Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selamm
Yemeği yine kuş kadar yaptım bitti.
Bilerek az yapıyorum her gün değişik olsun.
Bayramda 9 gün napcaz diyoruz.
Köye gitme fikrimiz vardı esimin degil annemlerin köye ama hava soğuk akşam eve kapancaz zevk vermez. Ev de bina dayımın bahce falanda yok.
Karadeniz Sahili olduğu icin biz yazın bile hırka alıyoruz yanımıza.
Bu mevsimde hic gitmedim ama durulmaz.
Yine esimi yazlığım olaydı diye darladım :)
Yakında olaydı giderdim valla.
Benim karabahtım kör talihimde yazlık 😆 napim.
Olmuyor.

Haftasonu tiyatro varmis belki kızla gideriz ordanda yakın semtde bi sosyal tesis açıldı cocuk parkuru vs varmış hava güzel olursa kızı oraya götürürüz.
Kuzucum gezsin bari sıkıldı.
Babasına ben yetişkin olucam daha diyor
Nereden duyuyor daha yetişkin olamadım diyor.
Olursun evladım dedim onuda olursun.
Erkenden uykum geldi bu akşam kizda gündüz uyumadı uyuruz biz.
Esim zaten dizi izliyor uyuyana kadar.

Geçenlerde bir müşteri dolar alacakmış bankadan fiyat sordu soyledim.Disaridan alayım dedi.Tamam dedim dışarıdan da alsan getir hesabına yatir.Yok dedi kuyumcuya emanet edecekmiş kendisine bisey olursa (çocuğu yok mirasçılara kalmasin) diye kuyumcuya demis sadece esime ver.Akla mantiga bak ya adam da eşine verir bekle.
Ayy ne saçmalık, o zaman eşinin hesabına atsın. Nasıl güvenir bilmem.
Ben evi ortak tapu yapalım demiştim. Eşim senin üzerine olsun dedi.Tapu benim üzerime.
Yani bir de yedi kat yabancıya hayatta paramı emanet etmem.
Böyle birşey yapsa iki günde boşarım kesin🤣🤣🤣
Şaka bir yana ne insanlar var ya. Akıl vaaaar mantık var :)

aynı fikirdeyim
herkes kendi çocuguna baksa
sorun olmayacak
ama illa o burun sokuluyor
ben kimsenin evine göndermeyi sevmiyorum
belki yanımda iyi arkamı dönünce kötü davranacaksın
ben neler duydum
iki arkadaşım açıkca dedi
hemde kocaman kadınlar işyerinde
birisine dayısı taciz etmiş
annesine anca büyüyünce demiş
annesi gülmüş inanmamış.
mesela o da çocuğuna çok takıntılı bir tip
diyor ki etraf kötü
düşün en yakının yapıyor

diğeri halasının oğlu taciz etmiş bu 6 yaşındaymış
ve o çocuk 15 yaşındaymış
bunlar ağır detaylar
her ikiside babaanne evine bırakıldığında yaşamış
Ergen karşı cinsle yalnız şekilde birarada tutmak doğru değil. Sonuçta çocuk bunlar bilinçsizde olsa yanlış yapabilirler. Bu konuya çok dikkat etmek lazım.
Tabi büyük olarak herkese de güvenmek doğru değil.
Ben burada yazdımmı bilmiyorum.
Halasının kocası kıza tecavüz edip hamile bırakıyor.kız da genç ve biraz akli dengesi bozuk. Yani adam bunu fırsat biliyor.
Ve kız çocuğu doğurmak zorunda kalıyor.
Çocuğu yuvaya bırakıyorlar.
Ve yuvadaki kız 24 yaşına geliyor. Enteresan olan, o hala denilen kadın hala o adamla evli.
Yani yaşanmış gerçekler.
Çok acı.
Anlatırken bile hislerimi tahmin ediyorsunuzdur.çok can sıkıcı.
Biz çocuk için başvurduğumuz zaman bize şöyle soru sordular, çocuk nasıl bir ilişkiden dünyaya gelmiş olsun seçenekler sundular. Tecavüzmü, ensest ilişkimi.Hiçbirini seçemedik. İlerde nasıl anlatırız dedik. Yani oldukça zor.kabul edemedik.
Ne hayatlar var. Anlatılmayan.sesini duyuramayan ne çok çocuk ve ne çok kadın var.

