Kreşten almali miyim?

LaranjaLima

Canım kendim❤️
Pro Üye
11 Haziran 2020
201
610
33
Bağışıklık güçlendirici takviyeler kullanabilirsiniz. Strath, umca gibi şuruplar. Propolis, arısütü takviyesi gibi.
Benim de kızım 2,5 yaşından beri kreşe gidiyor. Böyle böyle idare ediyoruz.
Emin olun bağışıklığı bir şekilde güçlenir ama büyükannelerin bakacağı hiç bir çocuktaki zihinsel gelişim kreşte olacağı gibi olmaz.
Ne kadar iyi niyetle bakılırsa bakılsın, evde kreşteki kadar aktivite yapamaz. Ki sosyalleşme olayı bambaşka bir konu.

TheQueeninthenorth

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
8.567
12.296
Bağışıklık güçlendirici takviyeler kullanabilirsiniz. Strath, umca gibi şuruplar. Propolis, arısütü takviyesi gibi.
Benim de kızım 2,5 yaşından beri kreşe gidiyor. Böyle böyle idare ediyoruz.
Emin olun bağışıklığı bir şekilde güçlenir ama büyükannelerin bakacağı hiç bir çocuktaki zihinsel gelişim kreşte olacağı gibi olmaz.
Ne kadar iyi niyetle bakılırsa bakılsın, evde kreşteki kadar aktivite yapamaz. Ki sosyalleşme olayı bambaşka bir konu.
Kesinlikle, zaten en başta bu sebeple göndermek istedim. Kv ne gerek var daha küçük ben bakıyorum işte dedi , senle tüm gün Müge anlı, Esra Erol mu izlesin diyemedim tabii...

TheQueeninthenorth

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2010
8.567
12.296
kreşe okula ilk kez başlayan çocuk hasta olur. o zamana dek illa ki parka oturmaya giderek akranlarıyla buluşmuştur ama 10-15 akranıyla içiçe olmamıştır, bağışıklık sistemi buna adapte olacak ama şimdi alırsanız 2 yıl sonra mesela tekrar başlattığınızda yine olacak. alışan uyum gösteren çocuğu almayın lütfen. uyum sağlayamadı deseniz 3 yaşı zorlamayın derdim. şimdiyse biraz sabretmenizi ve doktoruna danışarak bağışıklığını desteklemenizi öneririm.
Uyum konusunda bir problem yok çok şükür. 2 yıl sonra belki daha az hasta olur veya oldu mu daha hafif atlatabilir ama. Daha 3 bile olmadık tam. 3 yaşla 5 yaş arasında bu anlamda çok fark vardır ama tabii çocuğu 5 yaşına kadar evde anane veya bahaneyle de tutamam, tutmak istemem

Ardemcan

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2020
135
90
38
Daha önce oğlumu kreşe gönderip gondermemekle alakalı yaşadığım tereddutle ilgili konu açmıştım.

Ocakta 3 yasinda olacak bir oğlum var. Annem ve kv nin gönderme demesine rağmen oğlumu kreşe yarım gün göndermeye başladım. Oğlum da alıştı, severek gidiyor. Öğretmeni de istersek tam gün göndermeye baslayabilecegimi, oğlumun hazır olduğunu söyledi. Bazı memnun olmadığım yönleri de olsa kresinden genel olarak memnunum. Artık bakım konusunda annelere muhtaç kalmayacağım için de iyi olacaktı ( her ikisiyle de farklı problemler yaşıyorum ancak en önemli sorun artık anneannemin rahatsızlığı ilerlediği için annemin ona bakacak olması)

Gelgelelim oğlan kreşe başladığından beri hasta arkadaşlar. Bu zamana kadar hiç hasta olmayan cocuk havaların sogumasiyla birlikte hep burun tıkanıklığı, burun akintisi ve öksürük yaşıyor. Geceleri rahat uyuyamıyor, uyku kalitesi bozuluyor ve sabaha da uykusunu alamadığı için zor uyanıp kreşe gitmek istemiyor öyle bir kısır dongudeyiz kaç gündür. Geçenlerde ciğerlerine hirilti duydu dr bir hafta göndermedim, evde hava, balgam söktürücülerle vs anca toparladı öksürük kesildi. Bu hafta okula başladı sil baştan...gene oksuruyor. Hep böyle mu olacak:KK43: bağışıklık kazanacak deniyor ama okula gittiği her gün hasta tam olarak ne zaman kazanılıyor bu bağışıklık ;( daha 3 yaşında bile değil, içim gidiyor. Annem hep ben sana demiştim, yollama yazık diyor. Eşim de, annesi de aynı fikirde. Ama kresten alsam sürekli kv bizde kalıyor bakmak için anca h.sonu evine gidiyor. Annem bakabiliyorken onunla dönüşümlü bakıyorlardi sindi hep bizde olacak ve bu düzenden artık yoruldum...Ne yapsam bilemiyorum. Hoş kreşe gidiyor da sayılmaz bu gidişle bir hafta okulda bir hafta evde hasta...başından beri şu kres konusunda herkese karşı kararliydim, oğlumun gelişimi için en iyisine karar verdim diyordum ama artık direnemiyorum hasta olduğunu gördükçe....
Valla keşke kayinvalidem baksa da 5 gün iş dönüşü onu çeksem ben olsam kreşe göndermem sabahın köründe soğukta karda kışta cocuk uyumak istiyordur biz bile öyleyiz aynı sorun bende de mevcut annem şehir dışından geliyor ama çok sıkılıyor sizi anlıyorum çok iyi hemde ama çocuğunuz için iyi geçinin kayinvalideyle ve şükredin yarın koygun ise başladığında okula gönderilecek sizden erken eve gelecek kayınvalide ne kadar yardımcı olur keşke benimde olsa oyle yakın kayinvalidem çocuğum okuldan gelince nerde kalacak diye düşünmesem

