Kötü düşüncelere kapılıyorum ..

sKsEsLsEsBsEsK

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2015
1.417
1.237
Merhabalar
Bu aralar gerçekten kötü düşüncelere kapılıyorum birden bire aklıma kötü şeyler geliyor.
Yaşamış gibi oluyorum .
Rüyalarıma giriyor ve kendimi o kötü düşüncelerle buluyorum.
Misal veriyorum 7 aylık bir oğlum var ..
Geçenlerde bir haber gördüm kadın bebeğinin üstüne yatmışş bebek ölmüş .( anne yanı beşiğimiz var )
Ama huysuz bu aralar ve kolum kafasının altındayken uyuyor yani gögsümde .. (Diş döneminde olduğumuz için sürekli gece ani ağlamaları çığlık atarak ağlamaları ateşi vs oluyor ) Allah korusun dile getirmesi bile benim için çok zor ama sizinle paylaşmak istedim .
Ya üstüne yatarsam diye kendimi geri çekiyorum bunları düşünürken uyuya kalıyorum saçma sapan rüyalar görüyorum .. ( yatağına koyar koymaz uyanıyor) eşim gece bizi sürekli kontrol ediyor bu durumdan eşimede bassettim uyuduğumda bile yatağın ucunda eşimle biz yatıyoruz çoğunluğunda bebeğim yatıyor ama bu düşüncelerden kurtulamıyorum ..
Kusar aman nefessiz kalır diye çok korkuyorum bu korku benim içimi kemiriyor ..
Oğlum dönmeye başladı gece huysuzlanıp yatağına yatırmayı başardığımda döne döne uyuyor yüz üstü bulduğumda oluyor ..
Sizlerde böyle düşüncelere kapıldınızmı hiç ne yapabilirim nasıl atlatabilirim ..
Bu düşünceyi kafamdan nasıl atabilirim ..

7 aylık bebek olmuş artık annesi.Yani üzerine yatsan ağlar o çocuk,ayrıca yüzüstü yatmasinda bi sakınca yok bence.Asıl sırt üstü yatmak tehlikeli kusma durumlarında.Bu kadar sakinip evham yapma

Üc xocugumun ücüde anlattiginiz sekilde yanimda yatti emzirmemden dolayi huysuzluk vs.. vesveselere uymayin binde bir olan bi olay basiniza gelecek degil besmele cekin ve unutmaya calisin o tarz seyleri.. bebekler dönmeye vasladiklarinda kendilerini korurlar yüz üstüde yatsalar bunlari fazla düsünüp dert etmeyin sakin olun... rabbim meleklerini korur

Yüzüsttü yatmayı seven bir bebek hiç olmadı ben gözetim altında koydum hep yüzüstü uyurken istemsiz dönüyor ağzı burnu kapanıyor ben fark edip hemen kaldırıyorum ..

Ama onlar artik kendi pozisyonunu kendileri belirliyor sizin merak etmenize gerek yok nefesini ayarlar kendisi artik benim cocuklarimin hepsi yüzüstü yatmayi seviyordu neden seven hic olmasinki

Artık kendi dönüyomuş yüzüstü yatması hala sakıncalı mı? Emin misiniz?
Normalde doğduğundan itibaren öyle yatıranlarda varmış ayına göre sakıncalı olduğunu bende düşünmüyorum amaaa ..
Bebeğim benim gözetimim dışında yüzüstü yatmayı seven bir bebek olmadı hiç kafasını bir kaç saniye tutuyor havada hemen ağzı burnu kapanıyor .
Gece istemsiz dönüyor uykuluyken .

valla bizimki 1 yasinda ben hala geceleri odasina gidip nefes aliyormu acaba kustumu diye bakiyorum biz annelerin fitratinda var sanirim bu evham

valla bizimki 1 yasinda ben hala geceleri odasina gidip nefes aliyormu acaba kustumu diye bakiyorum biz annelerin fitratinda var sanirim bu evham
Maşallah
Büyüyor rahatladım derken ..
Haber izlemicem artık herşey etkilemeye başladı o haberi gördükten sonra şüpheye düştüm ..
İnsanın aklına herşey geliyor engel olamıyorum bu düşüncelere.

