kuzenimin yuvasını yıkıyormuşum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnsanlar kendi içlerindeki kötülüğü kavga sırasında ne kadar belli ediyor değil mi kadının şahsiyetine laf söylemek yerine neden kocasına senin öz kuzenine bu kötülüğü yaptımn anlamıyorum o da sende tam bir varoş gibi takılmışsınız kimse kusura bakmasın hele ki kuzenin bunları yapmadıysa ayrıca iftira da atmışsın

Ne yani evliliklerinin tüm ipleri senin elindemiymiş senden dolayı boşanacaklar yada barışacaklar. Çok saçma gerçekten vereceğin tek cevap şu olsun sizin evliliğinizin tüm ipleri bendeymiş demekki. Bunu söyle daha da açmazlar ağızlarını
söyledim kuzenime beni alakadar etmez diye. bunu aramış hala aynı şeyleri söylüyor

Hayatımda hiç bu denli kavga etmedim. Kimseye hakaret etmem. Ama bana da biri o...pu derse karşılığını veririm.
Hele bir de akraba olduğum biri derse kaos çıkar. O..pu denmesi çok ağır ve geri dönülemez bir yola sokar durumu.
Kendimden pay biçiyorum, gelini olduğum sülalenin herhangi bir kızına durduk yere o...pu diyemem. Hadi beni geçtim eşim onaylamaz. Kocasının da özür dile demesi aşırı şaşkınlık verici. X sen ne yapıyorsun, amcamın kızına o...pu demişsin, nasıl yaparsın diyeceği yerde bir de özür bekliyor. Amcanın karısı da aynı şekilde. Bizim sülalede olsa amcayla yenge nasıl özür dileyeceğini şaşırır. Bunlar ne var ki modunda takılıyorlar.

İnsanlar kendi içlerindeki kötülüğü kavga sırasında ne kadar belli ediyor değil mi kadının şahsiyetine laf söylemek yerine neden kocasına senin öz kuzenine bu kötülüğü yaptımn anlamıyorum o da sende tam bir varoş gibi takılmışsınız kimse kusura bakmasın hele ki kuzenin bunları yapmadıysa ayrıca iftira da atmışsın
aynen bana o diyene ne deseydim? iftira falan yok ayrıca. gerçek. kız da biliyor ailesinin evine gitti geldi bu sebepten ötürü. o bana gelip 4 yıldır evlenmedinn ben evlendim mutluyum yuvam da huzur var derse gülerler insana. mutluluğa bak. kimse kusura bakmasın orda onu dövmediğime şükür etsin. ben iyilik meleği olamıyorumm bana hakaret eden hayatıma laf edene ne diyim mesela? ayrıca çığlık çığlığa ağlayan bağıran kuduran oydu ben gayet sakindim.

Hayatımda hiç bu denli kavga etmedim. Kimseye hakaret etmem. Ama bana da biri o...pu derse karşılığını veririm.
Hele bir de akraba olduğum biri derse kaos çıkar. O..pu denmesi çok ağır ve geri dönülemez bir yola sokar durumu.
Kendimden pay biçiyorum, gelini olduğum sülalenin herhangi bir kızına durduk yere o...pu diyemem. Hadi beni geçtim eşim onaylamaz. Kocasının da özür dile demesi aşırı şaşkınlık verici. X sen ne yapıyorsun, amcamın kızına o...pu demişsin, nasıl yaparsın diyeceği yerde bir de özür bekliyor. Amcanın karısı da aynı şekilde. Bizim sülalede olsa amcayla yenge nasıl özür dileyeceğini şaşırır. Bunlar ne var ki modunda takılıyorlar.
o an yengem müdahale etti ne diyorsun sen ağzını topla diye. sonrasında da işte yengem bakma o deliye sana o dedi diye o mu oldun sinirle çıktı ağzından sinir hastası o hamile hormonları var vs dedi. ben de yengeme bana ne dedim. sonra 2-3 hafta sonra başladılar özür dile özür dile demeye. neden dileyim ki dedim. bir de utanmadan bana hatrım mı yok diyor seni büyüttüm annenden fazla ben baktım sana diyor. dedim zaten ikisine de. benim için yoksunuz. düğününe cenazene bile gelmeyeceğim dediler. gelmeyin dedim. kuzenim suçlu olduğu için bir şey diyemiyor işte. herkes her şeyin farkında. orda olan diğer gelinimiz bile bana helal olsun ben olsam döverdim dedi. ben de gelinim 2 tane görümcem var. kuzenlerinin eşleri vs var. yaptığımız konuşmalar aşırı günlüktür hiçbir şekilde bir kere bile yorum yapmadılar ilişkim hakkında. ben hayal edemiyorum onun ailesinden birine bunları dediğimi.

