Küçük şeylerle yetinemiyormuşum

Aşk bitmeyen bir durum olsa aşk olmazdı , özel olmazdı. Onu özel yapan nadir , az ve kısa oluşu. O dediğiniz filmlerde olur.
Beklentileriniz her zaman net ve gerçekçilik içermeli, ayakları yere basmalı.
Sevilme ve bunu soyut somut görme talebiniz anlaşılabilir ama bence çabalarını da göz ardı etmeyin. Tatlıyı da bulamaz hale gelirsiniz (misalen söyledim). Erkekler bu konularda cabuk havlu atar yaranamadım diye. Eline sebep vermeyin.
Eski konularınizı bilmiyorum bunu da belirteyim.

Nasıl ki bir yemek önce insanın gözünü doyurmalıysa, hayatınızda ki insanda ruhunuzu doyurmalı.
benim eşim yapar. Sabah uyandığımda buzdolabında, yatağın ucunda not yazar, özel günlerde kalpli balon alır. Geçen sevgililer gününde boyum kadar ayıyla geldi. Ramazan’da ben oruç tutuyorum. O tutmuyor. Benim iftarımı hazırlar. Uzun yolda ben arkada uyurum, o yol sürer... Daha çok incelikleri vardır.
Bunları yaptığı için ben onunla evlendim, evliyim.
Hayat yeterince zor. En son isteyeceğim şey benim hayatımı daha zorlaştıracak, tahammül ettirmez bir hale sokacak, kendimi değersiz hissettirecek biriyle aynı çatıda yaşamak. Pek çok kadınında böyle düşündüğüne inanıyorum. Yoksa kendilerine eziyet, şiddet gösteren adamlardan canı pahasına ayrılmaya çalışmazlar, 3. Sayfalar kadın cinayetleriyle dolmazdı. Göz yumar, sineye çekerlerdi.
Hayatım boyunca mazeret uyduran bir yapım olmadı. Hep çözüme odaklandım. Önceki konularınızı bilmiyorum ama bu konudaki amacınız “Yok haklısın, küçük değil” dememiz mi
“Kader gayrete aşıktır” Siz gayret göstermez iseniz, Kaderiniz de değişmez.

Aşk bitmeyen bir durum olsa aşk olmazdı , özel olmazdı. Onu özel yapan nadir , az ve kısa oluşu. O dediğiniz filmlerde olur.
Beklentileriniz her zaman net ve gerçekçilik içermeli, ayakları yere basmalı.
Sevilme ve bunu soyut somut görme talebiniz anlaşılabilir ama bence çabalarını da göz ardı etmeyin. Tatlıyı da bulamaz hale gelirsiniz (misalen söyledim). Erkekler bu konularda cabuk havlu atar yaranamadım diye. Eline sebep vermeyin.
Eski konularınizı bilmiyorum bunu da belirteyim.

Şöyle söyleyeyim eşim iki senedir tüm özel günlerimizi unuttu. Iki senedir hediye almadı. Benim param diyor zaten benim paramla alıyoruz her seyi diyor. Bunun icin ne kavgalar oldu. Kpss çalışacakken eve internet baglatalim dedim diye kardeşi bile kendi paran olursa bağlatirsin dedi. Bu halleri biraz değişti. Ben paketimi artırdım ve yüzer tl ödemeye başladı ve bizim kavgalarımız siddetlendi. Sonra baktı bir sey yapamıyor kabullendi. Telefonu şarja takma kavgasi bile yaptık. Telefonu şu saatte sarja tak o saatte elektrik uygun kavgası... Yani neler neler... şuan evet daha iyi eskisine nazaran. Yani baktı ben inatçıyım, laftan anlamıyorum, kavgadan da anlamıyorum en iyisi laf etmeyeyim demiş olsa gerek.Simdi öyle bir insan bekliyorum ki bence imkansiz. Kucuk seylerden mutlu olamıyorum tıpkı suanki hayatımdan da mutlu olmadığım gibi. Sevmek sevilmek istiyorum. Seviyor muyum bilmiyorum seviyor olabilirim. Emin degilim. Insan sevip sevmediginden nasıl emin olur bilmiyorum. Sevilmedigimden eminim. Normalde tam tersi olması gerekirdi

