Kullandığınız marka parfüm ?

fairymoon

Memento mori 🌛🧚🏻‍♀️🌞
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2018
343
194
28
Merhaba.

Kullandığınız parfüm hangisi? Ve bu parfüm;

- ne gibi kokuyor? Tarif eder misiniz ? Yani kokunun neye benzediğini.

- kışlık / yazlık koku mu?

- gece kullanima mı daha uygun gündüz kullanıma mı ?

- ağır mı, hafif mı?

- kaç senedir kullanıyorsunuz?

- kullandığınızda genelde kimlerden övgü alıyorsunuz? (Eş, sevgili, akrabalar vb. / kadınlar, erkekler, vs.?)

Böylece kokuları birbirimize tanıtabilir ve kokular hakkında daha çok fikir sahibi olabiliriz... diye düşünüyorum...

Şuana kadar kullandıklarım:
- carolina herrera 212 sexy: 1 kez orjinal kullandım sonraları hep DP den açığını aldım bargellodan da kullandım DP orjinalle birebir çok kalıcı bi parfüm bana kalırsa ilk bahar son bahar ve kış parfümü yazın o kavurucu sıcaklarda ağır kaçıyor kesinlikle şuanda bu parfümü kullanıyorum vanilyalı pudramsı çok hoş bi kokusu var insana kendini bakımlı hissettiriyor☺

-Lacoste Pour Femme: bu parfümüde çok kullandım ilk orjinal 30 ml aldım kokusuna bayılıyorum kremsi pudramsı çok naif zarif bir koku yaz kış kullanılabilir.. tek kötü yanı kalıcı olmaması bir çok açık parfüm markasında denedim en kalıcısı bargellodaydı kaç şişe aldım hatırlamıyorum eşimin en beğendiği parfümümdür kendisi ama çok kalıcı değil

-chloe love: ilk çıktığında bi hevesle heyecanla denedim o an çok beğendim 30 ml orjinal almıştım ama zamanla kullanınca kokusunu beğenmedim ağır baş ağırtıcı bi kokusu var bi notası rahatsız etti beni hangi notası bilmiyorum.. çok kalıcı çiçeksi pudramsı bir koku ne eşimden nede çevremden pek olumlu yorumlar almadım kimse beğenmedi..

-givenchy very irresistible: orjinal kullandım açığı nasıl bilmiyorum Edt olmasına rağmen çok kalıcı kremsi pudralı miss gibi kokusu var yaz kış kullanılır kesinlikle kullandığım dönemde çevremden olumlu tepkiler almıştım herkes çok güzel koktuğumu söyleyip duruyordu gerçekten çok güzel bi kokusu var

-Lancome hypnose: vanilyalı çiçeksi bi koku tatlı kokuyor ben çok beğeniyorum ama eşim kokusunu basit buluyor.. tenimde en kalıcı olan parfümdür bu arada ☺ Yazın kavurucu sıcağında bunaltıcı olabilir ama bahar ve kış mevsiminde kullanılır kesinlikle..

-calvin Klein euphoria: bi dönem çok severek kullandım ama çevremdekiler hep çok ağır burnumun direği yandı gibi tepkiler verdiler ben kışın kullandım tabi bana çok ağır gelmemişti halbuki yada ben öyle hatırlıyorum ama aşırı kalıcıydı.. kışlık montumu kuru temizlemeye vermiştim çıkmamıştı kokusu

-escada magnetizm: bir dönem deli gibi kullandım her koklayanın ooh miss gibi kokuyorsun gibi tepkiler vermesine sebep oluyordu bu parfüm ama yine tabiki eşimin beğenmemesi miğde bulandırıcı bulması sonucu kullanamadığım bir parfüm kışlık bir koku ağır yazın kullanılmaz kesinlikle..