Kocasına erkek o,ospusu imasi yapmanız içimin yağlarını eritti. Bu tür tartışmalarda erkek nasıl olursa olsun hep kadınlara hakaret edilirdi, ülke gelişiyor demek ki.
hem kocana bak dedim hem de kocanın çevresindeki olara bak dedim. keşke kuzenime söyleseydim bu lafı. aklımda kalsın bir daha konu açılırsa kuzenime söyleyeyim asıl o sensin ama bana o denilmesine göz yumup bir de karından özür dilememi bekliyorsun siye

o an yengem müdahale etti ne diyorsun sen ağzını topla diye. sonrasında da işte yengem bakma o deliye sana o dedi diye o mu oldun sinirle çıktı ağzından sinir hastası o hamile hormonları var vs dedi. ben de yengeme bana ne dedim. sonra 2-3 hafta sonra başladılar özür dile özür dile demeye. neden dileyim ki dedim. bir de utanmadan bana hatrım mı yok diyor seni büyüttüm annenden fazla ben baktım sana diyor. dedim zaten ikisine de. benim için yoksunuz. düğününe cenazene bile gelmeyeceğim dediler. gelmeyin dedim. kuzenim suçlu olduğu için bir şey diyemiyor işte. herkes her şeyin farkında. orda olan diğer gelinimiz bile bana helal olsun ben olsam döverdim dedi.
Bakma sen o deliye ne demek? Eh oldu, deliyim diyen anamıza sövsün o zaman.
Ortalama bir Türk ailesinde o amcayla yengeye o olaydan sonra gönül koyulur. Sonra o amcayla yenge gelir babanızdan ve sizden gelinleri adına özür diler. Bizde böyle olurdu en azından. Bir de üste çıkıp özür dile denmez. Suçunla otur denir bizim burada. Gelinim ailenin kızının namusuna laf etmiş dilimi tutayım denir.
Şu saatten sonra ne akrabalığı ya zaten? Hatırı gönlü yıkan onlar. Seni ben büyüttüm hakkım var vs. olayı da geçmiş. Madem kızı gibisin, en başta onun müsaade etmemesi gerekirdi. Hadi olay oldu diyelim, senin yanında olmalıydı. İnsan evladının yanında olur ya hani mantıken.

Bakma sen o deliye ne demek? Eh oldu, deliyim diyen anamıza sövsün o zaman.
Ortalama bir Türk ailesinde o amcayla yengeye o olaydan sonra gönül koyulur. Sonra o amcayla yenge gelir babanızdan ve sizden gelinleri adına özür diler. Bizde böyle olurdu en azından. Bir de üste çıkıp özür dile denmez. Suçunla otur denir bizim burada. Gelinim ailenin kızının namusuna laf etmiş dilimi tutayım denir.
Şu saatten sonra ne akrabalığı ya zaten? Hatırı gönlü yıkan onlar. Seni ben büyüttüm hakkım var vs. olayı da geçmiş. Madem kızı gibisin, en başta onun müsaade etmemesi gerekirdi. Hadi olay oldu diyelim, senin yanında olmalıydı. İnsan evladının yanında olur ya hani mantıken.
evet. babamın zaten haberi yok. olsaydı ortalığı yıkardı. annemi zor tuttum gidip kızı dövecekti. bunlara bakan hiç kimse yok. aklıma geldikçe sinirim bozuluyor. torunlarım hatrına benim hatrıma. hiç kimse de bu kızın hatrına demiyor. çünkü ben karakter olarak kin tutmam ne bileyim alınmam bunu biliyorlar. ama bir yere kadar

evet. babamın zaten haberi yok. olsaydı ortalığı yıkardı. annemi zor tuttum gidip kızı dövecekti. bunlara bakan hiç kimse yok. aklıma geldikçe sinirim bozuluyor. torunlarım hatrına benim hatrıma. hiç kimse de bu kızın hatrına demiyor. çünkü ben karakter olarak kin tutmam ne bileyim alınmam bunu biliyorlar. ama bir yere kadar
Prensip sahibi olmak gerekir. Öyle her hatırım var diyen için kendini ezdirmemek lazım.
Şahsıma hakaret varsa kimsenin hatırı matırı işlemez.
Çok hatır aranıyorsa yengeniz kırdığı hatırı tamir etsin.

