Gebeliğe Hazırlık Kurtaj olucam😭

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Neden hep kadınların hayatı zor

• Kadın olmak zor

OY: 26 89,7%
  • Kadın ruhu

OY: 5 17,2%

• Ankete Katılan
    29
Konu sahibinin baştan sona tüm cevaplarını okudum
Anladığım için yapması gerekeni söyledim
Çok yakın zamanda düşük yaptım, sürecin nasıl ilerlediğini ve doktorun ne tavsiye ettiğini yakinen biliyorum
Düşüğün eşiğinden dönen insanlarla ilgilendim, kanaması olduğu için birinin altını bile temizledim sırf doktor yatmalısın dedi diye
Bu saldırgan tavrınızı gerçekten anlayamıyorum
Karşınızdaki bilinçsiz bir insan değil kendinize gelin
Siz burda bana ahkam kesmeye kalktınız bende bilinçsiz biri değilim düşük tehlikesini atlatmış biri olarak elbette benimde bir bilgim var bu konuda

Merhaba arkadaşlar hamileleik testi yaptığım günden beri betahcg cokgüzel yükseliyordu bugün kontrolüm vardı bugün tekrar betahcg bakıldı çarşamba günü 2654 olan beta bugün 3424 cıktı sonuç doktor kürtaj dedi çarşamba günü gel dedi benim gibi olup hamileligi devam eden varmı çok kötü moralim bozuk şuanda simdiden teşekkür ederim
Niye hemen kürtaj bir başka doktora da gidin bence onlarda yanılıyor olabilir

Siz burda bana ahkam kesmeye kalktınız bende bilinçsiz biri değilim düşük tehlikesini atlatmış biri olarak elbette benimde bir bilgim var bu konuda
Yaw ben konu sahibine yardımcı olmaya çalışıyorum size ne ahkam kesecem
Benim muhatabım da önemsediğim de konu sahibi
Siz istediğiniz gibi takılın ister yatın ister ip atlayın
Sizin tehlikesini atlattığınız şeyi ben yaşadım, bu durumda neler yapılması gerektiğini işinin ehli doktorlardan öğrendim
Söylediğimin nesi ters geliyor size anlamıyorum
Anlamak da istemiyorum
Size hayırlı doğumlar, hoşçakalın

Merhaba arkadaşlar hamileleik testi yaptığım günden beri betahcg cokgüzel yükseliyordu bugün kontrolüm vardı bugün tekrar betahcg bakıldı çarşamba günü 2654 olan beta bugün 3424 cıktı sonuç doktor kürtaj dedi çarşamba günü gel dedi benim gibi olup hamileligi devam eden varmı çok kötü moralim bozuk şuanda simdiden teşekkür ederim
Canım başka bir doktora daha git ne olur ne olmaz belki alttan bakarsa kalp sesini duyabilir veya kese görülebilir

Dün bana küçük kese var dedi şimdide gölge var diyor nasıl doktor bu anlamdim kendi halinde düşer dedi kurtajlik durum yok dedi kafayı yicem kime inanacagima şaşırdım artik
Daha çok yeniyse kese oluşma aşamasındaysa kanamanla da kese bütünlüğü bozulduysa bir gölge gibi görünür
Rahmin içinde kanama yoğunsa keseyi göremez ve zaten büyük olasılıkla kese bozulmuştur

Son adet tarihime göre 7 haftalik oldum bugün 😔
Kendi kendine müdahalesiz düşebilir
Bana da doğal sürece bırakalım kendi düşmezse müdahale ederiz denmişti
Ağrın çok artarsa kanaman çok artarsa tekrar ultrasonla bakılır ve kendiliğinden düşmediyse kürtaj yapılır
Lütfen sakin ol

Sen bence sakince bekle artık daha önce de yaşamışsın biliyorsun. Umarım sağlıklıdır yeni geliştiğinden öyledir. Maksimum 1 hafta bekle sağlıklıysa senledir.

Kendi kendine müdahalesiz düşebilir
Bana da doğal sürece bırakalım kendi düşmezse müdahale ederiz denmişti
Ağrın çok artarsa kanaman çok artarsa tekrar ultrasonla bakılır ve kendiliğinden düşmediyse kürtaj yapılır
Lütfen sakin ol
Kürtaj olmak istemiyorum artık çok yoruldum ya inşallah kendi duser kaçıncı oldu bu birde dis gebelik ameliyatı oldum daha onu atlatamadan birde kürtaj olursam mahvolurum

Kürtaj olmak istemiyorum artık çok yoruldum ya inşallah kendi duser kaçıncı oldu bu birde dis gebelik ameliyatı oldum daha onu atlatamadan birde kürtaj olursam mahvolurum
Mahvolmazsın
Şuan fiziksel olarak da psikolojik olarak da hormonal olarak da çok zor bir durumdasın ama toparlanacaksın ve çoook tatlı bir anne olacaksın İnşaallah
Güçlü olma tamam ama kendini de salma
Yalnız değilsin
Kürtaj gerekse de sorun diil uyuyacaksın uyanacaksın bitti
Eminecim ben kürtaj olacağım gün odada ağlıyordum, hemşire geldi hazırlamaya, dediki ağlama ben 9 ay karnımda taşıdım doğum başladı kalbi durdu, normal doğumla bitti herşey
Ne acılar var güzelim beterin beteri var Allah a sığın herşey güzel olacak inan

Bebek de hiç görünmediyse bu boş gebelik
Yani sadece kese var bebek oluşmamış
Mantık olarak bebeğini kaybetmiyorsun bir nevi
Belki bu düşünce biraz teselli olmana yardım eder

Mahvolmazsın
Şuan fiziksel olarak da psikolojik olarak da hormonal olarak da çok zor bir durumdasın ama toparlanacaksın ve çoook tatlı bir anne olacaksın İnşaallah
Güçlü olma tamam ama kendini de salma
Yalnız değilsin
Kürtaj gerekse de sorun diil uyuyacaksın uyanacaksın bitti
Eminecim ben kürtaj olacağım gün odada ağlıyordum, hemşire geldi hazırlamaya, dediki ağlama ben 9 ay karnımda taşıdım doğum başladı kalbi durdu, normal doğumla bitti herşey
Ne acılar var güzelim beterin beteri var Allah a sığın herşey güzel olacak inan
Geçmiş olsun cnm haklısın beterin beteri var insanın elinde olmuyor çok sagol desteğin ve iyi dileklerin icin

X