BaharTanricasi

🌙
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2016
1.108
1.868
Kızımda iki aydın bu durumda ne öksürüğü ne de burun akıntısı geçti

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 219 gün geçti.

Ssindirella

Önyargılarısilsekdegelsek
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2016
571
444
Düzenli kullanın etkisini gorürsunuz. Oglum hapşurup,burnu akmaya başlayınca hemen beta glukan iceren bir şurup aldım(kızıma da kullanmıştım daha evvel aynı şurubu)hemen ilerlemeden kesildi. Bu şurup bitsin ,kış zorlu geçerse omega icerikli bir şurupla devam edicem. Dönüşümlü kullanıcam yani. Düzenli kullanımda faydasını görürsünüz.
Birde bulursanız çam kozalağı pekmezi edinin 1 kavanoz(macun almayın kıvami koyu içmek istemeyebilir)öksürük olursa kullanın,acayip iyi geliyor,yanarım daha önce keşfetmediğime. Eşimin ciğerleri buzlu cam görüntüsü olmuştu corona gecirince,kozalak macunu ile atlattik ki öksürükten konuşamıyordu. Nefes nefese kalıyordu.
Annem koah hastası,oda 2 adımda nefes nefese kalıyordu,maske ile hele asla duramıyordu. Onada pekmez aldim 1 kavanoz şu an gayet iyi durumda.
Her evde olmasi lazım bence,artik eksik etmem.
Herkese de tavsiye etmiş olayım bu vesileyle.
Bugün mesajınızı okuyunca hemen pekmezi aldırdım. Haziandan beri kurtulamadigimiz öksurukten 4 yasindaki kizim insallah kurtulur. Tavsiyeniz için teşekkürler ♡♡♡
Eger bizde de ise yararsa burada baslik açıcam çünkü benim gibi annelerin kurtulmsina vesile olmak istiyorum 🤲 iğneler buharlar antibiyotikler bitsin artık 😢

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 430 gün geçti.

esergry

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2017
10.792
22.706
37
Oğlum iki yıldır kreşe gidiyor. Ama bu sene sil baştan bir durum oldu çocuklarda. Çoğu aynı durumda emin olun. Doktorun dediği de hepimizin tedbirler yüzünden bağışıklığı düştü bu sene çok zorlanacağız oldu..
Ben alerjik için bir sprey kullanıyorum. Sürekli genzi tıkanıyor çocuğun.

Ben artık maskeyi sürekli takmıyorum. Ellerimi de eski düzene uydurmak için uğraşıyorum. Temas ettiysek ettik ne yapalım modundayım..

Almayın bence okuldan. Ama arada dinlenmesi için göndermemek daha iyi. Biz öyle yapıyoruz..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-07-2022

Hamileliğimin 9. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 222 gün kaldı.

Bebeğiniz dokunmalara karşı refleks gösteremeye başladı. Artık bir nesne bebeğinizin kafasına dokunursa, bebeğiniz dönecektir. Bebeğinizin iç kulağında vücut denge sistemini sağlayan yarım daire kanalları oluşmaya başladı. Bebeğinizin dış kulağı şekillenmeye devam ediyor. Bebeğinizin erken kaydedilebilir beyin dalgaları oluşmaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 4 gr. - Yaklaşık boyu : 16 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

choccywhoccydoodah

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
19 Kasım 2013
14.803
21.046
Bugün mesajınızı okuyunca hemen pekmezi aldırdım. Haziandan beri kurtulamadigimiz öksurukten 4 yasindaki kizim insallah kurtulur. Tavsiyeniz için teşekkürler ♡♡♡
Eger bizde de ise yararsa burada baslik açıcam çünkü benim gibi annelerin kurtulmsina vesile olmak istiyorum 🤲 iğneler buharlar antibiyotikler bitsin artık 😢
İnşallah şifa olsun yavrunuza ya.
En çok ben sevinirim işe yararsa ki gerçekten kime söylediysem fayda gördü. Evden eksik etmiyorum nisandan beri ben.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1212 gün geçti.