Krdi'nin parfüm dünyası

canım az önce açtığın topici gördüm de topicini rahatsız etmek istemedim ondan özel msj atım dedim
canım ya madem bu kadar güzel bir koku duyun var sana birşey sormak istiyorum...
bana yardım edebilir misin lütfenn...
tatlım yaa benim yazın düğünüm var da ne kullanacağmı bilemedim...
çünkü çok parfüm kullanan biri değilim ve çok bi bilgim de yok aaçıkçası...
hem bayıcı bir koku olmasın hem de misler gibi bir çiçek koksun istiyorum ama aynı zamanda da özel ve kalıcı...
sanırım çok şey istedim:)))
birkaç seçenek duydum da sorim sana da
tresor in love
issey miyake
quizas
sence hangisi

Arkadaşımızın izniyle mesajını burda paylaşmak istedim. Benzer durumda olan diğer arkadaşlarımıza da belki yardımcı oluruz diye:)
önce tebrik ediyorum güzeel huzurlu miiis kokulu bi evliliğiniz olsun:))

Bence önerilerden ziyade siz kendinize yakışanı kendiniz seçin. Ben hep parfümün teni tenin parfümü sevmesi derim buna. Ben Chanel matmazel kullandım hiç ama hiç bana yakışmadı oysa bir arkadaşımda her duyduğumda bayılıyordum. Onun için şöyle yapın. Beraber bir parfüm listesi hazırlayalım. Gidip bakın. Her gittiğizde parfümeriye -özel bir gün için seçiyoruz ya- sadece iki bileğinize listemizde olan iki parfümü sıkın çıkın. Gün içinde değişimini duruşunu kontrol edin. Size ferahlık, mutluluk enerji hangisi veriyor ise onu tercih edelim. Hatta bi kaç kez bile deneyin yani içinize sinsin olur mu:KK19:

teşekkür ederim...
inşallah herşeyden önce gerçekten huzurlu mutlu misss kokulu bir evliliğim olur:KK69:
aslında benim de istediğim bu tarz bişi
giit al şunu deseniz de inanın bileğime sıkmadan bakmadan almam
da işte çok bilgim olmayınca ne bakacağını da bilmiyor insan
bu sebeple beraber bir parfüm listesi hazırlarsak gerçekten çok sevinirim
ben de gidip gidip koklar bakarım
mesela geçen gittiğimde marc jacops daisy ve bvl-jasmin noir sıktılar bileğime
yasmin noiri hem çok beğendim hem de sabah kalktığımda hala kokuyordu üzerimde parfüm
bir de tresor in love abartmıyorum 2 gün üzerimde durdu ve hatta banyo bile yapmama rağmen...
ama kararsız kaldım neye bakacağımı bilemedim
bu sebeple liste oluşturmak istedim...
çok uzun oldu umarım okurken sıkılmazsınız:KK70:

loewe çok başarılı bence ya.. i loewe you tonight kokladınmı hiç elinde var mı cnm

Tonight'ı ben koklamamıştım canım yanılmıyorsam.Şişesi uzunca ve parlak olan değil mi?Ben sevmiştim biraz ferahlık duygusu uyandırıyordu.

Benim yaz için favorilerim;

çiçek temizlik sevenlere: Ck eternity moment, bvlgari blv, ck eternity summer, narcisso essence

çiçek fresh sevenlere: Chanel eau fraiche, dior leau cherie, moschino hippy fizz, allien amber

çiçek sevenlere; Tous edt, versace bright crystal, lancome tresor edt ya da deo, loewe quizas

hatırladıkça yazacağım...

Tonight'ı ben koklamamıştım canım yanılmıyorsam.Şişesi uzunca ve parlak olan değil mi?Ben sevmiştim biraz ferahlık duygusu uyandırıyordu.

evet cnm disko topu gibi şişesi hatta ben bayıldım o kokuya ya mükemmel kesinlikle sıradakiler listemde yer alıyor :)

teşekkür ederim...
inşallah herşeyden önce gerçekten huzurlu mutlu misss kokulu bir evliliğim olur:KK69:
aslında benim de istediğim bu tarz bişi
giit al şunu deseniz de inanın bileğime sıkmadan bakmadan almam
da işte çok bilgim olmayınca ne bakacağını da bilmiyor insan
bu sebeple beraber bir parfüm listesi hazırlarsak gerçekten çok sevinirim
ben de gidip gidip koklar bakarım
mesela geçen gittiğimde marc jacops daisy ve bvl-jasmin noir sıktılar bileğime
yasmin noiri hem çok beğendim hem de sabah kalktığımda hala kokuyordu üzerimde parfüm
bir de tresor in love abartmıyorum 2 gün üzerimde durdu ve hatta banyo bile yapmama rağmen...
ama kararsız kaldım neye bakacağımı bilemedim
bu sebeple liste oluşturmak istedim...
çok uzun oldu umarım okurken sıkılmazsınız:KK70:

