Küçük Düşün Büyük Olsun!

Kekik çayına bir bakayım.
Ihlamur ve kefir iciyorum.
24 saat çay var zaten evde. Oğlum öğlen uykusundayken bende yatıp dinleniyorum. Kızla babası takılıyorlar
Meyve bol bol tüketiyoruz. İnşallah böyle geçer.
Babamla kardeşim de kendi evlerindeler onlarda pozitif
Çocuklar olunca daha zor hastalık rabbim yardimcin olsun eşinin negatif çıkması iyi olmuş abin ve babanada acil şifalar diliyorum

Günaydın kızlar
Oğlan evdeydi dünde öksürük bitmedi gecede oksurdu bu sefer esim kalksın doktora götürelim çocuk bunay sayılı gitti okula🤦off bağışıklığı güçlü çocuğum var demeyin a dostlar anaokulu kreş başlamadan ben ddim çocuk senede bir hasta olurdu esim diyor habire hasta pazartesi okuldan alırken çok terlemisti saçları su gibiydi oynadık ddi terlemiş okula gitsin diycem öğretmene böyle terliyken cam aciyormu çocuklar benimki çok terliyor açıyorsa oturtmasin yakınına🙄🙄

İyi geceler,
Kız ancak uyudu. Bu ara geç uyuyor. Tabi geç de uyanıyor. Eşim biraz erken gelmeye başladı tabi onun da etkisi oluyor. Birlikte yemek olayı topla falan Sonra az otur, yatışa hazırlık, kitap okuma sonrasında uyku saati gecikiyor
Yarın yine bir düzene sokmaya çalışırım.
Bugün arkadaş oğlunu okula göndermemiş, ya bahçede ya evde görüşelim oynasınlar birlikte dedi. Daha dün ondayız diye siz gelin dedim. Evde görüştük. Oynadılar.
Sonra evi toparladım. Süpürme işi olurken toz aldım.
Kuru fasulye pilav yaptım. Kızla oynadık.
Eşim yerim yemek dedi., şaşkınım🙄
Tabi bugün doktora gitti. Kolestrol yüksek çıkmış. Tutuştu :) artık diyet şart. Zaten iyileşeyim yürüyüş ve diyete başlayalım diyordum. Gelirken tatlı almış hem de kralından😂 nasıl diyete giriyorsun dedim. Son fasıllar. Pazartesi başlıyorum dedi.,
Kıza pilavın yanına et kavurmuştım. Bize salata yaptım yoğurt da vardı.
Yedik sonra çay faslı.
Eşimin babası fasulye yollamış. Buzluğa attım. Gül reçeli de göndermiş..bir de mısır göndermiş ama kardeşi sağolsun yine göndermemiş bize gönderdiği mısırı.. üç beş parça mısıra tenezzül etmesi de çok enteresan. Babası kızmış.
Neyse kızı uyutmadan önce tutturdu 4 tane kitap oku oku.neyse okudum. Uyudu.
Tatlının kralı ne oluyor kuzu🤣benim bu ara soğuk baklava onu sevdim baya gelen mısırları bolusebilirdi en azından kardeşi 4 geldiyse ikisini yollasaymis bari

