Küçük Düşün Büyük Olsun!

Sitare gecmiş olsun
Nazenin ablacım vikis bildiğim kadarıyla propeküste okumuştum üç yaşından önce yasak yanlış olmasında bilgim
Kağıtta öyle yazıyordu
Öksürüge çok iyi geliyor

Adı neymiş banada yaz bacım

Bugün çalıştım iş çoktu hatta bi yığın daha dağ gibi duruyo boynum felaket
Fitospan canım büyüklerinde oksurugune iyi geliyormus.

Kreşe başlayan her çocuk istisnasız hasta oluyor sürekli. Bu normal bir şey. Herkes bu süreçlerden geçiyor. Dediğin gibi şimdi olmasa seneye başladığında aynı şeyleri yaşayacaksınız. Eğer seviyorsan , memnunsan asla çıkma işinden. 😇
Tabi kızdıgım ettiğim seyler var ama haklarını yemiyim bi lafımla 5 gün izin verdiler gelme dediler,yani bunu yapcak isyeri az.
Saatlerimde uygun.
Cıkamıcam kusura bakmasın.

babyloading87 babyloading87 gecmis olsun beybim bu boyle boyle gecicek .simdi gondermesen gonderdigin an yine boyle olucak.benim yigenlerimin ikisi kreste hastalanarak buyudu simdi lisede tas gibiler .hasta olduklarini bilmem .titiz olan yengemin cocuklari bu sebeple krese gitmedi lise 2 de hala her okul acildiginda grip geciriyor.cok korumussunuz bagisiklik olusmamis dendi en son
Biz gezen insanlarız yani pandemi de bile aldık cıktık acık havaya,Alya hic hastalanmadı simdiye kadar sükür ama tabi korumadaydı gezsek de.
Simdi bizim gibi korumuyor okul tabi,olacak bunlar.

Dokum bende aldim kalip güzel cikti.
Boy boy almak lazim.
Tencerelerimi iyiki yenilemisim dedim fiyatlar uctu epey.
Sırayla almistim ben.
Sorma ben de bir önceki ay alacaktım karacadan baktım, her sete 100 lira koymuştu bu ay. Sonra araştırdım biraz falez marka aldım döküm granit hemde. Çok memnun kaldım ondan da. Kek kalıplarını hangi marka aldın sen?
Tabi kızdıgım ettiğim seyler var ama haklarını yemiyim bi lafımla 5 gün izin verdiler gelme dediler,yani bunu yapcak isyeri az.
Saatlerimde uygun.
Cıkamıcam kusura bakmasın.
Valla bu devirde geçim de zor, anlayışlı işveren bulmakta. Dolayısıyla bence de çıkma😅

Slm bacımlar
Sabah beri mutfak,makinalar calısıyor
Kıza kemikli etten sebZe suyu yaptm,havuc,sogan,sarımsak attm eriste pisirdim o suyla öglen yedircem.
Bize de etlerle bezelye yaptm.
Süt almıstık sabah onu kaynattım
Alya 11.30 da uyudu hala uyuyor.
Biseyler yedim,kahve ictim
Alya kucaktan inmiyor 🙆🏻‍♀️
Gece uyanmıs aa anne gelmis yasasın diyo cocum🙈
Rüya mı gördü naptı
Kociyi istemiyor küs adamla😆

Sorma ben de bir önceki ay alacaktım karacadan baktım, her sete 100 lira koymuştu bu ay. Sonra araştırdım biraz falez marka aldım döküm granit hemde. Çok memnun kaldım ondan da. Kek kalıplarını hangi marka aldın sen?

Valla bu devirde geçim de zor, anlayışlı işveren bulmakta. Dolayısıyla bence de çıkma😅
Thermoad
Celik tencerelerim emsan
Dokumler oms benimde ayila bayila almistim.
Icime sinerek alinca kullanirkende cok seviniyorum.

Kesme tahtami yeniledim.
Su bardaklarimi yeniledim.
Sirada rende, yagdanlik, masa, kevgir yenileme var daha.
Hepsi bir arada olmuyo cıx.

