Kres sorunu ne yapmaliyim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
17 yıllık sınıf öğretmeniyim , ana okullarında idarecilik yaptın . Siz haklısınız . Bizler kamu hizmeti veriyoruz , o çocukla ilgilenmek görevimiz . Üç günde alışmadı diyemez suan ki sınıfım 50 kişilik her türlü öğrenci var ama sizin tavrınızda çok cirkin . Bol bol asker velisi olmuş birisi olarak soylurum , asker eşleri kendisini genel kurmay başkanı sanıyor .

Not ; Türkiye de pedagog yok. Pedagoji alanı Türkiye de yok . Onlar anca pdr veya çocuk gelişimi uzmanıdır .
Hocam orasi yanlis anlasildi esim iletisim.kabiliyeti cok guzel genelde de cozume kavusturur her konuyu asker oldiuginu belirtmemjn nedeni kendisinin yuz yuze gelip konusamayacagindandi ama sonradan dusundum sacmaydi bu hareketim ama niyetim dusunulduugu gibi ddgildi

Sizin de hatalı yanlarınız var ama öğretmenin de var. Özellikle bu konuyu çocuğun yanında konuşması çok yanlış. Hazır çalışmıyorken bence böyle bir öğretmene yavrunuzu emanet etmeyin. Ama madem kendilerinden bu kadar eminler sizin çocuğunuzu bu dönem okula getirmenizi istemediklerini yazılı olarak size tebliğ etsinler.
Artik ben pes ettim cidden oyunevi uzak ama en azindan kafamiz rahat edecek

Okul öncesi ogretmeni ile özel eğitim öğretmenleri arasında çok fark var sayın öğretmenim çocuğun ozel durumunu ancak ya bir psikiyatri pedagog yada özel eğitim ogretmeni doğru karar verebilir okul öncesi ogretmeni özel çocuklarla ilgili eğitim bilgisi var ama karar verme yetisi yok siz okula tam gun gönderme yada göndermeye gibi bir karar veremezsiniz özel çocuklarla ilgili
Benim cocugum ozel cocuk degil

B bosvermeyen bedbaht sizi cok iyi anliyorum zor bir durum cocugunuzun konusma geriligini kresten baskasi daha iyi cozemez sosyallesme sorunu oldugundan 2. Donem almalari bence cok iyi bir haber cunku devlet kurumlari 1 kisiye gore hareket etmez kurallari sabittir esnetilemez
ozel okula gonderemeyeceginize gore kresin kurallarina uymak zorundasiniz

allah korusun kotu muamele yapilmasi disinda bir sikinti yoksa kurallara hepimiz uymak zorundayiz

onun disinda dil egitimi aldirabilirsiniz onlarin ucretleri daha uygun oluyir

Üçüncüsü hergun parka götürün mutlaka bundan sonra parkta da çok etkili oluyor dil gelişimi

Evde zaten konuşma kartları alıp eminim ogretiyorsunuzdur

Sağlıklı günler diliyorum kuzucuğa
Tesekkr ederim cok sagolun

Şimdi özel eğitim öğretmenliği de yaptım diyeceğim burda yapmadığın iş yok diyorlar diye korkuyorum 😂

Konu sahibinin çocuğunun özel bir çocuk olduğunu düşünmüyorum. Özel çocuk olsa zaten çoktan özel eğitime başlamış olması gerekirdi. 3 yaşında 3-4 kelimelik cümleler kuran çocukta konuşma geriliği yoktur. Yine de çocuğu görmeden kesin bişey söylenemez. Ama özel çocuksa zaten kreşten önce özel eğitime gitmesi gerekir.
Cocugum ozel cocuk degil

Siz çalışıyor musunuz? Çalışıyorsanız bir çocupu özel okula gönderebilirsiniz.
İkinci konu elbette her çocuğun eğitime ihtiyacı var. Ama 38 aylık çocuk illa okula gitmek zorunda değil. Çok ara bir zamanda okula yolluyorsunuz. Çocuğun ilk tecrübesi bu zamanda olmaz. Eylülde diğer arkadaşlarıyla aynı anda başlamalıydı. Aynı anda ağlayıp sustukları zaman. Şimdi tam düzen oturmuş sınıfta gelip ağlayınca yavru diğer çocuklarda ağlar. Tek bir öğretmen için bu durum kolay değil.
Ben çocuklarımı birini 19 aylık diğerini 11 aylık kreşe verdim. 19 aylık olan bir türlü düzen tutturamadı. Ta ki 5,5 yaşında alıştı. 11 aylık olan MaşAllah 3. Gün alıştı. Evde olan bir anne olsam 38 aylık bebeğimi kışın ortasında kreşe başlatmazdım asla. Tek çalışan çocuğuna bakan bir anne olarak da özel kreşte başlattım çocuklarımı. Yani sizle empati yaparak yazdım düşüncelerimi
Oyunevine yazdirdim seneye gonderecegim

Neden sizin çocuğunuzla uğraşsın öğretmen. ilk önce çocuğunuzun sorununu siz çözeceksiniz onlar o zaman destekler. Al bunu idare et diye veremezsiniz. Onlar pedagog değil bir sürü çocukla uğraşıyor.
Siz kolayını bulmuşsunuz okula vereyim öğretmen uğraşsın istiyorsunuz. Siz Bir çocuğa zor bakarken kaç tane öğrencisi olan öğretmenden özel ilgi bekliyorsunuz pes
Okula alistirma yalnizca anneyle mi olacak okul aile isbirligiyle mumkun suan ssrtlar olgunlasmadi oyunebine gonderrgm

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X