Konu yine abim, bıktık artık :(

Çok iyi yapmışsın. Yavaş yavaş değil birden çekmelisin elini ki anlasın kendini nasıl bir boşluğa attığını. Sakın acıma, destek olma, sen onlara yapabileceğin her güzelliği yapmışsın. Annelik hakkı falan kalmamış üzerinde, o senin hakkını nasıl ödeyecek bakalım öbir dünyada. Sakın karnındakini kullanarak vicdanına oynamalarına falan izin verme. Kendine acımayana kim olursa olsun acınmaz
Kendi çocuğumu asla bana bakması için büyütmeyeceğim. Onun da kendi hayatı olacak yapamadığım her şeyi yapacak inşallah 🙏

Peki şimdi geriye baktığınız zaman anneniz hangi sözünü tuttu ? Ben sürekli fikir değiştiren bir anne görüyorum.
Aynisini söyledim ona bugün. Söz vermistin diye. Ama videoyu görseniz insanın yüreği ağzına geliyor. Hak veriyorum ona da evlat çünkü yemin ediyor aynısı sizin başınıza gelse yine elimden geleni yaparım diye. Bilmiyorum off

Aynisini söyledim ona bugün. Söz vermistin diye. Ama videoyu görseniz insanın yüreği ağzına geliyor. Hak veriyorum ona da evlat çünkü yemin ediyor aynısı sizin başınıza gelse yine elimden geleni yaparım diye. Bilmiyorum off
Sizleri düşünen bir anne evli zor geçinirken sizlerden para bekler mi ? Sizin zorluklarla verdiğiniz parayı abinize yedirir mi ?
Abiniz şımarık büyümüş, o parayı kendi hakkı sanıyor.
Bir de ev şimdi satılacak mı yoksa ev üzerinden kredi mi çekilecek ?

Sizleri düşünen bir anne evli zor geçinirken sizlerden para bekler mi ? Sizin zorluklarla verdiğiniz parayı abinize yedirir mi ?
Abiniz şımarık büyümüş, o parayı kendi hakkı sanıyor.
Bir de ev şimdi satılacak mı yoksa ev üzerinden kredi mi çekilecek ?
Kredi çekilecek ipotek koyulacak

Şimdiden yumuşadiniz, hak vermeye başladınız belli oldu biz haklı çıkacağız maalesef... anneniz ve küçük kızı size yerleşecek, bir yıl sonra da eşiniz hepinizi kapıya koyacak... yazık oldu bebeğinize

Yok bu konuda beklentileri olamaz çünkü ödeyecek durumumuzun olmadığını biliyorlar

Arada haberiniz olursa gelişmeleri yazarsınız konu sahibi. İnşallahnhiç bundan sonra haberiniz olmaz ama. Ablanız da siz de inşallah bu çukurdan yeni ailenizle hasar almadan atlatacaksınız. Buraya çok uzun yoldan geldiniz. Ben çok akıllandığınızı düşünüyorum. Ablanız zaten bilge oldu bu olaylardan :)

Arkadaşlar krediyi konu sahibş ödeyemez çünkü parası yok bir kere. Hamile, işten bu nedenle ayrıldı. Eşinin maaşını falan veremez kendileri zor geçiniyorlar zaten eşi hiç salak değil. En fazla olacak olan annesi ve kız kardeşi evi kaybedince sokağa düşünce yine konu sahibine ağlar, o da yumuşarsa evine alır. Kocası da asla böyle bir şeyi kabul etmez. Yuvasına yıkma pahasına yapabileceğini sanmıyorum.

Bu ev ileride hâlâ kalırsa kardeşler arasında paylaşılacak. Abinizin acaba gerçekten borcu var mı ? Belki de ne kadar tırtıklarsam kârdır diye düşünüyor olabilir mi ?

Şimdiden yumuşadiniz, hak vermeye başladınız belli oldu biz haklı çıkacağız maalesef... anneniz ve küçük kızı size yerleşecek, bir yıl sonra da eşiniz hepinizi kapıya koyacak... yazık oldu bebeğinize
Bende o kadar istememe rağmen eminim ki sonunun boyle olacagina çünkü o acımaya yer arıyor annesine bebeğinin varlığından bile pişman oldu annesi için konu sahibi tedavi olmadan düzelmez yazık adama ve bebeğe

Arada haberiniz olursa gelişmeleri yazarsınız konu sahibi. İnşallahnhiç bundan sonra haberiniz olmaz ama. Ablanız da siz de inşallah bu çukurdan yeni ailenizle hasar almadan atlatacaksınız. Buraya çok uzun yoldan geldiniz. Ben çok akıllandığınızı düşünüyorum. Ablanız zaten bilge oldu bu olaylardan :)

