Korkmak değil bu. Ne yapıcağını bilememek.

Evlenmek için çok erken bir yaştasın.Hayırlısı olsun ama erteleme şansın varsa bir düşün derim.

Bu zamana kadar hiç yakınlaşma yaşamadınız sonucunu çıkardım nedense.
Eğer öyleyse,herşeyi ilk geceye yüklemeyin.
İlk gece zaten düğün gecesi olacak ve yorgunluk,stres,heyecan vs...
Balayına giderseniz güzel olur,adım adım yakınlaşırsınız.

:KK1::KK1::KK1:

ben de senin gibiydim. ailemde arkadaş çevremde her şeyi rahat konuşabildiğim halde ailemin yüzüne nasıl bakacağım oluyordu. gerçi bizde bir şey yaşanmadı ama :KK70:

yine de ilerde çok rahat konuşursun bu konuları. önceden diyemediğim kelimeleri şimdi rahat rahat konuşuyorum 2 ay evli kaldığım ve bir şey yaşayamadığım halde :KK1:

evlenince edep medep bir şey kalmıyor rahat ol sen :KK1:

Canım sen hic düşünme bunu :) Dusundukce gözünde buyur. Toplum tarafından, kızlarimiza cinsel ilişki öcü gibi lanse edildigi için haliyle akılda bazı soru işaretleri kalıyor. Nisanlin ne yapılması gerektiğini biliyordur sen ona güven, keyfine bak :) Evlendikten sonra sevdiğin insanla o denli yakin olmak çok güzel bir duygu. Ayrıca Allah korusun bir rahatsızlığın olmadığı surece caninda yanmayacaktir. Dediğim gibi akışına birakman yeterli

KK application kullanılarak GM Discovery cihazından gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Evlenmek için çok erken bir yaştasın.Hayırlısı olsun ama erteleme şansın varsa bir düşün derim.

Bu zamana kadar hiç yakınlaşma yaşamadınız sonucunu çıkardım nedense.
Eğer öyleyse,herşeyi ilk geceye yüklemeyin.
İlk gece zaten düğün gecesi olacak ve yorgunluk,stres,heyecan vs...
Balayına giderseniz güzel olur,adım adım yakınlaşırsınız.

Aslında bende bu kadar erken olsun istemedim ama işte nişanlım çok ısrar ettiği için hayırlı dedik girdik bir yola. Nasip olursa gidicez balayına dediğiniz gibi adım adım çok mantıklı teşekkür ederim yorumunuz için :)

:KK1::KK1::KK1:

ben de senin gibiydim. ailemde arkadaş çevremde her şeyi rahat konuşabildiğim halde ailemin yüzüne nasıl bakacağım oluyordu. gerçi bizde bir şey yaşanmadı ama :KK70:

yine de ilerde çok rahat konuşursun bu konuları. önceden diyemediğim kelimeleri şimdi rahat rahat konuşuyorum 2 ay evli kaldığım ve bir şey yaşayamadığım halde :KK1:

evlenince edep medep bir şey kalmıyor rahat ol sen :KK1:

İnanın çok uzak geliyo bana bu konuları konuşmak ama inşallah atarım üzerimdeki bu durumu :) çok teşekkür ederim yorumunuz için :)

Canım sen hic düşünme bunu :) Dusundukce gözünde buyur. Toplum tarafından, kızlarimiza cinsel ilişki öcü gibi lanse edildigi için haliyle akılda bazı soru işaretleri kalıyor. Nisanlin ne yapılması gerektiğini biliyordur sen ona güven, keyfine bak :) Evlendikten sonra sevdiğin insanla o denli yakin olmak çok güzel bir duygu. Ayrıca Allah korusun bir rahatsızlığın olmadığı surece caninda yanmayacaktir. Dediğim gibi akışına birakman yeterli

KK application kullanılarak GM Discovery cihazından gönderilmiştir.

