Küçük Düşün Büyük Olsun!

Selamm oglani acile göturdük.
Ust solunum yolu enfsk dedi.
Sprey, ilaclar falan verdi.
Geldik corba isittim limonlu ictik hepimiz.
Kardesim balik tutmus balik kizarticam yine
Kokusunu zor cikariyorum ztn.
Ama neyse kizda yiyor en azindan.
Oglana yediremiyoruz onada ilac alicam galiba omg hap alirim.
Bi ecz. Sorim bakim ne onerecek.
Sizler ne kullaniyorsunuz bebelere?
Ben ilk defa alicam kiza mollersmi daha iyi ocean mi.
Vitamine baslamak istiyorum.

Evi topladim biraz findik ayikladik kavurcam.
Portakal sıkıcam.
Meyvelerim herkesi.

Oglan kebap istedi 20tl bedava vermisti getir onunla kebap aldim oglana.
Balik kizarticam simdide ayy yese iste mis balik taze taze hepsi cins.
Starbucks kahveleri indirimde migrosda
Cikolata ve o kahvelerden siparis verdim.
Starbucks da hic kahve icmedim cok bisi kaybettim mi bilmiyorum😂 ama kahve tiryakisi fln olmadigim icin ilgimi pek cekmiyor.
Boyle bi denim bakim.
Benim disarida spesyelim turkkahvesidir.
Bu ara dibeğe sardim ama.
16tl parapuan birikmis kartta yarisini onunla aldim.

Yarin esim kahvaltıya gidelim diyor git gel 200tl
Dedim pazara cikicam ben yarın
Kiza bisiler bakicam evde giymelik kalın bisi kalmadi.
Ya inceler ya kisa geliyorlar artık.
Hem haftalik alisverisimi yaparim.
Valla 200tl neler alırım ben yarin.

Şimdi oturdum kızlar, sabah eşimle yürüyüşe çıktık fırından simit-boyoz aldık, bankaya ugradık ordan markete geçtik 5 kilo un 3 kilo yogurt aldık. Kahvaltı hazırladım çok yürümüşüm çok yorulmuşum ama kahvaltıyı hak ettim dedim ve yedim. Mutfak topla çamaşır atmıştım makinaya onları serdim. Biraz dinlendim pazar günü için börek yapıcam söz verdim evdekilere hamuru tuttum. Hem pazara gidelim hemde gratise ugrayalım dedim, birde yarın eşimin yegeninin oğlunun doğum günü var lcw gittik. Gratise girdik soyulmuş gibiydi birde kalabalık hemen çıktık ordan, lcw farklı değildi kalabalıktı ben bir buçuk yıldır gitmiyordum dükkanlara herşeyi internetten alıyorum ama sipariş versem yarına yetişmeyeceği için magazadan aldık. Fiyatlar öyle yüksekti ki sen lc dedim bu ne inanın alt üst bir takım aldık 100 tl. Neyse ordan pazara gittik biz girdik yagmur atmaya başladı 2 kilo üzüm 15 tl 1 adet marul 5 tl 2 tane maydanoz 2 tl 2 kilo salatalık 10 tl 35 tl peynir bir kalıb sabun kalıbından az büyük yarım kilo lor 5 tl. Daha fazla birşey alamadık yagmur hızlandı eve döndük. Önce trendyoldan gelenler kapını önündeki sepete bırakmalarını söyledim bırakmışlar. Aldıklarımızı yerleştirdim balığı dondurucudan çıkarmıştım çözülmüş önce böregimi yaptım buzdolabına koydum hamuru bilerek fazla tuttmuştum eşim gözleme de istedi yarına kahvaltıya sonra balıkları pişirmeye başladım güzel bir de marul salatası yaptım kavun kestim üzüm yıkadım yedik. Yarın doğum günü için yeğenine sordum ne yapayım dedim mercimek köfte istedi yarın ki planda belli sabah kalktıgım gibi başlarım artık. Çok yazmışım kızlar ama içimden geldi.