Arkadaşlar krediyi konu sahibş ödeyemez çünkü parası yok bir kere. Hamile, işten bu nedenle ayrıldı. Eşinin maaşını falan veremez kendileri zor geçiniyorlar zaten eşi hiç salak değil. En fazla olacak olan annesi ve kız kardeşi evi kaybedince sokağa düşünce yine konu sahibine ağlar, o da yumuşarsa evine alır. Kocası da asla böyle bir şeyi kabul etmez. Yuvasına yıkma pahasına yapabileceğini sanmıyorum.
Ben aksine konu sahibinin yuvasını yıkma pahasına önce eşine borcun ödenmesi için yüklenip aile huzurunu kaciracagini sonra da çocuk bakımını bahane edip annesini eve aldıktan sonra da işe girip eşi onları kapıya koyana kadar da annesi küçük kızkardeşi ve abisini beslemeye devam edeceğini düşünüyorum...siz çok iyi niyetlisiniz, konu sahibi asla değişmez

İpotekli nasıl kredi çekecek ki anneniz. İpotek verse bile bir gelirinin olması gerekir resmi yani SGK hizmet dökümü, bordro yada emekli maaşı ile kredi çekebilir. Bakıcı maaşıyla kredi çekemez.

İpotekli nasıl kredi çekecek ki anneniz. İpotek verse bile bir gelirinin olması gerekir resmi yani SGK hizmet dökümü, bordro yada emekli maaşı ile kredi çekebilir. Bakıcı maaşıyla kredi çekemez.
Direkt evi satmak için ne güzel bir bahane öyle değil mi? Zaten ipotek olsa bile borç ödenmediği için o ev eninde sonunda satılacak, en baştan satsinlar da bari icra yoluyla yarı fiyatına gitmesin. Yazık konu sahibi gençliğini gömmüş o evi alicam diye bari satılırken ucuza gitmesin.

Direkt evi satmak için ne güzel bir bahane öyle değil mi? Zaten ipotek olsa bile borç ödenmediği için o ev eninde sonunda satılacak, en baştan satsinlar da bari icra yoluyla yarı fiyatına gitmesin.
Bence de evi satıp parasını abiye versinler, anne ve kardeşler de konu sahibine yerleşsin. Damat bakar hepsine. Anneye üzülmüyorum oğlunu o hale o getirmiştir. Konu sahibi biraz aklını kullansın, annesine ev elinden gidince nerede kalmayı düşünüyorsun diye sorsun.

Bu konu beni bayağı etkiledi, bir "yakınımın" yaptıkları aklıma geliyor. Biz bir yıldan fazladır hiçbir şekilde görüşmüyoruz ve aynı kanı taşısak bile böyle birini hayatımda istemiyorum artık.

Konu sahibi anneniz kararını vermiş, siz de lütfen kararlı olun ve hiçbir şekilde destek olmayacağınızı üstüne basa basa söyleyin. Sakın yumuşamayın.

Gercekten zor bir durum.
Bence hayat sartlari herseyin asiri fiyatlanmasini bahane edip (ki zaten gercek de bu bahane sayilmaz bile)faturalari odeyemeyeceğinizi söylemekle baslayip ,annenizle bir mesafe koymaya calisin.
"Evi satarsan biz yokuz ,hakkimjzi helal etmeyiz " diye konusamayacaksaniz,arayin ablaniz konussun,siz ablam hakli deyin hic olmazsa.fazla lafa girmeden kapatmam lazim basim agriyor falan deyip uzatmayin konuyu.annenizin sizi ikna etmesine fırsqt vermeyin.
Hassas bir kalbiniz var,anneye duskunsunuz anladim.ama artik siz de bir annesiniz (insallah),once kendi ailenizi dusunun lutfen.vicdan yapacak bir durum yok.siz hakli oldugunuz halde ,annenizin baskisiyla onlara bakmak zorunda gibi hissettiriliyorsunuz.mantıklı olun.yok böyle bir dünya,calis calis anneye bak,o ogluna para biriktirsin,calis calis ev al,o ogluna versin.hem siz cocuklariniz arasinda ayrim yapar miydiniz?anneniz yapıyor,yorumlardan anladiğim bu
sizin aldiginiz evi kardesinize HEDIYE etmemeli.ne olursa olsun.

Insan bir sıkıntıyla karsilasinca dunyadaki en kotu sey basina gelmis falan gibi hissedebiliyor.zaten hamilelik var hormonlar değisik,ağlayıp ağlayıp daraltmayın kendinizi .ne dertliler var ne hastalar var.gönlünüzü ferah tutup soğukkanlı olun lütfen.

X