Küçük Düşün Büyük Olsun!

İyi geceler kızlar,
Yazamadım iki gündür. Kız geç uyanıyor ee tabi ben de onunla uyuyorum. Geç uyuyor. Dün de kociyle film izledik. Zaman kalmadı. Saat 2 de yattık. Kız 22:00 da uyumuştu. 10:30 da uyandık ailecek. Dün markete çıktım eşim balık yaptı. Ayy o fiyatlar ne öyle. İyiki kışlık domates menemen yapmışım. İlaç gibi olacak.
Dün market market gezdim. Tam hatırlamıyorum ama 60-70 harcadım. Üç beş parça bişey aldım.
Bugün de eşim dedi çiğ köfte yapayım. Sabah da markete ben gittim. Gidip iki saat gelmemezlik yapma dedi :) ne yapayım çocukla zor oluyor. Bayağıdır market görmüyorum. Sabah da 50 tl harcadım. Kaymak, dilim tost peyniri, havlu kağıt, yağ sıçratmaz kapak aldım.
Bugün de çiğ köfte için yeşillik aldım 15 tl şokta papia havlu 6 lı 14 tl miş. onu kaptım., herşeyin fiyatı yine uçmuş. Son aldığımda 24 tl 12 lisiydi. Şimdi en ucuz gördüğüm 40 tl 12 lisi.,
Carrefourdan aldığım biraz pahalı geldi üstelik papianın değil. Keşke almasaydım. Ama şokta kampanya olduğunu bilmiyordum.
Kıza spagetti yaptım. Zerdeçal ve fesleğen kattım. Yoğurtla yedi. Dün istemişti. Bugün çiğ köfte yemez diye onu yaptım.
Yani iki gündür harcamalı geçti.
Eşim bugün diyor hergün Ela böylemi hiç çene durmuyor😂 tabi ne zannettin dedim. Okula gönderelim istersen dedi. Yok gerek yok dedim. Tabi farketmiyor çünkü o geliyor çok geçmeden uykuya geçiyoruz.
Bugün de uykudan önce kitap okumak istemedim. Tamam anne sabah hiç birşey yapmadan kitap okumak şartıyla dedi. Tamam dedim. Sonra yattık. Ama anne kitap okumadan zor uyuyacağım ama olsun diyor.
Marketten her geldiğim de anne seni çok özledim sarılacağım sana diyor. Bir de şarkı yapmış bana anne ben seni çok seviyorum evde her dakika takip ediyorum., söylüyor birşeyler :) zaten saniye durmuyor ağzı. Bazen yemek yerken diyorum, biraz ağzın çalışacağına yemek yesen miden çalışsa😅
Allah yokluklarını aratmasın evlatlarımızın.

Selamm oglani acile göturdük.
Ust solunum yolu enfsk dedi.
Sprey, ilaclar falan verdi.
Geldik corba isittim limonlu ictik hepimiz.
Kardesim balik tutmus balik kizarticam yine
Kokusunu zor cikariyorum ztn.
Ama neyse kizda yiyor en azindan.
Oglana yediremiyoruz onada ilac alicam galiba omg hap alirim.
Bi ecz. Sorim bakim ne onerecek.
Sizler ne kullaniyorsunuz bebelere?
Ben ilk defa alicam kiza mollersmi daha iyi ocean mi.
Vitamine baslamak istiyorum.

Evi topladim biraz findik ayikladik kavurcam.
Portakal sıkıcam.
Meyvelerim herkesi.
Geçmiş olsun canım.
Biz bir süre mollers kullandık. Ligona kids omega3 olandan kullanıyorum çooook uzun zamandır. Yemek seçtiği için kullanıyırum. Yaz günü bırakıyırum. Haftada 3-4 gün veriyorum. Severek içiyor. Fena balık kokuyor ama balığı sevdiği için sanırım rahatsız olmuyor.
Kaç yaşına kadar kullanılıyor bunlar hiç bilmiyorum. Mollers de koku olmuyor

Ben her gördüğü istediği oyuncağı almıyorum kızlar, çünkü ilerki hayatında her istediğinin olmayacağını öğrenmesi ve olmadığında üzülmemesi için bu şekilde davranmanın daha doğru olduğuna inanıyorum. Bazen de hemen almıyorum bir süre sonra alıyırum. Beklemeyi sabretmeyi öğrenmesi için. Hemen aldığım da oluyor elbette.
Ama genelde çocukların hepsi farklı oyıncak diye ilgi duyuyor. Sonra yüzüne bakmıyor. Oyuncak çokluğu da olumlu gelmiyor bana. Elbet bir sürü var ama kimilerine bakıyorum inanılmaz çok fazla oyuncak var.
Mesela bir kısmını saklayıp bir süre sonra çıkarınca yeni gibi heyecanlı geliyor çocuklara.
Ela da öğrendi artık oyuncak mağazasının oradan geçerken ‘ anne sadece bakacağım oyuncaklara almayacağız’ diyor. Girip bakıp gezip çıkıyoruz.
Okuduğum çocukla ilgili bir kitapta bunu anlatıyordu. Çocuklar oyuncak mağazasının oradan geçerken girmeyince ağlarlar. Oysa yapmak istedikleri sadece o oyuncaklara bakmak, size göstermek ilgisini çekmesi diyordu.