Burdan okuduğum yorumlara binayen evet akışına bırakmak en iyisi çok çok teşekkür ederim yorumunuz için :)

Okuyunca sanki sırf kasıtlı olarak anlamamazlığa verdiğinizi düşündüm çoğunuzun:44:

Hepiniz evlenirken çok rahattınız galiba ne alakası var bunun yaşla? 25 yaşında evlenenin de aklında o güne dair senaryolar çizilip, yazılıyo.
Sanki çoğunuz biliyodunuz ogün duştur, namazdır ne nasıl olmalıdır hiç biriniz paniklemediniz, merak etmediniz.
İnternetten makale tarzı yazı okumak yerine yaşayan insanlardan o güne dair küçük ipuçları istemiş.
Hangi pozisyon daha iyidir sorusunu sormuş gibi ego tatmini yapıp durmuşsunuz. Hoş onu da yazanlar var belli konularda kimse de internetten oku ayıp demiyo:44:

Okuyunca sanki sırf kasıtlı olarak anlamamazlığa verdiğinizi düşündüm çoğunuzun:44:

Hepiniz evlenirken çok rahattınız galiba ne alakası var bunun yaşla? 25 yaşında evlenenin de aklında o güne dair senaryolar çizilip, yazılıyo.
Sanki çoğunuz biliyodunuz ogün duştur, namazdır ne nasıl olmalıdır hiç biriniz paniklemediniz, merak etmediniz.
İnternetten makale tarzı yazı okumak yerine yaşayan insanlardan o güne dair küçük ipuçları istemiş.
Hangi pozisyon daha iyidir sorusunu sormuş gibi ego tatmini yapıp durmuşsunuz. Hoş onu da yazanlar var belli konularda kimse de internetten oku ayıp demiyo:44:

Çok güzel izah etmissiniz çok teşekkür ederim beni anladığınız için.

ne yapacagını bilememek derken onunla nasıl iletisim kuracagınızdan bahsediyorsunuz anladıgım kadarıyla.

şöyle düşünün o sizin hayatın tum zorluklarına beraber gogus germeye karar aldıgınız adam,
ondan cekinmenize, utanmanıza gerek yok.
yaşanılacak her seyi bir sürü cift yaşadı, bunun icin özel bir bilgi gerekmiyor sadece kaşınızdaki kisiye güvenin ve bu olayın dogallıgını kabul edin yeter.

eger o akşam hazır degilseniz sadece sarılıp uyumayı talep edebilirsiniz ondan. hem böylece onun sıcaklıgına da alışır daha cok güvende hissedip cekincelerinizden uzaklasırsınız :KK66:

ayrıca sizin bilmediginiz kadar o da bilmiyor... hep güzel hissedin diye sizi mutlu etmek icin o gece olabildigince anlayıslı davranacagını dusunuyorum...
eşinize güvenin :KK66:

Son düzenleme:
ne yapacagını bilememek derken onunla nasıl iletisim kuracagınızdan bahsediyorsunuz anladıgım kadarıyla.

şöyle düşünün o sizin hayatın tum zorluklarına beraber gogus germeye karar aldıgınız adam,
ondan cekinmenize, utanmanıza gerek yok.
yaşanılacak her seyi bir sürü cift yaşadı, bunun icin özel bir bilgi gerekmiyor sadece kaşınızdaki kisiye güvenin ve bu olayın dogallıgını kabul edin yeter.

eger o akşam hazır degilseniz sadece sarılıp uyumayı talep edebilirsiniz ondan. hem böylece onun sıcaklıgına da alışır daha cok güvende hissedip cekincelerinizden uzaklasırsınız :KK66:

ayrıca sizin bilmediginiz kadar o da bilmiyor... hep güzel hissedin diye sizi mutlu etmek icin o gece olabildigince anlayıslı davranacagını dusunuyorum...
eşinize güvenin :KK66:

Sarılıp uyumayı bende çok istiyorum ama bilmiyorumki ki zaten otelde olucaz hiç istemiyorum ama haksızlıkda etmiş gibi olmak istemiyorum. Saolun yorumunuz için.