Benim kızım 4 yaşında bebekliği den beri yüzüstü yatıyor sipam cocuklar nasıl rahat ediyorsa öyle yatıyor evham yapmayın ayetel Kürsi Felak nas okuyun insrah süresi okuyun ilk başlarda bende aynıydım ordan biliyorum içinizi ferah tutun kötü düşünmemeye çalışın

8 ay sonra ben hamilelik dönemi evhamlarimla ilgili konu acmistim burda. Demek ki huy değişmiyor sadece şekil değiştiriyor.
Hamileyken sağlıklımı .
Aman hareket eetttimi .
Zehirlenme yaşadım ( ağlaya ağlaya hastaneye gittim )
Doğduğunda hemen bana verdiler gördüğümde sağlıklı nefes alıyor ağlıyordu koynuma koyduklarında susmuştu herkes beni ağlıyor sanıyordu içerde (çok sulu gözümdür ) ben sağlıklı diye kahkaha atarak çıktım doktor dikiş atarken bu ne neşe dedi kendimi tamamen unutmuştum ..
Sonra canını açıtıyormuyum tutarken diye endişelendim ..
Ateşi çıktı endişelendim ..
Birgün hiç durmadı çok huysuzdu ..
Kollarını pijamasının içine soktum uyusun diye ..( Allahım içim yanar hala keşke sokmasaydım) lastik kolunu morartmış eşim bakarmısın neden olmuştur sence dedi oturup ağladım eşimde bebeğimde bana bakarak gülüyordu ..
Asla bitmiyor ama belki de geç kavuşmamdan kaynaklı da olabilir benim bu tavırlarım ..

Ben de ilk bebegimi karnimda kaybettigim icin bunda cok gerginim. Rahat olmaya calisiyorum cunku bu kez ileri haftalara ulaştık sorunsuz cok sukur ama gene de saglikla kucagima alana kdr endiselerim geçmeyecek tam olarak. Hareketlerini hissedene kdr acab karnimda oldu mu, hissetmeye başlayınca da bugun oynamadı az oynadı vs hep takacak bsy buluyorum. Sanki bebegimi kucagima alınca tüm sıkıntılarım bitecekmiş gibi geliyor ama 7 aylık olmus bile bebeğiniz sizin de baska evhamlaruniz var...annelik hic kolay degil Allah büyük şeylerle sınamasın ins...

Kızlar bi çocuk hastanesinin yoğun bakım ünitesinde çalışıyorum. buraya ne vakalar geliyor bir görseniz. düşmeler, tecavüzler, zehirlenmeler, kanserler, spler ... her defasında içim gidiyor, istemsizce evham yapıyorum ve bazen kafayı yiyecek duruma geliyorum. annelik iç güdüsü bambaşka...

isiniz cok zor, yazdiklarinizi okumak bile insani mahvediyor.

Ben de ani bebek ölumu sendromu gibi seyler okuyunca kotu oluyorum. Cocuk yanimda yatiyor, buna en cok ben uzuluyorum. Zaten put gibi yatiyorum rahat bile degil. Ama uyumuyor bu sekilde bile guzel uyumuyor. Ne yapayim? 10 dk.da bir uyandigi oluyor. Doktoru, kv.si herkes akil veriyor. Eyvallah tamam haklisiniz kardesim, gelin siz uyutabiliyorsaniz kendi yataginda ben memnun olurum zaten.

Her agzini acan anneye kendini eksik ve suclu hissettiriyor. Ne yasadigini bilmiyorlar o insanin. Yaninda olmayan telefondan sacmaliyor. Alin bakin buyrun... Cok dusunen iki kap yemek yapar veya bir isin ucundan tutar. Ama bos konusmak daha zahmetsiz dimi sadece çene kaslari yoruluyor...

evet haberlerin etkisi cok buyuk ben hamilelihimden beri izlemiyorum haberleri sosyal medyada takip etmiyorum

İçimi okudunuz dile getiremediklerimi getirdiniz doğru söze ne denir .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…