Korkularim, endiselerim icin yardim!!!

Arkadaslar ilgili yere de yazdim, daha once de buraya yazmistim, tekrar yaziyorum, Allah rizasi icin anlayan, yasayan, bilen birileri cevap yazsin.

Bende 2-3 aydir korkular var, kalbim surekli sIkIsIyor ve carpintilarim var, o kadar cok korkuyorum ki, olum korkusu olmasa da, gunah korkusu, cehennem korkusu sardi her yerimi. Oysa ki cokca da ibadetlerimi yapip, tovbe etmeye ozen gosteriyorum. Ama asla rahatlamiyorum, tum bedenimi sardi korkular. Surekli gecmise takintili kaldim bir de, gunaha girdigimi dusunup dusunup pismanliklarla kivraniyorum.

Kalbimde surekli carpintilar var, olduruyor bu carpintilar beni. Geceleri uyutmuyor, zaten bir de uykusuzluk sorunum var ki sormayin gitsin. Geceleri uyanip uyanip korkuyorum diye bagiriyorum. Hicbir seye odaklanamiyorum, hic bir isle ugrasamiyorum, duzenli bir insandim simdi her yerim daginik, ic dunyam zaten darmadagin. Surekli kaygili, endiseli, korkuluyum, yurtdisindayim, dr.a gitme imkanim da yok, sizce bu panik atak mi? Cok yol denedim gecmiyor, ne yapmam lazim atlatmak icin, Allah rizasi icin bir yol gosterin, resmen titreyerek yaziyorum su satirlari, 2-3 saatlik uykuyla ayaktayim, esime cok buyuk zararlarim dokunuyor ozellikle. Onda da huzur kalmadi, surekli korkarak yasamamdan.Arkadas ortamlarina gidiyorum rahatlamak icin ama kaygilarimdan ve korkularimdan dolayi onlarin yaninda da rahatlayamiyorum, surekli korkarak duruyorum, yuzum gulmuyor hicbir seye karsi.

Tekrar soyluyorum -ozellikle- cok korkuyorum cok, adi yok korkumun sadece cok korkuyorum. Kalp krizi gecirecek gibi kalbim sIkIsIyor.:18:

meraba cnm .özellikle dıkkatımı cektı yazın bende zamnında böle korkular yasadım yasamdım degıl.gecelerı hatta uyandıgımı uyayamayıp annemle babamla uyudugumu bılırım.ama gectı nasıl gectı bılmıyorum ara ara yıne korkarım ama eskısı kadar değil.bence olay sneın sureklı korktugunu bılerek ve bunu kafanda tutarak gerceklesıyor.yanı alısmıs bunyen ruhun suan korkmaya ve bırasdan uykum gelecek yatcam ama gene korkarak uyuyamıcan dusuncesı sureklı beynınde var bu send ebıtıyo cnm herseyden önce ıbadetlerını apıosan saglıgın yerınde ıse neden ne ıcın korktugunu dusun.yanı bır serım mı canlanıo kafanda yada odada durduk yere bısı gelıomus gıbı mı oluyo ne bıleyım neye kafan takılı bunu dusun be sureklı besmele cek ehr ısınde besmle cek ardından madem ıbadetlerını yapıosun.allahın gusel ısımlerını sureklı oku sureklı her anında oku ve ben cevsene ınanıuorum.en sıkıntılı anımda en korkulu anımda ve caresız anımda bana yardımcı olmustur su kucuk cevsen kıtapları var ben ıcım daraldıgında hemen okurum zaten zırh özellıgı var kötuluklere korkulara ve felaketlere karsı koruyucudur.emın ol rahatlarsın.öncelikle kafanda kurma ıste su olursa bu olursa ne bılım bırı var mı evde ben kesın yıne korkacagım dıye kafanda dusunme aklını baska sana faydası olan seylerle mesgul et ne bılım kıtap oku yuruyus ya senın beynını mesgul eden dıkktını o korkudan dagıtacak seylerle ugras mesela bende evde durduk yere yanlız ıken cok korkarım telasa kapılırım aglarım hemen tv acarım ses olsun dıye karanlıksa ısık acarım ne bılım bırılerını arar konusurum farklı konualr da mesela unuversıtede bende cok gecelerı korkardım arkadaslarım da endıselenırdı ama elllerındne bırsey gelmesdı ıbadetlerımı bende yaardım ama böle sıkılır korku ıcınde aglardım.nedenı yoktu senın gıbı ama yanlıs kalmamaya calıs kaldıgındada hemen ac kuran oku dua oku net var sanlımca ac film izle yanı sesszı kalma o ıse yarıo ve bunalrı yaprkende asla kafanda bırasdan bısı olcak korkcam dıe dusunlere dalma o yatıgın seye odaklan mesele ıp al renk renk bısıler ör ınan rahatlatıo ve senı senden alıo hersyeı unutuyorsun.ardından boncuk al evd etakı ya yanı demek ıstedıgım ugras bul kı korkmaya fırsatın olmasın bak dene gececek emın ol gececek ve cevsenı oku emın ol bak cok farydası var al cevsen kıtabı 2 tl bısı turkcelı hem oku ve allhın ısmı var 99 tane sureklı dılıne gelır alısınd-ca ben bırkere sınavım vardı cok fena tum bılf-dıklerımı unutmustum ve cok korkmustum farklı bır korkuydu ama sınava gırdım dılıme ben sölemden allahın ısımlerı dokulmye ve kalemın oynamaya basladı emın ol yararı cok cevsen oku allahın ısımlerını oku ıbadetlerını yap dua et ama ve son olarak ugras bul severek yap ve aklına korkuyu getırme sureklı dusunursen sureklı yanlıs kalıp aklına getırırsen olmas sen de bıtıyo cnm yaprsın emınım gececek rabbım yar ve yardımcın olsun cnm.hyrlı gunler...ama dene cnm herseyden önce esın de destek olsun bırlıkte oldugnuzda kalıtelı vakıt gecırın unuttursun sana o korkularını.film izleyin yuruyuz yapın ne bılım uyuyacagın zaman tv karsısında uyuyum ısık acık yanı yenene kadar en azından ve böle degısık seyler olabılır sesszı kalma yanlısken bıle ac tv yı ac pc yı ben öle yapıom alıstım ve korkularım gectı herseyden önce rabbbım yardım eder cnm allah a emanet....
:KK34:

