde sigara icer. Kokusuz kulluk denilenlerden aldim boylece kuller ve izmariti disarda degil icerde birikiyo. Asagi kul dusurmuyo ki bende bana yapilmasini istemedigim biseyi alt katimdakilere yapmam yaptirmam. Bence ondan hediye edin

Annemlerin oturduğu evde de üst kattaki kadın sürekli banyo balkon yıkıyordu artik tavana dem vurmuştu annen çıktı uyardı kadıni tamam dikkat ederim dedi.Şimdide çamaşirlari o kadar sarkıtıyor ki balkon kapanacak neredeyse çarşaflardan.Bildiğini okuyorlar yine.Ben denk geldim bi seferinde çekiştirdim hepsini yere düştüler bi daha yapmıyor.Annesi ile konuşun olmadı süpürün pislikleri kapının önüne dökün gelin:süslü:
Laftan anlamayana öyle yapmak lazim sanırım :) çarşaf sarkıtma bende de var hatta fotoğraf gönderebilirim gecen gün fotoğrafını çekmiştim, evi kapatiyor resmen :) ses, gürültü, hali kilim çırpma hersey herşey var ama ben utaniyorum artik sikayet etmeye

Apartman panosuna yazı hazırlayıp assanız, yöneticinizden onay alıp? Belki utanıp yapmazlar. Çünkü apartmanda oturan herkes durumu öğrenmiş olacak.
Bugün meyve tabağı götürüp güzelce uyaracağım, kapıyı açmazlarsa veya hala devam ederse yöneticiyle konuşup yapabilirim mantıklı geldi

Ne laf anlamaz pislik insanmıs ya. Birininndedigi gibi kultablasi hediye etmeyi dusunebilirsiniz gerci kapiyi da acmamislar siz cikinca. Sizde kapiya bir notla birakiverirsiniz. Hakkimi helal etmiyorum gibi damardan girerseniz belki annesi olacak kisi etkilenip attirmaz ogluna.
Utanmaz insanlar.

Ne laf anlamaz pislik insanmıs ya. Birininndedigi gibi kultablasi hediye etmeyi dusunebilirsiniz gerci kapiyi da acmamislar siz cikinca. Sizde kapiya bir notla birakiverirsiniz. Hakkimi helal etmiyorum gibi damardan girerseniz belki annesi olacak kisi etkilenip attirmaz ogluna.
Utanmaz insanlar.
Bıktım gerçekten seslerinden pisliklerinden ve uyarmaktan.. artik uyarmaya utaniyorum bu insan sabah 6da elektrik süpürgesi açıyor evine. Sabah 5 6 da surekli biseylerin yerlerini degistiriyor. Yani kapıyı acmamasinin nedeni suçunu biliyor ve kapiyi acmak uyarılmak istemiyor. Cok kavgacida bir tip. Ben çalışıyorum herkes bana katlanmak zorunda demişti bir kere. Allah herkese hayırlı komşular versin

Apartman wp grubu ise yariyor. Biz direkt odaya gonderiyoruz bahceye atilanlari.
Malesef bizde 2 3 yıldır toplantı bile yapılmıyor, herkes birbirini bi sekilde korkutmus kimseye birsey diyemiyoruz. Mecburiyetten bu evi aldik gerci bu sekilde oldugunda bilmiyorduk ama kesimden kesime farkediyor iste insanlar

Kül dökülen çamaşırınızı alın öyle gidin kapısına. İçtiğiniz sigara küllerinin benim çamaşırımın üzerinde ne işi olduğunu sorabilir miyim de.
Eğer küllüğünüz yoksa size hediye edebilirim de.
Bir daha balkonumdan kül ya da jelatin süpürürsem hepsini kapınızın önüne dökeceğim yıldım artık de.
Hiçbiri çözüm olmazsa başka bir çözüm yok maalesef. Yöneticiniz bir işe yaramıyor

bazısı böyle mağaradan dün çıkmış gibi oluyo anlamıyolar.ya bas bas ortalığı yıkıcaksın çirkinleşiceksin ya da toplu bütün pislikleri ne biliyim kağıtları yak lavaboda topla külleri çal kapısını açınca içeri dök.adam olan laftan tek seferde anlar.

Bıktım gerçekten seslerinden pisliklerinden ve uyarmaktan.. artik uyarmaya utaniyorum bu insan sabah 6da elektrik süpürgesi açıyor evine. Sabah 5 6 da surekli biseylerin yerlerini degistiriyor. Yani kapıyı acmamasinin nedeni suçunu biliyor ve kapiyi acmak uyarılmak istemiyor. Cok kavgacida bir tip. Ben çalışıyorum herkes bana katlanmak zorunda demişti bir kere. Allah herkese hayırlı komşular versin
Yuh ya valla dusuncesizlik abidesi sabahin 5 inde 6 sinda ne zoru var esyalarla ya. Bu gurultucu ve pislik komsular alt alta toplassa keske. Biz dusunceli insanlar da ayri yerde...
Evet komsu gercekten cok cok onemli ,aminn hepimizee 🙏🙏🙏🙏

bazısı böyle mağaradan dün çıkmış gibi oluyo anlamıyolar.ya bas bas ortalığı yıkıcaksın çirkinleşiceksin ya da toplu bütün pislikleri ne biliyim kağıtları yak lavaboda topla külleri çal kapısını açınca içeri dök.adam olan laftan tek seferde anlar.
Keşke bunların hepsi bu apartmanda toplansa, onu bir yorumda daha yazdılar sigara küllerini mendille siliyim, izmaritleri jelatinleride toplayim gidiyim kapisina dökeyim. Bıktım artik anlamıyor kalp kirmayim zaten gidicem huzursuzluk çıkmasın dedikce tepeme çıktılar

