Kuyruk sokumundan sol bacağa vuran ağrı

zemheri4717

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
6.699
11.267
Aynen soyledıgınız seylerde zorlanıyorum bende dümdüz yattıgımda bir sıkıntı yok yürürken sol bacağıma kramp giriyor gibi oluyor
Dediğiniz kremi o şekilde soyleyıp mı alacagım
Şanlı krem kırmızı kapak dediğinizde veriyorlar. Eskiden bengay diye bir krem vardı onun muadili gibi bir şey. Bütün eczanelerde var. Tezgah üstünde satıyorlar

Niloyatospikk

Sarılmak ne kadar güzel birşey....
Pro Üye
23 Ocak 2016
20.205
37.204
31
Belden bacağa vuran ağrı genellikle bel fıtığına işaret ediyor. Bir nöroloğa görünün. Ağrı başlamadan bir kaç gün önce belinizi ya da bacağınızı etkileyecek ters bir hareket yapıp yapmadığınızı düşünün. Ben merdiven çıkarken ters bir hareket yapmıştım 36 saat sonra ağrı başladı.
Nöroloji bölümü değil Beyin Cerrahisi yahut Fizik Tedavi bölümü ilgileniyor bu tarz bir ağrıyla

zemheri4717

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2010
6.699
11.267
Nöroloji bölümü değil Beyin Cerrahisi yahut Fizik Tedavi bölümü ilgileniyor bu tarz bir ağrıyla
Beni nörolojiye yönlendirdiler canım belki beyin cerrahi yokmuştur o anda kesin bir şey demeyeyim. Oradan duruma göre fizik tedavi ya da cerrahiye yönlendirilebilir. Ben sonrasında fizik tedaviye alındım.

esmeralda_2286

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
2.013
306
Çok çok geçmiş olsun dilerim tekrarlamaz
Umarım benımde o değildir
Pazartesi gidecegum inşallah
Benm rahımde enfeksiyon çıktı acaba o mu vuruyor dıye düşünüyorum ama bilmiyorum
merhaba benimde enfeksiyin varken belirttifiniz sekilde agrilsrim olmustu antibiotik ve fitil tedavisi girdum agrilarim duzeldi. oyle cok degildi ama hafif agrilar vardi belki sizinki de o nedenledir bel fitigi da olabilir tabi.

Safderun

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
578
216
merhaba benimde enfeksiyin varken belirttifiniz sekilde agrilsrim olmustu antibiotik ve fitil tedavisi girdum agrilarim duzeldi. oyle cok degildi ama hafif agrilar vardi belki sizinki de o nedenledir bel fitigi da olabilir tabi.
Merhaba enfeksiyon sizinde rahımde mıydı
Benım su an oturdugumda kemıgım batıyor gibi hissediyorum

esmeralda_2286

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
2.013
306
Merhaba enfeksiyon sizinde rahımde mıydı
Benım su an oturdugumda kemıgım batıyor gibi hissediyorum
valla rahimdeydi sanirim ocak ayinda oldu bende epey gecti uzerinden akintim ve aglarim vardi servisit tanisi koymustu dr. size ilac vs verildi mi? yada kultur yapildi mi benim birde kasik agrim vardi

Safderun

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
578
216
valla rahimdeydi sanirim ocak ayinda oldu bende epey gecti uzerinden akintim ve aglarim vardi servisit tanisi koymustu dr. size ilac vs verildi mi? yada kultur yapildi mi benim birde kasik agrim vardi
Ben normal muayene esnasında oğrendım akıntım vardı doktor rahıme ışık tutup baktı o şekilde oğrendım f yara var o da rahım içine enfeksiyon yaymıştır dedi fitil kullandım 1 hafta yarayı onu donduracagım dedi