Benim eşimde özel günleri kutlar çiçeğini alır pastasını yada hediye alır hatta alacağı hediyeyi bana sorar ne istersin diye belki alırım beğenmezsin der hoşuma gider ama normal zamanda ani bir süpriz yapmaz sevgi sözcükleri azdır ben de bundan muzdaribim bazen hediye almasın ama bana güzel sözler söylese derim herkes eksik ne varsa onu ararmış .mesela bende söyle olmuştu benim gitmek görmek istediğim yerler var o isterse götürür yoksa götürmez ama n çok ta güzel yer değil der kendi bildiği okutur keşke dese hadi atla arabaya ya da uçak bileti alsa gidelim dese ne mutlu olurdum .erkekler içinde varsa yapr

Bence yanlış bir evlilik yapmışsınız. evlenmeden önce yapıyor muydu bu çok önemli.eger yapıyorsa siz haklısınız ama yapmadan evlendiyseniz o haklı .istekler kişiye gore değişir .kimisine bir çiçek yeter kimine pırlanta.bu kimseyi aç gözlü veya doyumsuz yapmaz.mesela ben çiçek yerine kullanabileceğim güzel bir çantayı tercih ederim .hatta bana hangi marka modeli almak isterse daha çok sevinirim ne kadar çok benim istediklerimi önemsiyor diye.

Rutine bile bağlasa sevgi olsa sevgili gibi davranırdı
Erkeklerin çok büyük kısmı evlendikten sonra sevgili gibi davranmıyor ayrıca sevgili değil evlisiniz ama şu konuda size katılıyorum eşini insan yıl dönümünde sadece bir tatlı ile bırakmamalı yok tanışma yok sevgili günleri zaten evlilik için çokta önem arz etmiyor ama yıldönümleri hediyesini almalı tabi bunları sizde yapmak kaydıyla yapıyor musunuz siz hazırlanıyor musunuz bu günlerde ? Birde sevgili iken nasıldı

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim eşim iki senedir tüm özel günlerimizi unuttu. Iki senedir hediye almadı. Benim param diyor zaten benim paramla alıyoruz her seyi diyor. Bunun icin ne kavgalar oldu. Kpss çalışacakken eve internet baglatalim dedim diye kardeşi bile kendi paran olursa bağlatirsin dedi. Bu halleri biraz değişti. Ben paketimi artırdım ve yüzer tl ödemeye başladı ve bizim kavgalarımız siddetlendi. Sonra baktı bir sey yapamıyor kabullendi. Telefonu şarja takma kavgasi bile yaptık. Telefonu şu saatte sarja tak o saatte elektrik uygun kavgası... Yani neler neler... şuan evet daha iyi eskisine nazaran. Yani baktı ben inatçıyım, laftan anlamıyorum, kavgadan da anlamıyorum en iyisi laf etmeyeyim demiş olsa gerek.Simdi öyle bir insan bekliyorum ki bence imkansiz. Kucuk seylerden mutlu olamıyorum tıpkı suanki hayatımdan da mutlu olmadığım gibi. Sevmek sevilmek istiyorum. Seviyor muyum bilmiyorum seviyor olabilirim. Emin degilim. Insan sevip sevmediginden nasıl emin olur bilmiyorum. Sevilmedigimden eminim. Normalde tam tersi olması gerekirdi
Şiddetin olduğu yerde sevgiden söz etmek güç... Eşinizin psikolojik, ekonomik şiddeti var gibi anlattıklarınıza bakılırsa. Zamanla düzelme olabilir belki. Tecrübe eden varsa belki yazar. Ama benim kanaatim cimri adam cimridir. Bir tık esneyebilir sadece. Çözüm kesinlikle çalışmanız. Sonra yolunuzu şartlara göre çizebilirsiniz.​

Yuh eşiniz ağır cimriymiş yalnız telefon şarjını belli saatte takmak nedir ya siz evlisiniz artık kardeşine bişey yemek düşer de neyse o ne hakla karışıyor paran varsa alırsın ne demek ya ay şok oldum değerli hissetmemeniz çok normal

Sizin konularınızı okumuştum .

