kuzenimin yuvasını yıkıyormuşum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ne alaka yuvayla ya sakın özür dileme

Siz onların 1000 yıllık düzenine meydan okudunuz, çarklarına s.çtınız, sizden deli gibi korkuyorlar. Çoluk çocuğa kötü örnek(!) olacaksınız.
evet koca ailede güya yabancı damat getiren İlk kişi de benim bu arada. bu da ayrı dert oluyor onlara. okuyorlar bu arada benim yaşıtım olup okumayan yok. ama 2 yıllık muhasebe ne bileyim öğretmenlik okuyup çalışmıyorlar genelde erken yaşta evlenip oturuyorlar.

Akmıyolar kokmuyolar yani, boyun eğiyorlar, yerini bilip oturuyorlar.

Akmıyolar kokmuyolar yani, boyun eğiyorlar, yerini bilip oturuyorlar.
hepsi öyle değil çok mutlu olan el üstünde tutulan çok fazla insan var. ama bazıları var böyle sürekli aldatılıyor. oturuyor kabulleniyor. eskiden gelen saçma sapan adetler. önceden annem babaannem yanından kapıdan geri geri çıkarmış. popo dönmek ayıpmış. kocaya karşı gelmek ayıp. o şöyle bu böyle. tuhaf geleneklerimiz var şimdi çoğu yok. genelde kız evlat çok değerlidir ama el üstünde tutularak büyür erkek evlat o kadar sevilmez. el üstünde tutulan kızlar da evlenir yine el üstünde tutulur her istediği olur. ama böyle şerefsiz erkeklerimiz de var. her haltı yapar. gider kendine çevreden güzel genç bir kız kestirir. evlenince de aldatmaya devam eder. yabancı biriyle evlenirse kızlarının ezileceğini düşünürler. çok büyük ayıp. başka erkek mi kalmadı meselesi...

Kusura bakmayın yanlış anlaşılmak istemem ama ben şu seviyeye inip hayatta kavga etmem. Karşı taraf da anlattığınız gibiyse normal değil. Siz de o kelimeleri kullandınız ne oldu? Birinci sefer meselesine gelince de konuya öyle yazdınız . Farkeder mi 10 kere söylesinler verilecek cevap onlara sizin çocuğunuz vasat demek mi? Benim üzerimden yazmışsınız ya hani sizin kızınıza biri liseye giderken talip gelse diye gelemez ...hele ki ilk sefer değil bir kaç kez söylediler diyorsunuz ya o hiç olmaz ... Benim vereceğim cevap da onların çocuğunun vasat olması olmazdı. Çocuk isterse dünyanın en iyisi olsun benim kızım daha çocuk..bu konuya tepki doğru yerden verilmemiş. Neyse anladığım konudaki kişilerle bu kavga bitmez .

zaten annem benim kızım daha küçük demiş. ama sürekli anneme gidip kızında gözüm var demiş kadın. ben de çok mutlu değilim mahalle karısı gibi kavga etmekten. ama ne yapayım anladığı dil o. artık o da sussun diye oğluna bak kızıma bak. senin vasat oğluna mı kaldı demiş. ki çocuğu görseniz aynı mahallede bile yürümek istemezsiniz.

Ayyy benim kafam karıştı kuzen erkek mi kız mı? Siz kiminle ağız dalaşına girdiniz. Kuzenle mi eşiyle mi? Kuzenin eşi kadın mı erkek mi?
Ortamda başka kuzen de mi var?
Amcanızın eşini seviyor musunuz sevmiyor musunuz?

Kuzen erkek kendisi zinaci. Kapisilan kuzen karisi. Kuzen karisinin annesi ogluna (kuzen karisinin abisine) konu sahibini yakistirmis daha 15 yasindayken ordan popolari yanik ailece.

Peki aynı mahallede bile yürümek istemeyeceğiniz çocuk için anneniz vasat diyerek başka bir anneyi kırdı . Orda bir husumet başladı. Anneniz küçük olduğunuzu asla kimseyle böyle bir şey düşünmeyeceğinizi yeterince ifade etseydi bu olay tekrar açılamazdı.Şunu anlayamıyorum birinin çocuğuna vasat derseniz o kişiyle aranız iyi olabilir mi ? Ayrıca kızında gözüm var diyen kadın çocuğun belki haberi yok gıyabında hakaret ediliyor. Bana hoş gelmedi nacizane yazdım. İyi geceler diliyorum size

Hmmm sizin evliliğinizden ona neymiş size çokmu görümcelik yapmak istemiş ayy delinin aklına bak. Ozur falan dileme

çocuk bana sosyal medyadan mesajlar atıyordu o zamanlar. ben liseli o 26-27 yaşındaydı. benim annesinin öyle dediğinden haberim yoktu. olabilir de annem demiş sonuçta. bu kız ben demişim gibi o gün bana saldırıp abimi beğenmedin şimdi ne haldesin o sun dedi. bu mu normal

Hmmm sizin evliliğinizden ona neymiş size çokmu görümcelik yapmak istemiş ayy delinin aklına bak. Ozur falan dileme
konuyu o açtı bu arada. ne zaman düğün. arayı uzun tutmak iyi değil şöyle böyle. sanki ondan fikir istedik. ben de ne gibi sorun olabilir dedim. işte ayrılık olur dedi. olsun dedim. ben onun görümcesi oluyorum aslında mantıken onun kaynanası da sen kendi abine bak boş ver ifriti dedi. onun öncesinde de iyi ki 2 ayda evlenmişim okumamışım. yuvam var diyordu.

kuzenim erkek ben karısı ile kavga ettim. ortamda amcamın eşi gelinleri ve abimin eşi vardı. amcamın eşini seviyorum beni o büyüttü. annem çalıştığı için bana baktı. annem doğururken bile o varmış.

Ne yani evliliklerinin tüm ipleri senin elindemiymiş senden dolayı boşanacaklar yada barışacaklar. Çok saçma gerçekten vereceğin tek cevap şu olsun sizin evliliğinizin tüm ipleri bendeymiş demekki. Bunu söyle daha da açmazlar ağızlarını

Bu insanlarla aynı ortama girmeyin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…