Dogum günün kutlu olsun kuzum ailenle sevdiklerinle 🥰🥰
Sagol canim❣️
Mutlu yıllar beybisi💗
Nice saglıklı yasların olsun🥳
Daha aksm olmadı aksm kutlarlar🤗
Atlamaz seninkiler🌺
Atlamadi sagolsun🙈
Bence bilerek eski tarihliyi gonderiyorlar. Sonuçta marketten alınca tarihe daha çok bakılıyor. Sütaş hiç almıyorum. Hakkında bazı şeyler duymuştum. O sebeple güvenmiyorum. Oranın müdürünün oğlu benim lise arkadaşım açıkcası ona da sorma gereği duymadım. Yani bana sanki evet öylemi diyecek. Tabiki demeyecek.
Yoğurt mayası süt aldığım yer getiriyor. Öyle yer yokmu canım sizin orada da. Kendi doğal yoğurtlarından maya veriyor. Tadından anlıyorum doğalmı katkı varmı diye.,
Ne alicaz ya.
Süt aldigim yer veriyor mayasini ama onun mayasiyla mayaladilarim bir tık eksi oluyor cocuklar yemiyor. Biz seviyoruz esimle ama iste eksimis bu diyo oglan.
Ekmek mayalama deyince pandemi günlerimi hatırlıyorum. Hey gidi günler.
Ekşi mayayı yapabildinmi?
Denemedim daha doğrusu anlamadım.
Bana bi ara detayli anlatirmisin?
Youtubede Kadin un ve suyu her gun ekledi ama eklemeden ustunden alip atti her gun mu atilacak o🙄 kafam basmadı
Günaydın kızlar
Oğlan evdeydi dünde öksürük bitmedi gecede oksurdu bu sefer esim kalksın doktora götürelim çocuk bunay sayılı gitti okula🤦off bağışıklığı güçlü çocuğum var demeyin a dostlar anaokulu kreş başlamadan ben ddim çocuk senede bir hasta olurdu esim diyor habire hasta pazartesi okuldan alırken çok terlemisti saçları su gibiydi oynadık ddi terlemiş okula gitsin diycem öğretmene böyle terliyken cam aciyormu çocuklar benimki çok terliyor açıyorsa oturtmasin yakınına🙄🙄
Yaaa cok gecmis olsun.
Camlar hep acikmis oglan cam onundeydi yer degismis usuyorum diye.
Kisinda acacaklarsa karda vs yandik.
Yani siniflara bir havalandirma (en dandigi ucuzu var cami delip koyuyorlar) koyulabilirdi.
Koca 2 sene yattilar demek.
Bunun onlemi alinabilirdi.

Benimde oglan toparladi kiz hasta simdi.
Burnu bi akiyo bi tikaniyo atesi yok sukur aferinle idare ediyoruz bakalim

Tatlının kralı ne oluyor kuzu🤣benim bu ara soğuk baklava onu sevdim baya gelen mısırları bolusebilirdi en azından kardeşi 4 geldiyse ikisini yollasaymis bari
Bende soguk baklavaya bayildim.
Okadar hafif ki
Ben ztn hafif tatlı seviyorum he ya krali baklava falandir sanirim ama en baba kral(parasi) antep sarma
Cok pahali meret

Gunayss
Çiçeğim ön hazirlikmis aksam bombası geldi😌 telefon almış esim bana.
Sasirdim valla hic mevzusu olmamisti beklemiyordum.
Telf catlamisti ekrani kamerasi fln ama calisir durumda.
Sagolsun kesesine bereket.
Sen resim cekiyosun kamerasi cok iyi hafiza bilmem sukadar anlatiyordu aksam.
Detayli bakamadim aksam bakicam kiz uyuyunca.

Oglani toparladım kız pert.
Gece döndü durdu nefes alirken zorlandi bi tikaniyo bi akiyo burnu.
Atesi falan yok şükür.
Yumurta yedi peynirli aferin verdim.
Az sonra meyvelicem.

Yemekler az az var takviye ister.
Ekmekler yine bitti.
Oglan kursdan geldi yeni pismisti tereyagla o yedi 1 tane
Annem geldi yine kokuya 1 tanede o yedi.
Oglana koydum 1 tane sandvic yaptim.
2 esim yedi derken 1 tane kaldi.
Dun sicakken sabrettim valla kokusu 🤤🤤
Ekmek aramayan ben buna hic dayanamiyorum.
Bi de su eksimaya isini çözsem yedirenk79 yedirenk79 el ativer bacim ogret bana ama bilaloglana anlatir gibi anlat. 😂 Kafam basmiyo.

Gün bana oglen oldu sanki😑 erken kalkinca erken yariliyorum günü ben
Yataklar toplandi.
Mutfak toplandi
Kiz doyuruldu.
Yemege takviye yapip ev supururum.

