kötü kaynana, yamağı görümce ve ikiz bebeklerim!

Off benim gibi gelin lazım ona,deli deliyi görünce sopasını saklar,iki güne mum ederim onu!!! Allah askına ver sunun tel numarasını neyim bana.

Iyi de açma kapıyı bir kaç kez sen kötü gelin ol

Zira psikolojin bozuluyor sonun daha kötü olur

Takma umursama desek de takacaksın

Eşinle gerekirse kavga et ama Kv ile yalnız kalma gelecekse de eşin varken gelsin

Görümcen de sevmesin yani zorunda değil bebek ya da yeğen sevmek abuk sabuk davranışlarda seveceklerine hiç gelmesin gitmesin daha iyi

Asabına dokunuyordur, anlayabiliyorum ama değiştiremezsin kvni. Ondan hiçbir şey bekleme... Bırak eli boş gelsin, zaten vakti zamanında uzaklaştırmış kendini senden, bir şeyler getirse dahi yemezsin herhalde. Ben olsam öyle yapardım, ya komşulara dağıtırdım getirdiklerini, ya da hayvancıklar yesin diye sokağa bırakırdım.

Esas sorun ikizlerini ayırması. Birinin içinde ömür boyu geçmeyecek bir nefret oluşacak bu böyle devam ederse. Bırak sen kendine yaptıklarını da, ikizlerine öyle hitap etmesine izin verme. Susma bu konuda, eşine de söyle, gerekirse kibarca, gerekirse keskin müdahale et bu gitişata.
surekli uyariyorum, her yaptigini esimi soyluyorum gosteriyorum, bak yine sana benzettigi bebek kucaginda, bak yine bana benzeyene sisko diye isim takiyo hep soyluyorum.. esim de uyariyo, surekli onla ilgilenme digerini de al kucagina diyo.. ozaman birakip bana benzeyen ikizi aliyo ama oyle samimiyetsiz ki, gozu hala diger bebekte ona laf atiyo..
sonra esime belli etmemek icin bi kac numara cekiyo..
ama esas slklntl esim yokkenki cat kapi gelmeleri.. o zamanlarda direkt tek bebege saldiriyo kurban olurum senin icin daglari delerim fln diyo.. diger bebek yokmus gibi dawraniyo, sonra ona da yarim agizla bi bakiyo..
cok cirkin ruhlu bi kadin. allah ona muhtac etmesin.
geldiginde kapi acmamayi cok dusundum de annem genelde bizde oluyo, o aciyo kapiyi tanri misafiri diye..
ben gidiyorum baska odaya ama aklim kizlarda kaliyo.. :KK43:

Dua etki kocani doldurup sana dusman etmiyor kocan senin yaninda.oyle olsa daha vahim bi durumda sabirlar diliyorum konussun dursun.

eşimi seviyorum dersen olacağı bu. eşininde seni sevmesi gerek. böyle anneci erkekle geçim olmaz. annesine kıyamıyor ama seni susturuyor kocacık. ezdiriyo seni
esimin ve kvnin bu yuzunu dogumdan once gorsem zaten bu insanlara evlat ve torun vermezdim... esimin annesini cok sert susturmasi, evimize cat kapi gelme, esime saygili ol demesi gerekiyor..
ama kiyamiyo annesine diyemiyo..
basta anlattim, bu kadin benim
dogum
yaptigim gun cildirdi kudurdu baska bi insana daha dogrusu hayvana donustu.. dogumumu zehretti travmaya cevirdi..
ama iki tane bes aylik bebekle baba evine donecek yada tek basima yasayacak durumda degilim malesef!!
esime durmadan berbat annesini anlatmaktan baska yapacak birsey bulamiyorum

