Kreşe göndermeli miyim?

Ya okuyunca aklima ilk görümcenin eve erkek arkadaşını çağıracağı fikri geldi. Çok mu kötü düşünüyorum ya :))) evde sadece annesi ve kendisi yasiyorsa tabii...
evet. bu cümleden sizin okumadığınız ve sınavlara hazırlanmadığınız anlaşılıyor

Merhaba arkadaşlar. Benim 3 buçuk yaşında bir oğlum var. Çalıştığım için babaannesi bakıyor yaklaşık bir yıldır. Şimdiye kadar bir sıkıntı yoktu ancak görümcem üniversiteden mezun oldu ve baba evine döndü. Özelde çalışmak istemediği için de KPSS'ye çalışmaya başladı. Haliyle evde küçük çocuk olduğu için ders çalışmak biraz zor oluyor onun için. Bugün kendisi bana ders çalışırken oğlumun oyun oynamak için onu çağırdığını ve o da kıyamayıp çalışmaya ara verdiğini vs anlattı. Ben de bunun üzerine zaten pazartesi abinle gidip kreş ile görüşeceğiz artık okula gitmesi lazım dedim. Tabi görümcem bu durumu yanlış anladı. Sen bana trip atıyorsun biz onu sevmediğimizden demiyoruz illa okula göndermek zorunda değilsin başka bir çözüm de bulabilirsin dedi. Ben de bunun üzerine ne çözüm bulabileceğimi sordum. O da annem her sabah size gelsin çocuğa sizin evde baksın, ben de evde rahat ders çalışırım önerisinde bulundu. Ama ben kimsenin düzeni bozulsun istemiyorum. Zaten birkaç aydır düşündüğüm bir şeydi oğlumu kreşe göndermek. Sizi çok sıkmak istemediğimden kısaca durumu özetledim. Sizce bu durumda ne yapmalıyım?
Tam zamanı sancılı bir süreç ama ben gönderdim anaokuluna 3 senenin 1 buçuk senesi gidebildi sürekli hastalandı kovid süreci vs derken büyüdük
Kreşin avantajı çok çok fazla çocuğun bağışıklığı güçleniyor hastalandıkça
Böyle acımasızca geliyor ama bağışıklık güçlendikçe dahada az hastalanmaya başlıyorlar
1. Sınıf hepsinden zor ve önemli okula düzenli gitmesi açısından kalabalığa alışması önemli
Kreşte hastalanıyor diye göndermeyen çok kişi var yok pis yok çocuklardan hastalık bulaşıyor diye
E bu çocuk okula gitmeyecekmi ilkokulu var bunun ve kreşten daha önemli

Merhaba arkadaşlar. Benim 3 buçuk yaşında bir oğlum var. Çalıştığım için babaannesi bakıyor yaklaşık bir yıldır. Şimdiye kadar bir sıkıntı yoktu ancak görümcem üniversiteden mezun oldu ve baba evine döndü. Özelde çalışmak istemediği için de KPSS'ye çalışmaya başladı. Haliyle evde küçük çocuk olduğu için ders çalışmak biraz zor oluyor onun için. Bugün kendisi bana ders çalışırken oğlumun oyun oynamak için onu çağırdığını ve o da kıyamayıp çalışmaya ara verdiğini vs anlattı. Ben de bunun üzerine zaten pazartesi abinle gidip kreş ile görüşeceğiz artık okula gitmesi lazım dedim. Tabi görümcem bu durumu yanlış anladı. Sen bana trip atıyorsun biz onu sevmediğimizden demiyoruz illa okula göndermek zorunda değilsin başka bir çözüm de bulabilirsin dedi. Ben de bunun üzerine ne çözüm bulabileceğimi sordum. O da annem her sabah size gelsin çocuğa sizin evde baksın, ben de evde rahat ders çalışırım önerisinde bulundu. Ama ben kimsenin düzeni bozulsun istemiyorum. Zaten birkaç aydır düşündüğüm bir şeydi oğlumu kreşe göndermek. Sizi çok sıkmak istemediğimden kısaca durumu özetledim. Sizce bu durumda ne yapmalıyım?
3 yaş ve üzeri cocuklar malesef evde yeteri kadar almalari gereken egitimide,paylasimida,sosyalleşmeyide yapamiyorlar.Anlattiklariniz gibi sorunlariniz olmasa dahi gönderin bencede anneanne-babaanne yaninda buyuyen cocuklarla kreslerde buyuyen cocuklar arasindaki farki sizde gonderince anliycaksiniz.

X