Günaydın kızlar
Arkadasım var ilkokulda hep nezleyim diyo,camlar acık covidden ötürü:KK43:
Carpılıyoruz diyo:KK43:
Cok gecmis olsn.
Bizim kresinkiler acık değil galiba ya,acılmayan cam ama sınıfları nasıl yapıyorlar bilmiyoırm.
O da kötü havasız mı kalıyo cocuklar:KK43:

Gunayss
Çiçeğim ön hazirlikmis aksam bombası geldi😌 telefon almış esim bana.
Sasirdim valla hic mevzusu olmamisti beklemiyordum.
Telf catlamisti ekrani kamerasi fln ama calisir durumda.
Sagolsun kesesine bereket.
Sen resim cekiyosun kamerasi cok iyi hafiza bilmem sukadar anlatiyordu aksam.
Detayli bakamadim aksam bakicam kiz uyuyunca.

Oglani toparladım kız pert.
Gece döndü durdu nefes alirken zorlandi bi tikaniyo bi akiyo burnu.
Atesi falan yok şükür.
Yumurta yedi peynirli aferin verdim.
Az sonra meyvelicem.

Yemekler az az var takviye ister.
Ekmekler yine bitti.
Oglan kursdan geldi yeni pismisti tereyagla o yedi 1 tane
Annem geldi yine kokuya 1 tanede o yedi.
Oglana koydum 1 tane sandvic yaptim.
2 esim yedi derken 1 tane kaldi.
Dun sicakken sabrettim valla kokusu 🤤🤤
Ekmek aramayan ben buna hic dayanamiyorum.
Bi de su eksimaya isini çözsem yedirenk79 yedirenk79 el ativer bacim ogret bana ama bilaloglana anlatir gibi anlat. 😂 Kafam basmiyo.

Gün bana oglen oldu sanki😑 erken kalkinca erken yariliyorum günü ben
Yataklar toplandi.
Mutfak toplandi
Kiz doyuruldu.
Yemege takviye yapip ev supururum.
Wuhuuu koca gibi koca:KK70:
Güle güle kullan bacım:)

Günaydın kızlar. Bugün arkadaşım bana çaya gelicekti, ama evine doğalgaz baglanıcagı için sen gel dedi. Biz sabah buluşuyoruz arkadaşımla onun küçük kızı sabahcı tam 2 yıl olucak evde görüşmeyeli onun sevdiği biz göçmenlerin yaptığı soğan pidesi var onu yaptım pişirdim birazdan evden çıkarım. Aslında biraz da heyecan yaptım uzun zaman sonra görüşeceğimiz için anlatacak çok şeyimiz var. Ben ikimiz için diyorum ki birbirimizin kara kutusuyuz. Normalde ben sigarayı bırakalı çok oldu ama onunla bir-iki sigara içiyoruz. Keyif veriyor bize, evi topladım fırın çalıştıktan sonra mutlaka silerim şimdi temizledim. Hazırlandım, makyajımı yaptım-ojelerimi sürdüm sadece pideyi saklama kabına koyucam maskemi takar giderim. Gelince de yemek yapıcam kıymalı-patatesli-bezelyeli tencere yemeği ve yanına makarna yapıcam bu ara çok pirinç pilavı yaptım eşim pirinç pilavını çok seviyor tencereyi temizliyor. Makarnayı kızlar daha çok tercih ediyor pilav az yiyorlar.

Günaydınlar
Beni dürtün,sabah kalkıyoruz kız cantayı takıyo anne kalk gec kaldık okula gitcem diyo
Bide adamdan harclık mı istiyor nedir:KK70:
2 sabahtır baabaa para var mı sende diyo ay bayılcam:KK70:
Yani istediğin kadar yok para algısı olusmasın,yok bilmesin de genler forever:KK70:
Bıraktık okula,insanlarda garip bi cocuk var Alyaların sınıfta ,basladıgından beri babası kapıda iknaya ugrasıyor.
Ögretmenler bile bırakmıs artık ne zman girerse diyolar.
Alyayı bıraktım,oturdu ayakkabıları değisti,sınıfa girene kadar izliyorz arabadan,üzerine kac kisi geldi gitti adam hala bak balonlar diye cocugu ikna etmeye calısıyo.
Ver iste icerde susturcaklar zaten.
DÜn Alya kıza gel bak otur suraya diyo:)
Cocuk kapıda bangır bangır aglıo,yarında göreyim dısarda tutun etkileniyor cocuklar dicem.
Onu gören cocukların yüzü düsüyo.Adamda suc yani cocuk napsın.