Slm bacımlar
Sabah beri mutfak,makinalar calısıyor
Kıza kemikli etten sebZe suyu yaptm,havuc,sogan,sarımsak attm eriste pisirdim o suyla öglen yedircem.
Bize de etlerle bezelye yaptm.
Süt almıstık sabah onu kaynattım
Alya 11.30 da uyudu hala uyuyor.
Biseyler yedim,kahve ictim
Alya kucaktan inmiyor 🙆🏻‍♀️
Gece uyanmıs aa anne gelmis yasasın diyo cocum🙈
Rüya mı gördü naptı
Kociyi istemiyor küs adamla😆
Sifa olsun minikkusa
Niye kusmustu babaya krese birakiyorsunuz diye mi

Biz gezen insanlarız yani pandemi de bile aldık cıktık acık havaya,Alya hic hastalanmadı simdiye kadar sükür ama tabi korumadaydı gezsek de.
Simdi bizim gibi korumuyor okul tabi,olacak bunlar.
Biz hemen sirtina hirkasini geciriyoruz ruzgar geliyorsa.
Ya da hemen ust degisiyoruz sirtina bisi sokuyoruz terliyse.
Tek tek tum cocuklarin sirtina bakmazlar neticede.
Panduf giydiriyorlar mesela ayakları icinde terliyo cocuklarin kuruyi tekrar o ter.

Anaokulu oncesi bir yere bakmistim arkadasla.
Giris kat bir yerdi Allahim çoraplarımız ıslandı
Aciklamada yerler silinmis henuz tam kurumamis(haliflex) ee bu cocuklar basiyor? iste panduflari var onlarin
Ee cikarirlar cocuk bunlar tek tek giydircekler mi sanki.
Arkama bakmadan cikmistim.

Oglana bir yer bulduk yani ogretmen arkadas olumlu gorusler almis orasi icin.

Esim dün telf. Gorustu haftada 4 saat diyorlar sadece mat, kimya ve fizik.
Ben biyoloji ve ing. de istiyordum.
6bin tl istiyor ama 3kisilik sinif.
6.kisilik sayisal grup varmis dolmus.
Esim dedi bugun icin yarin aksam esimle gelip gorusmek istiyoruz sizinle dedi.

Aksam gidicez.
Eve yakin bu arti.
Ama kafamdakileri sormam lazim.
Haftada 4 saat yeterli olacak mi?
Deneme yapacaklar mi?
Gecen senenin acigini kapatmak icin ne yapabiliriz.?
Extra ozel ders olursa da ekleticem.
Napim 10bini gozden cikardik zaten.
En azindan gecen senenin tekrari ve biyoloji, ing. Ekletebilirsem icime siner en azından.
Haftada en az 6 saat olmasi lazim.
Gec kaldık tabiki diger gruba girebilseydi (gerci onunda saatlerini bilmiyorum)
Aksam bi bakicaz.
Simdi artik ayda 1000tl kadarda oraya gider sanirim.
Yeterki calissin, anlasin, pekistirsinde.

Biz bu kis ve 2022 battık resmen kızlar.
Ev baslicak ona bi dunya para lazim.
Esim arabayi degiscem diyo 2022 sonlarinda.
Oglanin kurs parasi eklenir.
Her ay 1000 bes kesiliyor.
4000tl gün var.
Kredi karti +3000lerle basliyor her ay. (koltuk, unite, gomme dolap, klima vs taksit yaptirdik hepsini karta)

Allah herkesin yardımcısı olsun
Odeme kolayligi versin🤲

Kiralar okadar ucuk ki.
Helede bizim semtde uctu yani.
2+1ler 2000tl hep.
Benim kiradaki ev 3+1 120m2 guzelde 5.kat asansorlu mantolamali falan.
1.350tl oturuyor kiraci ciksa 2.200den cok rahat veririm.
Esim istemiyor.
Bosver sikintisiz iyi biri otursun diyor.
Yani evet kiminin parasi kiminin duasi tabiki
Ama 2000tl gelseydi ordan en azindan oglanin parasi ve bes odenirdi.

