Küçük şeylerle yetinemiyormuşum

Kucuk seylerden mutlu olmak Tofaşa binerken bmw ye binmiş gibi hissediyorum demekle aynı sey , kendimizi kandirmayalim , kucuk seyler ihtiyactir buyuk seyler mutluluk .

evet bence de olaya maddesel bakıyorsunuz. partnerimden hediye istediğimi söylememe rağmen bana hediye almamışsa bu tamamen bana olan sevgisini sorgulama sebebim olur. o an mesele hediye değildir. siz eşinize bana doğumgünümde şöyle bişiy yap demenize rağmen hiç gerekçesiz bunu yapmıyorsa sorun etmekte haklısınız. ama özel bi günde kutlama niyetiyle yaptığınız her eylem hediyedir. kutlamaları küçük tutun ki hayatınızdaki her şeyi kutlayabilesiniz. her özel günde sevdiklerimle para harcasaydık yılda sadece 2-3 gün kutlama yapardık. şimdi ise kutlamak için mazeretimiz çok oluyor. sevgilim iş mi buldu hadi haftasonu keyif pikniği yapıyoruz. zor bir projeyi sonunda bitirdik mi o zaman kahve koyup film izliyoruz. hastayken iyileştim mi bu sefer gitmediğimiz bir cafeyi deniyoruz. yasaklar varken hiç buluşamadık pasta bile kesemedik. ihtiyacım olduğunu bildiğinden mouse almış. yeni işe başladım bana çiçek yollama göze batmak istemiyorum haftasonu kutlarız dedim. geçen yıl da hiçbir özel günümüzde hediyeleşmedik boşver para lazım bu dönem dedim.
onun doğumgününde pastayla bir gün öncesinden çatkapı geldim olayın tek süprizli tarafı beni beklememesiydi tek hediyem pastaydı. bana özenle makarna yapıp önüme koysa bile aşka geliyorum salak salak bakışarak yiyoruz onu. sevgi bu kadar basit bişiydir. insanların ufak çabalarını burnundan getirirseniz onları bile rüyanızda görürsünüz

Eşimi bilen bilir bir çok konum var cimri bir insandır. Özel günlerimizi unutur kendince gider pasta alır telafi etmeye çalışır. Şuana kadar hiç hediye almadı yaklaşık iki senedir evliyiz. Evlilik yıldönümümüzde de bir yere götürdü güzel bir yerdi orada tatlı yemiştik. Ama ben mutlu olmadım. Mutlu olmayacak bir sey buldum kendimce. Neden tatlı yedik neden yemek yemedik. Neden beni geçiştiriyor diyorum. Artık bana yemek de yapsa yaranamadıgıni farkettim. Arkadasima anlattim senin beklentilerini karşılamıyor artık sen küçük şeylerle yetinemiyorsun dedi. Yetinemiyorum çünkü birikti. Baştan öyle başladığı için gözümün önüne sadece o hali geliyor. Düzelmiş de değil. Benim beklentim farklıydı bunu eşime evlenmeden önce de söyledim. Bitmeyen aşk, tutku istemiştim. Şimdi bırakın aşkı sevildiğimi bile hissedemiyorum. Küçük seylerle de yetinmek istemiyorum. Kucuk seylerle yetinmek mi gerekir sizce?
Eşiniz sizi saymıyor. Özel gün unutan insan mı olur ya?

Aylık 4-5 bin kenara para atmaya durumu olan adam da evlilik yıldönümünde tatlı yemeye götürmesin bir zahmet güzel bir yere yemeğe götürsün. Ne demek özelde ezilirsin ille de atan , özelde kamuda çalışandan daha çok insan çalışıyor herkes bir şekilde baş ediyor. Eşiniz ev işleri için sizin çalışmanızı istemiyor ki bu duyduğum en bencilce şeylerden biri.