Sizin sorununuz yıldönümü hediyesi, küçük büyük hediyeler vs değil. Sizin sorununuz aşk da değil.

Evliliginizdeki bütün sorunların altında yatan neden eşinizin ağır cimri olması.

Arkadaşlar çalış demişler ama hayır. Çalışmak çözüm getirmeyecek. Eşin parana ambargo koyacak, eşin senin maaşını 4 gözle bekliyor, sana bırakır mı????hayır.

Sonra işten geldikten sonra hani bu evin yemeği temizliği diyecek... sen inanıyor musun eve bir yardımcı tutacağına? Asla tutmaz. Bugünkü ekonomik şiddet evrilecek ; sen nasıl kadınsın neden hepsini yapamıyorsun diğer kadınlar nasıl yapıyorsa sen de yapacaksın , olacak.

Özel günde ne yapilir mesela. Hediye alinir yemeğe çıkarılır. Belki küçük bir tur/tatil planlanır. Ve bunların tamamı para demek. Senin eşin bunlara para vermez. Veremez.

Beklentilerin , senin ve eşinin gerçeklerine ters düşüyor.

Senin eşin cimri ve çalışsan da çalışmasan da hesapsız kitapsız 1 günün geçmeyecek.

Internet paketi konusunda kardeşinin size söylediği lafı hic değerlendirdiniz mi kafanizda. Ben degélendirdim. Eğer eşiniz sizi seviyor olsaydi bu zaten belli olurdu. Ve kardeşi böyle bi hadsiz cümleyi size söyleyemezdi. Çünkü bu lafın üzerine karsisinda eşinizi bulacağını bilirdi.

Demek ki sizi sevmediğini herkes farkında. Biz bile öğrendik.

Adam sizi sevmiyor. Adam para seviyor.

Değerli hissetmeniz mümkün değil. Değer vermiyor size çünkü.

Arkadaşlarin çalışın istediğinizi kendiniz alın tavsiyelerine kulak asmaýin. Istediklerinizi alamayacaksınız çünkü eşiniz size "maaşını kafana göre harca" demeyecek zaten.

Ben su an kendi paramla her istediğimi alıyorum, ama bunlar gecici mutluluklardır. Eşiniz aldıklarınızı yüzünüze caprtikca mutlu olamazsınız.

Sizin evliliğinizde mutlu olabilmek mümkün değil. Cimri bir insanla gecinmenin bir yolu yok. Ben olsam çalışıp calismamayi değil, bu hayata daha ne kadar katlanabileceğimi sorardım kendime.

Allah yardımcınız olsun.

Kısa süre de mi tanışıp evlendiniz ? Acaba sevgilimin döneminde böyleydi siz fark etmemiş olabilir misiniz ?
Esiniz cimri , düşüncesiz , bencil birisi . Ne demek benim param . Özellikle kardeşinin söylediği cok korkunc . Benim eşim de hiç hediye alma olayını beceremez . Sen beğen ben alırım der ama ben bunu hiç takmam çünkü istediğim şeyi alırım hiç sorun çıkmaz . Sorun hediye falan degil sorun size karşı bencilliği . Lütfen bu siddeti normal karşılamayın altınlarınız falan varsa onları almadan da gitmeyin böyle bir adam altınları vermemek icin kırk takla atar .

Kucuk seylerle yetinirsiniz veya yetinmezsiniz onu bilmem de
Bitmeyen ask tutku yok benim icin,her sene yeni koca alirsam belki bitmez ahshajhsj
Esinizle ilgili konulari okumadim sahsen ama yemege gitmek sart degil,tatli da olur,evde de yapilabilecek guzel seyler var,daha 2 senecik evlisiniz kac ozel gununuz oldu ki,soz ve nisan yildonumlerini de mi kutluyorsunuz anlamadim,ya da anneler gunu ,sevgililer gununde de mi bir seyler yapmak istiyorsunuz?