Prensip sahibi olmak gerekir. Öyle her hatırım var diyen için kendini ezdirmemek lazım.
Şahsıma hakaret varsa kimsenin hatırı matırı işlemez.
Çok hatır aranıyorsa yengeniz kırdığı hatırı tamir etsin.
zaten asla özür dilemem. arada bir ben hata mı yaptım diyee düşünüyordum artık düşünmüyorum. çok lazım akraba da değiller artık.

zaten asla özür dilemem. arada bir ben hata mı yaptım diyee düşünüyordum artık düşünmüyorum. çok lazım akraba da değiller artık.
Kimse kimseye aşırı lazım değil. Yeri geliyor evlat anadan babadan kopuyor, ana baba evlattan kopuyor.
Yengeydi amcaydı vs. ne ki ya?
İnsanlar yerlerini bilmeli ve ona göre hareket etmeli. Amcaysa yengeyse ağırlığını bilecek, saçma sapan bir olayın arkasına düşüp de uzatmayacak.

Kimse kimseye aşırı lazım değil. Yeri geliyor evlat anadan babadan kopuyor, ana baba evlattan kopuyor.
Yengeydi amcaydı vs. ne ki ya?
İnsanlar yerlerini bilmeli ve ona göre hareket etmeli. Amcaysa yengeyse ağırlığını bilecek, saçma sapan bir olayın arkasına düşüp de uzatmayacak.
çok haklısınız çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar merhaba. derdimi kısa kesmeye çalışacağım. kuzenimle normalde çok yakındık. Evlendi lisedeyken evlendiği kız o zaman benden 2 yaş büyüktü. evlerine vs hiç gitmedim. ama akraba ortamında denk geliyoruz yıldızımız barışık değildir. annesi lisedeyken anneme gelip kızında gözüm var demesi. annemin de bu laf sürekli olunca kızım daha çocuk ne diyorsun evlilik çağında bile olsa kızım bir tanedir vasat oğluna mı kaldı azıcık mantıklı ol demesi. işi gücü yoktu ve sorunlu bir tipti. sonra da işte yok siz bize tepeden bakıyorsunuz öyle böyle diye problem olmuş. çevre ortak bu arada ailem ailesiyle tanıdıklarıyla çok sıkıdır. bundan haberim bile yoktu. yine o çocuk sosyal medyadan ekliyordu cevap vermiyordum.

1-2 ay önce amcamın eşi kahvaltıya çağırmıştı. bunu da çağırmış. diğer kuzenimin eşi de vardı abimin eşi de. amcamın eşini severim bu arada üstümde emeği de çoktur. durup dururken bana gülerek nişanı çok uzattınız dedi. istersem 5 sene nişanlı kalırım dedim. kalırsın dedi ama gülerek dalga geçer gibi. uzatmak çok iyi değil şöyle böyle. abimin eşi senin gibi 2 ayda evlenecek diye bir şey yok ki dedi o da iyi ki yapmışım dedi. Çok mutluyum genç yaşta yuvamı kurdum çocuğumu yaptım. iyi dedim. Dikkat et kötü niyetli değilim dedi. olabilir bitebilir her şey olabilir ama atlı yok zamanı var her şeyin dedim. sonra kaynanası abini dert edin sen ifriti düşünme herkesin aklı kendine dedi. o da ne varmış abimde herkes tepeden tepeden bakıp gidip saçma sapan insanlar buluyorlar dedi. abimin eşi konuyu bildiği için kıza direkt olarak sevgilimin ismini verip nesi varmış dedi.

göçmeniz herkes göçmenle evlenir yabancı sevmezler. sevgilim de doğulu alevi diye konuşuyor yani. eski sevgilimden konuyu açtı. Bize gelince yaşın küçüktü ama zengin adama hiç küçük gelmedin dedi. adın çıktı zaten eski ifrit bile değilsin dedi. sinirlendim ben de üstüne gittim ağzını topla anca arkamdan konuşursun senin gibi liseden çıkar çıkmaz koca bulup evlenmedim diye mi adım çıktı yoksa hayatımı yaşıyorum diye sana dert mi oldu dedim. hayatın hayat değil dedi.