Sarılıp uyumayı bende çok istiyorum ama bilmiyorumki ki zaten otelde olucaz hiç istemiyorum ama haksızlıkda etmiş gibi olmak istemiyorum. Saolun yorumunuz için.

bunun haksızlıgı olur mu hic? o anın akışına bırakın...

kimisi dügünün kritigini yapıp gülüşürken sonrasında yorgunluktan uyuyaklıyor.
kimisi tercihen veya korkuları nedeniyle yapmıyor yapamıyor.

yani bunun bir kuralı yok ve aceleniz de yok. siz bir ömür aynı yastıga baş koyacaksınız, bu konularda hesap kitap yapılmaz ki.
kaygılarınızı bir yana bırakıp o an içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın :KK66:

bunun haksızlıgı olur mu hic? o anın akışına bırakın...

kimisi dügünün kritigini yapıp gülüşürken sonrasında yorgunluktan uyuyaklıyor.
kimisi tercihen veya korkuları nedeniyle yapmıyor yapamıyor.

yani bunun bir kuralı yok ve aceleniz de yok. siz bir ömür aynı yastıga baş koyacaksınız, bu konularda hesap kitap yapılmaz ki.
kaygılarınızı bir yana bırakıp o an içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın :KK66:

Haklısınız çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için :KK16:

Çok üzüldüm ayrılmanıza Rabbim gönlünüze göre verir inşallah :KK14: çok teşekkür ederim zahmet edip yazdığınız için Allah razı olsun yorumunuz içimi rahatlattı gerçekten :) haklısınız en doğrusu o zaman akışına bırakmak galiba tekrardan çok teşekkür ederim :KK16:

Teşekkür ederim canım güzel dileğin için. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin. Nasip kısmet bu işler...Sende rahat ol...Emin ol sonra ben ne kadar da kafama takmışım. Keşke bu kadar düşünmeseydim diyeceksin.

Teşekkür ederim canım güzel dileğin için. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin. Nasip kısmet bu işler...Sende rahat ol...Emin ol sonra ben ne kadar da kafama takmışım. Keşke bu kadar düşünmeseydim diyeceksin.

Çok teşekkür ederim bende dediğiniz gibi yapıcam :)

anlatmakla olmaz canim yasaman lazim.
saka bir yana anlatip ders verilecek bir durum degil bu canim.
kendiliginden gelisir rahat ol;ayrica nisanlin seni zaten yonlendirecektir.
mutluluklar dilerim.

anlatmakla olmaz canim yasaman lazim.
saka bir yana anlatip ders verilecek bir durum degil bu canim.
kendiliginden gelisir rahat ol;ayrica nisanlin seni zaten yonlendirecektir.
mutluluklar dilerim.

En iyisi bekleyip görmek kafayı çok fazla yormamak :) çok teşekkür ederim yorumunuz için :KK16:

Uzun bir zamandır bu forumu takip ediyordum üye olmak yeni nasip oldu :) inanın bir çok konuda bana çok yardımınız oldu :)
Hemen konuya geçeyim. Şu anda nişanlıyım Rabbim nasip ederse 8 Haziranda düğünüm var. Henüz 20 yaşındayım sorunum şu ki ben ilk gece ne yapıcam diye beynimi kemiriyorum. Asla korkmuyorum çok şükür ama ne olur hiç bilmiyorum. Sizden ricam bana neler yaşadığınızı anlatmanız. Ablalarım yardımınızın dokunucağına eminim. Şimdiden çok teşekkür ederim :)

yaşıtız ve benimde düğünüm ekimde inan bende de var aynı sorun :KK43:( oturdum kara kara düşünüyorum :26: korkuyorum ben aslında sanırım ne yapacağımı ne olacağını bilememekten çekiniyorum nişanlıma da bahsettim ben korkuyorum diye o kendini hazır hissedene kadar beklerim korkarsan daha zorlaşacak dedi... erkeğin anlayışlı olması en önemli nokta sanırım

cevrendekiler zaten sana o günü anlatıcaktır...
yada gidip nişanlınla konuş :KK14:
herkesin özeli kendine... gel bize anlat sabahına desek anlatırmısın :KK51:

Ben bekar bir arkadaşıma bahsetmiştim sorması üzerine.Sonra ona sordum hiççbirşeyy söylemedii.
Sonra bir bekar arkadşımı daha bilgilendirmek zorunda kaldım..Sorduğum da o da hiççbirşeyy söylemedii..
Biz de milletin enayisiyiz işte..

X