Kisacakda bir yer yok.
Kizin bezi az kaldi hizlimarketten bez siparis vercem.
Getir 20tl yemek kuponu vermis lutfetmis oglana siparis veririm yesin.
75tl 25tl indirim oluncada yag alicam 52tl geliyor (77tl idi biryag 5lt)

Slm bacımlar
Öglen okuldangelen telefonla kendimizi hastanede bulduk😓
İshal olmus
Dr saolsun hemn gelin dedi,13.30 da cıktm ofisten ,koci kızı aldık gittik bulusup
Bronsit olmjs benim kız sok🥴
Bogazlarda fena dedi
Hemen buhar verdiler,surup ,sprey antibiyotik yazdı.
25 ayın ilk antibiyotiği😓
İzin aldım tabi pazartesiye kadar evdeyim.
Eve geldik tarhana pisirdim suruba basladık ins yatıssız toplucaz dedi dr🙏🏻
GEÇMİŞ OLSUN CNM

Ne zaman akşam oluyor anlamıyorum. Sabah erken kalkmama rağmen işleri yetiştiremiyorum. Eşimi yolcu ettikten sonra hiç yatmıyorum, temizliğimi yapmış olmama rağmen bu gün yine bitti. Sabah hemen mutfaga gittim önce topladım sonra taze fasulyeyi hazırlayıp ocaga koydum ardından sebzeli bulgur pilavının içini hazırlayıp onun içini pişirdim dolmalık biberleri temizleyip hafif kızarttım dolma içini hazırladım sonra buzdolabına kaldırdım pişireceğim zaman hazır olsun diye. Sonra dolapda hazır böreklik hamurum vardı onu çıkardım çözülmüştü peynir rendeledim maydanoz doğradım iç hazırlayıp gözleme açtım hamurla uğraşmak bana hep iyi gelir pişirdim sonra tekrar mutfagı topla kızların önlükleri vardı acil dediler elde yıkadım hemen çamaşırlığa astım iki parça birşey ama zor oldu elde yıkamak. Evi topladım bir duş aldım yaptıgım gözlemelerden çok acıkmışım iki tane gömdüm sonra niye kilo alıyorum. Akşam bütün ödenecekleri liste yaptım sabah eşime verdim bu gün havaleleri yapmış, malum maaş günüydü markete de listeyi geçmiş eşimi bekliyorum birazdan gider alırız siparişlerimizi. Mecbur kredi kartı ile ödüyoruz önden alıyor parayı banka hesabında da hiç para bırakmayız bu gibi durumlar için neyse alıcaz bir şekilde. Kargolar geliyor iadelerim var yarın gidicem annemin gözlüklerini aldık gözlükçüden onlarıda bırkaırız şimdi dışarı çıkmışken biraz hava alırım diyorum. Bu gün hiç dışarı çıkmadım.

Biz hemen sirtina hirkasini geciriyoruz ruzgar geliyorsa.
Ya da hemen ust degisiyoruz sirtina bisi sokuyoruz terliyse.
Tek tek tum cocuklarin sirtina bakmazlar neticede.
Panduf giydiriyorlar mesela ayakları icinde terliyo cocuklarin kuruyi tekrar o ter.

Anaokulu oncesi bir yere bakmistim arkadasla.
Giris kat bir yerdi Allahim çoraplarımız ıslandı
Aciklamada yerler silinmis henuz tam kurumamis(haliflex) ee bu cocuklar basiyor? iste panduflari var onlarin
Ee cikarirlar cocuk bunlar tek tek giydircekler mi sanki.
Arkama bakmadan cikmistim.
Anaokullarında halıflex hijyen acısından cok riskli ya😓Bizimki normal okul gibi gri tas🙂
Panduf kabul etmiyorlar ic ayakkabısı da spor ayakkabı.
Cümkü basamıyor cocıklar ayak saglıgı icin istemiyorlar.
İlgilerinden memnunum hijyen vs ama yine de biyerlere degiyorlsr,yerlere düsüyplar bizim gibi dezenfektan yapamazlar tabi😓

Thermoad
Celik tencerelerim emsan
Dokumler oms benimde ayila bayila almistim.
Icime sinerek alinca kullanirkende cok seviniyorum.

