Kötüyüm

adser

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2011
37
1
Yaklaşık 4 yıl süren bir birliktelikten sonra evlenme aşamasına geldik, ancak karşı taraf pek sıcak bakmıyordu. Ben de en sonunda tavrımı koyup konuştum. Meğer sahip olduğu bütün işler batmak üzereymiş. Ömür boyu çok farklı yerlerden inanılmaz boyutta borçlar varmış. Bu iş 2-3 ay içinde belli olur dendi. Sonuçta gün gelince korkulan oldu. Bana ya evlenelim ya da birlikte yaşayalım baskısı yapıldı. İkisini de kabul etmeyince aramalar bitti. Sanki hiç yaşanmamış gibi.

Yaklaşık 4 yıl süren bir birliktelikten sonra evlenme aşamasına geldik, ancak karşı taraf pek sıcak bakmıyordu. Ben de en sonunda tavrımı koyup konuştum. Meğer sahip olduğu bütün işler batmak üzereymiş. Ömür boyu çok farklı yerlerden inanılmaz boyutta borçlar varmış. Bu iş 2-3 ay içinde belli olur dendi. Sonuçta gün gelince korkulan oldu. Bana ya evlenelim ya da birlikte yaşayalım baskısı yapıldı. İkisini de kabul etmeyince aramalar bitti. Sanki hiç yaşanmamış gibi.

Anlamadım, o evlenmek istediğinde bu seferde borçlarından dolayı siz mi ertelemek istediniz?

Sizin bu ilişkiden beklentiniz neydi tam olarak?

Anlamadım, o evlenmek istediğinde bu seferde borçlarından dolayı siz mi ertelemek istediniz?

Sizin bu ilişkiden beklentiniz neydi tam olarak?

Evet, çünkü resmi olarak evlenmek artık mümkün değil. Trilyonlarla ifade edilen pek çok yere borç var. Yani nereye gitsek huzur yok.

maddi anlamda iflas etmiş biri diyemi evlenmiyorsunuz :26:
anlamadım,evlenmek mi istemiyor beyfendi :44:
siz ne istiyorsunuz .. sorularr sorularrr :KK52::KK52:

Evet, çünkü resmi olarak evlenmek artık mümkün değil. Trilyonlarla ifade edilen pek çok yere borç var. Yani nereye gitsek huzur yok.

Canım boşver uzak dur ya, Allah'tan seni kandırıp evlenmemiş, böylelerini duyduk burada.

Anlıyorum, şimdi sen bu kadar kolaymıydı, 4 yılı hiç olmamış gibi bir kenara attı, beni unuttu diye üzülüyorsun, ama birde onun çerçevesinden bak olaya. Trilyon borcum olsa inan bende de ilişki falan düşünecek hal kalmaz. Bunun hapisi var, belalısı var, can derdi var. Geleceğini göremeyen insan hayatına başkasını dahil etmeyi düşünebilir mi? Aşktır meşktir düşünmeye takatı kalır mı? Seninle alakalı bir durum değil yani bence.

ne demek ya evlenelim ya birlikte yaşayalım birinci kısım tamam da ikinci kısım ne cüret?

evlenmeyi sanırım maddi gidişatın kötülüğünden dolayı kabul etmediniz.
düzeleceği yoksa ve bu da sizi çok üzecekse bitmesi daha hayrlı olur sanki
ama 4 sene de az zaman değil. bilemedim :18:

maddi anlamda iflas etmiş biri diyemi evlenmiyorsunuz :26:
anlamadım,evlenmek mi istemiyor beyfendi :44:
siz ne istiyorsunuz .. sorularr sorularrr :KK52::KK52:

Sorun iflas edip işini kaybetmesi değil. Ancak yukarda da belirttim borç o kadar fazla ki asla ödenemez. Resmi bir evlilik olursa en az 20 -30 yerden sürekli taciz ve eve haciz olacak Resmi olmayan birliktelik teklif edildi Ama ben böyle bir hayatı kabul edemem.Sonuçta hiçbir çıkar yol kalmadı. Ancak bu zor günlerde arkadaşça görüşebilirdik. Ama yapmadı