Eşiniz ağır cimri bir adam ve öyle bir adamla ömür geçmez.aylik 4/5 bin kenara atiyormussunuz hadi imkanı olmasa bir nebze ama mazereti de yok.Cocugunuzda yok arkanıza dönmeden kaçın o evden.siz atansanizda özel sektörde calisanizda birşey değişmez.Kendi kazandığınız parayı bile harcayamazsiniz.Ayrica atanamadiginiz sürece zamanla size daha ağır psikolojik şiddet uygulayacaktir.Telefin şarjının,internetin hesabını yapan adamdan herşey beklenir.ona göre ders çalışmıyorum demişsiniz bu bile sizin emeğinize saygı göstermediğinin kanıtı.Sakin o adamdan çocuk falan yapmayın.omrunuzu de onu eğitmek için harcamayın.Bence size ekonomik şiddet uyguladığını göstermek için kanıt toplayın boşanma aşamasında kullanın.Donuna kadar alın ki canı yansın.Gerisi size kalmış ama kendinize yazık etmeyin.

Doğum gününüz olsa neyse de evlilik yıl dönümü organizasyonunu beğenmeyip surat asmak çok saçma. Sizin olduğu kadar adamın da yıl dönümü sonuçta. Siz düşünseydiniz yemeği, siz götürseydiniz.

Bunun dışında genel olarak özel günleri umursamıyorsa bu değişecek bir özellik değil. Böyle kabul edeceksiniz, yapacak bir şey yok bence.

Eşimi bilen bilir bir çok konum var cimri bir insandır. Özel günlerimizi unutur kendince gider pasta alır telafi etmeye çalışır. Şuana kadar hiç hediye almadı yaklaşık iki senedir evliyiz. Evlilik yıldönümümüzde de bir yere götürdü güzel bir yerdi orada tatlı yemiştik. Ama ben mutlu olmadım. Mutlu olmayacak bir sey buldum kendimce. Neden tatlı yedik neden yemek yemedik. Neden beni geçiştiriyor diyorum. Artık bana yemek de yapsa yaranamadıgıni farkettim. Arkadasima anlattim senin beklentilerini karşılamıyor artık sen küçük şeylerle yetinemiyorsun dedi. Yetinemiyorum çünkü birikti. Baştan öyle başladığı için gözümün önüne sadece o hali geliyor. Düzelmiş de değil. Benim beklentim farklıydı bunu eşime evlenmeden önce de söyledim. Bitmeyen aşk, tutku istemiştim. Şimdi bırakın aşkı sevildiğimi bile hissedemiyorum. Küçük seylerle de yetinmek istemiyorum. Kucuk seylerle yetinmek mi gerekir sizce?
Eşim kalbimi kırdığı zaman gidip yumoş alıyor 😂:KK5:seviyorum ve mutlu oluyorum nedense 😂♥️. Yetinmek önemli meselâ siz ne isterdiniz ya da sizi ne tatmin ederdi ? mücevher,telefon vs . Yemekte yapsa bana yaranamaz diyorsunuz adam ne yapsın dünya mutfağına mı açılsın 🤔

Genel olarak davranışa bakarim
Özel günde yemek yada hediye bana da bunlar basit geliyor
Alsa ne almasa ne.
Belki siz çok duygusalsiniz ondan bunları takiyorsunuz
Adam size normal hayatta da iyi davranmadigi için bunlara da takılıyorsunuz
Adamın cimri olması sizi sinir ediyor bu konuda haklısıniz
Bu evliliği sürdürmek istiyorsanız sizin yerinizde olsam çalışır kimseden ekonomik beklentim olmaz kocam dahil olsa.
Bu zamanda parayı vereb düdüğü çalıyor.
Paranızı kazanın kendinizi şımartın.
Şimdiki zamanda kimse kimseyi sadece o olduğu için sevmiyor.
Eşiniz belki sizin atanabilme ihtimalinizi göz önünde bulundurarak evlenmek istedi.
Benim bu tarz evlilikte tek beklentim çalışmak olurdu atanmak ya da iş bulmak.
Bunlar hem size özgüven kazandirir.
İşinizle mesgul olursunuz.
Özel sektör zor geliyorsa ki zor atanmaya uğraşın çok çalışın çocuk da yok.
Rahatça calisabilirsiniz.
Belki atansaniz sizde çok mutlu olacaksınız.

