Küçük Düşün Büyük Olsun!

Hepimizin cuması mübarek olsun. Bu gün düne göre daha az ev işi yaptım buzdolabını temizledim, atılcakları attım yerleştirdim. Mutfagı tekrar elden geçirdim, çamaşır makinesi bitti serdim, oturduğumuz odanın küçük kızımın odasının tozunu aldım. Markete gittim şeftali,kayısı, laktozsuz süt, yumurta aldım onları yerleştirdim yemeğimi yedim. Birazdan kalkar yazlığa götüreceklerimizi hazırlarım tamamen orda kalıncaya kadar böyle yapıyoruz çok yoruluyoruz ama orası da bize iyi geliyor.

öglen çok fena yağmur yağdı
öğle tatilinde bir yürüş keyfim var ondan oldum
yinede saat 13.00 de hafifler gibi oldu
attım kendimi dışarı

gittim kaşımı aldırdım kadın müsaitti
gerçi pek begenmedim ama idare eder

allahtan işler hafif
bu kasvetli havada iyice çekilmez olurdu
umarım yarın yağmur yağmaz

akşama mantı yapmayı planlıyorum
bu hafta hep başka menüler olunca
bir türlü yapamamıştım
artık bugün yapayım

akşam evi biraz toparlarım
yarın erkenden çıkacağız
hafta sonu yaprak sarmayı düşünüyorum
taze yaprak getirmiş annem
bizim kendi üzüm bağımız var
sağ olsun oradan :)

Güzel bir hafta olsun hepimize, bizde harcamalar tam gaz gidiyor. Kredi kartları bu ay her zamankinden fazla gelicek yazlıktaki güneş enerjisininde arızası çıktı. Onu da tamir ettirdik oldukça iyi meblağ ödedik. Marketlere ödediğimizi artık hesaplamıyorum yemek için yaşıyoruz diyorum. Yaz için gratisten internetten daha hesaplı olduğu için ordan alış veriş yaptım güneş kremleri, şampuanlar,rolon bakım ürünleri ve maskeler aldım. Bu ara benim de buralara gelmeye yüzüm yok eşimde evlerin vergilerini ödedi kredi kartından. Sezonun ilk düğün davetiyesi geldi sadece eşimin yeğeninin dükkanında çalışan ablanın kızı evleniyor davetiye göndermiş benim aklıma gelmez birkaç kere görüştüğüm birini davet etmek. Dün yazlıktan gelince buzdolabında olan meyveleri elden geçirdim ayva,armut ve elmayı aldım reçellik doğradım şekere yatırdım sabah kaynattın 4 kavanoz çıktı. Evi temizledim yarın toz alıcam bu gün gratise gittim online siparişlerimi aldım marketten de alıcaklarım vardı yerel marketten banyo sabunu indirime girmiş 3 paket aldım, krema, lor,tuzlu kurabiye ve galeta aldım paraları da dağıta dağıta eve geldim aldıklarımı yerleştirdim. Ispanak pişirdim yanına az sarmam var o bitsin yogurt, karpuz yeter. Yorulmuşum tv ve sizlerle beraberim birazz dinleneyim.

selam kızlar
hafta sonu program çok yogundu
önce oğlanın mezuniyet kahvaltısına gittik
çocuklar çok eğlendi
biz velilerde sohbet ettik
öğlen saat 13.00 de oradan kalktık

daha önce eşimle kaleye gidelim diye düşünüyorduk
ordaki müzelere, mağzalar ve kuyumcuları gezdik
suluhana gittik,çok nostaljikbir gün oldu

eski aile lokantasında yemek yedik
orada avrupalı turstler vardı.
kalede de japonlar
ayağımızın ucunda gitmiyoruz kimler nerelerden gelmiş dedik
çocuk daha önce ulus a gitmediği için anne aynı antep e benziyor dedi:):)
en yakın gezdiği yer orası olunca benzeştirdi :):)
kale dönüşü parfümcümüz var ona gittik
görümceme yakın gittiğimzi yer
ordanda oraya geçtik
15-16 saat gezmekle geçti
eve geldik saat 24:00
görümceme giderken de bir şeyler aldık
elimiz boş gitmesin diye

görümceler konu konuyu açtı
o anlattı ben anlattım derken
içimde kalanalrı döktüm.