Sorun iflas edip işini kaybetmesi değil. Ancak yukarda da belirttim borç o kadar fazla ki asla ödenemez. Resmi bir evlilik olursa en az 20 -30 yerden sürekli taciz ve eve haciz olacak Resmi olmayan birliktelik teklif edildi Ama ben böyle bir hayatı kabul edemem.Sonuçta hiçbir çıkar yol kalmadı. Ancak bu zor günlerde arkadaşça görüşebilirdik. Ama yapmadı

unutun o zaman :KK19:

sen evlenmek ıstedın,o sıcak bakmadı..

sonra o ya evlenelim ya bırlıkte yasayalım dedı..sen trilyonluk borçları olduğunu ögrendın..

sonrada ayrıldınız..

ıyıde adam gayet net bence..ya evlencen borca bırlıkte batcanız..

ya bırlıkte yasıyacan,borc sadece onun olcak..

yada ayrılcanız..

bence karışık bı durum yok..

Canım boşver uzak dur ya, Allah'tan seni kandırıp evlenmemiş, böylelerini duyduk burada.

Anlıyorum, şimdi sen bu kadar kolaymıydı, 4 yılı hiç olmamış gibi bir kenara attı, beni unuttu diye üzülüyorsun, ama birde onun çerçevesinden bak olaya. Trilyon borcum olsa inan bende de ilişki falan düşünecek hal kalmaz. Bunun hapisi var, belalısı var, can derdi var. Geleceğini göremeyen insan hayatına başkasını dahil etmeyi düşünebilir mi? Aşktır meşktir düşünmeye takatı kalır mı? Seninle alakalı bir durum değil yani bence.

Aslında üzüldüğüm de bu ya. O kadar uzun süre evlilik konuşulmadı. O söylemeyince ben de sormadım. Ama herşey aşikar olunca 2 şıktan birini kabul etmem için o kadar baskı yaptı ki. Tüm sinirlerim harap oldu. Bu arada benim evimde oturacaktık. Sanki ortada bırakmışım gibi hissetiriyor. Ama ben durumu açıkça bilseydim baştan kararım yine aynı oludu

Çok kötü bir durum sevdigin insanla evlenememek kimbilir ne hayaller kurdunuz..Anılar,yaşanmışlıklar çöpe mi gitti simdi..O kadar borç ancak şirkete tekrar ortak bulunarak ödenebilir çok çok zor bir ihtimal buda geri dönülmesi cok zor iflas bayragı cekselerdi bu kadar kayıpı olmazlardı demekki yasal olmayan yollardan borç alınmış

Daha çok üzülmeden böylesi daha iyi bence
Sorun çözülemiyorsa kesip atmakta fayda var
Allah sabır versin, ilk zamanlar zor gelir
Ama ileriki hayatını düşünerek rahatlat kendini

Bence adam size yardım etmiş...
evlendiginizde o kadar borcla sizde sıkıntı edicektiniz sizde üzülücektiniz. daha cok yıpranıcaktınız yani.

Hmmm çok zor yaa Allah yar ve yardımcısı olsun kolay degil. Suanda sana birliktelik bile teklif etmesi caresizligini gösteriyor :KK50: Seni kaybetmek istememiş ve yanında olmanı istemiş neolursa olsun Ama senin pencerenden sende haklısın zor bi durum ama arkadasta kalamaz yani elde yapcak bişey yok

Allah yardimcisi olsun.cok zor bi durum.senin icinde oyle.ama karsindakide cok iyi niyetli geldi bana.seni kaybetmek istememis.bu yuzden evlilik olayina hic girmemis.evlenedebilirdi de seninle sen sonradan bunu ogrenirdin.neler neler oluyo.sen istedikten sonra anlatmis oneri sunmus.kaybetmekte istememis.bazilari tepki gostermis ama birlikte yasamak bence seni dusundugunden.
tabiki hicbisey yasanmamis gibi olucak.seni durmadan arasa bu seferde borclarindan dolayi bana musallat oldu diye dusunebilirsin.ve adamin basinda bi ton dert var dusunecegi bi de.
ben olsam napardim bilemiyorum cok zor bi karar.ama seviyosam toplumunda kotu gozle bakmiycagi bi ortamdaysam sanirim birlikte yasamayi kabul edebilirdim.ama oyle olsa bile sonu yok bunun.hicbi sorumluluga giremiycek cunku.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim tüm cevaplar için. aynen dediğiniz gibi mantıklısı bu Ama arada dinmeyen bir kalp ağrısı var. O da geçer zamanla inş.