-Avon little black dress: bu koku çok karakteristik farklı bir koku çok beğeniyorum hanımeli vanilyalı bir koku kadınsı ilgi çekici çok beğeniyorum bu kokuyu böyle daha çok şık davetlere yakışan bir kokusu var özel gün kokusu gibi avondan zamanında şişe şişe aldım kullandım hala ara ara alır kullanırım avondan kullandığım tek parfümdür bahar ve kış mevsimine yakışır kesinlikle yazın kavurucu sıcaklarda ağır kaçabilir

-cacharel noa: bu parfümü tavsiye üzerine hafif koku arayışımda manevi bi ablam önermişti DP den al demişti orjinalle birebir orjinale bakmana gerek bile yok DP orjinalden daha kalıcı demişti ve hiç kokusuna bakmadan DP den içeri girdim noa istiyorum dedim kız bana baktı aayy noa çok güzel bi koku yaa dedi bende bilmiyorum kokusunu tabi ama biliyormuş gibi yaptım evet dedim ve aldım çıktım arabaya bindim bileğime sıktım bu nasıl bi koku böyle yaa dedim aşık oldum hafif diye kullandığım ilk parfümdü çok kalıcı olmadı bende ama kokusun bayıldığım için yaz kış tam tamına 2 sene kullandım bıkmadan.. Hala daha bende yeri ayrıdır noanın.. krem sürmüşsünüz hissi yaratıyor hem temiz hemde bakımlı hissetiriyor kendini insana.. yazın yada kışın 4 mevsim kullanılacak bi parfümdür kesinlikle

-Tommy hilfiger Tommy girl: ve gelelim sonuncu gözbebeğime bu parfümde çok anılarım var benim lise zamanında kullandığım ve ilk parfümüm hediye edilmesiyle tanıştığım bir parfüm şaşırtıcı bi kalıcılığı vardır.. ismi sanki çıtır Lolita genç kız kokusunu anımsatıyor ama bence gayet dişi kadınsı ben burdayım diyen temiz kokan sabunsu çiçeksi bir koku hanımeli Gül karışımı kokuyor çok karakteristik bir koku ve bana göre 4 mevsim kullanılabilen bir koku hem kalıcı hem temiz hemde çiçeksi çok güzel bir koku.. ozamanlar tabi arkadaşlar aralarında toplayıp bana hediye alıyorlar bitmesin diye gıdım gıdım sıkıyorum çok kıymetli benim için hala daha kıymetli tabii çünkü düğün günümde sıktım bu parfümü ben bana hep güzel anıları hatırlatır bu parfüm bak şimdi anlatınca özledim tekrar alıyım bari benim için en özel kokudur hem ilk parfümüm olmasından hemde bana en güzel anılarımı hatırlatmasından ötürü çok başkadır benim için

Son düzenleme:
Rare pearls avon. 10 senedir kullanıyorum. Gold u da güzek ara da onu kullanıyorum

Miskamber öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Gayet ayrıntılı ve detaylı yazmışsınız... Yorumunuz benim için çok degerli, öyle ki hangi parfümü alıp almamam gerektiği hakkında kafamda fikirler oluşuyor. Not aldım önerilerinizi

Her zaman bu foruma girme fırsatım olmuyor maalesef, bazense sadece canım sıkkın oluyor ve girmek istemiyorum, o yüzden mesajınıza geç cevap yazabildim kusura bakmayın.

Benim de almak istediğim birkac parfüm markası var. Ve alacağım parfümlerin hafif kokulu, ama kalıcı olmasına dikkat ettiğimi / edeceğimi belirtmeliyim.

Normalde çok ağır parfümler kullan(a)mıyorum. Kah beni bogmasi ve baş ağrısı yapması yüzünden, kah ev ahalisinin olumsuz tepkilerinin olacağını bildiğim için.

O yüzden alacağım parfumlere ekstra dikkat etmek zorundayım.