Sabah 20 tl pastanede bıraktım.
Bütün ig elmalı kurabiye yapıyo vay arkadas.
Ben tabiki onu yapmaya kalksam 3 günde harcı zor hazırlarım su ara:S
Aldım bi kutu,
Ama kardayım cünkü saatimi kendim kücülttüm:)
Nezmandır kordonunu kücültmek istiyordm,ama saattci bulamıyorm avm icindekiler de ugrasmıyor.
Youtbedan izleyerek kendim kücülttüm ay nasıl kolaymıs:KK70:
Kocinin saatleri de kücültüp takcam değisik değisik:KK70:
Nerden baksan 20 tl kardayım:KK70:

Wuhuuu koca gibi koca:KK70:
Güle güle kullan bacım:)

Sabah 20 tl pastanede bıraktım.
Bütün ig elmalı kurabiye yapıyo vay arkadas.
Ben tabiki onu yapmaya kalksam 3 günde harcı zor hazırlarım su ara:S
Aldım bi kutu,
Ama kardayım cünkü saatimi kendim kücülttüm:)
Nezmandır kordonunu kücültmek istiyordm,ama saattci bulamıyorm avm icindekiler de ugrasmıyor.
Youtbedan izleyerek kendim kücülttüm ay nasıl kolaymıs:KK70:
Kocinin saatleri de kücültüp takcam değisik değisik:KK70:
Nerden baksan 20 tl kardayım:KK70:

tr_lelli tr_lelli koca gibi koca eniste gibi eniste. telefonun hayirli olsun beybi guzel gunlerde kullan insallah
Sagolun canımlar.
Guzel bir suprayzz oldu

Beybi banada anlat nasil sokuluyormus.
Bende bi saat almistim marka bisi diil ama sevdim ama sor takabildin mi yoo
Takamadan pili bitti sene oldu.
Kordonu kisilcak.
Valla saatciler bile uğraşmak istemiyor

Kız gece miziklaninca uyudu erkenden.
Uzanicam bende uyuyamam ama dinlenirim.
Zikirlerimi cekicem.
Ayy dua edin bana namazımı düzenli kilim
Herkese diyorum banada dua edin.
Bi zamandir duzenli kılıyorum yine cok şükür.
Ama arada duzen gidiyor.
Allahim sen hidayet ver.
Islah et.

Su mugedeki kadin oldurdu galiba kardesini.
Cok soğukkanlı
Arada gözüm mugeye takiliyo pek izleyemiyorum ama kadinda katil tipi var.

Yogurdu gelip aldılar.
Adam bide ovuyo bu yeni seri inanin tadi cok iyi dedi.
Valla aldik yeni seri diye ama tadını deneyemedigimizden dedim bilemicem.
Daha buyuk boyunu getirdiler bi de.

Yemek sepetide hemen 20tl banabiden 20tl yemek sepetinden bedava yolladi.
Degisim yapalım da dediler ama ben sutasa bildirim yapmistim gelip alsinlar diye.

Esim eskiden olsa bosver onumu dusuncem at cope derdi ama o da artik hakkini ariyor.
Gecen meyvesuyu mevzunda kendi gitti markete alin siz icin demis koyun bardaga kendiniz icin.
Ama artik dikkat ediyor hep uzun tarihli gelenler.

Onlineden vazgecmek istemiyorum cok alistim keske dikkat etseler.

