Küçük şeylerle yetinemiyormuşum

Bence olur şahitler önemli.Onun dışında su şarj meselesini keşke video kaydı alma imkanınız olsaydı.Yada zaten cimri bir insan birkaç makul bişey sıralayın zaten yapmayacağı için ve bu kayıtta 2 yıldır hiçbir hediye almadığını şarj için sizle kavga ettiğini bütün ywptiklarini sıralayın.ama bunları yaparken dikkatli olun .Size yaptığı ekonomik siddeti ispatlayin ysni

Kameraya alındığını anlarsa konuşmaz sms kanıt sayılır mı?

Cimri insan cekilcek dert değil. Bizim sorunumuz erkeklerin romantik olcagina inanmamiz. Sıradan bı insan olmak laizm aslında. Çok anlam yüklememek lazım özel günlere . Olsa hoş olur tabi. Ama olmuyorsa bunu sorun haline getirmemek laizm.. cimrilik konusuna hiç girmeyeyim. Asla tahammül edemem ben
Cok anlam yüklemezdim. Hatta bu yaşıma kadar ailem kutladığı halde anlam yüklemezdim. Ama eşimin sürekli maddiyata önem vermesi,bana bir çöp dahi almaması, hatta unutması beni üzdü ve beklentilerim arttı. Eskiden beklentim sadece unutmamış olması iken suan neden hediye almıyor şekline büründü. Biz tanıştığımızda siirler yazan,supriz yapan adam gitti yerine benim param diyen biri geldi

Yineliyorum,Sen sen ol sakin esinin karsisina cikip "evet,kucuk seylerle yetinemiyorum deme"
Sen A dersin o Z anlar.
iyice tadiniz kacar :)
Inanın ki demiyorum. Dediğim tek şey nolur bana para lafı yapma. Benim param deme diyorum. Biz evliyiz benim param diyor. Aldığım kiyafetleri sayiyor ben sana bunu aldım şunu aldım diye. Başa kakma huyu da var. Kendime aldığım her seyi başkalarına anlatirken ben aldim diye anlatıyor. Ben artik dayanamıyorum

Inanın ki demiyorum. Dediğim tek şey nolur bana para lafı yapma. Benim param deme diyorum. Biz evliyiz benim param diyor. Aldığım kiyafetleri sayiyor ben sana bunu aldım şunu aldım diye. Başa kakma huyu da var. Kendime aldığım her seyi başkalarına anlatirken ben aldim diye anlatıyor. Ben artik dayanamıyorum
Sen hic anlamamissin beni :)

Şiddetin dik alasına maruz kalıyorsunuz.

İki seçeneğiniz var: ya kabullenip oturacaksınız ya da eşinizin ne dediğine bakmaksızın özel-devlet demeden çalışmaya başlayacaksınız.

Devlete girmenin zor olduğunu biliyor, özele de kulp buluyor. Amaç bu şiddeti devam ettip, sizi kontrol altında tutabilmek. Çocuk yok galiba, tez elden hayatınızı kurtarmaya bakın.

Adam karısının canı börek istediğini diye işyerinde başkasının alıp ikram ettiği börekten kalanları getirmiş paketiyle 🤢bir de "sana börek aldım " demiş ..kız paketi açınca görüyor yenmiş artık börek olduğunu 😬 ayda 5 bin biriktirse ne biriktirmese ne ..evde yenilenin içilenin biten malzemenin sorgusunu yapar böyleleri 😕

Şiddetin dik alasına maruz kalıyorsunuz.

İki seçeneğiniz var: ya kabullenip oturacaksınız ya da eşinizin ne dediğine bakmaksızın özel-devlet demeden çalışmaya başlayacaksınız.

Devlete girmenin zor olduğunu biliyor, özele de kulp buluyor. Amaç bu şiddeti devam ettip, sizi kontrol altında tutabilmek. Çocuk yok galiba, tez elden hayatınızı kurtarmaya bakın.

Sevgi saygı kalmadı fazlasıyla şikayet eden taraf ben oldum. O ise kendinde hic sorun görmedi. Ara sıra işteyken düşünüyorum ben neden boyle davranıyorum eşim cok iyi biri diyormuş. Ama yine aynı değişen bir sey yok. Hayatımı kurtarmaktan baska carem yok. Ayrilsam da ayrilmasam da kendi yolumu cizmem gerek

Adam karısının canı börek istediğini diye işyerinde başkasının alıp ikram ettiği börekten kalanları getirmiş paketiyle 🤢bir de "sana börek aldım " demiş ..kız paketi açınca görüyor yenmiş artık börek olduğunu 😬 ayda 5 bin biriktirse ne biriktirmese ne ..evde yenilenin içilenin biten malzemenin sorgusunu yapar böyleleri 😕

Benim param diyor sürekli. Her aldığım kiyafeti kendi almis gibi anlatıp başa kakıyor. Benim paramla alındı diyor. Hayat müşterekten anladığı maaş sanırım.