Canım tresor in love seni baymadı mı?Sıcak yaz günleri için ağır olmaz mı?Bana öyle gelmiş de olabilir canımm:))

bende geçen yaz chanel eu tendre yi kullanmıştım
oda çok kalıcı bir parfüm..

Bir kere şunda uzlaşalım arkadaşlar ben asla sıkılmam. Çünkü ben parfümü tutkuyla seviyorum ve konuşuyorum:))
Loewe tonight'ı bilmiyoruuuum niye bilmiyorum. En kısa sürede denemeliyim. Aslında ben loewe kokularına yeni şans vermeye başladım. Bir alayım bakayım nasılmış dedim sonra da 'ben böyle bişeyden nasıl uzak kalmışım' dedim. cidden öyle muhteşem bir tasarım.
jasmin noir güzeldir ama baskın bir kokudur. Yani öyle hafif bir koku değil. Düğün enerjisinde biraz fazla ağır kalmaz mı?
Şimdi mevsim yaz. Tempolu bir ortam buraam buram terleten. Yani tabi ki siz bilirsiniz de bence böyle çiçek ferah bişey seçmek daha mantıklı olur. Noir, extreme, intense oldukça yoğun formlu kokulardır. Mesela tous gold benim vazgeçilmezimdir. ama yazın o formu ağır gelir bana tous silver kullanırım. Yazın boğmayacak birşeyler seçelim bence

Canım tresor in love seni baymadı mı?Sıcak yaz günleri için ağır olmaz mı?Bana öyle gelmiş de olabilir canımm:))

yok baymadı tatlım...
ama şu anda ankarada buzz gibi bir hava olması da bunun nedeni olabilir tabi:KK53:
ama geçen ben de aynısını düşündüm
bu parfümde bayıcı bir koku var yazın terle birlikte çürük şeftali gibi kokarmışım gibi hissetmedim desem yalan olur ama kalıcılığı çok iyiydi ne yalan söliim:KK52:

bende geçen yaz chanel eu tendre yi kullanmıştım
oda çok kalıcı bir parfüm..

Evet tendre de var bende. O da çok başarılı. Zaten chanel parfümde cidden başarılı. Hani tarzını seven de sevmeyen de tıpkı dior parfümleri gibi bu konuda hakkını verir:81:

chance kullanmaya başlayacağım bende ilk kez chanelim olacak :KK16:

bu arada boss intense denedinizmi hiç piyasada bulamıyorum ve süper bir korkuydu çekici ve erkeksi

yok baymadı tatlım...
ama şu anda ankarada buzz gibi bir hava olması da bunun nedeni olabilir tabi:KK53:
bu parfümde bayıcı bir koku var yazın terle birlikte çürük şeftali gibi kokarmışım gibi hissetmedim desem yalan olur ama kalıcılığı çok iyiydi ne yalan söliim:KK52:

1 hafta arayla evleniyoruz canım:KK52:
beraber seçelim parfümümüzü
bende seçtiğim parfümde kararsız kaldım acaba daha fresh birşey mi alsam diye
fikir edinmeye geldim

Evet tendre de var bende. O da çok başarılı. Zaten chanel parfümde cidden başarılı. Hani tarzını seven de sevmeyen de tıpkı dior parfümleri gibi bu konuda hakkını verir:81:

Ama şöyle bir şey de var gözlemlediğim kadarıyla Chanel'in parfüm çizgisi hep aynı.O yüzden bir parfümünü seven diğerini de rahatlıkla sevebilir.