benım tavsıyem bı köpek sahıplen..

o sana yenı bı dünya açacaktır emınım..

cunku dusune dusune çıkmaza gırıyorsun..

veya bahçe ıslerıyle,cıceklerle ılgılen..güzel seyler yapmalısın..

meraba cnm .özellikle dıkkatımı cektı yazın bende zamnında böle korkular yasadım yasamdım degıl.gecelerı hatta uyandıgımı uyayamayıp annemle babamla uyudugumu bılırım.ama gectı nasıl gectı bılmıyorum ara ara yıne korkarım ama eskısı kadar değil.bence olay sneın sureklı korktugunu bılerek ve bunu kafanda tutarak gerceklesıyor.yanı alısmıs bunyen ruhun suan korkmaya ve bırasdan uykum gelecek yatcam ama gene korkarak uyuyamıcan dusuncesı sureklı beynınde var bu send ebıtıyo cnm herseyden önce ıbadetlerını apıosan saglıgın yerınde ıse neden ne ıcın korktugunu dusun.yanı bır serım mı canlanıo kafanda yada odada durduk yere bısı gelıomus gıbı mı oluyo ne bıleyım neye kafan takılı bunu dusun be sureklı besmele cek ehr ısınde besmle cek ardından madem ıbadetlerını yapıosun.allahın gusel ısımlerını sureklı oku sureklı her anında oku ve ben cevsene ınanıuorum.en sıkıntılı anımda en korkulu anımda ve caresız anımda bana yardımcı olmustur su kucuk cevsen kıtapları var ben ıcım daraldıgında hemen okurum zaten zırh özellıgı var kötuluklere korkulara ve felaketlere karsı koruyucudur.emın ol rahatlarsın.öncelikle kafanda kurma ıste su olursa bu olursa ne bılım bırı var mı evde ben kesın yıne korkacagım dıye kafanda dusunme aklını baska sana faydası olan seylerle mesgul et ne bılım kıtap oku yuruyus ya senın beynını mesgul eden dıkktını o korkudan dagıtacak seylerle ugras mesela bende evde durduk yere yanlız ıken cok korkarım telasa kapılırım aglarım hemen tv acarım ses olsun dıye karanlıksa ısık acarım ne bılım bırılerını arar konusurum farklı konualr da mesela unuversıtede bende cok gecelerı korkardım arkadaslarım da endıselenırdı ama elllerındne bırsey gelmesdı ıbadetlerımı bende yaardım ama böle sıkılır korku ıcınde aglardım.nedenı yoktu senın gıbı ama yanlıs kalmamaya calıs kaldıgındada hemen ac kuran oku dua oku net var sanlımca ac film izle yanı sesszı kalma o ıse yarıo ve bunalrı yaprkende asla kafanda bırasdan bısı olcak korkcam dıe dusunlere dalma o yatıgın seye odaklan mesele ıp al renk renk bısıler ör ınan rahatlatıo ve senı senden alıo hersyeı unutuyorsun.ardından boncuk al evd etakı ya yanı demek ıstedıgım ugras bul kı korkmaya fırsatın olmasın bak dene gececek emın ol gececek ve cevsenı oku emın ol bak cok farydası var al cevsen kıtabı 2 tl bısı turkcelı hem oku ve allhın ısmı var 99 tane sureklı dılıne gelır alısınd-ca ben bırkere sınavım vardı cok fena tum bılf-dıklerımı unutmustum ve cok korkmustum farklı bır korkuydu ama sınava gırdım dılıme ben sölemden allahın ısımlerı dokulmye ve kalemın oynamaya basladı emın ol yararı cok cevsen oku allahın ısımlerını oku ıbadetlerını yap dua et ama ve son olarak ugras bul severek yap ve aklına korkuyu getırme sureklı dusunursen sureklı yanlıs kalıp aklına getırırsen olmas sen de bıtıyo cnm yaprsın emınım gececek rabbım yar ve yardımcın olsun cnm.hyrlı gunler...ama dene cnm herseyden önce esın de destek olsun bırlıkte oldugnuzda kalıtelı vakıt gecırın unuttursun sana o korkularını.film izleyin yuruyuz yapın ne bılım uyuyacagın zaman tv karsısında uyuyum ısık acık yanı yenene kadar en azından ve böle degısık seyler olabılır sesszı kalma yanlısken bıle ac tv yı ac pc yı ben öle yapıom alıstım ve korkularım gectı herseyden önce rabbbım yardım eder cnm allah a emanet....
ve ilave cnm hersey doktor deıl bende degısık rahatsızlıkalrımdan dlayı psıkıyatrıye gıttım gırtmedım degıl ılacda kullandım yırattı bak sen esın var evlısın mutlu ısende saglıklı ısende ıbadetınıde yapıosanda gerısıs doktor ılac verır oda senı sısırır ve daha da hastaymısın gıbı hısetmene neden olur yıne ıcın rahat etsın dıosan gıt gorus ama ılac bence kullanma ama yıne gıt gorus ama send ebıtıyo tatlım.hyrlı sekılde yeneceksın bunu ınan bana yeneceksın sadece kendıne sor sorguya cek benkorkuyorum ama bana faydası ne ne ıcın korkuyorum kı allah korkusu tmm o olması gerekn sey ama sen neyden korkuyorsun onu dusun ve onun uzerıne gıt yenersın ama asla kafanda kurma allah tan baska kım var kı buyuk korkacak onu dusun cesaretını topla ve dedıklerımı de dene cnm rabbım kolaylık versın.