surekli uyariyorum, her yaptigini esimi soyluyorum gosteriyorum, bak yine sana benzettigi bebek kucaginda, bak yine bana benzeyene sisko diye isim takiyo hep soyluyorum.. esim de uyariyo, surekli onla ilgilenme digerini de al kucagina diyo.. ozaman birakip bana benzeyen ikizi aliyo ama oyle samimiyetsiz ki, gozu hala diger bebekte ona laf atiyo..
sonra esime belli etmemek icin bi kac numara cekiyo..
ama esas slklntl esim yokkenki cat kapi gelmeleri.. o zamanlarda direkt tek bebege saldiriyo kurban olurum senin icin daglari delerim fln diyo.. diger bebek yokmus gibi dawraniyo, sonra ona da yarim agizla bi bakiyo..
cok cirkin ruhlu bi kadin. allah ona muhtac etmesin.
geldiginde kapi acmamayi cok dusundum de annem genelde bizde oluyo, o aciyo kapiyi tanri misafiri diye..
ben gidiyorum baska odaya ama aklim kizlarda kaliyo.. :KK43:

Bebişlerini de alın annenle birlikte, yürüyüşlere çıkın, önümüz yaz. Evde mümkün olduğunca çok durmayın. Annene sıkıntını anlat, bi süre beni idare ediver de, annene geç, orada otur, akşam yemeğine kalın. Eve yatmaya doğru geçin. Ok bebeklerle zor ama, çat kapı geliyorsa aramadan evde durma. Eşine de söyle... Çıkış bulamıyorum, anneni de kırmak istemiyorum ama senin yokluğunda da bebişlerimi çok ayırıyor, onlar adına endişeleniyorum, lütfen bana bu konuda yardımcı ol de... Vb.

Evde yakalarsa, içeri gir eşini ara "Gözümün önünde bebişlerimi ayırıyor, katlanamıyorum canım" de... Sonra "Anne kusura bakma bugün için planım vardı deyip çocukları da hazırla çık evden. Mecbur o da çıkar...

Çat kapı gelme huyu çok kötü ya... Değil kv, annem bile arar gelmeden önce, iki tarafı da öyle alıştırdık. Gerçi, eşimin ailesi eşimi arayıp emrivaki yapar arada ama, bi kötülükleri olmadığından ses etmem. Ya Allah kolaylık versin sana canım ne diyim.

Iyi de açma kapıyı bir kaç kez sen kötü gelin ol

Zira psikolojin bozuluyor sonun daha kötü olur

Takma umursama desek de takacaksın

Eşinle gerekirse kavga et ama Kv ile yalnız kalma gelecekse de eşin varken gelsin

Görümcen de sevmesin yani zorunda değil bebek ya da yeğen sevmek abuk sabuk davranışlarda seveceklerine hiç gelmesin gitmesin daha iyi
kapiyi annem aciyo ayip ve gunah diye :KK43:
annemin olmadigi bi gun acmayacam ama bu gidisle.. yol yordan adap ogrensin..
ha samimiyetten habersiz gelene basimin ustunde yer var.. ama beni gormezden gelip dosdogru kafasini taktigi bebegime kosup digerine bakmayip, sonra da esime helin bana cay ikram etmedi, guleryuzle karsilamadi diyerek sikayet ediyo..
esime yuz kez dedim gelmeden arasin diye, ben soyledim napiyim daha diyo.. senin annen cat kapi gelse sevinirsin kendi annen gibi gor diyo..
annesinin icindeki kotu ruhu gormuyo goremiyo :KK43:

dediklerini deneyecem, ben de bu cozumleri dusundum
Bebişlerini de alın annenle birlikte, yürüyüşlere çıkın, önümüz yaz. Evde mümkün olduğunca çok durmayın. Annene sıkıntını anlat, bi süre beni idare ediver de, annene geç, orada otur, akşam yemeğine kalın. Eve yatmaya doğru geçin. Ok bebeklerle zor ama, çat kapı geliyorsa aramadan evde durma. Eşine de söyle... Çıkış bulamıyorum, anneni de kırmak istemiyorum ama senin yokluğunda da bebişlerimi çok ayırıyor, onlar adına endişeleniyorum, lütfen bana bu konuda yardımcı ol de... Vb.

Evde yakalarsa, içeri gir eşini ara "Gözümün önünde bebişlerimi ayırıyor, katlanamıyorum canım" de... Sonra "Anne kusura bakma bugün için planım vardı deyip çocukları da hazırla çık evden. Mecbur o da çıkar...