İyi sahurlar :)
Saat 3 oldu ben hiç uyumadım. Yarın da jimnastik var. Yağmur da varmış. Tabi biraz tırstım. Çok yağarsa çıkmam yola.
Sizden sonra giriştim işe.
Elayı arkadaş okuldan aldı.
İyi de oldu. Zaten yorulmuştım. Ve deli gibi yağmur yağıyordu hayatta çıkamazdım. Bir de trafik varmış.çakılır kalırdım orada.
Akşam hamur yaptım. Elayla birlikte açtık.
Karşı dairede oturanlar başka ülkeden gördükçe selam verir.bugün de bana tatlı getirmiş :) ramazan tatlısı dedi. Şaşırdım.
Çok da sevmem, hep tepkiliyiz halk olarak ama sonuçta empati kurmakta lazım galiba.
Neyse akşam yemekti kahveydi,
Tam uyku dedim. Oyun istedi.
Sanki uyku öncesi oyun oynayarak kötümü yaptım. Bu ara hergün uyku deyince oyun oynayalım gündeme geliyor.
Tableti bırakıp tablet süremi oyuna harcayacağım dediğinde tabiki hayır demiyorum. Ama alışkanlık yapması kötü.

Bugün de sahur yapmayız; aralıklı oruç diyeti gibi 22 saat 😊
Hem ibadet hem ticaret hesabı :)
Ela da bu ara anne saati kur erken uyanalım diyor.Bir defa duydu saat kurduğumu hergün saat kurmamı istiyor. Bugünden daha erkene kuracakmışım. Uyumadan önce söyledi. 8:30 da kaldırırım daha da erken gerek yok.

Kızlar selam iyi akşamlar,
Bu ara bir yoğunluk yazamıyorum okuyamıyorım.gece uyku öncesi kitap okuyorum ondan bakamadım pek. Kitap okurken de az okuyorum uykum geliyor hemen.
Bugün sabah jimnastiğe gittik.ondan sonra okula bıraktım. Eve geldim. Toz aldım. Elanın odası kaldı. Baktım yığılacağım. Uzandım. Süpürmeyi robota yaptırdım.
İftara eşim melemen kahvaltı istedi. Oh be dedim.Ela da sabah sadece simit yemişti. Kahvaltı iyi olur ona da diye düşündüm.
Bugün Ela jimnastik de ters köprü yapmayı öğrenmiş. İlk an korktum evde yapınca.
Jimnastik öğretmeni Elayı resim çekip paylaşmış.biraz konuştuk. Spora çok yatkın hevesli bu yolda ilerlesin dedi.
Yarın da ters köprüden geri dönmeyi çalıştırırım dedi.çünkü onu yapmayı çok istiyor.
Bugün atletizm hocasıyla da konuştuk.başlayınca isterse devam ettiririm.
Akşam okuldan almaya giderken, arkadaşa dedim sen önden git arabayla ben arkadan geleyim arabayla.Biraz korkum kırılır diye...Site çıkışı yığıldımı alttan üstten arabalar.En son attım kendimi karşı yola.
Filenim otoparka parkettik.
Sonra arkadaş oğlunu bekliyordu arabaya geçtim Elayla.Gitsem gitmesem derken, Ela ordan tezahürat yapıyor, ' anneee başarabilirsin sana güveniyorum '
Dedim bas gaza git cesaretimi topladım. Arkadaşı beklemeden yalnız başıma arabayla geldim eve.ilk defa kendi başıma araba kullandım.🤗otoparkımıza park ettim.
Benim için araba kullanmak imkansızdı.
Ben anne olmanın imkansız olmadığını Elayla öğrenmiştim ve şimdi de araba kullanmanın imkansız olmadığını öğrendim.( seneye okul konusu olmasa ben daha çooook araba kullanmazdım😊 )
Yarın da cesaretimi toplayıp jimnastiğe götürürsem bir kademe daha atlamış olacağım.
Mutluluğumu sizinle paylaşmak istedim.
Ay su cesaret banada gelsin sürerim aslında ama işte
Ayy ne saçmalık, o zaman eşinin hesabına atsın. Nasıl güvenir bilmem.
Ben evi ortak tapu yapalım demiştim. Eşim senin üzerine olsun dedi.Tapu benim üzerime.
Yani bir de yedi kat yabancıya hayatta paramı emanet etmem.
Böyle birşey yapsa iki günde boşarım kesin🤣🤣🤣
Şaka bir yana ne insanlar var ya. Akıl vaaaar mantık var :)
Kız benim çalıştığımı yerde evlenmeden ev almıs belki boşanırsam diye babasının üstüne yapıyor karısınında haberi yok
O gün boşarım duysam karının yerine dedim fikirlere bak
Eşim babasıgile ev almıs lar para bir kısmı dededen. Miras ve eşim kredi çektiği için ev onun üzerine demişler ver nişanlı iken asla demiş benimki ben o benim evim diyeceğim ya Allah gönlümüzde biliyor şükür kendi evim var kendileri gibi paragöz sanıyorlar

