Kovid karantinası dolmadan ikinci test yapılır mı?

Defberf

Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
12
1
33
Merhabalar, bende pozitifim bugün dördüncü günüm ama tat koku kaybı dışında hiç bir rahatsızlığım kalmadı gibi. Şunu merak ediyorum on dört günü tamamlamadan test yaptırmak mümkün mü, diyelim ki onuncu gün test yaptırdım negatif çıktı karantina bitiyor mu yoksa illa ki on dört gün devam mı edecek. Bilen var mı acaba

Merhabalar, bende pozitifim bugün dördüncü günüm ama tat koku kaybı dışında hiç bir rahatsızlığım kalmadı gibi. Şunu merak ediyorum on dört günü tamamlamadan test yaptırmak mümkün mü, diyelim ki onuncu gün test yaptırdım negatif çıktı karantina bitiyor mu yoksa illa ki on dört gün devam mı edecek. Bilen var mı acaba
Bende nisan ayında olmuştum. Rapor sürem dolduktan sonra tekrar test yapabilmiştim.
Prosedürü değiştirmedilerse bittikten sonra test yapılıyor.

Pozitiflere karantina süresi bitmeden test yapmıyorlar. Temaslı karantina süresi normalde 10 gün ama 5.gün test yapılıp negatif çıkarsa devamke

Benim kızında oldu yakın zamanda,5 gününde test istediler 10 uncu gün yaptırdık negatif çıktı fakat delta olduğu için 14 gün karantina dediler hes de riskli gözüküyordu yani.

Benim bugün 5.günüm tat koku gitti burnum kurudu yemek yerken midem bulanıyor .Tat koku olmaması sinir bozucu

İlacı kullandinizmi başka ne belirtileriniz var.Bende hafif öksürük var

İlacı kullandinizmi başka ne belirtileriniz var.Bende hafif öksürük var
Hayir ilacı kullanmadım, ilk iki gün boğazda ağrı yanma oldu sonra baş ağrısı , sonraki iki gün öksürük burun akıntısı ama bugün öksürük çok nadir oldu sadece tat koku kaybı belirgin

Benim bugün 5.günüm tat koku gitti burnum kurudu yemek yerken midem bulanıyor .Tat koku olmaması sinir bozucu
Cok geçmiş olsun inş biran önce gelir tat koku bende geçen yıl bu zamanlarda covid geçirmiştim benimde tat koku gitmişti 4/5 gün sonra tekrar gelmişti şükür 🙏

10 gün sonra test yapılıyor galiba çalışanlar için tekrar karantinayı beklemeden işe devam edebiliyorlar test negatif cıkarsa 🤷‍♀️🤔

X