Çat kapı gelme huyu çok kötü ya... Değil kv, annem bile arar gelmeden önce, iki tarafı da öyle alıştırdık. Gerçi, eşimin ailesi eşimi arayıp emrivaki yapar arada ama, bi kötülükleri olmadığından ses etmem. Ya Allah kolaylık versin sana canım ne diyim.
dediklerini deneyecem bu cozumleri ben de dusundum.. pek evde durmayacam artik zaten bebekler de slklLlyo evde..
cat kapi gelme berbat bi huy. ama bilerek beni sinir etmek icin yapiyo zaten. geldigindeki o kavgaci cakmak cakmak gozlerini bi gorsen.. gecen geldiginde opmedim hosgeldiniz demedim, hatta salonda ikizlerin biri uyuyodu, onu direkt kucuk odaya aldim..
okadar arsiz ki anlatamam surekli laf arasinda rahatsizligimi soyluyorum, baska odaya geciyorum kapiyi kapatip sadece bebekleri emzirmeye yada aglarsa sakinlestirmeye cikiyorum.. ama uzulecegi yere bundan zevk aliyo huzurumu kacirdigi icin.. bu kadin benim dogum yaptigim gun delirdi degisti bambaska bi insan oldu.. sanki ogluna iyice duskunlesti ben rakibi yada dusmani oldum..
dedigin gibi, annemin evi cok yakin bize gelmeden arar biseye ihtiyacin varmi kizim der..
ama bu yarim saati askin bi yoldan habersiz gelir, ah o geldigindeki yuzunun halinin bi fotosunu cekip koysam oyle cok sey anlatir ki zaten..
gorumcem de gelmesin zaten, cunku son geldiginde kizlar uyuyodu ki ikisinin ayni uyumasi bi mucize ve oduldutr benim icin..
ben geldim de niye uyandirmiyosunuz diye olay cikardi, uyandiklarinda da dogru durust vakit gecirmeden onlarla cikti gitti..
ayni annesi, evimize savasa gelir gibi geliyolar

kaynana ve gorumcemin delirmelerinin sebebi ise, ben ikizlere hamile oldugumda kiradaydik. babamin maddi destegiyle ve bizim esimle biriktirdiklerimizle esimin ve benim
ustumuze ev aldik. ev anneme yakin cunku annem yardim ediyo bize, yemeklerimizi yapmasa ac kalicaz zaten:KK43: kiradan kurtulduk ancak yetisiyoruz masraflara..
esimin ailesinin maddi durumu iyi olmasina ve kv cok buyuk evde oturmasina ragmen asla bize yardim teklif etmediler hatta basta babam para yardiminda bulundu ev alinirken diye kar saydi kaynanam.
ama ne zaman ki dogum yaptim bebekler geldi, ev bize uzak biz goremiyoruz bebekleri diye kavga cikardilar. saka gibi.
sanki evle ilgili bana bi teklifleri oldu da ben reddettim. kaynanam gelip gidip guluyodu kirada oturuyoruz diye, bi turlu ev secip krediyle alamadiniz diye.
hatta gorumcem biz daha nisanliyken benim ailemden ev bekleme demisti de facebooktan ozel mesaj atip, ben iyi niyetimden onun sacini basini yolmamistim..
simdi de babamin yardimiyla aldigimiz evde huzur kacirmaya kavgaya geliyolar..
esim kendi istemedi onlara yakin oturmayi ama arsizca bana saldiriyolar hala.. allaha havale ediyorum ama cok bunaldim psikolojim iyi olmali ki bebeklere iyi bakiyim..
ama yardimlari olmayan bu insanlar bir de kostekler bana

İçin dolmuş iyice... Allah hayırlısıyla en güzel şekilde kurtarsın seni bu durumdan.
Zor yani, ne diyebilirim. Küçücük çocuktan hıncını çıkaran kadın, sana neler etmez...
Bu arada, adama sürekli sürekli kv-görümce şikayeti yapıp durumu normalleştirme.
Çok söyleme arsız edersin aç bırakma hırsız edersin diye bir laf var... Şikayetlerini azalt kocana, ama yardım istediğini söyle.

