Kres sorunu ne yapmaliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet ikisine gönderdim. Bir çok anaokulunda tenefüs olayı yok. Müfredatlarına göre hareket ediyorlar. Bu dedikleriniz çoğu okulda yok malesef. Keşke böyle olsa da özele vermek zorunda kalmasa kimse

Bizimki bağımsız devlet okulu diye geciyor fark bundan kaynakliysa bilemem
Mufredata gore her gün 30 dk dışarıda gecirmeleri gerekiyor demişti ilk gün.

Not: 2 özel 1 devlet içinde bir çok konuda devlet önde mesela benim deneyimime gore.

Bizimki bağımsız devlet okulu diye geciyor fark bundan kaynakliysa bilemem
Mufredata gore her gün 30 dk dışarıda gecirmeleri gerekiyor demişti ilk gün.

Not: 2 özel 1 devlet içinde bir çok konuda devlet önde mesela benim deneyimime gore.
Evet ondan kaynaklı. Bu okullar gerçekten çok güzel özelden farkı yok. Standart okullardan değil. Çok güzel denk gelmiş.
Ben 2 yıl özel 2 yıl devlet okuluna gönderdim özel benim için öndeydi. Devlette çocuklar standart olsun tek tip olsun istiyorlar malesef ağlayan ya da hareketli çocuğu tolere etmiyorlar. Mobing yaparak bir şekilde o çocuğu okuldan gönderme peşindeler
.

Üç yaş için tam gün fazla zaten. Yarım gün iyidir. Okul öncesi öğretmeniyim diye belirteyim de sen kimsin diyen olmasın 😂

Devlette naz çekecek sorun çözecek ne zaman var ne insan.
Okul öncesi ogretmeni ile özel eğitim öğretmenleri arasında çok fark var sayın öğretmenim çocuğun ozel durumunu ancak ya bir psikiyatri pedagog yada özel eğitim ogretmeni doğru karar verebilir okul öncesi ogretmeni özel çocuklarla ilgili eğitim bilgisi var ama karar verme yetisi yok siz okula tam gun gönderme yada göndermeye gibi bir karar veremezsiniz özel çocuklarla ilgili

Okul öncesi ogretmeni ile özel eğitim öğretmenleri arasında çok fark var sayın öğretmenim çocuğun ozel durumunu ancak ya bir psikiyatri pedagog yada özel eğitim ogretmeni doğru karar verebilir okul öncesi ogretmeni özel çocuklarla ilgili eğitim bilgisi var ama karar verme yetisi yok siz okula tam gun gönderme yada göndermeye gibi bir karar veremezsiniz özel çocuklarla ilgili
Pedagogların tanı koyma yetkisi yoktur. Psikiyatri koyar tanıyı.

Şeyi okudunuz mı eşinin müdür ile konuşmak isteyip aba altından sopa göstermeye çalıştığını ondan sonra da müdürün çocuğu okula almak istemediğini
Detayları bilemem bilemem tek taraflı anlatımla karar veremem ama olması gerekeni bu konu hakkındaki deneyimli insanlarla konuştum biliyorum detaylara hakim olmam imkansız

Tesekkur ederim hocam dusuncenizi.paylastiginiz icin ben bile artik o okuldan geriliyorum.sanirim.seneye baslatacagim ogretmen hanim.minicik.caba gostermedi madem.oyle okula gelmeden X hanim uyum.haffasini kacirdik diger ogrencilerim etkilencgi.icin 2.donem baslayalim.demis.olsa biz de su 4 gunde bu skntilari yasamazdik direkt 2 donemi beklerdik
Denemeden göremezdi ama.

Bilgim var süreci öncesi ve sonrasını süreci nasıl işlediğini rapora kadar herkes hakkımda bilgim var çevremde özel çocuk var ve süreci ben takip ettim bilgim çok anaokul kreş devlet okulu özel okul hepsini biliyorum tecrübem ve deneyimim çok gittiğimiz psikiyatriler bu tarz çocuklar için tam gun kreş/anaokulu artı ekstra eğitim ve hergun park öneriyorlardi
Yine de bu sorunu var demez. Sorun gördüğünüz şeyi psikiyatri ile halledersiniz. Psikolog bu çocuk özel eğitim almalı demez psikiyatriye.sevk eder

Şimdi özel eğitim öğretmenliği de yaptım diyeceğim burda yapmadığın iş yok diyorlar diye korkuyorum 😂

Konu sahibinin çocuğunun özel bir çocuk olduğunu düşünmüyorum. Özel çocuk olsa zaten çoktan özel eğitime başlamış olması gerekirdi. 3 yaşında 3-4 kelimelik cümleler kuran çocukta konuşma geriliği yoktur. Yine de çocuğu görmeden kesin bişey söylenemez. Ama özel çocuksa zaten kreşten önce özel eğitime gitmesi gerekir.