Son düzenleme:
Bir kere şunda uzlaşalım arkadaşlar ben asla sıkılmam. Çünkü ben parfümü tutkuyla seviyorum ve konuşuyorum:))
Loewe tonight'ı bilmiyoruuuum niye bilmiyorum. En kısa sürede denemeliyim. Aslında ben loewe kokularına yeni şans vermeye başladım. Bir alayım bakayım nasılmış dedim sonra da 'ben böyle bişeyden nasıl uzak kalmışım' dedim. cidden öyle muhteşem bir tasarım.
jasmin noir güzeldir ama baskın bir kokudur. Yani öyle hafif bir koku değil. Düğün enerjisinde biraz fazla ağır kalmaz mı?
Şimdi mevsim yaz. Tempolu bir ortam buraam buram terleten. Yani tabi ki siz bilirsiniz de bence böyle çiçek ferah bişey seçmek daha mantıklı olur. Noir, extreme, intense oldukça yoğun formlu kokulardır. Mesela tous gold benim vazgeçilmezimdir. ama yazın o formu ağır gelir bana tous silver kullanırım. Yazın boğmayacak birşeyler seçelim bence

gerçekten sevdim sizin düşüncenizi...
benim de istediğim o tarz bişi zaten
ama diyerum ya şu an gerçekten ankara soğuk ve ben yeniden kışlıklara döndüğüm için de kesin kanılar oluşturamıyorum zihnimde ondan da yardım istedim sizlerden...
ama mesela freshlik derken mesela bana bi bvlgari-bvl hediye gelmişti ben hiç sevmedim onu...
ve bir arkadaşıma al senin olsun dediğimde kızcağız şok olmuştu:KK52:
böyle sabun gibi de koksun istemiyorum yani...

chance kullanmaya başlayacağım bende ilk kez chanelim olacak :KK16:

bu arada boss intense denedinizmi hiç piyasada bulamıyorum ve süper bir korkuydu çekici ve erkeksi

Erkeksi miii?? Yok ya değil ince bi baharatı var tabi biraz unisex bir hava vermiş ona ama güzel bir koku gerçekten. Bu mevsimin kokusu değil daha çok sonbahar ve kış için. Ben yazın baharat sevmiyorum. Cidden parfümün bütün büyüsünü siliyor yazın sıcağı

1 hafta arayla evleniyoruz canım:KK52:
beraber seçelim parfümümüzü
bende seçtiğim parfümde kararsız kaldım acaba daha fresh birşey mi alsam diye
fikir edinmeye geldim

:))
canım benimm mutluluklar..
umarım hep çok mutlu ve birbirinize saygılı bir çift olursunuz...
sen ne düşünüyorsun???
benimki gündüz düğünü olacak birde denizlide olacak:)))
akşam serinliğinden ziyade öğle sıcağında kullanacağım bu parfümü birde ben:KK1:

yok baymadı tatlım...

Evet ben de kışın koklamıştım.Ona rağmen çok fazla içime çektiğimde baymıştı.Bilemiyorum canım daha zaman var zaten:))

gerçekten sevdim sizin düşüncenizi...
benim de istediğim o tarz bişi zaten
ama diyerum ya şu an gerçekten ankara soğuk ve ben yeniden kışlıklara döndüğüm için de kesin kanılar oluşturamıyorum zihnimde ondan da yardım istedim sizlerden...
ama mesela freshlik derken mesela bana bi bvlgari-bvl hediye gelmişti ben hiç sevmedim onu...
ve bir arkadaşıma al senin olsun dediğimde kızcağız şok olmuştu:KK52:
böyle sabun gibi de koksun istemiyorum yani...

Yook zaten kokmasın. Bvlgari blv bir gelin kokusu olamaz bence de:KK50:
Bence siz versace bright crystal ve chanel chance eau fraiche ile başlayın gelin bana anlatın eleyelim öyle öyle gidelim. Versace daha masum ve parlak bir kokudur. Harikadır. Işıl ışıl su gibi kristal gibi bi his verir insana. Adıyla özdeş yani. Eau fraiche biraz çiçek biraz ferah biraz da vanilyadan dolayı sanırım daha 'o kadar da hafif değilim' diyen bir parfüm. Hafif olmasa da terle birleştiğinde üzmüyor ikisini bi deneyin

Erkeksi miii?? Yok ya değil ince bi baharatı var tabi biraz unisex bir hava vermiş ona ama güzel bir koku gerçekten. Bu mevsimin kokusu değil daha çok sonbahar ve kış için. Ben yazın baharat sevmiyorum. Cidden parfümün bütün büyüsünü siliyor yazın sıcağı

evet cnm bana erkeksi geliyor unisex havası var ama kesinlikle çok çekici o tarzda diesel fuel for life da çok beğeniyorum ama yazın gerçekten bayıyorlar en son loewe i loewe u aldım baya güzel ama bide akşam için bir şeyler istiyorum viktor&rolf flower bomb nasıl bi seçim olur sence

X