esmeralda_2286

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
2.013
306
Ben normal muayene esnasında oğrendım akıntım vardı doktor rahıme ışık tutup baktı o şekilde oğrendım f yara var o da rahım içine enfeksiyon yaymıştır dedi fitil kullandım 1 hafta yarayı onu donduracagım dedi
aynen benimde o sekilde oldu canim. birde antibiotik verdi bana da. yara dondurma degil de yakma yapilmisti bana 4 yil once. kesinlikle dondurma tercih et sonradan gittigim bir dr bana yaktirmasaydin dogum yapmayanlara tercih etmiyorum demisti aklinda olsun dondurma yapsin mutlaka. benim bu sefer yakma-dindurmaya gerek kalmadan antibiotik ve fitille gecti ama iki kutu kullandim her ikisindn de. sonrasind abirde smear testi ver canim.enfeksiyon temizlenince....kokulu sari bir akinti mi vardi?

Safderun

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
578
216
aynen benimde o sekilde oldu canim. birde antibiotik verdi bana da. yara dondurma degil de yakma yapilmisti bana 4 yil once. kesinlikle dondurma tercih et sonradan gittigim bir dr bana yaktirmasaydin dogum yapmayanlara tercih etmiyorum demisti aklinda olsun dondurma yapsin mutlaka. benim bu sefer yakma-dindurmaya gerek kalmadan antibiotik ve fitille gecti ama iki kutu kullandim her ikisindn de. sonrasind abirde smear testi ver canim.enfeksiyon temizlenince....kokulu sari bir akinti mi vardi?
Kuzum doktor bana donduracagım dedi zaten henuz gebelık oluşmadıgı için kontrole gitmiştim o sıra akıntımdan dolayı farketti kokuyu ben kendım hiç farkemedım ama akıntım hep vardı demek ondanmış simdi 1 hafta fitil kullandım regl olamadım bı turlu fitil gecıkme yapıyor mu ?
Olunca rahım filmi çektircegım tekrar sonrasında donduracak
Kontrol sırasında smear almıştı benden

esmeralda_2286

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
2.013
306
Kuzum doktor bana donduracagım dedi zaten henuz gebelık oluşmadıgı için kontrole gitmiştim o sıra akıntımdan dolayı farketti kokuyu ben kendım hiç farkemedım ama akıntım hep vardı demek ondanmış simdi 1 hafta fitil kullandım regl olamadım bı turlu fitil gecıkme yapıyor mu ?
Olunca rahım filmi çektircegım tekrar sonrasında donduracak
Kontrol sırasında smear almıştı benden
fitilin gecikme yaptigi konusunda ne desem yanlis olur canim. dondurma yapacak olnasi guzel olmus yakma olmasin diye uyarmak istedim basima geldiginden. gecmis olsun

Safderun

Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2021
578
216
Çol teşekkür ederim yorumun için
Bakalım nasıl bi işlem zor mu stres yaptım bende
Film çektirdim bugun kuyruk sokumu için hiçbiriey çıkmadı belkı bu enfeksiyon yapılırmış
Yarayı duyunca çok şaşırdım neden oluyor acaba sizin doktorunuz bilgi verdimi

esmeralda_2286

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
2.013
306
Çol teşekkür ederim yorumun için
Bakalım nasıl bi işlem zor mu stres yaptım bende
ben yakma da bile cok ince sizi farkettim. dondurma daha kolaydir diye dusunuyorum.

esmeralda_2286

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
2.013
306
Film çektirdim bugun kuyruk sokumu için hiçbiriey çıkmadı belkı bu enfeksiyon yapılırmış
Yarayı duyunca çok şaşırdım neden oluyor acaba sizin doktorunuz bilgi verdimi
ya canim yara konusu cok karisik bende hpv varmis 4 yil once ben bilmiyordum yarayi da o da yapmis olabilir deniyor okudugum madariyla dr dan duymadim bunu. ama hpv negatif olup yarasi olan da var yani. vucut yapabiliyormus cinsel iliskiye bagli olarak.evet enfeksiyon agri yapiyor canim bende de olmustu forumda da bir cok kiside okudum kalca bacak agrisi yaptigini.