selam kızlar
hafta sonu program çok yogundu
önce oğlanın mezuniyet kahvaltısına gittik
çocuklar çok eğlendi
biz velilerde sohbet ettik
öğlen saat 13.00 de oradan kalktık

daha önce eşimle kaleye gidelim diye düşünüyorduk
ordaki müzelere, mağzalar ve kuyumcuları gezdik
suluhana gittik,çok nostaljikbir gün oldu

eski aile lokantasında yemek yedik
orada avrupalı turstler vardı.
kalede de japonlar
ayağımızın ucunda gitmiyoruz kimler nerelerden gelmiş dedik
çocuk daha önce ulus a gitmediği için anne aynı antep e benziyor dedi:):)
en yakın gezdiği yer orası olunca benzeştirdi :):)
kale dönüşü parfümcümüz var ona gittik
görümceme yakın gittiğimzi yer
ordanda oraya geçtik
15-16 saat gezmekle geçti
eve geldik saat 24:00
görümceme giderken de bir şeyler aldık
elimiz boş gitmesin diye
görümceler konu konuyu açtı
o anlattı ben anlattım derken
içimde kalanalrı döktüm.
Üniversiteden mezuniyeti nasip olsun Dimplem, hayırlısı olsun.

pazar günü erken kalktım
kahvaltı, 2 çeşit yemek derken saat oldu 14.00
eşimde o arada evi temizledi
ben mutfak işini halletim
sonra pazara çıktık

ordan bir park alanı var biraz temiz hava aldık
geldik eve
pazarlıkları yerleştir
yemek hazırla topla
hafta sonu banyosu derken saat oldu 22.00
oğlanda ödev yapmamıştı
onuda yaptır yatmam oldu 00.00
yani zaman yetmiyor valla
cuma akşam evi toplamıştık
pazarda üstünden geçtik
evde yokuz ama yinede dağılıyor

her ay mutlaka ekstra bir ödeme çıkıyor
evde ki hesap çarşıyı tutmuyor
cuma ben maaş alacağım
yine bir ödeme yaparız
bu ay da okula çok harcamamız oldu
üç beş derken yine hatır sayılıt bir rakam oluyor

selam kizlar cok uzun zamandir yazamiyorum nereden baslayacagimi kestiremiyorum cunku .sinav sonucum cok iyi geldi her bolum oluyor gibi bir puan .cocuk ruh sagligi yazayim bu sefer dedim buyuk ihtimal izmir gelecek .iki yilda bir tasinmazsam olmaz cunku .
Bu arada aslinda yakin bir sehir yazacaktim araba lazim olur diye apar topar araba almistim bir suru borca girdim .simdi tasinma diye yine borca giriyorum hangi yana yikilayim gercekten bilmiyorum

Güzel bir güne başladım herkes gidince ev de temiz olunca işler kolaylaştı bu gün gün bendeydi ve bitirdik bu yılı tekrar sağlıkla başlamak nasip olsun bize. Hemen yakınımızda ki pastaneye gittim yarım kilo börek ve iki simit aldım zaten üç kişiyiz. Eve geldim patates salatası yaptım domates-salatalık doğradım, zeytinleri-peynirleri hemen hallettim tereyağ-bal tamam fazla koyup masayı boğmak istemedim. Kuru incir kayısı hurma ceviz-fındık da koydum sade bir masa hazırladım fazla kişi olmadığımız için yetti kaldı bile bereket başka birşey misafir bırakıyor onu da. Çay kahve derken nasıl bir sohbet kızlar gitmek istemiyor kalın dedim biraz daha kaldılar ben de onlara hazırladığım şişeler içinde ki asma yapraklarını verdim çok mutlu oldular yapraklar çok güzel incecik tül gibi sarması da çok güzel oluyor. Gün Paramı da verdiler sağolsunlar Allah onlara daha çok versin. Birikimime ekledim biraz daha biriktirip kuyumcuya giderim.
Ayy özledik abla hosgeldin🌺

selam kizlar cok uzun zamandir yazamiyorum nereden baslayacagimi kestiremiyorum cunku .sinav sonucum cok iyi geldi her bolum oluyor gibi bir puan .cocuk ruh sagligi yazayim bu sefer dedim buyuk ihtimal izmir gelecek .iki yilda bir tasinmazsam olmaz cunku .
Bu arada aslinda yakin bir sehir yazacaktim araba lazim olur diye apar topar araba almistim bir suru borca girdim .simdi tasinma diye yine borca giriyorum hangi yana yikilayim gercekten bilmiyorum
Güle güle kullan kuzu🥰
Ayrıca tebrikleeeer🌺🌺🌺

