Konu erkek arkadaşım

Durumumuz aynı olmasa da benziyor aslında. Benim erkek arkadaşımda da zaman zaman “tahammülsüzlük” oluyor. Neyse ki sürekli değil ama bazen tepkileri gereksiz büyük oluyor, beni anlamaya çalışmadan sanki amacım kavga çıkarmakmış gibi saldırıyor bana (saldırmaktan kastım kesinlikle fiziksel bir şiddet değil) fakat psikolojik şiddet uyguladığını inkar edemem. Sizinle benzer şeyleri yaşıyoruz dediğim gibi. Öncelikle ilişkinin uzun süredir devam ediyor olması da bazı şeylere yol açıyor. Ben erkek arkadaşınızdan çok pozitif bir elektrik almadım açıkçası. Üstüne çok fazla gitmeyin hatta siz de onu biraz boşlayın bence. Yani bir eksiklik hissetsin hayatında. Bu eksiklik üzerine konuşmak isterse amacınızın kesinlikle tartışmak ya da kavga çıkarmak olmadığını en başında belirterek sizi yalnız bıraktığını düzgün bir dille izah edebilirsiniz. Ve net bir şekilde “bitsin” sözünün geçmesini istemediğinizi vurgulayın. İnanın ilişkilerde ayrılık vurgusunun çok sık geçmesi hiçbir sorun olmasa da tarafları yıpratıyor. Bunun önünü alın ve eğer sonradan arkasında duramayacaksa “ayrılalım” demesin. Siz onun sırf biraz muhabbet beklediğiniz için kavga edip ayrılmak isteyeceği, siniri geçince de geri vites yapıp yine de ilgisizliğe devam edeceği oyuncağı değilsiniz.
Aynen nefret ediyorum bu huylarından tutturmuş bi kavga çıkarıyorsun huzur bozuyorsun ona kendini kesin kez inandırmış hiç bi şekilde değiştiremiyorum sanıyor ki herşey güzel giderken bi anda canı sıkılıyor kavga çıkarıyor öyle olunca da sallamıyor beni işte ben de içimdeki şeyi tutabilen biri değilim güzellikle o sorun hal olsun konuşalım sakince isterim herkesin normal yaptığı şey en büyük dileğim oldu artık özeniyorum resmen sakin sakin konuşan sorun çözen kişilere mesela erkek arkadaşım durduk yere sorun çıkarmıyor öyle biri de değil tutturmuş huzur istiyorum ben diyo işinde ağır hakaretlere bile uğruyor aç susuz uykusuz çalışıyor bunun da etkisi vardır tamam da ben nereye kadar susacağım güzellikle konuş geç ben neden orda kötü şeyler yaşadığı için konuşma hakkımın alınmasına razı olayım ki güzel bi dille ifade etmesem gene okey

Aynen nefret ediyorum bu huylarından tutturmuş bi kavga çıkarıyorsun huzur bozuyorsun ona kendini kesin kez inandırmış hiç bi şekilde değiştiremiyorum sanıyor ki herşey güzel giderken bi anda canı sıkılıyor kavga çıkarıyor öyle olunca da sallamıyor beni işte ben de içimdeki şeyi tutabilen biri değilim güzellikle o sorun hal olsun konuşalım sakince isterim herkesin normal yaptığı şey en büyük dileğim oldu artık özeniyorum resmen sakin sakin konuşan sorun çözen kişilere mesela erkek arkadaşım durduk yere sorun çıkarmıyor öyle biri de değil tutturmuş huzur istiyorum ben diyo işinde ağır hakaretlere bile uğruyor aç susuz uykusuz çalışıyor bunun da etkisi vardır tamam da ben nereye kadar susacağım güzellikle konuş geç ben neden orda kötü şeyler yaşadığı için konuşma hakkımın alınmasına razı olayım ki güzel bi dille ifade etmesem gene okey
İnanın ilişkimizde bazı şeyler birebir. Benim erkek arkadaşım da günlerce konuşmadan durabilir, trip atabilir hatta bazen sorununu bile benimle paylaşmaz sadece susar. Ben de asla içimde tutamıyorum ortada bir şey varsa hemen konuşmam gerekiyor. İçimde tuttukça büyüyor sanki. Söylediğimde de sorun çıkarıyor oluyorum oysaki ortada zaten olan bir meseleyi konuşup çözüme kavuşturmak amacım. Kimse kavga etmek istemez en nihayetinde. Erkek arkadaşınızın çalışma koşulları gerçekten çok zorlu ona bir şey diyemem, sizin ilgi beklentinizi şımarıklık olarak yorumlayabilir. Siz dediğim gibi konuşmanın daha en başında amacınızın kesinlikle kavga etmek olmadığını belirtin bir probleminiz var ve hayatınızdaki insanla bunu paylaşmayıp ne yapacaksınız? Ayrılın diyenlere de kulak asmayın bence 5 yıllık ilişkiyi bitirin demek başkaları için kolay. Ben de bu tarz sorunları sineye çekmeye çalışan biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. Bence bir süre içinizde tutmaya çalışın erkek arkadaşınızın deyimiyle “sorun çıkarmayın” ve erkek arkadaşınızın bu tutumunuzu farkedip sorgulamasını bekleyin. Yapıcı bir üslup ve biraz anlayışla aşılmayacak sorun yok.