Kesme tahtami yeniledim.
Su bardaklarimi yeniledim.
Sirada rende, yagdanlik, masa, kevgir yenileme var daha.
Hepsi bir arada olmuyo cıx.
Oms fabrika satış mağazası aciyormus benim yakına açsın bakacağım bende değişmek istediğim tencereler var 🤔

İyi akşamlar kızlar
Kardeşim geldi 11 gibiydi kahvaltıya kan verdi devlette dönüşte uğradı oglusunokula bırakıp çıktık biraz gratise girdik AVM ye dönüşte yüzde 50 indirim vardı kardeşim biseler aldı çok sıra vardı ben girmedim yakin zaten haftaya alacağım şeyler var fileye girdik patlıcan süt ve 6li Avşar soda aldim 16 verdim aksama köfte pilav karışık yoğurtlu kızartma yaptik yiyip gitti kardesimler bizde çay iciyoriz maç var onu izliyor esim

citl citl ben viks i eczaneye sordum bebkler için olandan söz etmedi de kadın kokusu ağır bebeklere olmaz desi zaten öksürük şurubu tavsiye etti doktor onu aldim die incelemedim babyloading87 babyloading87 canim geçmiş olsun bize de bronşit dedi spray buhar vermediler antibiyotik yazmıştı onuda içemedi gidip iğne yazdırdım bugün sonuncusunu vurdurduk
All is well All is well sagol canim
Selamlar
Babam gececi bugün öğlen çağırdım kızı sağlık ocağına iğnesini yaptırmaya götürdük sonra markete uğradık ticket yatmisti kahvaltılık ve sebze vs aldim kıza bez ıslak mendil 430 tl çektirdim
Babam kıza bakarken Mutfak arka oda kızın odası perdelerin hepsini yıkadım kornisleri sildim içten camları sildim dis kaldı eşim evde olunca komple silcem
Bu ara kardeşim ve sevgilisi yüzünden ailecek sıkıntıdayiz Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin diyorum ben babamı bugün iyi görmedim moralim bozuldu adamın kafa o kadar dolu ki dalgın dalgın dolasiyo 😐 araba sürüyor korkuyor insan işyerinden biriyle de atismis zaten tutamadım kendimi kafam bozuk zaten diyo adam emekli tekrar calisiuo bizim için kardeşimin yaptığı nankörlük resmen ikimize de birer kat ev yaptı e araba da var min 250 bin eder benim aptal kardeşim arabayı satıp ev alma peşinde sevgilisi ve annesi oyle istiyo çünkü millet bulamıyor bizimki kuduruyo valla

Dun bi arkadaşın ölüm haberini aldım 😐 çok gençti bankaya beraber girmiştik aynı eğitim grubundaydik.
Birkaç gün önce de aklıma gelmişti o nedense bazen böyle oluyo biri aklıma geliyor sebepsiz sonra onla ilgili bi haber bise geliyo bana neden acaba .
İçime sebepsiz sıkıntı doguyorsa biseyler aklima geliyorsa onunda cikiyo kokusu 6.his mi bu kızlar

citl citl ben viks i eczaneye sordum bebkler için olandan söz etmedi de kadın kokusu ağır bebeklere olmaz desi zaten öksürük şurubu tavsiye etti doktor onu aldim die incelemedim babyloading87 babyloading87 canim geçmiş olsun bize de bronşit dedi spray buhar vermediler antibiyotik yazmıştı onuda içemedi gidip iğne yazdırdım bugün sonuncusunu vurdurduk
All is well All is well sagol canim
Selamlar
Babam gececi bugün öğlen çağırdım kızı sağlık ocağına iğnesini yaptırmaya götürdük sonra markete uğradık ticket yatmisti kahvaltılık ve sebze vs aldim kıza bez ıslak mendil 430 tl çektirdim
Babam kıza bakarken Mutfak arka oda kızın odası perdelerin hepsini yıkadım kornisleri sildim içten camları sildim dis kaldı eşim evde olunca komple silcem
Bu ara kardeşim ve sevgilisi yüzünden ailecek sıkıntıdayiz Allah hayırlısı neyse onu nasip etsin diyorum ben babamı bugün iyi görmedim moralim bozuldu adamın kafa o kadar dolu ki dalgın dalgın dolasiyo 😐 araba sürüyor korkuyor insan işyerinden biriyle de atismis zaten tutamadım kendimi kafam bozuk zaten diyo adam emekli tekrar calisiuo bizim için kardeşimin yaptığı nankörlük resmen ikimize de birer kat ev yaptı e araba da var min 250 bin eder benim aptal kardeşim arabayı satıp ev alma peşinde sevgilisi ve annesi oyle istiyo çünkü millet bulamıyor bizimki kuduruyo valla
Ev nerde kvdeyle mi oturmak istemiyor kız acaba?
Valla millet sevgiliyken masallah yönetiyor ben 8 senede bi bardak aldıramadım yönlendirip😆

X