Kör alış yapmak daha akil karı geliyor bana internet vs platformlardan. Zira internetteki fiyatlar ile Sevil parfümeri vs parfüm mağazalarındaki fiyatlar arasında dağlar kadar fark var.

Almak istediğim parfümler listesi şöyle (hepsini almak istemiyorum tabii ki ama hepsini denemek istediğim kesin);

Chanel Chance Eau Tendre
Chanel Chance Eau Fraiche
Victoria's Secret Bombshell
Dolce Gabbana Light Blue
Lacoste Pour Femme Edp
Dolce Gabbana Light Blue SUN
Marc Jacobs Daisy
Marc Jacobs Daisy Twinkle
Calvin Klein One
212 Carolina Herrera (Rose, VIP, Classic, Party Fever)
Narciso Rodriguez for Her
Moschino Cheap And Chic I Love Love Edt
Giorgio Armani Acqua di Gioia
Giorgio Armani Air di Gioia
Davidoff Cool Water
Davidoff Cool Water Wave
Emporio Armani She
Clinique Happy Heart Edp
Lacoste Touch of Pink
Givenchy Very İrresistible
Kenzo Flower by Kenzo
Shiseido Zen
Dior Joy
Gucci Envy Me
Lancome Miracle

Vs.vs. aklıma gelenler şimdilik bunlar.

212 Carolina Herrera , Givenchy Very İrresistible ve Lacoste Pour Femme Edp hakkında yorum yazmıştınız yukarıda. Ama diğer parfümler hakkında bazı sorularim var.

Siz bu parfümler hakkında ne düşünüyorsunuz? Hafif ve ağır olanlar hangileri, içerikleri nasıl ?

İlk başta bu parfümleri D&P ; Bargello vb. Gibi açık parfüm satıcılarından almak daha doğru olur gibi görünüyor, siz ne düşünüyorsunuz ?

Diğer hanimlar da bu soruma yorum yazabilirler. Ne kadar çok yorum yaparsanız o kadar çok bilgiye ulaşırım zira.

Şimdiden herkese tekrardan teşekkür ediyorum.

Rare pearls avon. 10 senedir kullanıyorum. Gold u da güzek ara da onu kullanıyorum

Merhaba. Avon Rare serisini nedense hiç sevemedim

Avon parfumlerinden Celebre, Little Black dress, Wish of Love ve (bazen de) Brazil Beat favorilerim. Kalıcılık açısından zayıf olabilir belki ama ne bileyim, çocukluğumu anımsattığı için belki de seviyorumdur

Estağfurlah canım ne kusuru olurmu öyle şey

Şimdik sırayla gideyim bildiklerimi yazıyım..

Chanel Chance tendre olanı gayet hafif ve kalıcı bi kokudur her koklayanıda mest eder bence benzer taklitleri çokmuş öyle diyenler var ama ben sephorada bileğime sıkmıştım hiç bir parfüme benzetemedim gayet karakterli naif zarif insanı boğmayan baş ağrısı yapmayan bir kokudur mutlaka dene derim.. fraiche olanı denemiştim fakat unuttum kokusunu öyle pek akılda kalıcı değilmiş demekki benim için bişey diyemiyorum o yüzden sen yinede bunuda bir dene chaneller kalıcı oluyor çünkü..

Bombshell bileğime sıktım denedim Boyner’de hafif çiçek kokusu ama 1 saat olmadan uçtu gitti hiç kalıcı değil kesinlikle.. pek tavsiye etmiyorum şahsen..

Light blue gayet kalıcı bir koku ama o limonsu acımsı kokusu beni rahatsız etti sanki limon kolonyasını anımsatıyor bana pek özelliği yok gibi geliyor.. koku algısı kişiden kişiye değişiyor belki sen sevebilirsin belli mi olur kalıcı olduğu için dene mutlaka..

Marc Jacobs daisy ler de hiç kalıcı değil canım bence verilen paraya yazık şişe tasarımları çok güzel sadece başka da bi özelliği yok açıkcası..

