KPSS'den 90+ puan almak ?

Flower__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
1.952
1.729
Merhaba arkadaşlar. Ben diyetisyenim ve devlet hastanesine atanmak istiyorum. 90+ puan almam gerekiyor. Sınava 4 ay kaldı. Deneme netlerimde iniş çıkışlar oluyor. Geri kalan 4 ayı da iyi değerlendirmeyi hedefliyorum ama biraz sıktı bu süreç. Bu zamana kadar online danışmanlık hizmeti verdim, ofis aç diyen çok kişi oldu ama öyle bir hedefim yok. Hastane ortamını daha çok seviyorum. Yani illaki atanıcam modundayım ama biraz kaygılanıyorum ya olmazsa diye. Bir öncekinde 82 puan aldım. Atanmam için 90 üzeri, kendi istediğim yer için daha da yüksek puan gerek. Daha önce alanlar nasıl aldıysa ben de o şekil alıcam diyorum ama bazen duygu durumum kötü etkiliyor.

Bu dönemde hayatımda aşkın a'sı yok. Çok önceden kalan hoşlandığım kişi geliyor aklıma. Neden olmadı vs triplerine giriyorum anlamsız şekilde. Motivasyonumu tekrar topluyorum bir şekilde ama bu durumları dengeleyebilmem için tavsiyeleriniz neler? Bir de KPSS'den yüksek puan almış olanlar da tavsiyelerini paylaşabilir mi 🌸 Umarım atanmak isteyenler için o kutlu yıl bu yıldır 💥

Her insanın algılama şekli çalışma prensibi farklıdır. Sen düzeninden verim alıyor üstüne ekliyorsan sorun yaşayacağını sanmıyorum. Tercih döneminde yine de kendini kısıtlama illa buralar olsun başka istemem diye, hakkında hayırlısı olsun inşallah emeklerinin karşılığını alırsın🌸 son zamanlarda sakın gevşeme tempoyu bırakıp havlu atma🤍

Her insanın algılama şekli çalışma prensibi farklıdır. Sen düzeninden verim alıyor üstüne ekliyorsan sorun yaşayacağını sanmıyorum. Tercih döneminde yine de kendini kısıtlama illa buralar olsun başka istemem diye, hakkında hayırlısı olsun inşallah emeklerinin karşılığını alırsın🌸 son zamanlarda sakın gevşeme tempoyu bırakıp havlu atma🤍
Netlerim artmaya başladı ama mesela bir tık zor olan denemelerde biraz düşüyor. İnişli çıkışlı genelde ama o iniş çıkıştaki netlerde artma yöneliminde neyse ki 😂 Evet son zamanlar en önemli zamanlar ve aynı zamanda da psikolojik anlamda zorlayıcı zamanlar oluyor

82 almışsınız zaten 90 da alırsınız gibime geliyor açıkçası.
Demekki sistemli bir düzene sahipsiniz ama ne yazık ki KPSS biraz da şans işi. O yüzden olmazsa bile her sene girin mutlaka diyorlar.
İnşallah alırsınız istediğiniz puanı 🌺

Ben de çalışıyorum ama henüz deneme çözmedim hiç. Kendimi ölçmedim hala test ve derslerdeyim

Netlerim artmaya başladı ama mesela bir tık zor olan denemelerde biraz düşüyor. İnişli çıkışlı genelde ama o iniş çıkıştaki netlerde artma yöneliminde neyse ki 😂 Evet son zamanlar en önemli zamanlar ve aynı zamanda da psikolojik anlamda zorlayıcı zamanlar oluyor
Olur olur hepsi olur, bazen çok düşük bazen çok yüksek olur. Hatalardan ders çıkarmak gerekiyor. Bazı denemeler gibi zor olmuyor kpss ama heyecan stres derken onu yönetmek lazım. Önceki puanın gayet iyi, tempoya devam🌸 bir kere çalış kurtul diğer şeyler çorap söküğü gibi gelir aşk para çevre aile aksiyon 😌

Kendi alanımda 83.4 puanla 256. oldum. Verebileceğim tek tavsiye sınav son 2 ayda kazanılıyor. Haziran itibariyle vitesi 5 takmanız lazım. Çıkmış soruların üstüne gidin. Çıkmış soru çıkacak yeni soruların anahtarı. Özellikle alanınızda hangi ders yapılmıyorsa o derse asılın, çünkü puanı yapılamayan dersler getiriyor.

Olur olur hepsi olur, bazen çok düşük bazen çok yüksek olur. Hatalardan ders çıkarmak gerekiyor. Bazı denemeler gibi zor olmuyor kpss ama heyecan stres derken onu yönetmek lazım. Önceki puanın gayet iyi, tempoya devam🌸 bir kere çalış kurtul diğer şeyler çorap söküğü gibi gelir aşk para çevre aile aksiyon 😌
İnşallah yaa. Çünkü üniversite bittiğinden beri online şekilde çalışıyorum tam zamanlı işe girmedim. İş arkadaşlarım vs yok. Böyle olunca da sosyal anlamda da etkilendim. Yine arkadaş çevrem vs var ama istediğim kadar değil. Yani atanmayı bir araç olarak da görüyorum bu yüzden 😂

Kendi alanımda 83.4 puanla 256. oldum. Verebileceğim tek tavsiye sınav son 2 ayda kazanılıyor. Haziran itibariyle vitesi 5 takmanız lazım. Çıkmış soruların üstüne gidin. Çıkmış soru çıkacak yeni soruların anahtarı. Özellikle alanınızda hangi ders yapılmıyorsa o derse asılın, çünkü puanı yapılamayan dersler getiriyor.
Evet çıkmış sorular hep birbirine benziyor. Yapabilirim bilincinde olmak çok önemli yaa. Ben kendime inanıyorum ama mesela zor bir denemede netlerim düşük gelince modum düşüyor. Ama onda da soruların doğru cevaplarını öğrenip devam ediyorum yine mecburen

82 almışsınız zaten 90 da alırsınız gibime geliyor açıkçası.
Demekki sistemli bir düzene sahipsiniz ama ne yazık ki KPSS biraz da şans işi. O yüzden olmazsa bile her sene girin mutlaka diyorlar.
İnşallah alırsınız istediğiniz puanı 🌺

Ben de çalışıyorum ama henüz deneme çözmedim hiç. Kendimi ölçmedim hala test ve derslerdeyim
Bizim bölümün sınavı 2 yılda bir oluyor. Mezun olduğum yıl hariç bu 2. sınav olacak. Umarım siz de başarırsınız 🌸

Evet çıkmış sorular hep birbirine benziyor. Yapabilirim bilincinde olmak çok önemli yaa. Ben kendime inanıyorum ama mesela zor bir denemede netlerim düşük gelince modum düşüyor. Ama onda da soruların doğru cevaplarını öğrenip devam ediyorum yine mecburen
Şöyle düşünün zor bir deneme sadece size değil giren herkese zor. Puan olarak düşünmeyin sonuçta bu bir sıralama sınavı.

X