Kredi kartı limitinizi sonuna kadar dolduruyor musunuz?

moda tas ogrt

İkiz annesi 👩‍👧‍👦❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2014
3.223
5.794
Hanımlar bir kaç zamandır farkediyorum çoğu kadın kredi kartı limitini her ay sonuna kadar dolduruyor, Instagram'da yazmış biri limitim bitti harcama yapamicam bu ay diye, birkaç gün önce de bir öğrencim aynı şeyi söyledi . Şaşırıyorum , kredi kartı limiti 2 bin 3 bin 7 bin olsa sonuna kadar bitirip asgarisini mı ödüyor çoğu insan ?

Ben her ay ne kadar borcum varsa tamamını ödüyorum, ona göre hesap ederek harcama yapıyorum garibime gitti.

Mumkun oldugunca esime de kendime kullanmamayi tavsiye ediyorum. Sadece olanakli.olacaksa kullanmak mantikli. Cebim de para varsa borclanmanin anlami yok. Bide kesinlikle butceye zarar veriyor yani alacagin az bisey olacaksada cok oluyor saglikli degil pek. Duzeyli kullanmak mantkli sonuna kadar doldurmak sacma gereksiz yere ise

Mumkun oldugunca esime de kendime kullanmamayi tavsiye ediyorum. Sadece olanakli.olacaksa kullanmak mantikli. Cebim de para varsa borclanmanin anlami yok. Bide kesinlikle butceye zarar veriyor yani alacagin az bisey olacaksada cok oluyor saglikli degil pek. Duzeyli kullanmak mantkli sonuna kadar doldurmak sacma gereksiz yere ise
Bende bazen dolduruyorum ama genelde max. 2 ayda tüm borcu ödüyorum. Gerçi limitim 500 lira :) 500 er liradan iki kartım var.
500 normal bir limitmis, o dolabilir :)

Belki limit

:) Yani iki üç tane 100 liralık taksit yapsaniz hemen dolar zaten :)
Ben cok dolasirim alacagm sey kurusuna kadar degmesi lazm o konuda zorum.. bekarken doldururdum ama :KK70:
Evlenince birsey oldu esim memur ama ayni zamanda iktisatci olunca bende iktisat okudum isler ksrisiyor :KK70:

Hanımlar bir kaç zamandır farkediyorum çoğu kadın kredi kartı limitini her ay sonuna kadar dolduruyor, Instagram'da yazmış biri limitim bitti harcama yapamicam bu ay diye, birkaç gün önce de bir öğrencim aynı şeyi söyledi . Şaşırıyorum , kredi kartı limiti 2 bin 3 bin 7 bin olsa sonuna kadar bitirip asgarisini mı ödüyor çoğu insan ?

Ben her ay ne kadar borcum varsa tamamını ödüyorum, ona göre hesap ederek harcama yapıyorum garibime gitti.
Bunu kullanıcı oranlarına bakarak çözümleyemezsin
Çok paran varsa harca gitsin kafa yorma
Benim de eşimin de var kredi kartı
Yalnız benim limit 1.000 tl olduğu için asla hesap yapmıyorum
Market kıyafet bazen de yemek yiyorum
Gerçi korkmuyo değilim bi gün eşim kızacak die ama harcıyorum
Bu kart meselesi kişiden kişiye değişir ve ekonomik duruma göre :))

Nasıl ödendiği konusunda fikrim yok maalesef eşimin kartı o ödüyo
Asgarisini ödediğinden bahsetmişti gerçi

X