İyi sahurlar :)
Saat 3 oldu ben hiç uyumadım. Yarın da jimnastik var. Yağmur da varmış. Tabi biraz tırstım. Çok yağarsa çıkmam yola.
Sizden sonra giriştim işe.
Elayı arkadaş okuldan aldı.
İyi de oldu. Zaten yorulmuştım. Ve deli gibi yağmur yağıyordu hayatta çıkamazdım. Bir de trafik varmış.çakılır kalırdım orada.
Akşam hamur yaptım. Elayla birlikte açtık.
Karşı dairede oturanlar başka ülkeden gördükçe selam verir.bugün de bana tatlı getirmiş :) ramazan tatlısı dedi. Şaşırdım.
Çok da sevmem, hep tepkiliyiz halk olarak ama sonuçta empati kurmakta lazım galiba.
Neyse akşam yemekti kahveydi,
Tam uyku dedim. Oyun istedi.
Sanki uyku öncesi oyun oynayarak kötümü yaptım. Bu ara hergün uyku deyince oyun oynayalım gündeme geliyor.
Tableti bırakıp tablet süremi oyuna harcayacağım dediğinde tabiki hayır demiyorum. Ama alışkanlık yapması kötü.
burada kar var orada yağmur
keşke biraz da buraya yağsa
kar olunca evden çıkmayacaksan güzel
ama dışarda işin olunca soguk insanı yoruyor

Kız benim çalıştığımı yerde evlenmeden ev almıs belki boşanırsam diye babasının üstüne yapıyor karısınında haberi yok
Eşim babasıgile ev almıs lar para bir kısmı dededen. Miras ve eşim kredi çektiği için ev onun üzerine demişler ver nişanlı iken asla demiş benimki ben o benim evim diyeceğim ya Allah gönlümüzde biliyor şükür kendi evim var kendileri gibi paragöz sanıyorlar
bir kere gözünü karartıp çıkacaksın
aksi halde olmuyor.

selam kızlar
hayırlı cumalar
ramazan nedeni ile işlerde oldukça sakin
bayrama dogru artar
dün nöbetçi olunca kahvaltı diye düşünmüştük
ama son dakika işyerimin orada sakin bir yer gördük
fikrimizi değiştirdik
yemeklerde güzeldi
pek dışarda iftar kalabalıktan sevmiyoruz
ama sakin olunca hoşumuza gitti

haftaya benim maaş yatıyor cuma günü
yine hesap kitap işleri olur
zaten sonra önümüz bayram
bol harcamosss:):) bir hafta olur