Sevilmediğinden eminsen, sevmiyorsundur.
Seni sevmeyen birini sevemezsin çünkü. Mümkün değil.
Kaç yaşındasın kaç yıllık evlisin çocuk var mı bilmiyorum ama yolun balındaysan dön bence

Eşimi bilen bilir bir çok konum var cimri bir insandır. Özel günlerimizi unutur kendince gider pasta alır telafi etmeye çalışır. Şuana kadar hiç hediye almadı yaklaşık iki senedir evliyiz. Evlilik yıldönümümüzde de bir yere götürdü güzel bir yerdi orada tatlı yemiştik. Ama ben mutlu olmadım. Mutlu olmayacak bir sey buldum kendimce. Neden tatlı yedik neden yemek yemedik. Neden beni geçiştiriyor diyorum. Artık bana yemek de yapsa yaranamadıgıni farkettim. Arkadasima anlattim senin beklentilerini karşılamıyor artık sen küçük şeylerle yetinemiyorsun dedi. Yetinemiyorum çünkü birikti. Baştan öyle başladığı için gözümün önüne sadece o hali geliyor. Düzelmiş de değil. Benim beklentim farklıydı bunu eşime evlenmeden önce de söyledim. Bitmeyen aşk, tutku istemiştim. Şimdi bırakın aşkı sevildiğimi bile hissedemiyorum. Küçük seylerle de yetinmek istemiyorum. Kucuk seylerle yetinmek mi gerekir sizce?
Cimri ise haklısınız.Cimri insanları ben de hiç sevmem.Neden tatlı da yemek değilin altında eşinizin cimriliği var gücü o kadar iken bunu yapsa sanırım siz de rahatsız olmazdınız.Cimri insanların her konuda cimri olduğuna inanıyorum sadece para da değil; sevgi de de ,duygu da da ,değer verirken de ...Bence beklentileriniz büyük değil.Önünüzdeki gölden size bir bardak sunuluyor haliyle siz gördüğünüz gölü istiyorsunuz, bunu büyük beklenti diye tanımlamak size haksızlık olur kanaatimce.

Eşimi bilen bilir bir çok konum var cimri bir insandır. Özel günlerimizi unutur kendince gider pasta alır telafi etmeye çalışır. Şuana kadar hiç hediye almadı yaklaşık iki senedir evliyiz. Evlilik yıldönümümüzde de bir yere götürdü güzel bir yerdi orada tatlı yemiştik. Ama ben mutlu olmadım. Mutlu olmayacak bir sey buldum kendimce. Neden tatlı yedik neden yemek yemedik. Neden beni geçiştiriyor diyorum. Artık bana yemek de yapsa yaranamadıgıni farkettim. Arkadasima anlattim senin beklentilerini karşılamıyor artık sen küçük şeylerle yetinemiyorsun dedi. Yetinemiyorum çünkü birikti. Baştan öyle başladığı için gözümün önüne sadece o hali geliyor. Düzelmiş de değil. Benim beklentim farklıydı bunu eşime evlenmeden önce de söyledim. Bitmeyen aşk, tutku istemiştim. Şimdi bırakın aşkı sevildiğimi bile hissedemiyorum. Küçük seylerle de yetinmek istemiyorum. Kucuk seylerle yetinmek mi gerekir sizce?
Ne değişik birisiniz anlattıklarınız bana tuhaf geldi.Bitmeyen aşk sevgi istiyorum dediniz eşiniz de tamam tabiki mi dedi? Ve sonrasında o sözüne güvenerek mi evlendiniz? Bir şeyler ters gidiyorsa bu durum içinize sinmiyorsa çözüm bariz aslında.Cimri biriyse ve kaldıramıyorsanız (ki bu tip huylar asla değişmez ölene kadar böyle kalacak eşiniz) ona göre bir plan yapın siz de hayatınızla ilgili??

X