Kul sıkışınca hızır yetişir mi?

Normal arabanın bile sürekli vergisi bakımı falan derken bir sürü masrafı oluyor. Kaldı ki o km deki araç sürekli arıza verir ve ucuza halledebileceğiniz şeyler olmaz. Hiç o arabaya bulaşmayın derim . Arabasız bebekli olmak da çok zordur haklısınız ama önümüz yaz , bebek arabasıyla falan idare edip iş durumunuza göre kışın bakarsınız araba . Krediye faiz yüzünden sıcak bakmıyoruz demişsiniz ama inanın kimse sıcak bakmıyor kredilere , sadece mecburiyetten çoğu krediyle ev araba alıyor. Suan ayrı bir uçtu faizler o ayrı tabii.

Hiç mantıklı değil. Araba zaten çok eski. Hangi model ki bu 20 bin tl ye 98 model?
Araba aşırı masraflı zaten. Maddi durumunuz da çok kritik. Çok yanlış bir karar gibi görünüyor.

bu sıkışıklıkta hiç ama hiç mantıklı değil...ayrıca eski arabalar okadar çok masraf çıkarıyorki...

Araba demek iki kat masraf demek. Tamam rahatlığı ayrı ama kaskosu,vergisi derken işin içinden çıkılmaz hale geliyor.

Araba günümüzde artık ihtiyaç oldu. Lüks gözüyle bskmayın. Özellikle elde bebek varsa gezme tozmadan ziyade doktor kontrolü vb çok lazım oluyor. Bence arabayı aldıktan sonrasına odaklanın. Tamiri vergisi benzini vb

Çok çok az kullansanız bile bir aracın aylık aileye maliyeti 700 ü geçer. (Vergi, zorunlu sigorta, muayebe, kasko ve benzin) araba artık ömrünü doldurmuş. Km si çokkk fazla. Hiç girmeyin bu işe

Aynen aklım almadı. Fiyatlar çok mu uçtu acaba? Ama ben de ortada kandırılma sezdim.
Öyle demeyin. Araba iyiyse eder. Geçen sene eşim 2000 model arabamizi nete koydu ve aynı gün 4-5 alıcı cikti. Ertesi gün de 37500 TL ye sattı.
Ama konu sahibine tavsiyem araba iyi de olsa park ettiği yerde para yer. İyice düşünün derim.

Valla şaşırdım kaldım bacım..
biz 2 yıllık evliyiz. Eşimde bende çalışıyoruz. birikmişimiz yani düğün takıları falan 70-80 bin civarı bir nakitimiz var.
üstelik oturduğumuz ev kayınpederimin,ama buna rağmen araba bizim için artı bir külfet benzin olmuş neredeyse 7 tl hergün birşey cıkıyor gecen gün yan aynayı sökmüşler 500 tl masrafı var.. yok muayenesi yok yıkaması yok o su bu su derken külfet.... yani eşinin tek çalışması, snn çalışmaman, eşinin birkaç ay sonra işsiz kalacak olması bunların hepsini düşün bence canım. 300000 kmlik bir araba da asla alınmaz. üstelik 96 model cok cokkk eskiii... en fazla bana göre 150000 km de falan olmalı ki bi 2-3 sene de siz binin. tabiki karar sizin.. hakkınız da hayırlısı . bence ARABA ALMAYIN !

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…