Selam kızlar,
Önce size yazayım dedim.
Sabah 8:30 da saati kurmuştum. Uyandık.Ela tekrar dalacaktı. Ooo uyumak yok saati kurdurup dedim :) kahvaltı yaptı.
Sabah arkadaşı da aldım jimnastiğe gittik. Bu defa kaldırım kenarına parkedebildim. Çok az uğraştım ama olsun.bir gelişme var. 😅
Çocuklar jimnastiğe girince yürüyüş yapacaktım. Yağmur başladı. Arabaya geçtik oturduk arkadaşla sohbet ettik.
Tam döneceğiz yağmur yine başladı. Gözümü kararttım attım yola kendimi. Şakır şakır yağsa beklerdim.
Kavşaktan ben oldukça yavaş dönüyorım çünkü üç tane yoldan araba gelebilir.arkamdaki hemen korna çaldı, hadi hızlı hızlı diye😅 Allahım şu istanbulda hemen korna çalmaları da ne diyim.
Oradan arkadaşa geçtik. Çocuklarla kızmabirader oynadık. Çocukluğumda çok sevdiğim oyundu.🤗
Okul saati geldi. Okula bıraktım.
Arabayı parkettiğim yerde bıraktım. Okuldan eve yürüyerek döndüm.
Yürüyüş yapmam lazım.yine okula almaya giderken yürürüm arabayla dönerim.
İnşallah kalabalık olmaz o saat.
Akşama benim koci yine kahvaltı istedi.Gece sahur yapmayınca kahvaltı da kahvaltıııı
Yemek planlamıştım ama.Elaya hamburgerini yaparım.
Bize kahvaltı. En azından evde işlerimi hallederim.
Dinlenirken selam vereyim dedim

bir kere gözünü karartıp çıkacaksın
aksi halde olmuyor.
Aynen öyle olunca güven geliyor. Belki okumuşsundur yazdığımı. Ben de uzun çalışmalardan sonra, okul dönüşü arkadaşı beklemeden cesaretimi toplayıp eve dönmüştüm. Oysa aklımdaki bir kerelikti :)
O günden bu yana,Bir haftadır götürüp getiriyorum okula. Jimnastiğe. Yani başlayınca gerisi geliyormuş. Tek duam olumsuzluk yaşamamak.

Cumamız mübarek olsun. Rutin bir gün oldu bana sabah bir market yaptım bu akşam menü tavuk tantuni eşimle yapıcaz tandır lavaş, ekmek, ilikli kemik suyu aldım. Etleri dondurucudan çıkardım yeşillikleri de suya koydum. Ev toplamak ve düzen ile geçiyor günüm bu gün biraz dinlenicem bu ara çok yorgun hissediyorum havalardan mı neden anlamadım. Piyasaya da bakmadım henüz, düşmüyor sadece biraz düşmesi iyi olucak biraz alım yapabilmek için istiyorum.

Selam kızlar,
Önce size yazayım dedim.
Sabah 8:30 da saati kurmuştum. Uyandık.Ela tekrar dalacaktı. Ooo uyumak yok saati kurdurup dedim :) kahvaltı yaptı.
Sabah arkadaşı da aldım jimnastiğe gittik. Bu defa kaldırım kenarına parkedebildim. Çok az uğraştım ama olsun.bir gelişme var. 😅
Çocuklar jimnastiğe girince yürüyüş yapacaktım. Yağmur başladı. Arabaya geçtik oturduk arkadaşla sohbet ettik.
Tam döneceğiz yağmur yine başladı. Gözümü kararttım attım yola kendimi. Şakır şakır yağsa beklerdim.
Kavşaktan ben oldukça yavaş dönüyorım çünkü üç tane yoldan araba gelebilir.arkamdaki hemen korna çaldı, hadi hızlı hızlı diye😅 Allahım şu istanbulda hemen korna çalmaları da ne diyim.
Oradan arkadaşa geçtik. Çocuklarla kızmabirader oynadık. Çocukluğumda çok sevdiğim oyundu.🤗
Okul saati geldi. Okula bıraktım.
Arabayı parkettiğim yerde bıraktım. Okuldan eve yürüyerek döndüm.
Yürüyüş yapmam lazım.yine okula almaya giderken yürürüm arabayla dönerim.
İnşallah kalabalık olmaz o saat.
Akşama benim koci yine kahvaltı istedi.Gece sahur yapmayınca kahvaltı da kahvaltıııı
Yemek planlamıştım ama.Elaya hamburgerini yaparım.
Bize kahvaltı. En azından evde işlerimi hallederim.
Dinlenirken selam vereyim dedim
Ayyy maşallah sana yedirengim bak artık nasıl da güzel oluyor çok sevindim canım şehirler arası yollarda da sürmek nasip olsun arkadaşım.

