Küçük birikimlerden büyük yatırımlara

O zaman elimde 12 bin TL var dolarda bekliyor kendi şahsi kredi kart borcum 2 bin kaldı borcu 8400 den KYK ödememi iki ayda bir yapıyorum o yapılandırma zaten ben temmuz dahil 9 bin birikim hedefi koydum onun içinde kart borcu ödenecek ve 20 binlik kredim var toplu parimin üstüne koyup kredi kapanacak mantıklı mı ? Karışık oldu galiba idare edin

Kendin bilirsin ama faizli işlemin filan varsa hiç durma kapatmaya bak derim kim ne derse desin faizin insan hayatına etkisi belli.

Kendin bilirsin ama faizli işlemin filan varsa hiç durma kapatmaya bak derim kim ne derse desin faizin insan hayatına etkisi belli.
Evet bu an önce kapatmak istiyorum. Bu faizler belimizi haddinden fazla büktü keşke keyfi yapıp ceremesini cekseydik ama herkesin canı sağolsun napalim

Bu arada kendimi tanıtayım Ben kamuda çalışıyorum eşim inşaat mühendisi. Eşim kira çocuğun kresini ve kendi harcamasını yapiyor. Hafta sonu harcamalarida onda. Bende krediler ev masrafı çocuk masrafı ve kalanla borç ödeme yapıyorum.

Ben olsam birikimi yok sayardim kazancımdan oderdim borcumu

Merhaba, hoşgeldin canım. Bereketli birikimlerin olsun...

O zaman temmuz dahil o zamana kadar birikim hedefimi tutturmam lazım kart borcunu kapatırım temmuzda biriken paraya göre hareket ederim. Her halükarda krediyi şimdilik kapatamam zaten.

6 dolar aldım hazır dusmusken. Gün içerisinde bazen bir iki dolar alırım . Nedendir bilmem ama günlük alınca sanki birikim konusunda vicdanimi rahatlatıyorum.

Senin tam olarak borcun nedir ve nereye yaz bakalım
Anlatayım ablam . Bizim şahsi borcumuz inanin olmadı 5 senelik evliyiz borç içinde yuvarlanıyoruz. Evlendik eşim ailesi sağolsun düğünü yemek herşeyi lüks yaptılar bu borçlar bize kalacak bilemedik. Tefeciye kadar borcumuz varmış. Neyse eşim bir sene çabaladı kira kredi borç falan ben atandim. 3 sene toparlanmakla geçti derken bebemiz oldu gene onların gazıyla bakarız ederiz . Ama gene ortada kaldım.hal böyleyken borç borcu doğurdu. Üç ayrı kredimiz var 30 bin diyelim. KYK borclarimiz var 20 bin . Kredi kart borclarimiz var eşimin dahil 18 bin . Elimde 13 bin var dolar bazlı . Hepsi ayrı gayrı olunca kafamız allak bullak oluyor .

Anladım toplam 68 bin tl borç var peki aylık toplam geliriniz nedir ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…