Alya niloya bebek istiyor:)
Arkadasında görmüs niloya niloya diye geziyor evde:)
2 model var sarkı söyleyen
Pelus olanı cok pahalı 400 e yakın
Bide et bebek olanı var 120 tl gibi ama onunda yorumlar kötü.
Kokuyor,sesi cok az diyen var,müzikli dediler ne müziği calmıyr diyen var.
400 olanı da gereksiz bence.
Fisher price var evde köpekciğin kızkardesi.Daha kücücüktü kardesim aldı bir kere oynamadı duruyo öyle.
300 küsürdu oda.
O yüzden 400 veremicem ya.
Benim kız değisik.
Ugglara gıcık kaptı tüylerinden asla giymiyor.
Dün giydiremedim.
Pazartesiye kadar denicem sevmezse iade etcem valla 120 lira verdim ev ayakkabıdan gecilmiyor,sırf sıcak tutar diye.
Gİymezse hic gereksiz tutamıcam evde.
Bizim peluş olandan var. Sesi iyi çok oynadı. Daha önceleri sesi çok ilgisini çekiyordu. Şimdi de bebeği yapıp uyutup mama yediriyor vs. Bir de en önemli nokta kıyafetini çıkarıyor. En çok ilgilendiği konu bu 😅
Şimdi kardeşim vermişti bir kuzusu var masal anlatan, nereye gitse yanında gözdesi o. Onunla uyuyor onunla kalkıyor.
Ela da bir tişört almıştım kolları tül tütü gibi kısa kol. Onu uzun süre yaz boyunca giymedi. İlk defa geçen tütü eteğini giymek isteyince giydirdim. Şaşırdım giydiğine. Birkaç defa dene Giymiyorsa iade et Bence de. Zaten ayak numaraları çok çabuk değişiyor.,

Selam kızlar…

Dün Doğum yaptım şükürler olsun 😍 sizinlede paylaşmak istedim ne zamandır okuyodum geriden geliyorum sayfaları..

Uyuyamadım size selam vermek istedim 🐣
Garip bir duyguymuş Daha alışma sürecindeyiz birbirmize ama güzel duygular rabbim isteyen herkese nasip etsin 😍 kimsenin kucağını boş koymasın evlatla sınamasın mevlam 🌸

Bizim peluş olandan var. Sesi iyi çok oynadı. Daha önceleri sesi çok ilgisini çekiyordu. Şimdi de bebeği yapıp uyutup mama yediriyor vs. Bir de en önemli nokta kıyafetini çıkarıyor. En çok ilgilendiği konu bu 😅
Şimdi kardeşim vermişti bir kuzusu var masal anlatan, nereye gitse yanında gözdesi o. Onunla uyuyor onunla kalkıyor.
Ela da bir tişört almıştım kolları tül tütü gibi kısa kol. Onu uzun süre yaz boyunca giymedi. İlk defa geçen tütü eteğini giymek isteyince giydirdim. Şaşırdım giydiğine. Birkaç defa dene Giymiyorsa iade et Bence de. Zaten ayak numaraları çok çabuk değişiyor.,
Sabah verdim iade
Bebek alacagız ordan gelen 120 ile:confused:
Ekonomi yapmada bir markayım:confused:

Selam kızlar…

Dün Doğum yaptım şükürler olsun 😍 sizinlede paylaşmak istedim ne zamandır okuyodum geriden geliyorum sayfaları..

Garip bir duyguymuş Daha alışma sürecindeyiz birbirmize ama güzel duygular rabbim isteyen herkese nasip etsin 😍 kimsenin kucağını boş koymasın evlatla sınamasın mevlam 🌸
Oyyy hosgelmis kuzuu
Hayırlı ugurlu olsun,gözünüz aydınn:KK37:

Selam kızlar
Hepinizin kandilini kutlarım 🙏 Allah hepimizin dualarını kabul etsin 🙏
Ben dayimlara gittim bugün sabah eşim bıraktı akşam aldı değişiklik oldu
Bugun tuhafiyeye gittim örgü ipleri 12 tl olmuş 😳 yelek örmek istiyorum kendime şu yeşili rengi 4 ad aldim bir tanede kizin yeleginin ipinden aldim 13 tl 61 tl ödedim.
Kafam dağılsın diye örüp duruyorum iplerde epey pahalandi artık onuda yapamiycaz galiba

Kayınvalidem de örüyor pahalanmis diyordu herşeye zam ben oremiyorum ya istiyorum aslinda

Selam kızlar…

Allah analı babalı büyütsun canım

Selamm dün pazar yaptim.
Donerkende yufka aldim.
Aksam pisirmeyi unuttum🤦‍♀️
Aksam Dereotlu pogaca yaptim portakallli kek yaptim boregide yapacaktim sozde cikti aklimdan.
Tava boregi yaparım belki bakalim hayirlisim
Dun ibadetle gecirmek istedim🤲 Allah kabul eylesin insallah.

Kıza kahvalti biraz oyun oynadık kitaplari geldi az resimlerine bakti okudum ama cekti aldi tmm dedim okumayalim.
Banyoyu temizledim kabin klozet yerler falan derken ugrastirdi.
Kapilari sildim.
Evi süpürdüm
Aynalarin faalan tozunu aldim tv unite derken
Kaldi yemek..

Orman kebabi ve peynirli tereyagli eriste yapicam.
Pogacalardan oglana koydum a kaldi aksama biter kekde aksam yediler kalani ihlamurla yerler aksama.
Ev temiz olunca icim açılıyor

Ama kız uyurken yapmicam bisi az uzancam sessiz sessiz onun corbasi ve yemegi var.
Dün buzlukdan kayisi ve uzum kaynattim alyosa iciyo az da olsa
Aksam muhallebi yaparsam onada katarim tatlandirmaya

Selam kızlar…

Allah analı babalı büyütsün, gözünüz aydın 🌸

X