Caroline herreranın bi 212 sexy sini biliyorum şuan kullanıyorum hatta birde 212 vip olanı biliyorum vip ağır gelebilir senin için 212 sexy de öyle zira carolina herreranın pek hafif kokusu yok klasik olanı belki birde rose olanı hafiftir bilemiyorum istersen bi dene rose olanı kalıcı oluyor carolinalar..

Dior joy yeni bir koku Sephora da çalışan görevliler yeni bir koku geldi denemek istermisiniz diyip ben daha bişey demeden sıktılar bileğime koku çok güzel ama hiç kalıcı değil ne yazıkki 1 saat olmadan uçtu gitti hafif bir kokuydu çok beğenmiştim

Gucci envy me çiçek bahçesi gibi böyle sanki ıslak mendil kokusu gibi öyle hafif öyle kalıcı insanı baymayan boğmayan koklayanın içini açan bi koku kesinlikle edt olarak üretiliyor ama aşırı kalıcı hırka bluz neyse dolaba as siner dolabına o derece kesinlikle tavsiye ederim

Önerileriniz için tekrar teşekkür ediyorum, hepsini dikkate alacağım bundan emin olabilirsiniz

Kalıcı değil dediğiniz bazı parfümlerin (Dior - Joy; Marc Jacobs - Daisy vb.) Muscent veya Bargello, D&P gibi bazı markaların ürettiği versiyonlarinda kaliciliklar nasıl peki, hiç deneme fırsatı yakaladınız mı ?

Bu arada kaç yaşındasınız, nerede yaşıyorsunuz ? Sormadan edemeyeceğim evli olduğunuzu söylemiştiniz, kaç senelik evlisiniz bir de. Sadece merak

Hanımlar, listesini yaptığım parfümleri aranızda deneyen var mıdır ? Kalıcılıkları nasıldır, kör alış yapsam uygun mudur ?

Eğer önerilerinizi yazarsanız hem ben, hem de diğer üyeler bilgilenebiliriz

Aay çok geç görmüşüm ben bunu ya canım Marc jacobs ların açığı varmı bilmiyorum İnan hiç denemedim bakmadım dior joy yeni bir koku olduğundan muhtemelen açığını yapmamışlardır henüz..
ben 6 yıllık evliyim 30 yaşındayım canım

Ben bu listeye yves saint laurent black opium parfümünüde eklemek istiyorum bu parfüm için yorumlarım şöyle :
İlk orjinal denedim Boyner’de çok beğendim kokusunu ve loristen açık parfümünü alıp kullanmaya karar verdim daha 2 gün oldu alalı ama ben sanki çok uzun zamanlar kullanıyormuş gibi hissediyorum nedeni bana uyandırdığı his olabilir bu parfüm bana ilginç bi mutluluk veriyor kokladıkça içime çektikçe içim kıpır kıpır oluyor enerjik hissediyorum kendimi içindeki kahveden dolayı sanırım çok önceler chanel chance kullanmıştım deliler gibi sephoraya her gittiğimde chance sıkmadan duramazdım üzerime bigün orjinalini alıcam diyip dururdum işte bu parfümde hissettiğim mutluluğu şimdi black opiumda hissediyorum aslında böyle bi başlık açasım var benim kullandığımız parfümlerin bizde hissettirdikleri diye birçok parfüm kullandım ama çoğu pudramsı çiçeksidir onlar bana kendimi bakımlı temiz hissettirdiler bitek chance beni çok mutlu ederdi taakii black opiumu deneyene kadar şimdi black opium beni öyle mutlu ediyorki anlatamam dün gece oturuyorum demekki salona sinmiş kokusu eşim salona kokuyu koklaya koklaya geliyo ne güzel kokuyormuş bu parfüm insanın içini kıpır kıpır yapıyo dedi demekki eşimide mutlu ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…