Ev arkadaşım vardı aynı bölümde asistandı. Bence çok normal ilgi gösterememesi, konuşacak halinin kalmaması. Ben olsam anlayış gösterirdim. Olmuyor ayrılalım tarzı konuşmasını ise hoş karşılayamam.

Not: Huzur istiyorsan sağlık alanından uzak durmanı tavsiye ederim. Daha huzurlu meslekler var bence.

İnanın ilişkimizde bazı şeyler birebir. Benim erkek arkadaşım da günlerce konuşmadan durabilir, trip atabilir hatta bazen sorununu bile benimle paylaşmaz sadece susar. Ben de asla içimde tutamıyorum ortada bir şey varsa hemen konuşmam gerekiyor. İçimde tuttukça büyüyor sanki. Söylediğimde de sorun çıkarıyor oluyorum oysaki ortada zaten olan bir meseleyi konuşup çözüme kavuşturmak amacım. Kimse kavga etmek istemez en nihayetinde. Erkek arkadaşınızın çalışma koşulları gerçekten çok zorlu ona bir şey diyemem, sizin ilgi beklentinizi şımarıklık olarak yorumlayabilir. Siz dediğim gibi konuşmanın daha en başında amacınızın kesinlikle kavga etmek olmadığını belirtin bir probleminiz var ve hayatınızdaki insanla bunu paylaşmayıp ne yapacaksınız? Ayrılın diyenlere de kulak asmayın bence 5 yıllık ilişkiyi bitirin demek başkaları için kolay. Ben de bu tarz sorunları sineye çekmeye çalışan biri olarak sizi çok iyi anlıyorum. Bence bir süre içinizde tutmaya çalışın erkek arkadaşınızın deyimiyle “sorun çıkarmayın” ve erkek arkadaşınızın bu tutumunuzu farkedip sorgulamasını bekleyin. Yapıcı bir üslup ve biraz anlayışla aşılmayacak sorun yok.
Ondan istediğim şeyleri söylerken hep beni suçluyorsun anca bildiğin bu diyo iyide benim amacım suçlamak aşağılamak değil ki o kadar tatlı ifade etmeye çalışıyorum ki ona rağmen geriliyor yok yani böyle bi insan daha görmedim

Ben maalesef iş bulamıyorum bi türlü deli gibi istediğim halde zatem biraz da ilgi ihtiyacım o yüzen artıyor sanırım
Bence bu süreçte siz de kendi işinize odaklanıp zamana bırakın. Böylelikle zamanla biseyler netlik kazanır. İşime odaklanmak istiyorum nişana gerek yok deyip oteleyebilirsiniz
Hangi bölümü bitirmiştiniz ki buarada

Canım onun karakteri odur, bir bak mesela annesiyle konuşmasına ya da yakın arkadaşı ya da kardeşiyle vs . Benım eşim de cok ters bir insan ve ciddidir, mesafelidir cok ilgi sevmez falan. Bunlar karakter meselesi olay senin buna tahammülün, beş senedir berabermişsiniz de, bence şimdiye kadar tahammül ettiysen bundan sonra da o kadar üstüne düşünüp takma derim ben. Yani cok dayanılmayacak seviyeye geldiyse senin için, acık ve -onu sinirlendirip konuyu aynı kısır döngüye çevirmeyecek sekilde- kısa öz olarak konusabilirsin. Erkekler uzun muhabbete girince de sinirleniyor cunku

Canım onun karakteri odur, bir bak mesela annesiyle konuşmasına ya da yakın arkadaşı ya da kardeşiyle vs . Benım eşim de cok ters bir insan ve ciddidir, mesafelidir cok ilgi sevmez falan. Bunlar karakter meselesi olay senin buna tahammülün, beş senedir berabermişsiniz de, bence şimdiye kadar tahammül ettiysen bundan sonra da o kadar üstüne düşünüp takma derim ben. Yani cok dayanılmayacak seviyeye geldiyse senin için, acık ve -onu sinirlendirip konuyu aynı kısır döngüye çevirmeyecek sekilde- kısa öz olarak konusabilirsin. Erkekler uzun muhabbete girince de sinirleniyor cunku
Evet biraz karakterinde de var gerçekten ama bu Pandemi döneminde hepten mesleğinden ötürü de zıvanadan çıktı yani güzel bir şekilde derdimi sıkıntımı bile ifade etmeme izin vermiyor sorunlara tamamen kendisini kapatmış bilmiyorum nasıl halledeceğim

Evet yorgun argın yanıma gelir hep nöbet ertesi de yok bide çocuk bölümünde hepten ağır ben hep elimden geldiğince destek oluyorum ama bazen de artık dayanamıyorum akşamları bari evdeyken değişik konular konuşmak istiyorum ama ya uyuya kalıyor yada bişey yazmıyor sizin de eş yada sevdiğiniz asistan gün içinde sabahları mutlaka günaydın ve nasılsın der sonra çıkışta arar iletişimimiz bu bide uzun seneler geçince konuşacak konu da bulamıyoruz çok ilgi delisi biri değilim ben aslında sadece akşamları değişik farklı bişeyden konu açmasını istiyorum ama olmuyor
Aynısından bir tane de bende var.

X