Ben insanlara gercekten anlam veremiyorum. Nasil kalin kafaya sahipler acaba :işsiz:

Bir insan rahatsiz oluyorsa onu tekrar etmemen gerekir. Kaldi ki hakli bir komsu var. Asagida giden bir insanin kafasina bile dusebilir sigara.
Bazi kurallara uymayacak olan gitsin dagda yasasin. Ya da mustakil evde yasasin.
Ortama uyum saglayamiyorsan orman da yasa kardesim

Kızlar merhaba 1 aydan beri malum evlerdeyiz, tek hava alma yerimizde balkon. Yukarı katimda oturan kisiler devamli sigara külü, sigara jelatini atiyorlar aşağı. 5 6 ay önce yeni astigim beyaz çamaşırlarımin üstü siyah olunca yerlere bi baktim izmarit ve sigara külü. Yukari cikip uyardim (kül tablasına atmasinin uygun oldugunu söyledim) annesi yoktu muhtemelen oglu içiyor zaten. Tamam dikkat ederim dedi ama bir süre kesilsede ara ara devam etti. Yöneticiye soyledim yine ara ara kesilip devam etti. Ama artık sabah ogle aksam devamli kül ve jelatin supurmekten biktim. 2 gün once ev sahibini aradim uyarırım size donus yaparim dedi ama uyardimı bilmiyorum çünkü dün yine çamaşırlarimin üstüne sigara küllerini atmış. Sabah 8 de uyanip balkona ciktim yine kül.. temizledim simdi cay icmeye ciktim yine kül.. ne diyim ben bu insalara? (Bazen kül döktüğünü farketmiyorum o yuzden çamaşırları tekrar yıkamıyorum. Eşim geçen gün sen sigara mi içiyorsun dedi o kadar kül oluyor çamaşırlar)
Süpürün süpürün kapılarına atın. Hatta kapılarına başka şeyler de atın. Böyle adamları bu paklar

Kızlar merhaba 1 aydan beri malum evlerdeyiz, tek hava alma yerimizde balkon. Yukarı katimda oturan kisiler devamli sigara külü, sigara jelatini atiyorlar aşağı. 5 6 ay önce yeni astigim beyaz çamaşırlarımin üstü siyah olunca yerlere bi baktim izmarit ve sigara külü. Yukari cikip uyardim (kül tablasına atmasinin uygun oldugunu söyledim) annesi yoktu muhtemelen oglu içiyor zaten. Tamam dikkat ederim dedi ama bir süre kesilsede ara ara devam etti. Yöneticiye soyledim yine ara ara kesilip devam etti. Ama artık sabah ogle aksam devamli kül ve jelatin supurmekten biktim. 2 gün once ev sahibini aradim uyarırım size donus yaparim dedi ama uyardimı bilmiyorum çünkü dün yine çamaşırlarimin üstüne sigara küllerini atmış. Sabah 8 de uyanip balkona ciktim yine kül.. temizledim simdi cay icmeye ciktim yine kül.. ne diyim ben bu insalara? (Bazen kül döktüğünü farketmiyorum o yuzden çamaşırları tekrar yıkamıyorum. Eşim geçen gün sen sigara mi içiyorsun dedi o kadar kül oluyor çamaşırlar)
Kül olan çamaşırları alıp kapıya dayanın bir daha bu çamaşırlarda bu külü görürsem rezillik çıkarırım bu kaçıncı diye bağırın biraz. Uyarması mı kalmış terbiyesizler

Elbette sizden çok düşünecek değilim kızınızı ama keşke özür diletmeseydiniz komşuya. 16 yaşındaki bir genç kızın yüksek sesle müzik dinlemesi çok normal, problem olan zaten komşunuzmuş. Kaldı ki gün içinde, anormal olmayan bi saatte dinlemiş. Apartmanda yaşayıp da en ufak seste ay rahatsız oldum triplerine giren insanları da anlamıyorum. Tamam bazı sesler ciddi rahatsız ediyor ama en ufak çıtırtıda öldüm bittim gürültüden triplerine girenler kesinlikle saçmalıyor.
Şimdi müzik saf bir niyetle dinlemiş olsa emin olun hiç dikkate almazdım komşuyu
Ama
Öncesinde kızım
Anne sen çok anlayışlısın ders çalışamıyoruz uyuyamıyoruz
Bunlara iyi bir ders vermelisiniz diyordu
Aklı sıra ders vermiş en olmadık müziği son ses açmış
Diğer komşularda duymuş
Sonradan öğrendim
Öfkeli bir tabiatı var istemiyorum öyle olmasını
Gerçi sana çekmiş diyorlarda
Katılmıyorum:))

X