Ayy bi de esim bana diyorki sen de hic ticaret kafası yok parayi nasil alacağını bilmiyorsun diyo.
Ne diyon be sen dedim.
Hergun bak anlatiyosun sunu sukadar ucuza aldim bunu bukadar ucuza aldim
Yazsana onlarin farkini istesene benden diyo
Napcam senimi kaziklicam dedim😂
Ee para biriktirirsin iste diyor.
Valla hic de aklima gelmedi.

Ama duymustum boyle birini.
Kari koca çalışıyorlar kadin eve yag alsa parasini esinden istiyormus.
Kendi parasiyla almiyormus eve bisi biriktiriyormus.
Valla kafam hic calismiyor oyle.
3-5 kurus gizli atarim zulama ama oyle sununda parasini istim akil edemem

Ayy bi de esim bana diyorki sen de hic ticaret kafası yok parayi nasil alacağını bilmiyorsun diyo.
Ne diyon be sen dedim.
Hergun bak anlatiyosun sunu sukadar ucuza aldim bunu bukadar ucuza aldim
Yazsana onlarin farkini istesene benden diyo
Napcam senimi kaziklicam dedim😂
Ee para biriktirirsin iste diyor.
Valla hic de aklima gelmedi.

Ama duymustum boyle birini.
Kari koca çalışıyorlar kadin eve yag alsa parasini esinden istiyormus.
Kendi parasiyla almiyormus eve bisi biriktiriyormus.
Valla kafam hic calismiyor oyle.
3-5 kurus gizli atarim zulama ama oyle sununda parasini istim akil edemem
Adam veriyorsa helali hos olsun:KK70:
Bak ben faturasını bile ödüyorm:KK70:
Benden almasın üste para istmem modundayım:KK70:

tr_lelli tr_lelli telefonunu güle güle kullan canım. Arkadaşıma gittim geldim, sağolsun hazırlamış yedik içtik. Yemek içmek önemli değilde sohbet iyi geldi. Tamı tamına 52 000 tl biriktirmiş. 1.5 yıl içinde. Sırrını bana da söyle dedim. Eşi okulda müdür yardımcısı, kendisi ssk emeklisi. Kocaman bir brova sana dedim, her ay belirli miktarda kenara atmış 1000-1500-2000 tl olarak sonra bu attıklarının haricinde para kalırsa onunla yettiği kadar çeyrek-dolar-euro almış günü vardı 15 günde bir 100 tl onada hiç dokunmamış atmış kenara. Eşi arabayı değiştirirken çıkarmış vermiş eşi diyormuş dudaklarımı uçuklattın. Valla benimde gözlerim kamaştı dedim. Pandemide bir yere gitmedik dedi fazla da masrafımız olmadı dedi, tabi kendimi düşününce biz de trenyolu,hepsiburadayı, gitti-gidiyoru ihya ettiğimiz için normal olarak birikim de olmadı tabi ama bir özenmedim değil neyse bundan sonraya bakıcaz artık.

Günaydınlar
Beni dürtün,sabah kalkıyoruz kız cantayı takıyo anne kalk gec kaldık okula gitcem diyo
Bide adamdan harclık mı istiyor nedir:KK70:
2 sabahtır baabaa para var mı sende diyo ay bayılcam:KK70:
Yani istediğin kadar yok para algısı olusmasın,yok bilmesin de genler forever:KK70:
Bıraktık okula,insanlarda garip bi cocuk var Alyaların sınıfta ,basladıgından beri babası kapıda iknaya ugrasıyor.
Ögretmenler bile bırakmıs artık ne zman girerse diyolar.
Alyayı bıraktım,oturdu ayakkabıları değisti,sınıfa girene kadar izliyorz arabadan,üzerine kac kisi geldi gitti adam hala bak balonlar diye cocugu ikna etmeye calısıyo.
Ver iste icerde susturcaklar zaten.
DÜn Alya kıza gel bak otur suraya diyo:)
Cocuk kapıda bangır bangır aglıo,yarında göreyim dısarda tutun etkileniyor cocuklar dicem.
Onu gören cocukların yüzü düsüyo.Adamda suc yani cocuk napsın.
Ay benim oğlan parayı bilmez maşallah 🧿

X