Küçük hesaplar peşinde miyim?

Telefonu ben engelledim. Eşim de çoğu zaman açmaz. Aşırı ısrarlı aratmadığı müddetçe dönmez. Kapı meselesi de öyle başka şehirden gelip kapıda bırakmayı da kendimize yakıştıramıyoruz herhalde.

Ne kavgalar, gürültüler geçti de bu kadar duruldu.
bırakacaksınız. isterse apartman kapısında bağırıp çağırsın, polis çağıracaksınız gerekirse ama o eve adımını atamayacak. ben kapıyı açmadıktan sonra bir insan nasıl evime, arabama girebilir? o kapılar açılmayacak, nokta.

Sevgilisi olduğu dönemlerde kafam rahatlıyor inanın. Başkasına dadanması konusunda çok haklısınız. Eşim ona laf çaktığın kadar kimseye laf söylemiyorsun diyor. Hak etmeyene niye söyleyim yani...
Düzeleceğine zerre inancım yok.
Alacaksın eline oklavayı....gerisini yazmıyorum siz bana bakmayın.
Benim aklımın almadığı niye sorunlu tipler çoğunlukla erkek tarafından çıkıyor,galiba sınırlarını çizmedikleri için

Her türlü bağımlılık var ve bu adam sizin evinize girebiliyor, kalabiliyor?
Bu güven neden? Eşiniz önce bunu sorgulasın.

Çok fazla söyleniyorsunuz, adam laf arsızı olmuş.
Bir kere sert bir şekilde gerekirse gururunu inciterek kabul etmeyin, belki bir daha gelmez.
Yani kesin net ve sert olmak lazım.
Kuzen falan demeden.. Çünkü o demiyor. Asalak gibi sülalenizi maddi manevi sömürmesine neden izin veriyorsunuz. Tekrar yüzsüzce gelirse, önceki tavrınızı koruyarak, kestirip atmalı.
Huzurdan kıymetli mi

Sen kucuk hesap pesinde degilsin, herif belesci.. ayrica hersey birikmis icinde ki haklisin.. bence haystnzdan cikarin

Dışarıda görüşmesi de ayrı dert.

Çok haklısınız ama inanın bunu da denedik.
Eşimin abisi de denedi. Ki o başka uzak bir şehirde. O çok kötü kavga etti. Adım atma bu şehre dedi. Yine yüzsüzce gidip ben buraya bir iş için geldim sizde kalayım sabah giderim demiş.
Aşağıya geldim bi öıl falan der eşime böyle garip bi adam 12 yaşında kalmış.
Kavga edin demiyoruz telefonları açmayın. Gerekirse engelleyin numarasını. Evinize zorla girecek hali yok.

İğrenç bir insan tipi bu tipleri asla sevmem. Eşinde görüşmesin aramalarına cevap vermesin. Haddini bilmeyene haddini bildirmek gerek

Bu tarz insanı evime sokmam kesinlikle..
Hele çoçuğum varken asla ben gece uyurken taciz bile edebilir.
Sonuçta hep hayatınızda.

Arkadaşlar, uzun belki de gereksiz ama sinirimi ancak buraya yazıp atabileceğim.
Eşimin bir kuzeni var. 35 yaşında çalışmıyor.
Her türlü alkol, madde, internetten kumar ne ararsanız bütün kötü alışkanlıklara sahip... Dışarıdan göre ne kibar adam der asla yakıştırmaz tipine şunları.
Dert kısmının burası beni ilgilendirmiyor zira ailesi yıllardır tabiri caizse adam edemedi, kendileri dert sahibi oldu.

