Esim, ben, evliligim, annem, kardesim, duzenimiz ve vicdanim

Evlendin diye bi tarafta olman taraf secmen falan gerekmiyor zira ortada öyle bir şey yok sizin dusuncenizde var sadece.

Annen kardeşin ve eşin senin aileni oluşturuyor. Bunların arasında daha şimdiden bir ayrim yapmanız gerçekten çok garip geldi bana. Anneme para vermen o paranın da kardeşine harcanması zoruna gidiyor anlaşılan o zaman vermeyeceksin.

Ayrıca daha aynı evde bile yaşamazken eşinin maasinin nereye gittiğini kuruşu kuruşuna bilmen ve alıp almadığını bilmediğin diğer gelirin hesabını sormak için beklemen de çok ilginc. Paraci bir insansin. Böyle mutlu olamazsın. Evine gelen misafirin lokmalarini sayacak bir karakterde gibisin geldi bana.

Oturmadığınız eve ayda 750 artı faturalar neden veriyorsunuz

Evi bir araya gelince kursaydınız

Her ay giysi vs almayın mesela

Geçen ay giyilenler bu ay da giyilir

Kardeş anne çalışmıyor mu

Biri 50 tl bırakmış ne demek

Borç ile yaşama alışkanlığını bıraksın anneniz elde ne varsa o ile yaşasın

Kredi kartı vs kapayın

Tatile gittim mesela bu hafta ama param vardı gittim yoksa gitmem

hem lüks isteyim lüks yiyip içeyim hem para yok uykum kaçsın olmaz ki

Eşim ailesine yardım etmez hediye alırız dışarı yemeğe çıkarırız diyorsunuz ama belki onlar dışarı yemek yerine 5 lt yağı tercih eder

Dışardan yemek sizin için bir ihtiyaç kültür olabilir ama belli yaş üstünde gereksiz müsrifliktir

Ayyyy bunaldim ha...icim karardi kız. Benim esimin eve 1 tl.katkisi yok. Neden yok diye sormayin yok isde. Insallah birgun olacak.Ben evi gecindiriyorum. Bu arada kendi aileme yardimim var. Anneme harclik,babama destek haddi hesabi yok. Simdi bebek oldu esimde kefil olmus sagolsun birine. Bende ucretsiz izindeyim. Sen bunlari yasasan o kocayi öldürür sonra cenaze masrafi cikar diye vazgecerdin herhal.Buna ragmen ben bu kadar hesap yapmiyorum. Pes dedim inan.

Ana gibi yar olmaz. Kendi paranızı kazanıyorsanız ihtiyacı varken tabi ki annenize yardım etmelisiniz.
Kv' nizin paraya ihtiyacı olsaydı eşiniz hiçbir yere konu açmadan direk sizden kısar annesine gönderirdi parayı, ruhunuz duymazdı. Kadın ve erkek farkı bu. Vicdan yapmanıza gerek yok.

Ayyyy bunaldim ha...icim karardi kız. Benim esimin eve 1 tl.katkisi yok. Neden yok diye sormayin yok isde. Insallah birgun olacak.Ben evi gecindiriyorum. Bu arada kendi aileme yardimim var. Anneme harclik,babama destek haddi hesabi yok. Simdi bebek oldu esimde kefil olmus sagolsun birine. Bende ucretsiz izindeyim. Sen bunlari yasasan o kocayi öldürür sonra cenaze masrafi cikar diye vazgecerdin herhal.Buna ragmen ben bu kadar hesap yapmiyorum. Pes dedim inan.
Öldürdükten sonra nasıl vazgeçiyor canım orasını anlamadım.

Konu Sahibi sen kısa zamanda ev araba alırsın gibi.

canına yazık ya erkenden çökmek mi istiyorsun?

ailenle kalıyorsan yardım edersin çok normal eşinin ailesi ile olan ilişkisi seni ilgilendirmez onuda bir zahmet sen dert etme..
işte bu kadar.. gördüğün gibi detaylarda boğulacak bir durum yok..

Kendimden utanıyorum böyle ince ince para hesabı yapan birilerini görünce:kızgın:
Geleceğin zengini konu sahibi :sampiyon:

Bu kadar paradan ekmek elden su golden yasadiginiz halde kus kadar para artmasi normal mi sizce?

Demek ki ayni evde yasasaniz gecinemeyeceksiniz. Ayrica sizler ailelerinizle yasiyorsunuz o maaslari direk ev bütçesine verseniz bile birbirinize karsi soz hakkiniz yok bence. Neticede onunuze yemek koyuluyo, elektrik beles, su beles. Tamam ailenizin evi ama otel gibi de kullanamazsiniz neticede.

Bir diger konu kardese yapilan harcamalar... Suan evlilik hazirligindayim ve inanir misin bir suzgec alirken bile hesap kitap yapiyorum cunku bi'suru sey var.

Bu kadar dertleniyosan ailenin parayi almayacagini bile bile (ki bilmen gerekir) onlara alisveris yaptirma. Zorla veriyomus parayi, sebzeyi almayinca dovecek halleri yok ya.

Ayyy gerçekten senin gibi insanlar var mı.
Annen bir ton harcama yapmış senin için. Kardeşin de esirgememis hiç. Ve sen altı üstü bir ihtiyacını (çamaşır sepeti bir ihtiyaçtır) aldı diye kendini suçlu hissedip bir daha para vermemeyi mi düşünüyorsun.
Öğlen simit yiyormussun. Ne güzel. En azından yiyecek bir şeyin var. Hiç sordun mu anne ne; anne benim için kaç defa aç kaldın da hep bana yedirdin diye. Kim bilir o kadıncağız yokluk çektiği zamanlar (illa ki olmuştur) nerelerden bulup da sana yedirmistir. Sen simit yedigin için mi sitem ediyorsun.
Ayy hamileyim diye mi bu kadar kızdım konuna bilmiyorum ama seni çok vefasız gördüm.

:KK11:Kız ben o kocayı gebertirdim.
Sabrını takdir ettim. Neyine güvenip de kefil olmuş :sinirli:
Neyse canım Rabbim fedakarliklarinin karşılığını kat kat versin inşallah. Bebeğin hayırlı olsun. Allah koca na biraz daha akıllıca düşünme kabiliyeti versin.

:KK11:Kız ben o kocayı gebertirdim.
Sabrını takdir ettim. Neyine güvenip de kefil olmuş :sinirli:
Neyse canım Rabbim fedakarliklarinin karşılığını kat kat versin inşallah. Bebeğin hayırlı olsun. Allah koca na biraz daha akıllıca düşünme kabiliyeti versin.
He kız sagolasin -) banada boylesi dustu iste. Konu sahibine imrendim. Adamcagiz gelince hersey yapiyomus iste. Amaaannnn boyleleri varlik icinde surunur. Kendini oyle hisseder cunku. Baksana kafayi yiyecek. Sinegin yagini hesapliyor.

Hersey hallolur da ben tatil olayina takildim.. taksitle mi borcla mi ne yazmissiniz.. kusura bakmayin da yuhhh tatile gitmesen nolcak?? Ben gitmiyorum yillardir valla biyerim de eksilmedi.. lukslerden kacarsaniz toparlarsiniz gibi...

He kız sagolasin -) banada boylesi dustu iste. Konu sahibine imrendim. Adamcagiz gelince hersey yapiyomus iste. Amaaannnn boyleleri varlik icinde surunur. Kendini oyle hisseder cunku. Baksana kafayi yiyecek. Sinegin yagini hesapliyor.
Allah da seni güldürsun bacım. :KK50:
Aynen öyle.

X