geçmiş olsun arkadaşım. bunları yaşayanlar bilir. mantıklı düşününce korkuların gitmiyorsa, kendini hiç birşeye veremiyorsan, hayattan kopuk yaşıyorsan, tek gündemin bu durumunsa, başka hiç bir faaliyete katılamıyorsan hayatında artık, kendi kendine yardım edemezsin. dr gitsen daha iyi olur. ama önce biraz uğraş belki geçecek dayanabilirsen 1 ya da 2 ay sabret başaramadığını anladığında tek başına o zaman gidersin doktora.

Allah razi olsun, dediklerinizi zaten fazlasiyla yapmaya calisan biriyim. Ancak ben hicbirseye odaklanamiyorum. Ne tv ne pc, ne ev isi, ne yemek, ne yuruyus ne gezme, ne de arkadaslar hicbirinden asla zevk almiyorum, aklim surekli korkularimda, gunahlarimda, uzuntulerimde.
Dua edin bana da ne olur.

Allah razi olsun, dediklerinizi zaten fazlasiyla yapmaya calisan biriyim. Ancak ben hicbirseye odaklanamiyorum. Ne tv ne pc, ne ev isi, ne yemek, ne yuruyus ne gezme, ne de arkadaslar hicbirinden asla zevk almiyorum, aklim surekli korkularimda, gunahlarimda, uzuntulerimde.
Dua edin bana da ne olur.

senden de razı olsun.bunları yapmaktan yıne vaz gecme ama o zaman doktora gıt derım cnm ıı bır doktora ve al karsına konus neden böyle hısettıgını anlat mutlaka caresı vardır en azından ılac verır dusunmenı engeller ve sakınlestırır senı ama asla da pes etme yapamıyorum demek yerıne yaparım basarırırım odaklanmam lazım gelecegım ıcın cocugun varmı bılmıyorum ama yoksa ılerdekı cocugum ıcın aılem ıcın herseydne önce ben ıcın dıye odaklanmaya calıs derım rabbım kolaylık versın cnm ama ınan gececektır bu böle kalmas zaten doktora gıt en azından dusuk dozajdada olsa ılac verır ve rutın konusmaya cagırır rahatlarsın bır nevı ama dedıgım gıbı ıs senın kafanın ıcınde kurmamamk la alakalı.ınsan cok degısık ve olağan ustu bır varlık.beyın özellıkle neyı dusunurse hayata onu gecırıyo herseyı.yanı dusunceler ınsanın hayatını her anında etkılıo sende onu yapıosun sureklı dusunuyorsun dusunmemeyı basarabışlsen zaten aklından atabılsen dıyer seylerdede rahatlarsın umarım hersey dusene gırer ama ınan yaparım basarırım de ve dılınle tastık ettıkce ruhundada ıstersın ve yaparsın allah a emnat ol cnm dua ıle ınsss.

Suan neyapiyorsun merak ettim bende ayni durumdayim onun icin seni cok iyi anliyorum,ozellikle gunahlar konusunda ...aklimdan cikarmak istedikce gelip yapisiyolar

Son düzenleme:
X