sorun iflas edip işini kaybetmesi değil. Ancak yukarda da belirttim borç o kadar fazla ki asla ödenemez. Resmi bir evlilik olursa en az 20 -30 yerden sürekli taciz ve eve haciz olacak resmi olmayan birliktelik teklif edildi ama ben böyle bir hayatı kabul edemem.sonuçta hiçbir çıkar yol kalmadı. Ancak bu zor günlerde arkadaşça görüşebilirdik. Ama yapmadı

cnm bence böylesi en iyisi olmuş. Biraz üzüleceksin ama geçecek. Arkadaş olarak görüşsen ne olacaktıki daha fazla acı çekecektin birlikteyken.

Bundan sonra önüne bakarsın. 20 yıllık evliler boşanıyor 4 yıl neki. Sürekli emek verdim 4 yıl diye kendine hatırlatma. Sonra çok pişman olursun iş işten geçer. Bir daha da onun yüzüne bakma bence

Ben olsam seviyorsam evlenirim. Birlikte yasamayi adam sizi dusundugu icin , siz de borca batmayin diye soylemis sizi kaybetmemek adina. Ben de bu soze ben evlenmek istiyorum, borc, para derdim degil diye cevap verirdim herhalde. Maddi durumu kotu oldugu icin cok da ustelememis sanirsam.

Yani sekerim, bence para bir sekilde kazaniliyor, gecim bir sekilde saglaniyor ama ask kolay bulunmuyor. Ask kadar ender bulunan bir seyi para icin heba etmezdim ben. Herkes mi maddi durumu iyi adamla, zangin adamla evleniyor, sizinki de fakir olsun ne olacak? Ben ne yapardim diye dusundum, omrum boyunca borclu olmayi goze alip, adamla evlenirdim, gelinlik, dugun vs lafi etmezdim. Insan sevdigi zaman bence sevdiginin yaninda olmali.

Haklisiniz, milyonluk borc demissiniz, yani az buz bir para degil, durup dusunmekte kesinlikle haklisiniz. Ben hayatimin sonuna kadar borc bataginda surunemem derseniz de adam size hak vermis zaten, ustelememis. Yani burda karar sizin bence, benim gibi dusunuyorsaniz adama gidin. Yok sikintida yasayamam derseniz, burda kesip atin.

aman be cherry bende senin gibiyim borçmuş bilmemneymiş umurumda değilde ne oluyor kıymetimizi bilen mi var. gerçekten seven sevdiğin adam gibi birini bulmak zor bu devirde.

Ben olsam seviyorsam evlenirim. Birlikte yasamayi adam sizi dusundugu icin , siz de borca batmayin diye soylemis sizi kaybetmemek adina. Ben de bu soze ben evlenmek istiyorum, borc, para derdim degil diye cevap verirdim herhalde. Maddi durumu kotu oldugu icin cok da ustelememis sanirsam.

Yani sekerim, bence para bir sekilde kazaniliyor, gecim bir sekilde saglaniyor ama ask kolay bulunmuyor. Ask kadar ender bulunan bir seyi para icin heba etmezdim ben. Herkes mi maddi durumu iyi adamla, zangin adamla evleniyor, sizinki de fakir olsun ne olacak? Ben ne yapardim diye dusundum, omrum boyunca borclu olmayi goze alip, adamla evlenirdim, gelinlik, dugun vs lafi etmezdim. Insan sevdigi zaman bence sevdiginin yaninda olmali.

Haklisiniz, milyonluk borc demissiniz, yani az buz bir para degil, durup dusunmekte kesinlikle haklisiniz. Ben hayatimin sonuna kadar borc bataginda surunemem derseniz de adam size hak vermis zaten, ustelememis. Yani burda karar sizin bence, benim gibi dusunuyorsaniz adama gidin. Yok sikintida yasayamam derseniz, burda kesip atin.

X