Benim param diyor sürekli. Her aldığım kiyafeti kendi almis gibi anlatıp başa kakıyor. Benim paramla alındı diyor. Hayat müşterekten anladığı maaş sanırım.
Parası batsin ya bu neymiş arkadaş para para para.
Benim bi tanıdığım da böyle. Bir şeye 5lira vermeye kıyamaz.
Bunu da kendi çapında yasamak sanıyor tek bildigi para biriktirmek. Üstüne başına zorla kiyafet alıyor zorla dışarı çıkıyor. Ve bunu bizlere de tavsiye ediyor.

Biz kadınlar çok güçlüyüz aşk tutku elinden gittiyse bunun yasını tut evet ...ama sonra bir kenara koy onu dursun tek başına ..kendine yönel başka yaşama sevinçleri bul ..hayatın tadını başka türlü çıkarmaya çalış bence.

Eşimi bilen bilir bir çok konum var cimri bir insandır. Özel günlerimizi unutur kendince gider pasta alır telafi etmeye çalışır. Şuana kadar hiç hediye almadı yaklaşık iki senedir evliyiz. Evlilik yıldönümümüzde de bir yere götürdü güzel bir yerdi orada tatlı yemiştik. Ama ben mutlu olmadım. Mutlu olmayacak bir sey buldum kendimce. Neden tatlı yedik neden yemek yemedik. Neden beni geçiştiriyor diyorum. Artık bana yemek de yapsa yaranamadıgıni farkettim. Arkadasima anlattim senin beklentilerini karşılamıyor artık sen küçük şeylerle yetinemiyorsun dedi. Yetinemiyorum çünkü birikti. Baştan öyle başladığı için gözümün önüne sadece o hali geliyor. Düzelmiş de değil. Benim beklentim farklıydı bunu eşime evlenmeden önce de söyledim. Bitmeyen aşk, tutku istemiştim. Şimdi bırakın aşkı sevildiğimi bile hissedemiyorum. Küçük seylerle de yetinmek istemiyorum. Kucuk seylerle yetinmek mi gerekir sizce?
Bitmeyen aşk tutku istiyorsunuz ama eşinizle bir yerde tatlı yemek size az geliyor. Biten şey sizde gibi.

Başından böyle başladı demişsiniz yani başından adam belliymiş. O zaman bunlara razı olduğunuz için şimdi az gelmesini eşiniz anlayamaz çünkü normali bu olarak algılamış.

Kimse sonradan değişmez. Hatta evlilikte yıllar ilerledikçe yapılan sürprizler hediyeler şımartılmalar azalır. Tutkunun yerini sevgi saygı alır.

evet bence de olaya maddesel bakıyorsunuz. partnerimden hediye istediğimi söylememe rağmen bana hediye almamışsa bu tamamen bana olan sevgisini sorgulama sebebim olur. o an mesele hediye değildir. siz eşinize bana doğumgünümde şöyle bişiy yap demenize rağmen hiç gerekçesiz bunu yapmıyorsa sorun etmekte haklısınız. ama özel bi günde kutlama niyetiyle yaptığınız her eylem hediyedir. kutlamaları küçük tutun ki hayatınızdaki her şeyi kutlayabilesiniz. her özel günde sevdiklerimle para harcasaydık yılda sadece 2-3 gün kutlama yapardık. şimdi ise kutlamak için mazeretimiz çok oluyor. sevgilim iş mi buldu hadi haftasonu keyif pikniği yapıyoruz. zor bir projeyi sonunda bitirdik mi o zaman kahve koyup film izliyoruz. hastayken iyileştim mi bu sefer gitmediğimiz bir cafeyi deniyoruz. yasaklar varken hiç buluşamadık pasta bile kesemedik. ihtiyacım olduğunu bildiğinden mouse almış. yeni işe başladım bana çiçek yollama göze batmak istemiyorum haftasonu kutlarız dedim. geçen yıl da hiçbir özel günümüzde hediyeleşmedik boşver para lazım bu dönem dedim.
onun doğumgününde pastayla bir gün öncesinden çatkapı geldim olayın tek süprizli tarafı beni beklememesiydi tek hediyem pastaydı. bana özenle makarna yapıp önüme koysa bile aşka geliyorum salak salak bakışarak yiyoruz onu. sevgi bu kadar basit bişiydir. insanların ufak çabalarını burnundan getirirseniz onları bile rüyanızda görürsünüz
Sizin verdiğiniz örnekler bizim gibiler için gün içinde zaten olması gereken şeyler oluyor, özel olmuyor. O güne özel farklı bir çaba olmalıki bi anlamı olmalı bana kalkıp kupa aldı diye makarna yaptı diye beni asla özel hissettirmez bunlar öyle olsaydı ben her gün yemek yapıyorum adam kendini kral sanıyordur o zaman. o yüzden bana bu ufak şeyler çok basit özensiz düşüncesiz hatta çabasız geliyor.

X