İyigeceler bacımlar
Ben de gelemedim ne zamanddır
Evde doluyo koyuyoruz almıyor bosa koyuyoruz dolmuyor durumu var.
Yine bi eylülde bırak isi gazıyla dolanıyo kocam evde.
Devlete vercez dedik yeni dönemdesaat 16.30 mus cıkıs orda .
Kim alcak ordan oraya mı savrulck yine cocuk diye geziyor evde.
Benim planım hep ilkokulda bırakmaktı,ben 7 bin günü dolduramam 4500 dolsun yeter beklerim diyodum.
Bi sene erken olmus olcak.
Bana biseyi biri diretti mi,mantıkllı da olsa yapmak istemiyorm böyle de gıcık bi huyum var.
Bana diretmicen arkadas.
Bi diyorm kvdemlerin kulagına su kacırayım 😅
Sinsi gelin style😬
Onlara dersem aaa ne bırakcan alırız biz derler,bi diyorm bırak cocuk perisan olmasın.
3 saat cünkü kim oyalıcak onu?
1 saat olsa tmmda
Ay bilmihorm🫤

İyigeceler bacımlar
Ben de gelemedim ne zamanddır
Evde doluyo koyuyoruz almıyor bosa koyuyoruz dolmuyor durumu var.
Yine bi eylülde bırak isi gazıyla dolanıyo kocam evde.
Devlete vercez dedik yeni dönemdesaat 16.30 mus cıkıs orda .
Kim alcak ordan oraya mı savrulck yine cocuk diye geziyor evde.
Benim planım hep ilkokulda bırakmaktı,ben 7 bin günü dolduramam 4500 dolsun yeter beklerim diyodum.
Bi sene erken olmus olcak.
Bana biseyi biri diretti mi,mantıkllı da olsa yapmak istemiyorm böyle de gıcık bi huyum var.
Bana diretmicen arkadas.
Bi diyorm kvdemlerin kulagına su kacırayım 😅
Sinsi gelin style😬
Onlara dersem aaa ne bırakcan alırız biz derler,bi diyorm bırak cocuk perisan olmasın.
3 saat cünkü kim oyalıcak onu?
1 saat olsa tmmda
Ay bilmihorm🫤
lelli eski isin gibi part time sansin var mi peki

İsin maddi tarafı var tek maasla kredi mi ödücez?böyle de bakıyorm okuldan sonra bana kalan anca kargolara yetiyor.
Devlete de versek bi ücret oducez tam güne sonucta.
Ay bilmiyorm kafamda deli sorular.
Ayh bide kardes diye geziyo evde 40 mda doguramıcam dedim kusura bakmada gelmisim kac yasına.

Taksit taksit yazıom 🫣
Ay bide pasamın benden telefon beklentisi var aleni😒
Babalar günü hem de temmuzda dogum günü ,alcktkm ama isten cıkarsam nasıl ödücem onu?
Almıcam o yuzden maalesef cık demeseymidndnnxxn

Yok burda benim sektörde yarım gün cok nadir zaten .
Onu biz de düsündük te bidaha bulamam öyle is☹️
valla bilemedim birak desem maddiyat da zorlar gibi geldi .ozel sektorde calisan anneler ne yapiyor diye dusunuyordum ben de gecen gun .mesela herkes cumartesi calisiyor neredeyse cumartesi kres kapali vs vs umarim cozum yolu bulursunuz her acidan

valla bilemedim birak desem maddiyat da zorlar gibi geldi .ozel sektorde calisan anneler ne yapiyor diye dusunuyordum ben de gecen gun .mesela herkes cumartesi calisiyor neredeyse cumartesi kres kapali vs vs umarim cozum yolu bulursunuz her acidan
Gercekten özeller mümkün degil tek calısan anne göndersin.
Devletin kresleri de sacma 16.30 da kim cıkıyo isten?
Göndermeyelim diye herhalde cıkıslar 16.30
Hayırlısı artık evde sene de1 isten cık sezonu acılıyor bizim😒

X