Peki o tutku aşk var mı sende. Hiç bişey den mutlu olmazsan adamda aşk tutku kalmaz. Çünkü Sabri tükenir. Sabri tükenen insanda güzel duygular artık yaşamaz.

Eşiniz ağır cimri bir adam ve öyle bir adamla ömür geçmez.aylik 4/5 bin kenara atiyormussunuz hadi imkanı olmasa bir nebze ama mazereti de yok.Cocugunuzda yok arkanıza dönmeden kaçın o evden.siz atansanizda özel sektörde calisanizda birşey değişmez.Kendi kazandığınız parayı bile harcayamazsiniz.Ayrica atanamadiginiz sürece zamanla size daha ağır psikolojik şiddet uygulayacaktir.Telefin şarjının,internetin hesabını yapan adamdan herşey beklenir.ona göre ders çalışmıyorum demişsiniz bu bile sizin emeğinize saygı göstermediğinin kanıtı.Sakin o adamdan çocuk falan yapmayın.omrunuzu de onu eğitmek için harcamayın.Bence size ekonomik şiddet uyguladığını göstermek için kanıt toplayın boşanma aşamasında kullanın.Donuna kadar alın ki canı yansın.Gerisi size kalmış ama kendinize yazık etmeyin.
Nasıl kanıt toplayacağım. Yani bu çok soyut bir mesele. Bazen sadece sözde kalıyor. Birilerine anlatsam onları şahit göstersem olur mu?

Doğum gününüz olsa neyse de evlilik yıl dönümü organizasyonunu beğenmeyip surat asmak çok saçma. Sizin olduğu kadar adamın da yıl dönümü sonuçta. Siz düşünseydiniz yemeği, siz götürseydiniz.

Bunun dışında genel olarak özel günleri umursamıyorsa bu değişecek bir özellik değil. Böyle kabul edeceksiniz, yapacak bir şey yok bence.
Adam benim paramla bana bir sey alma diyerek kavga çıkarıyor

Eşim kalbimi kırdığı zaman gidip yumoş alıyor 😂:KK5:seviyorum ve mutlu oluyorum nedense 😂♥️. Yetinmek önemli meselâ siz ne isterdiniz ya da sizi ne tatmin ederdi ? mücevher,telefon vs . Yemekte yapsa bana yaranamaz diyorsunuz adam ne yapsın dünya mutfağına mı açılsın 🤔
Cimri oldugu icin bir lafı bir sözu yetiyor. Yemegi de evde yeriz diyor mesela. Yorgun argin gelip yemek yapiyorum. Benim paramla bana hediye alma diyor. Zoruma gidiyor. Gözümdeki imajini duzeltmesi için pahali hediyeler alması lazim. Diger türlü zaten duzelmezse bu evlilik bitecek

Genel olarak davranışa bakarim
Özel günde yemek yada hediye bana da bunlar basit geliyor
Alsa ne almasa ne.
Belki siz çok duygusalsiniz ondan bunları takiyorsunuz
Adam size normal hayatta da iyi davranmadigi için bunlara da takılıyorsunuz
Adamın cimri olması sizi sinir ediyor bu konuda haklısıniz
Bu evliliği sürdürmek istiyorsanız sizin yerinizde olsam çalışır kimseden ekonomik beklentim olmaz kocam dahil olsa.
Bu zamanda parayı vereb düdüğü çalıyor.
Paranızı kazanın kendinizi şımartın.
Şimdiki zamanda kimse kimseyi sadece o olduğu için sevmiyor.
Eşiniz belki sizin atanabilme ihtimalinizi göz önünde bulundurarak evlenmek istedi.
Benim bu tarz evlilikte tek beklentim çalışmak olurdu atanmak ya da iş bulmak.
Bunlar hem size özgüven kazandirir.
İşinizle mesgul olursunuz.
Özel sektör zor geliyorsa ki zor atanmaya uğraşın çok çalışın çocuk da yok.
Rahatça calisabilirsiniz.
Belki atansaniz sizde çok mutlu olacaksınız.