Neyse son sözüm burdan bilgi toplamak yerine işi ehli insanlardan bilgi alın derim ben konu önemli cidden gerekirse sizde psikolojik destek alın bu süreçte çocuğa yaklaşımla ilgili başarılar hayatta

Şimdi özel eğitim öğretmenliği de yaptım diyeceğim burda yapmadığın iş yok diyorlar diye korkuyorum 😂

Konu sahibinin çocuğunun özel bir çocuk olduğunu düşünmüyorum. Özel çocuk olsa zaten çoktan özel eğitime başlamış olması gerekirdi. 3 yaşında 3-4 kelimelik cümleler kuran çocukta konuşma geriliği yoktur. Yine de çocuğu görmeden kesin bişey söylenemez. Ama özel çocuksa zaten kreşten önce özel eğitime gitmesi gerekir.
Bence de çocuğu görmeden bisey diyemezsiniz . Cumel burda bitmistir

Bilgim var süreci öncesi ve sonrasını süreci nasıl işlediğini rapora kadar herkes hakkımda bilgim var çevremde özel çocuk var ve süreci ben takip ettim bilgim çok anaokul kreş devlet okulu özel okul hepsini biliyorum tecrübem ve deneyimim çok gittiğimiz psikiyatriler bu tarz çocuklar için tam gun kreş/anaokulu artı ekstra eğitim ve hergun park öneriyorlardi
O zaman bilmeyen kişilere doğru bilgi verelim. İçinden cımbız ile seçip işine geleni yapıyorlar çünkü.

Millet eve takmis cidden ben meb i daha guvenilir oldugunu dusunuyprdm ev alsam.da.almasam da.meb in konfrolunde atnmis lisans mezunu denetim.mekanizmasi devletin elinde olan devlet okulunu tercih ederdim inanin artik cogu kisi okul oncesinden tutun lise kademesine kadar herkes isim yapmis devlet okulunu tercih ediyor akademik anlamda eksik olan konulari ozel hocayla goturuyorlar
Eve takmak degil ama ben oglum icin arastirdigimda dil konusma terapistinin saati 500 liraydi bir yil once .simdi hadi aldiralim dese aldirma imkaniniz yok hadi ikinci donem ogretmenle yine uyum olmadi cocuk ne olacak .bu yuzden eve taktim yani

Tam tersi çocuk zaten sosyalleşme sorunu yaşıyor kışın sürekli kapalı kalacak özellikle kışın da kreşe gitmeli anne evde olması yada olmamamsiyla alakalı değil bu çocuğun gelişiminde alakalı cocuk sürekli yasitlariya olan ortamlarda olmalı hemde tam gun
Konu da sosyalleşme sorunundan bahsedilmemiş. Kışın başlayan çocuk kreşe Ya da okula full hasta olacak. Tecrübelerime dayanarak söylüyorum ayın 3 haftası hastalıkla geçecek o nedenle söylemiştim ben. Zaten uyum sorunu da yaşıyor. Devlet anaokulunda öğretmen birebir de ilgilenemez zaten çocuk için daha zor olacaktır

Millet eve takmis cidden ben meb i daha guvenilir oldugunu dusunuyprdm ev alsam.da.almasam da.meb in konfrolunde atnmis lisans mezunu denetim.mekanizmasi devletin elinde olan devlet okulunu tercih ederdim inanin artik cogu kisi okul oncesinden tutun lise kademesine kadar herkes isim yapmis devlet okulunu tercih ediyor akademik anlamda eksik olan konulari ozel hocayla goturuyorlar
Biz fakirler öyle düşünüyoruz. Parası olan nerdeyse herkes özele gönderiyor. Ben mesela kızımı özele gönderiyorum. Para sorunum olduğu için seneye devlet anaokuluna yazdırmaya çalışacağım. Şayet maddi durumum iyi olsa devam ederdi özel kreşe. Oğlum devlet okulunda çocukların hepsi özel okul sınavlarına hazırlanıyor. Neyse 38 aylık daha bebek kıvamındaki çocuğu dönemin ortasında okula bırakacaksınız bir tane öğretmenin eğitim verdiği kaç kişilik sınıfta çocuğunuzla özel ilgilenmediği için şikayet edeceksiniz! Bu mantıklı mı?

17 yıllık sınıf öğretmeniyim , ana okullarında idarecilik yaptın . Siz haklısınız . Bizler kamu hizmeti veriyoruz , o çocukla ilgilenmek görevimiz . Üç günde alışmadı diyemez suan ki sınıfım 50 kişilik her türlü öğrenci var ama sizin tavrınızda çok cirkin . Bol bol asker velisi olmuş birisi olarak soylurum , asker eşleri kendisini genel kurmay başkanı sanıyor .

Not ; Türkiye de pedagog yok. Pedagoji alanı Türkiye de yok . Onlar anca pdr veya çocuk gelişimi uzmanıdır .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X