Minicik bebekleri sevicem diye uyandırmak nedir ya...
İnşallah anlarlar bir gün hatalarını da utanır özür dilerler.

kv mesafe koy herkes haddini bilecek senden yumuşaklık bulmasa bu yaşadıklarını yapmaya cesaret edemezdi sen saygılı oldukça o şişmiş kötülüklerle ..

Seni ayiririm demekle ayircakmiymis. Sanki cabalamiyo mudur,birsey farketmez o yuzden. Esiniz doldurusa gelse zaten o da anasinin agzndan konusurdu. Adam sizi ve bebeklerini niye biraksn virvirlar yuzunden canim..Sizde makul olun,biraz sogukluk koyun araya. .Noldu birdenbire derlerse,depresyona girdm dogum yapanlarda olabiliyomus dersn.

Şaşırmadım desem :-)

Biraz fazla insanlar ne düşünür odaklı yaşıyor kimileri . Böyle olunca da ses çıkarma hakkı olduğunu unutuyor .

Bende 30 dan sonra , ''ha beni üzüyor musun cicim , o zaman seyrek görüşelim '' düsturunu huy edindim . Pek memnunum :KK51:

30da keramet var :KK68:

eşim de ben de 30u gördük, kendi hayatımızın kıymetini anladık.
şimdi gereksiz alınganlık yapan kişilere hiç prim vermiyoruz.
bir tanecik ömrümüz var, ne kadar yaşayacağımız da belli değil.

haksızsam özür dilerim, haklıysam gerisi bağlamaz, kim ne düşünürse düşünsün.

Düşün artık ve daha neler neler diyo..
ne diyim ki onun saçmalıklarına şimdilik susuyorum çocuk doğunca bakalım napcak.
Aynı tavırda olursa o zaman cevabını alcak benden.

bana bunu diyen bir iki kişi oldu, kv ciddi ciddi beni denemek için sordu, diğer kişiler şakasına,

hepsine aynı cevabı verdim;
-deli cesaretiniz var herhalde, o kadar gözünüz karaysa bir denersiniz bakalım sonrası ne olacak.

esimin ve kvnin bu yuzunu dogumdan once gorsem zaten bu insanlara evlat ve torun vermezdim... esimin annesini cok sert susturmasi, evimize cat kapi gelme, esime saygili ol demesi gerekiyor..
ama kiyamiyo annesine diyemiyo..
basta anlattim, bu kadin benim
dogum
yaptigim gun cildirdi kudurdu baska bi insana daha dogrusu hayvana donustu.. dogumumu zehretti travmaya cevirdi..
ama iki tane bes aylik bebekle baba evine donecek yada tek basima yasayacak durumda degilim malesef!!
esime durmadan berbat annesini anlatmaktan baska yapacak birsey bulamiyorum
bu durumdan kaçış yoksa kendini ezdirme canım. her istediğini söyle kaynanana. hayatını zehir etmesine izin verme

bana bunu diyen bir iki kişi oldu, kv ciddi ciddi beni denemek için sordu, diğer kişiler şakasına,

hepsine aynı cevabı verdim;
-deli cesaretiniz var herhalde, o kadar gözünüz karaysa bir denersiniz bakalım sonrası ne olacak.

Ayni model de sende var desene nesli tükenmiyo bunlarin.. iyi demissin cevabini almislardir :))

