Lohusalık ve yeni hayatim ve ic sikintilarim

Baharyagmuru35

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.008
14.573
Bu arada benimde kedim var oglum 16 aylik kedim 3 yasinda acayip iyiler suan 😀
Insallah darisi bize bizim kedide merakli merakli bakiyo arada kokluyo izin veriyorum ama.bende kuslarda vardi biraz annrme gonderdim alicam.sonra ama.bi iki kez kuslara baktigi gibi bakip yaklasti bebege hemen pistt dedik korktuk yatak odasinda bizle uyuyordu ama bilincsiz benehin besigine atlar yatar diye almiyoruz cok uzuluyorum cok ilgisiz kaldi bana hasta annemew gelince bensiz kaldi esimle bazen goruntulu ariyoruz sesimi duyunca kafayi yiyip dis kapıya bakiyo icim gidiyo onun icinde gerçekten evimde evim diyorum o benim.bi tane prensesim askim brtanem . Ama tuyleri cok tuylu asiri yumos cok dokuluyo heryer kil acaba veterinerde yeleleri patileri ve kiyrugu kalsa govdesini aldirskmi diyoruz ic camasirina kadar kil heryer

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 49 gün geçti.

diladuru

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
2.184
2.671
29
Insallah darisi bize bizim kedide merakli merakli bakiyo arada kokluyo izin veriyorum ama.bende kuslarda vardi biraz annrme gonderdim alicam.sonra ama.bi iki kez kuslara baktigi gibi bakip yaklasti bebege hemen pistt dedik korktuk yatak odasinda bizle uyuyordu ama bilincsiz benehin besigine atlar yatar diye almiyoruz cok uzuluyorum cok ilgisiz kaldi bana hasta annemew gelince bensiz kaldi esimle bazen goruntulu ariyoruz sesimi duyunca kafayi yiyip dis kapıya bakiyo icim gidiyo onun icinde gerçekten evimde evim diyorum o benim.bi tane prensesim askim brtanem . Ama tuyleri cok tuylu asiri yumos cok dokuluyo heryer kil acaba veterinerde yeleleri patileri ve kiyrugu kalsa govdesini aldirskmi diyoruz ic camasirina kadar kil heryer
Ben dogumdan 1 hafta once tras ettirmistim faydalıda oldu ama.suan yine her yer tüy bende hem dyson hem.robot supurge alarak cozdum o konuyu.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 496 gün geçti.

tuce_tuce

💜26.03.2008💜 🤪 Abi bebeğin annesi 🤪
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
27.224
45.597
Merhaba
Evet tek basimayken ve ciddi bir kriz aninda sıgınmıstım.ve linclenmistim.henüz 23 yada 30 günluktü 40ım bile cikmamisken yazdigim da cocuk yapmak pismanlik mıdır nedir idi.. cok uzmustu beni orasi.
Simdi girip bakiyorum daha ciddi seyler yasayanlar var ama anlayislisiniz cunku anladiniz.
Ben oglumla deprem gecirdim evimi, yıkıldı covid gecirdim ölümler yasadim.hic oyle olmadim bir daha o gün kötü hisseden bir lohusayı daha da berbat hissettirdi o grup bir daha da yazmadim
Ama gevti.. geciyor oglum artik en yakin arkadasim
Ve cevremdeki yeni annelere hep bisey yapmak istiyorum Hep yardimda bulunmak gececek demek istiyorum.
Bana denmedi cunki kalbimle anliyorum onlari.
Ve gercekten de neye ne zaman ihtiyac olur ise buradayim. Hep olurum canımsınız anneler her hissettiginiz cok dogal cok insani cok normal...
O zaman senin hissettiklerinin benzerlerini hissediyordum aslında sadece yüksek sesle söyleyemiyordum çok zorlanıyordum 😞oğlumu kabullenmem çok zor olmuştu 😞 bugün o hasta ve ben ondan daha perişanım birisi bana sarılsın geçecek tuğçe desin istiyorum çok yorgunum bitkin 🤦🏻‍♀️