Ben ehliyet alalı temmuz ayında 5 yıl olacak.
Okul mevzusuna mecbur cesaretimi toplayıp başladım çalışmalara. Herşeyi unutmuşum. Sıfırdan başladım.
Okul servislerine emanet etmeye korkuyorum.
Bu benim için bir sebepti
Sen de birşeyleri unutmadan topla cesaretini başla.ufak ufak çalışmalar yap. Bak göreceksin nasıl olacak.
Mesela ihtiyacın olduğu zamanlarda keşke dediğini düşün. O bile adım atmaya yardımcı oluyor.hadi gaza getireyim seni 😁

Ayyy maşallah sana yedirengim bak artık nasıl da güzel oluyor çok sevindim canım şehirler arası yollarda da sürmek nasip olsun arkadaşım.
Eşim bayramda anneme giderken, osmangazi köprü çıkışında sana veririm anneye kadar sen kullanırsın diyor. Valla o kadarına cesaretim şimdilik yok.
Aslında tedirginliğim hız konusu. Ani birşey olsa toparlayamam kaygısı

İyi geceler kızlar,
Sizden sonra evi süpürüp yerleri sildim. Mobilyalar kaldı
Çıktım markete birkaç parça bişeyler aldım.
Sonra gittim saat gelene kadar arabada bekledim.
Elayı aldım.
Bugün trafik çoktı kalabalıktı. Biri giriyor biri çıkıyor kaldım arada. Sürtmeden çıktım şükür.sonra yolda karşımdan biri üzerime üzerime geliyordu.
Siteye gireceğim. Biri gelmiş tam giriş yerine araba parketmiş.
Tabi yavaşladım. Arkamdaki zart zurt. Bu korna basmak hastalıkmı olmuş nedir. Ehliyet alırken derste söylemişlerdi. Korna çalmak için iki üç neden sunmuşlsrdı. Diğer durumlarda yasakdemişlerdi. Şimdi anladım.
Neyse siteye girerken biraz geniş alıp sürtmeden girmeye çalıştım. Korktum da açıkcası.hep bir engel çıktı bugün eve gelene kadar.aksiyonlu bir eve dönüştü.
Geldim kahvaltı yanına birşeylet hazırladım.
Elaya hamburger yapacaktım o da kahvaltıyı tercih etti. Pankek yaptım.
Arabaya yarın için koci el koydu. Jimnastiğe yürüyerek gideriz. Zaten oradan otobüsle geçeceğim. Araba olsa da arabayla gitmezdim.
Elayı kolaj çalışmasına ve resim sergisine götüreceğim ( resim sergisine gitmeyi çok istiyordu)
Teyze de iftara çağırmıştı. Eşim gitmeyelim dedi durdu. Ben o tarafa gideceğim. Eve dönmem daha zor dedim.
Bana daha rahat olur.
Gitmiyorsak da gelir evde takılırsın ne yapayım dedim.
Kolaj çalışması için kayıt yaptırdım. İptal edemem diye belirttim.
Son olarak kararverdik, iftara teyzedeyiz.

Güzel bir hafta sonu olsun hepimize dün akşam bir ablam var onu aradım öğleden sonra bize iftara gelir misiniz diye tabi de çok mutlu oldum tavuk tantuni çorba salata ayran oda sütlü irmik tatlısı eşi de pide almış fırından eşime de pasta aldırmıştım yetti kaldı bile az az yemekler, güzel geçti. Bu gün dolapta sarmaşık otları vardı onları pişirdim hazırladığım dolmaları da pişirdim sarmaşık otunu yarın akşam için hazırladım senmişlerdi iyi oldu aradan çıktı. Sabah eşimle mandıradan süt aldık mayaladım 7 şer kilo patates ve soğan aldık bir daha bayrama alırım artık birazdan da pazara gideriz eşim tarlaya gitti gelsin dinlensin çıkarız. Eve paspas çektim sabah uyandırmadan oturduğumuz oda mutfak ve koridora mutfak topladım bulaşık makinesi bitti onu yerleştiririm iş bitmiyor neyse böyle işlerim olsun diyorum.