kv mesafe koy herkes haddini bilecek senden yumuşaklık bulmasa bu yaşadıklarını yapmaya cesaret edemezdi sen saygılı oldukça o şişmiş kötülüklerle ..
evet maalesef çok naif ve aşırı saygılı bir mizacım var, bu haketmeyen insana karşı bile :KK43:
kendimi bu konuda nasıl değiştirecem bilmiyorum inan...
o geldiğinde başka odaya geçiyorum, hoşgeldiniz demiyorum, doğum yaptığımdan beri bir kez anne demedim zaten hep siz diye hitap ettim... daha nasıl mesafe koyabilirim ki?
ben böyle yaptıkça o da madem benle muhatap değilsin ben de sana sormadan çat kapı gelirim moduna girmeye başladı :KK43:
haftasonları da oğlunu arıyo habire nerdesiniz diye, nerdeysek oraya geliyor.. beni görmezden gelip favori bebeğe saldırıyo.. sonra diğerine dönüp yarım ağızla seviyo, dönüyo oğluna oğlummm bunlar bal, bunlar hiç ayrılır mı diyo!!! sanki ayıran biziz de..
oğlu yokken de yapıyo yapacağını...
aslında aynı onun silahıyla vuruyorum onu oğlunun yanında farklı oğlu yokken farklıyım... ama dediğim gibi bu kadınla baş edilmez, o da bu sefer umrumda değilsin sana sormadan gelirim ben de şeklinde geliyor... gelişini görseniz, sanki savaşa geliyor kadın, yüzü kıpkırmızı adımları semsert gözlerime bi bakışı var... sanki ben parasıyla tuttuğu bakıcısıyım... yanlış anlamayın, insan bakıcı olsa çok daha sıcak ve iyi davranır, sonuçta senin çocuğuna torununa bakıyordur...

İçin dolmuş iyice... Allah hayırlısıyla en güzel şekilde kurtarsın seni bu durumdan.
Zor yani, ne diyebilirim. Küçücük çocuktan hıncını çıkaran kadın, sana neler etmez...
Bu arada, adama sürekli sürekli kv-görümce şikayeti yapıp durumu normalleştirme.
Çok söyleme arsız edersin aç bırakma hırsız edersin diye bir laf var... Şikayetlerini azalt kocana, ama yardım istediğini söyle.

Minicik bebekleri sevicem diye uyandırmak nedir ya...
İnşallah anlarlar bir gün hatalarını da utanır özür dilerler.
evet torunlarına ayrım yapan bana neler yapmaz? neler yaptı zaten :KK43:
yeni doğum yapmışım, 5 saat sürmüş, ağrıdan adım atamıyorum, uykuya dalmaya yakın nefesim kesiliyor doktorlar gelip ilaç veriyo :KK43: süt gelecek diye bekliyoruz süt yok, hemşireler mama vermeyin derken bebekler aç, öyle bir ortam ki zehirden beter... tam o anda kadın bağıra bağıra anneme saldırıyor hiçbirşey yokken, sırf evimiz annemlere yakın diye! sonra bana dönüyo, oğlum seni çok sevmedi ki, biz destekledik senle evlenmesini, sırf bu çocukları doğurdun diye kıymetlisin diyo..
kabus ki ne kabus, iki bebeğin tedavi altındayken, bunca ağrı içinde insan bunu gelinine değil düşmanına yapmaz...
ertesi gün eşim geliyor hastaneye, ben telefonla konuşamadığım için hiçbirşeyden haberi yok, annesi hep iyi olduğumu söylüyor telefonda duyuyorum, eşim ailemi aşağılıyomuşsun oldu mu yaptığın evliliğimizi sarsıyorsun böyle yaparak diyor.. annesi ise içerde ağlıyo..
dedim görmüyormusun halimi ağrıdan ölüyorum ben konuşamıyorum bile, bebekler var sadece aklımda... baktım annesinin ağzından konuşuyor, açtım ameliyat yerimi gösterdim :'(
ah ne günlerdi, bir hafta hastanede kaldım ama anlatamam yaşadıklarımı!
şikayet etmeyim eşime diiyorum ama unutamıyorum...
şimdi eşimle iyiyim ama yeni doğum yapmışken bana annesinin ağzından konuşup annesinin dolduruşuyla da olsa öylesine beni üzdü ve uzak durdu ki, ya eşimle ölene kadar konuşmuycam, ya da annem kötü bir insan dedirtene kadar şikayete devam edicem :KK43: çıkmaz sokak...

için okadar dolmuşki tek çare uzun bir süreliğine şeytan kv uzak kalmalısın , hem içinede atma lütfen, kv söyle bana karşı iğrençliklerini kabul etmiyorum aynen size gönderiyorum asıl sahibine diye söyle. çocuklarınızı mümkün mertebe verme anlasın o gelince hazırlan çık git yavrularınla buranın havası bozuldu dokunuyor bu ağır koku siz gelince de kudursun dursun kv bozuntusu !

X