Baharyagmuru35

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.008
14.573
Merhaba
Evet tek basimayken ve ciddi bir kriz aninda sıgınmıstım.ve linclenmistim.henüz 23 yada 30 günluktü 40ım bile cikmamisken yazdigim da cocuk yapmak pismanlik mıdır nedir idi.. cok uzmustu beni orasi.
Simdi girip bakiyorum daha ciddi seyler yasayanlar var ama anlayislisiniz cunku anladiniz.
Ben oglumla deprem gecirdim evimi, yıkıldı covid gecirdim ölümler yasadim.hic oyle olmadim bir daha o gün kötü hisseden bir lohusayı daha da berbat hissettirdi o grup bir daha da yazmadim
Ama gevti.. geciyor oglum artik en yakin arkadasim
Ve cevremdeki yeni annelere hep bisey yapmak istiyorum Hep yardimda bulunmak gececek demek istiyorum.
Bana denmedi cunki kalbimle anliyorum onlari.
Ve gercekten de neye ne zaman ihtiyac olur ise buradayim. Hep olurum canımsınız anneler her hissettiginiz cok dogal cok insani cok normal...
Allah tekrar kotu ve zor gunler yasatmasin sizede insallah

diladuru

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
2.184
2.671
29
O zaman senin hissettiklerinin benzerlerini hissediyordum aslında sadece yüksek sesle söyleyemiyordum çok zorlanıyordum 😞oğlumu kabullenmem çok zor olmuştu 😞 bugün o hasta ve ben ondan daha perişanım birisi bana sarılsın geçecek tuğçe desin istiyorum çok yorgunum bitkin 🤦🏻‍♀️
Ama gercekten gececek aslinda biliyorsun
Kac kere hasta olmusuzdur bebekken?
Keske tirnaklarina bile zarar gelmese ama boyle boyle bagisiklik kazanacaklar.
Gecmisler olsun
Onlar atlatiyor cok kuvvetliler ama iste biz mahfoluyoruz cok haklisin.

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
27.224
45.597
Allah tekrar kotu ve zor gunler yasatmasin sizede insallah
Bahar bebeğin gazı vardır ondan öyle ağlıyordur birde senin stresini hisseder . Kaynamış suyun içine kimyon at sabah akşam iç . Sütünü arttırıp gazı giderecek . Oğlum tek taraflı beslenmek istediği için sütüm azaldı mesela sonra bebek normal emmeye karar verince eski haline döndü çamaşırım ıslanmaya başlamıştı . Sürekli günde 3 bardak rezene kimyon çayı anne çayları içtim 14 ay içtim tam
Ama gercekten gececek aslinda biliyorsun
Kac kere hasta olmusuzdur bebekken?
Keske tirnaklarina bile zarar gelmese ama boyle boyle bagisiklik kazanacaklar.
Gecmisler olsun
Onlar atlatiyor cok kuvvetliler ama iste biz mahfoluyoruz cok haklisin.
Evet inşallah diş yüzünden oldu bu diş bizi bitirdi resmen 😞🤦🏻‍♀️

diladuru

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
2.184
2.671
29
Bahar bebeğin gazı vardır ondan öyle ağlıyordur birde senin stresini hisseder . Kaynamış suyun içine kimyon at sabah akşam iç . Sütünü arttırıp gazı giderecek . Oğlum tek taraflı beslenmek istediği için sütüm azaldı mesela sonra bebek normal emmeye karar verince eski haline döndü çamaşırım ıslanmaya başlamıştı . Sürekli günde 3 bardak rezene kimyon çayı anne çayları içtim 14 ay içtim tam

Gecen hafta bizimde 4 dis birden cikti maalesef zor
2 güne rahatlar yarin daha da iyi olur hatta
Büyüyorlar..
Ben tetagil kullandim gecen hafta bi nebzw rahatkatti birde dentinox mercimek kadar.. zaten biliyorsundur fakat fikir olsun yine de
Bu dönem gecince bir pirzolayi hak ettiniz beraber bence öyle düsün 💐