Eskiden kapalıydım açıldım hayatım eskisine göre çok daha farklı. kendisi iyi Stalkerımmış. Ağız ishalini bana yöneltme kendine ağla dedim. tam olarak mahalle karısı gibi kavga ettik. O da bana senin gibi o.... el üstünde tutulur dedi. çok sinirlendim üstüne yürüdüm elimden zor alacaklardı saçına yapışma noktasına gelmiştim yani. o.. görmek istiyorsan kocanın telefonuna bak istediğim hayatı yaşıyorum diye o. . olmuyorum kocanı pavyondan topluyoruz aldatılıyosun hayatsızsın diye bana laf atamazsın o dilini koparırım çok da hatırlamıyorum yengemler araya girdi tamam susun edin ne oluyor diye. çıktı gitti evden. Şimdi de kuzenim karısından özür dilememi istiyor. Boşanacağız yuvam yıkılıyor dedi. O gelsin özür dilesin dedim.

Ben kendimi haklı buluyorum. hayatıma saldırı yapmasaydı ben de ona gidip o lafları söylemezdim. Güya benim adım çıkmış ben kötüymüşüm. O.... diyor bana utanmadan benden özür dile diyor. bana ne senin karından ailenden dedim. Şükür etsin ona hakaret davası açmıyorum dedim. kaynanası olan yengem de yuva yıkanın yuvası olmaz diyor. allah aşkına bu yuvayı ben mi yıkıyorum?
çatliyor bu kuzen... hatta çatlamis patlamis sanki :KK70: ayyy kotu enerji veren insanlardan uzak dur yahu

aynen bana o diyene ne deseydim? iftira falan yok ayrıca. gerçek. kız da biliyor ailesinin evine gitti geldi bu sebepten ötürü. o bana gelip 4 yıldır evlenmedinn ben evlendim mutluyum yuvam da huzur var derse gülerler insana. mutluluğa bak. kimse kusura bakmasın orda onu dövmediğime şükür etsin. ben iyilik meleği olamıyorumm bana hakaret eden hayatıma laf edene ne diyim mesela? ayrıca çığlık çığlığa ağlayan bağıran kuduran oydu ben gayet sakindim.
Kadına dediklerine bişey demiyoruz ki ama kuzenimi satmazdm açıkçası sinir aninda da olsa bence seviyeli bir tartışma olabilirdi bu arada o kadın size baya kinlenmis bunun bir anlık olduğunu düşünmüyorum epey birktirmis içinde

Kadına dediklerine bişey demiyoruz ki ama kuzenimi satmazdm açıkçası sinir aninda da olsa bence seviyeli bir tartışma olabilirdi bu arada o kadın size baya kinlenmis bunun bir anlık olduğunu düşünmüyorum epey birktirmis içinde
kız biliyordu zaten bilmediği bir şeyi söylemedim ona. o an sinirle ağzımdan çıkana sahip çıkamadım. seviyeyi o bozduğu için. evet epey birikmiş. hiç muhabbetimiz yok sosyal medyada bile ekli değildir.

Sizi aklınca küçük gören tek kişi o gelin değil. Hatta nadiren görüştüğümüz kadının size böyle bilenmesi de hayra alamet değil. Anlamadınız mı o kadın o ailenin içinde dolmuş. Düşmanı uzakta aramayın.

Sizi aklınca küçük gören tek kişi o gelin değil. Hatta nadiren görüştüğümüz kadının size böyle bilenmesi de hayra alamet değil. Anlamadınız mı o kadın o ailenin içinde dolmuş. Düşmanı uzakta aramayın.
zaten biliyorum çoğunun düşüncesini. 4 yıldır ilişkim var yazık evlilik bahanesi ile bekleyip duruyor diyorlar vizyonları o kadar çünkü onların.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X