Küçük sinek sorunu

sonmelodi00

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2019
721
1.462
30
Merhaba kızlar
Evimin ön ve arka tarafında ağaçlar var. Camlarda sineklik var ama evde bir sürü küçük sinekler var. Ne yaptıysam bitiremedim. Her gün süpürgeyle çektiriyorum hepsini ama yine geliyorlar. Yuvalarımı var içeride onu da bilmiyorum. Sinek ilacı etki etmiyor. . Ne yapabilirim? Bir çözümü olan var mı?
Havalar soğuduğu için artık camları açmıyorum içeridekilerin hepsi gitsin yeter

Merhaba kızlar
Evimin ön ve arka tarafında ağaçlar var. Camlarda sineklik var ama evde bir sürü küçük sinekler var. Ne yaptıysam bitiremedim. Her gün süpürgeyle çektiriyorum hepsini ama yine geliyorlar. Yuvalarımı var içeride onu da bilmiyorum. Sinek ilacı etki etmiyor. . Ne yapabilirim? Bir çözümü olan var mı?
Kış geliyor yakında hepsi kaybolur zaten

küçük sinekler dediğiniz meyve sineği mi

ortada meyve sebze böyle tatlı pestil vs bir şeyler var mı onlara gelirler

Merhaba kızlar
Benim evin yanında da bahçeler falan var dere var bende de oluyo sinekler yapacak bişey bulamadım süpürgeyle cektiriyom

Meyve sebze dışarda duruyorsa onlar yapıyordur .
süpürge ile çekmeyin bence bana hiç güvenli gelmiyor , belki ölmezler içerde ve ürerler diye düşünürüm .

Meyve sebze dışarda duruyorsa onlar yapıyordur .
süpürge ile çekmeyin bence bana hiç güvenli gelmiyor , belki ölmezler içerde ve ürerler diye düşünürüm .
Süpürgem sulu. Temizlikten sonra yıkıyorum haznesini o yüzden öyle bir ihtimal olmuyor.
Ve açıkta bir şey olmuyor hiç. Temiz tezgahın üzerinde toplanıyorlar 😄

Bir gun alaturka tuvaletin ic kismindaki kapagi kirmistim 1 hafta kadar kaldi ve mutfakta sinek gordum 3 4 gun
lagim sinegiymis ama kesinlikle tuvalette yoktu
mutfagin kapisina kondular hep
Kapagi yenileyince gitti gelmedi bi daha
Havalandirmamizda sineklik gibi bisey var ordan gelemez ama bazi evlerde olmuyo ordan gelebilir

Aynı sorun bende de var 2 yıldır. Ne yaptıysam gitmiyorlar. Bir gün sinirlenip, öldürmeye başladım. 80 tane saydım😡 ertesi gün bir o kadar daha gördüm. Nerden geliyor bunlar kafayı yiyeceğim artık.

Açıkta yiyecek bir şey bırakmam, çöp kutusunun ağzı hep kapalı ve çöpte biriktirmem. Ama oluyor.

Artık midem bulanıyor bunlardan, bardağı bile açıkta bırakmıyorum.

Dediğiniz gibi, mutfak bezinin üstünde, mutfak ve banyo tavanındalar sürekli.

10 yıldır aynı evdeyim, sadece 2 yıldır çıkıyor sinekler.

Çözümü bulursanız bana da söyleyin, duacınız olurum 🤗🤗

Instagramda görmüştüm bir kavanoza bal şeker deterjan ve sirke ekliyorsunuz 1 gece agzi acik birakiyorsunuz ertesi güne heosini öldürüyor yazmislardi, denemekten zarar gelmez.

Sinek yiyen bitki alıp besleyeceğim artık en sonunda 😅
Bende insta da görmüştüm bir kaba meyveyi koyup üzerini streç filmle kaplıyor ve sineğin gireceği kadar delik delip bırakıyorlar sinekler geliyormuş ama çıkamıyorlarmış. Denedim işe yaradı. Çöpe attım öylece ama yine geliyorlar. Ceylinimdeceylinim Ceylinimdeceylinim Biber Dolmasi Biber Dolmasi

Aynı sorun bende de var 2 yıldır. Ne yaptıysam gitmiyorlar. Bir gün sinirlenip, öldürmeye başladım. 80 tane saydım😡 ertesi gün bir o kadar daha gördüm. Nerden geliyor bunlar kafayı yiyeceğim artık.

Açıkta yiyecek bir şey bırakmam, çöp kutusunun ağzı hep kapalı ve çöpte biriktirmem. Ama oluyor.

Artık midem bulanıyor bunlardan, bardağı bile açıkta bırakmıyorum.

Dediğiniz gibi, mutfak bezinin üstünde, mutfak ve banyo tavanındalar sürekli.

10 yıldır aynı evdeyim, sadece 2 yıldır çıkıyor sinekler.

Çözümü bulursanız bana da söyleyin, duacınız olurum 🤗🤗
Son iki yıldır var bir mesele bunu kimse cözemedi

Instagramda görmüştüm bir kavanoza bal şeker deterjan ve sirke ekliyorsunuz 1 gece agzi acik birakiyorsunuz ertesi güne heosini öldürüyor yazmislardi, denemekten zarar gelmez.
ben yazacaktim baktim yazmissiniz.
ben annemin evinde bunu yapiyorum cünkü onda da meyve sineyi cok oluyor.
bir Kaba biraz su, bulasik deterjani, sirke, ve meyve surubu (yurtdisinda suruplar oluyor su ile karistirip iciliyor, türkiyedeki adini bilmiyorum) hepsini ayni oranda dökün, karistirin, bekleyin - ise yariyor.
icine düsüyorlar

Sinek yiyen bitki alıp besleyeceğim artık en sonunda 😅
Bende insta da görmüştüm bir kaba meyveyi koyup üzerini streç filmle kaplıyor ve sineğin gireceği kadar delik delip bırakıyorlar sinekler geliyormuş ama çıkamıyorlarmış. Denedim işe yaradı. Çöpe attım öylece ama yine geliyorlar. Ceylinimdeceylinim Ceylinimdeceylinim Biber Dolmasi Biber Dolmasi
Evet bunu ben defalarca yaptım. İşe yarıyor ama bitmiyorlar bir türlü.

Limon kokusunu sevmezlermiş, kesilmiş limona karanfil saplayın diyordu bir yerde, onuda yaptım ama yok olmuyor.

Banyonun havalandırmasından geliyorlar diye şüphelendim, kaç gündür kapalı tutuyorum ama sineklerde bir azalma olmadı.

X