Eşimin tavırlarından dolayi bana evlilik yildonumundeki tatlı yetmiyor. Benim paramla bana hediye alma demesi. O kadar yürüyüp yorulup uzerine hadi yemek yap demesi. Her seye para ile deger vermesi. Akrabama yemek yapmisim götüreceğim yırtık poşete koy diyor. Bunun gibi seyler birikti. Kendine söylüyorum görmüyor değişmiyor. Atanıp gitmek istiyorum bu evden :KK43:

Peki o tutku aşk var mı sende. Hiç bişey den mutlu olmazsan adamda aşk tutku kalmaz. Çünkü Sabri tükenir. Sabri tükenen insanda güzel duygular artık yaşamaz.
Baştan beri eşim para lafı yapan biri. Ben alttan aldıkça eşim cimrilesti. Eskiden masa hazirlar giyinirdim bunu her gün yapardım, ona hediyeler alırdım. O bana şarj lafı bile yapmaya başlayınca her seyi ondan bekleyen biri oldum. Benim param dedikçe uzaklaştım. Madem senin paran madem senin paranla sana hediye dahi alamam o zaman sen bana al moduna girdim

Baştan beri eşim para lafı yapan biri. Ben alttan aldıkça eşim cimrilesti. Eskiden masa hazirlar giyinirdim bunu her gün yapardım, ona hediyeler alırdım. O bana şarj lafı bile yapmaya başlayınca her seyi ondan bekleyen biri oldum. Benim param dedikçe uzaklaştım. Madem senin paran madem senin paranla sana hediye dahi alamam o zaman sen bana al moduna girdim
Cimri insan cekilcek dert değil. Bizim sorunumuz erkeklerin romantik olcagina inanmamiz. Sıradan bı insan olmak laizm aslında. Çok anlam yüklememek lazım özel günlere . Olsa hoş olur tabi. Ama olmuyorsa bunu sorun haline getirmemek laizm.. cimrilik konusuna hiç girmeyeyim. Asla tahammül edemem ben

Kpss hazirlan özel sektörü boşver demesine katılıyorum çünkü bilgiler zamanla köreliveriyor
Ama boşanacaksan da atanmadan boşan yarın ben yedirdim içirdim benim sayemde atandı beni boşadı der
Görümcenin ettiği lafı da okuyunca bunlar aileden böyle görmüşler canım demek elektrikti oydu buydu hesabı yapanlar analarindan öğreniyorlar değişmesi için çaba sarfetmen lazım çünku başka türlüsünü görmemiş adam
Bu tipler parayı biriktirdikçe mutlu olurlar
Ama o paranın kendi mutlulukları için gezip tozmak yemek içmek vb için bir araç olduğunu bilmezler
Eğer gücün varsa öğretirsin tabi kendi de ogrenmeye meyilli ise
Eşinin seni sevmediğini göstermez bunlar onun görgüsünün farklı olduğunu gösterir

Nasıl kanıt toplayacağım. Yani bu çok soyut bir mesele. Bazen sadece sözde kalıyor. Birilerine anlatsam onları şahit göstersem olur mu?
Bence olur şahitler önemli.Onun dışında su şarj meselesini keşke video kaydı alma imkanınız olsaydı.Yada zaten cimri bir insan birkaç makul bişey sıralayın zaten yapmayacağı için ve bu kayıtta 2 yıldır hiçbir hediye almadığını şarj için sizle kavga ettiğini bütün ywptiklarini sıralayın.ama bunları yaparken dikkatli olun .Size yaptığı ekonomik siddeti ispatlayin ysni

X