Şimdi oturdum kızlar, sabah eşimle yürüyüşe çıktık fırından simit-boyoz aldık, bankaya ugradık ordan markete geçtik 5 kilo un 3 kilo yogurt aldık. Kahvaltı hazırladım çok yürümüşüm çok yorulmuşum ama kahvaltıyı hak ettim dedim ve yedim. Mutfak topla çamaşır atmıştım makinaya onları serdim. Biraz dinlendim pazar günü için börek yapıcam söz verdim evdekilere hamuru tuttum. Hem pazara gidelim hemde gratise ugrayalım dedim, birde yarın eşimin yegeninin oğlunun doğum günü var lcw gittik. Gratise girdik soyulmuş gibiydi birde kalabalık hemen çıktık ordan, lcw farklı değildi kalabalıktı ben bir buçuk yıldır gitmiyordum dükkanlara herşeyi internetten alıyorum ama sipariş versem yarına yetişmeyeceği için magazadan aldık. Fiyatlar öyle yüksekti ki sen lc dedim bu ne inanın alt üst bir takım aldık 100 tl. Neyse ordan pazara gittik biz girdik yagmur atmaya başladı 2 kilo üzüm 15 tl 1 adet marul 5 tl 2 tane maydanoz 2 tl 2 kilo salatalık 10 tl 35 tl peynir bir kalıb sabun kalıbından az büyük yarım kilo lor 5 tl. Daha fazla birşey alamadık yagmur hızlandı eve döndük. Önce trendyoldan gelenler kapını önündeki sepete bırakmalarını söyledim bırakmışlar. Aldıklarımızı yerleştirdim balığı dondurucudan çıkarmıştım çözülmüş önce böregimi yaptım buzdolabına koydum hamuru bilerek fazla tuttmuştum eşim gözleme de istedi yarına kahvaltıya sonra balıkları pişirmeye başladım güzel bir de marul salatası yaptım kavun kestim üzüm yıkadım yedik. Yarın doğum günü için yeğenine sordum ne yapayım dedim mercimek köfte istedi yarın ki planda belli sabah kalktıgım gibi başlarım artık. Çok yazmışım kızlar ama içimden geldi.
Oh afiyetle yiyin ben hiç denenedim gözleme hamur olayını hazır yufkayla yapiveriyorum
Lc wakiki de uçuk heryer pahalı bana kalırsa artık ve hersey maalesef kızima hep evde old için zaten kuzenlerden gidiyoruz yemi birsey pek almıyorum ihtiyaç da duymuyorum

İyi akşamlar kızlar nasılsıniz bugün hareketli geçti pers mesai sonrası hava güzel diye camlara giristim çok çamurdu 2 cam kalmıştı bugün oraları bitirdim bir suprge tuttum banyoyu sildim yıkadım eşim aksama istavrit aldı yaptım kahve keyfi şimdi yattı besin yanında bende mistik çay içiyorum siz yazınca merak etmiştim çok baskın bir tadı var çok şekerli geldi birde Salep havası verdi bana 🙄
yarına da ütüler var bakalım çok yormadan kendimi azar azar yapıyorum zaten daha çok bebeğin uyku esnasında ne yaparsam kar diyelim

Annemlerdeyim bu akşam yatıya geldim.
Sabah kv ye gittik kahvaltıya sonra da annemlere bıraktı eşim bizi.
Yarın döneriz. A101 e gittim birkaç parça alışveriş yaptım 105 tl ödedim.10 tl Uerine finish bulaşık tableti 50 li olan 30 tlye
Aldım bir paket belki annemlere bırakırım. Yarın da kendim için belki alırım. Evde var ama olsun nasılsa ihtiyaç oluyor sürekli.

Bizim bir akraba dun vefat etti covid den. 62 yaşındaydı.
Aşı olmamıştı
20 gun yoğun bakım 20 günde entube olmuştu

Selamm oglani acile göturdük.
Ust solunum yolu enfsk dedi.
Sprey, ilaclar falan verdi.
Geldik corba isittim limonlu ictik hepimiz.
Kardesim balik tutmus balik kizarticam yine
Kokusunu zor cikariyorum ztn.
Ama neyse kizda yiyor en azindan.
Oglana yediremiyoruz onada ilac alicam galiba omg hap alirim.
Bi ecz. Sorim bakim ne onerecek.
Sizler ne kullaniyorsunuz bebelere?
Ben ilk defa alicam kiza mollersmi daha iyi ocean mi.
Vitamine baslamak istiyorum.

Evi topladim biraz findik ayikladik kavurcam.
Portakal sıkıcam.
Meyvelerim herkesi.
Gecmis olsun.
Ben d vitamini kullanıyorm (o da ksıın yazın onu da kullanmıyoruz )
Onun dısında vitamine karsı bizim dr.
Kan da belirleyerek ihtiyacına göre verilir ama biz baktırmadık uzun zamandır😐