Eşimle birlikte aynı bahçede büyümüşler haliyle yakınlar. Eşim mesafesini koruyor olabildiğince ama adam sınır tanımaz biri ve ben deli oluyorum.
Gece 12.00'de arar. Bu adam yarın çalışacak mı, evli barklı mı odada çocuk uyuyor mu... Yok asla öyle bir düşünceye sahip değil. Beni seven bana böyle katlanır modunda. Eşim açmaz telefonu üst üste arar. Açmasa bile sinirleniyorum adını görünce. Bazen kötü bir şey oldu zannedip açar onda da genelde kafası güzel olup arar sohbet eder saatlerce eşimin sessizde bırakıp hayata devam ettiği çok olur.
Mesela bir yere gidecek kendi gidebileceği bir yer. Ama eşimi illa ki çağırır beni şuraya bırak diye. Başka bir şehirde yaşıyor Allah'tan. Çok sık geliyor ama buraya.
Sigara parasını sürekli eşimden ister. Eşim abi çalış göndermem deyince, görümcemden istemeye başladı bu sefer. Görümcem de 23 yaşında çocuk yani.
Annem bir keresinde ben seviyorum diye bize yiyecek bir şeyler yapmıştı, biz daha tadına bakmadan bizde kaldığı bir gece hepsini bitirmişti. O zaman eşime lafını etmemiştim. Dün bu kez kayınvalidem sevdiğim bir yemek yapmış, sen çocukla yapamazsın Ramazan'a dondurucudan çıkar, siz iki kişisiniz uzun zaman yeter diye uğradığımda verdi. Ben de elimde bebekle arabadan alamadım. Eşime sen dönüşte çantaları getirirsin dedim. Demez olsaydım. Kuzenini alıp bir yere bırakacaktı. Kayınvalidemin bana yaptığı şeyi bitirmiş bu kez de. Adam aç değil, açıkta değilsin. Benim arabadaki çantamdan sana ne?
Buzluk stoğu olacak kadar fazlaydı bir de düşünün.
Daha bunlar minik örnekler... Minik minik görünen şeyler çığ gibi oldu ama artık. Geldiği zaman, gittiğimiz zaman, telefonda daha o kadar çok şey var ki. Sinirlerimi bozuyor attığı her adım.
Bir de bu eşimin mesafe koyduğu hali. Eskiden çok çok daha beterdi.

Dün eşimle kavga ettim. İşte bir yemek yüzünden mi kavga çıkarıyorsun diye vs dedi...
Hayır mesele yemek değil, annen bizi düşünmüş yapmış bu kaçıncı oldu tadına bile bakamadık. Ben birisini düşünüp versem tadına bile bakmasa bana değer vermediğini düşünürüm dedim. Neden benim düzenime, planıma, arabada bıraktığım çantama karışıyor. Sınırlarımızı ihlal ettiği için deli oluyorum. Sen müsaade ettiğin için böyle dedim. O da bi düşün bana mı böyle sadece dedi. Aslında değil. Eşimin abilerinin yüzü çok daha serttir. Onlara da başka şeyler yapıp deli eder.
Karşılaştığımızda sürekli ya seni kardeşim gibi görüyorum diğerlerinin evinde rahat edemiyorum dedi geçen. İyi ki rahat edemiyorsun abi kaç hafta kaldın orda da, teşekkür etmek lazım dedim. Bize geldiğinde çoğu zaman misafir çağırırım yada kendim giderim evde düzen olup iyice çöreklenmesin diye o kadar. Sürekli bir şey dediğinde terslemeye hazır vaziyette bekliyorum. Kayınvalidem normalde asla katlanamaz onların tarafından birine laf etsem. Ama aferin iyi oldu dediğin diyor o kadar çok laf sokar oldum ki anlamıyor adam.
Nasıl baş edeceğiz? Eşimi 13-14 senedir tanıyorum. Lisede bile kırk yılda bir buluştuğumuzda aramayı denk getirebilirdi ta o zamandan bugüne böyle densiz birisi var karşımda.
Bugünkü konundaki linkten geldim kimmiş bu kuzen bı bakayım diye Allah affetsin çok güldüm :-) Hadi diğer olayları geçtim de arabada bulduğu çantadaki , misafir kaldığı evdeki buzdolabindaki herşeyi kaşla göz arasında yemek nedir yaa:-)bu seviyede bir arsiza laf sokmak işe yaramaz, gerçi bu levelde bir yüzsüzü taş atıp kovalasaniz bile işe yarar mı emin değilim....

X