Selamm
Kız atom karinca hızında vallahide yetisemiyorum hicbiseye.
Bugun karagöz hacivat gölge oyunu vardi kültur merkezinde dedim esime ben civile gecicem siz yallah gösteriye.
Kıza 2 tane tayt, 1 tane sort, 1 tane üst aldım
Artık üst almamam lazım çok var asla dayanamıyorum.
Özellikle önden bagcıklı aldıklarim tav oluyorum görunce en sevdigim modeldir.
240tl verdim.
Canimız ciger istedi bu aksam 600gr kadar ciger aldık.
1 defa daha pisiririz açken insan yicem sanıyor.
Bu hafta markete girme fikri yoktu aklımda.
Ama domates, salatalık falan alinması lazımdı hadi dedik bir kac parca eksigi halledelim haftaya cuma oglan gelcek.
sucuk, izmir tulum, kasar falan bisiler aldik
1.200tl oraya baydık.
Haftaya da kasap ve kaymak falan alırız
Esim cok sasiriyor 2 poset sey ne tuttu diyor.
Ben genelde online hallediyorum kart nasıl cosuyor anlasın arada büyük kalemleri onunla alıyorum ki fiyatları görsün
Asla bilmez yağ kac para, peynir kaç para.

Yakın semte millet bahcesi açıldı göl kenarı bu yaz benim mekan olur artık.
Beğendim.
Yer bulabilirsek hafta sonları çökeriz.
Cafesi falanda var hoşuma gitti.
Bolcada park var.
Kıza yaradı bugün çok eğlendi.

Mayıs itibariyle her ay 1 bilezik olacak sekilde plan yapıyoruz esimle yatırım adina.
Araba borcu bitince bizim her ay 20bin tl koymamız lazım kenara.
Tekrar bir kredi borcu olana kadar (ki araba falan degismicez 2-3 sene) yazlıkda olmazsa birikime yüklenicez.
3-5 demicez altına yatircaz.
Bende kartı dikkatli harcicam gecen ay cok coştu.
Bu ay kızın eksiklerini bitiricem dedim az bi kac parca kaldı.
Sonra kendimin sonra oglanla esime yazlık bisiler alicam.
Kız ayakkabılarını cok sevdi hemen bugün giydi.
Kışlıklar neredeyse kalkmış fermuarli sweat bulamadım kıza.
2 tane almam lazım.
2 de elbise alsam bu yaz yeter.
Civilin outletini kesfedince daha lcw outlete gitmiyorum ordan daha uygun.

Kıza aldığım vitamin iyi geldi sanki.
Gün boyu yemek vermesem istemeyen kız istiyor.
Ama pekmez ve karadut da veriyorum hangisi etki etti bilmiyorumda ben hergün veriyorum.
Bakalım devam.

Ben ehliyet alalı temmuz ayında 5 yıl olacak.
Okul mevzusuna mecbur cesaretimi toplayıp başladım çalışmalara. Herşeyi unutmuşum. Sıfırdan başladım.
Okul servislerine emanet etmeye korkuyorum.
Bu benim için bir sebepti
Sen de birşeyleri unutmadan topla cesaretini başla.ufak ufak çalışmalar yap. Bak göreceksin nasıl olacak.
Mesela ihtiyacın olduğu zamanlarda keşke dediğini düşün. O bile adım atmaya yardımcı oluyor.hadi gaza getireyim seni 😁
İhtiyac iş için okul için lazım hemde acilinden iş için lazım yeni şubesi açılacak uzakta ve nasıl gidicem diye düşünüyorum 🤭araba otomotik mi sizin

İhtiyac iş için okul için lazım hemde acilinden iş için lazım yeni şubesi açılacak uzakta ve nasıl gidicem diye düşünüyorum 🤭araba otomotik mi sizin
Aciiiil başla o zaman. Erteledikçe unutuyor insan.ufaktan cesaretini topla yavaş yavaş ilerle.
Bizim araba otomatik. Eşime dedim ya; otomatik araba alırsan kullanırım diye :) Mecbur değiştirdi arabayı.

X