İyiaksamlar bacımlar
5 bölüm maid izledim asaplarım bozuk😢
Kac sahnede durdurup cıktm,agladım😐
Kücük teyzem izle ben basroldeki kızı sana benzettim dedi🙈
Anası da masallah anamla yarısır gamsızlıkta😂
Eve geldim kızı yıkadım
Koci kvdeme gitti biseyler yolladım un,bakliyat falan.
Yenmiyor bizde ,un da 3 kg var kenarda 2 kg da erzakta geldi yine gitmiyor bizde hamır isi yapmadgımdan.
Dura dura cürümesin deidm
Bugun mevlüt vardı babannesinin 40.
Dolma yapmıstm fırında cantık flan yollamıslar Allah kabul etsin.
Yemek yedik biraz gönüldagına baktm cekildim odaya.
Kız bayıldı zatn yemek sonrası.
Diziden cıkamadım gidip gelip sarılıyorm cocuga,anne yeter bırak diyo bana ergenus😂

2.yas sendromu erken mi geldi bilmiyorum.
Geliyor gelmekde olan.
Cildirtiyor beni.
Herseye agliyor ama herseye.
Sabah kasigi düştü agladi, kucağıma aldim agladi almadim yine agladi.
Niye orda oturuyorum ona agliyor
Ayy yeminle cozutcam
Giyinip cikicam evden az pazar gezim.
Oglanin burnu akiyo
Ona corba ilac otekine yemek yedir.
Gidip gelim yemek yapcam daha.

Günaydınlarr
Hayırlı kandiller🙏🏻
Kocam sabahın 6snda arkadaslarıyla bi k arkadasının bahcesine kestane toplamaya gitti
7 de kız uyandı🤦🏻‍♀️
Saatlerdir hamur boyama valla gözümden uyku akıyor😓
Uyumuyorda😣
Bamya yaptm kendime aksm icin
Dolmada var az valla yapamıcam bisey daha😑
Kıza mercimek corbası ısıttım yedirdim corba istiyorm dedi.

Hayırlı kandiller kandilimiz mübarek olsun arkadaşlarım. Sabah uyandığım gibi plan belli olunca önce mercimek köfteyi hazırladım, gözlemeler pişti kahvaltıya ben bir tane yedim fazla bile geldi kızlar da birer tane yedi eşim üç tane yedi yürüyüş yaptı geldi şimdi maden sodası açıyor ikimize yemeseydin o kadar dedim çıt yok. Börek pişti çayın yanına mantar kurabiyesi de yaptım mutfagı topladım. Ojelerimi sürdüm seviyorum ojeyi. Bildiğiniz pazar günü herkes evde çok şükür sağlıklıyız. Ütü var çamaşırlar katlandı yerleşecek işler bitmiyor.

Selam canlar hayırlı kandiller Sabah erken uyandık 7 yoktu kız kardeşimin hamilelikle alakalı işlemi vardı mübarek gün inşallah güzel sonuçlar alırız yanlız bırakmayalım istedik oglendi kahvalti fln edip geldik namaz tesbihim vardı biber kavurdum makarna ile yedik oglus sebzeli makarna istedi yoğurt tarhana corbasiyla yedi aksam üzeri esim uyudu peşine ben yarım saat kadar daldım iyi geldi artık gözlerim kapanıyor du oglusu uyutuyorum şimdi onun deneyi ödevi yaptık ödevin devamini yarın yapar az kaldı temizlik yaparım bide yarın bir makine beyaz yıkadım akşam astım kurumuyorda artık dün ütüleri hallettim şükür günler sonra bir poşet bı er doğrayıp attım buzlugada

İyigeceler bacımlar
Aksam yemegini kociye kitledik bize lokma yaptı😅
Hamır aldı fırından
Adam hamur isinde beni solluyor
Onlar farklı büyük büyük kızartıyor daha güzel oluyor
Kahvaltılık hamur falan yedik
Bana da kücük kızarttı biraz üzerine cikolata eritip cevizle dizi esliğinde gömüyorm😂

Selam kızlar
Hepinizin kandilini kutlarım 🙏 Allah hepimizin dualarını kabul etsin 🙏
Ben dayimlara gittim bugün sabah eşim bıraktı akşam aldı değişiklik oldu
Bugun tuhafiyeye gittim örgü ipleri 12 tl olmuş 😳 yelek örmek istiyorum kendime şu yeşili rengi 4 ad aldim bir tanede kizin yeleginin ipinden aldim 13 tl 61 tl ödedim.
Kafam dağılsın diye örüp duruyorum iplerde epey pahalandi artık onuda yapamiycaz galiba

İyi geceler kızlar bende kızı uyutmadan önce çatlak kurabiye attım fırına yatirdim çaya oturduoturduk uyanıyor eşim daha iyi bıraz çay içtik çamaşırlar var katlanacak kaldı onlar yarına biraz ütü var bakalım sağlık olsun
Yarına musakka yaptım bugün de az mantı vardı onu hasladim bu hafta yorucu olacak birkaç gün kv bakacak kızima bakalım hayırlısıyla atlatlım inşallah

X