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
27.224
45.597
Gecen hafta bizimde 4 dis birden cikti maalesef zor
2 güne rahatlar yarin daha da iyi olur hatta
Büyüyorlar..
Ben tetagil kullandim gecen hafta bi nebzw rahatkatti birde dentinox mercimek kadar.. zaten biliyorsundur fakat fikir olsun yine de
Bu dönem gecince bir pirzolayi hak ettiniz beraber bence öyle düsün 💐
Dişinın sıkıntısı kulağına vurmuş iltihaplandı kulağı crp de 14 olmuş . 1 dişi çıkartmak için tam 2 aydır çabalıyor korkunç ya her sabah uyanıyoruz çıktı çıkacak diye . Pazartesi gece patladı dün akşam da ateşlendi . Doktor serum taktı 3 saat kesintisiz ağladı 😞 yemek zaten yemedi onu hiç saymıyorum . Doktor cuma günü yine ateşlenirse yatış yapacağım dedi 🤦🏻‍♀️ Korkuyorum valla bu konuyu okuyunca yine depresyon geldi bana

Baharyagmuru35

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.008
14.573
Yok ya tek gecede geciyor etkisi diger dün aynen devamlar uzamasi 2 3 ayı buluyor
Ben sana birsey daha soracagim simdi anne sutu dinlenerek uyuyarak geliyor ya e bebek bakmak yorgunluk uykusuzluk demek o zaman tek bakinca sut nasil oluck

Baharyagmuru35

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.008
14.573

Peki anne sutu dinlenince uyuyunca artar diyolar tek bakinva insan yorgun uykusuz bitiyo o zaman nasil olucak süt

diladuru

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2019
2.184
2.671
29
Ben sana birsey daha soracagim simdi anne sutu dinlenerek uyuyarak geliyor ya e bebek bakmak yorgunluk uykusuzluk demek o zaman tek bakinca sut nasil oluck
Aslında moralle alakalı bence birde su ve bol bol emzirmek uyku konusunu da soyle asmistim gunu bölerek mesela gündüz bir uyudugunda bende uyucam ikinci uyudugunda biseylee hazirlarim atistirim digerinde atıyorum camasirlari yıkarım asarım vs vs
Evin dinamiginw göre firsat buldugun her an dinlen tabii
Gece de basta zorlansan da sonradan alisiyorsun ve beni en cok rahatkatan sey bastan beri rutin olusturmakti her seyimiz saatliydi..
Her evin dinamigi farkli her bebek farkli her tecrube de oyle. O yuzden bir an once yalniz kalmalisin aslinda bebegin ve kendin icin bir duzen tutturup alisman gerekiyor ve hersey o zaman gun gun daha iyiye gitmeye basliyor.
Ve sana yazarken fark ettim ki ben o zor gumleri.bile unutmusum.şaka.gibi hatirlamakta zorlandim oysa ki aslaaaaa unutmam diyordum

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
27.224
45.597
Peki anne sutu dinlenince uyuyunca artar diyolar tek bakinva insan yorgun uykusuz bitiyo o zaman nasil olucak süt
Ben hiç uyumazdım gündüzleri . Çünkü gündüz uyuduğum zaman inanılmaz başım ağrır ve uyandığım zaman ben neredeyim günlerden ne filan kafasına geliyorum çünkü. Benim şöyle bir şansım vardı oğlum gece emer yeniden uyurdu öyle ağlayayım veya uyumayayım kafasına girmezdi . Gece uyku rutini yapmıştım 40 çıkınca hala iyi devam ediyor o düzen şuan 16 aylık . Birde bol su iç düzgün beslen o önemli sütün kalitesi için . Ayrıca bol emzirmek çok önemli . Evi süpürmeye başlamadan emzirirdim süpür yer siler bir kere daha emzirirdim böyle böyle artmıştı . Sonra tek göğüs beslenmek istedi o zaman da yanına yatar uyumasına destek verirdim o uykuya dalarken emmek istemediği taraftaki gögsümü üzerine eğilerek ağzına verirdim çünkü kucağımda o tarafa yatmak bile istemezdi. Tabi hemen uykuya düşerdi fazla Çekmezdi ondan sütüm azalmıştı . Sonra normal emmeye başlayınca sütüm yeniden düzelmişti