Kv beni anneme şikayet etmiş

monoson

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2024
41
13
28
Merhaba direk konuya gireyim
Bundan 1 ay kadar önce eşim ailem ile tartışmıştı telefonda bende çok sinirlenmiştim o sıra kv arayınca açmadım geri de dönmedim. Eltim var kv onu pek sevmez hatta nefret ediyor desem fazla olmaz herkese kötüler falan aşırı takık ona. Kız da müdahil ettirmediği için aile hayatına kv e ondan kıza çok dolu falan başka konular da var tabi %80 kv hatalıdır. daha sonrasın da annemle karşılaşmışlar anneme kızın bana kocama küfür ediyor demiş ki aslllaaa öyle bir şey yok iftira atıyor. eşime babasının yalakası demiştim tartışma sırasın da onu söylemiş anlatmış ailesine ne kavga ettiysek anlatmış.
Kv anneme demiş diğer gelin neyse senin kızın da o bilmem ne annemin şeker olmuş 450.
o kader üzüldüm ki annemin benim yüzümden mağdur kaldığı duruma.
Eşime de ne denemesi gerekiyorsa dedim hatta fazlasını ama içim soğmuyor eskiden bana yaptıkları söyledikleri arkamdan hepsi aklıma geliyor içten içe sürekli kv ve eşim ile kavga ediyorum.
Bebeğim var 5 aylık aile apt oturuyoruz eşim oraya indiriyordu artık indirmeyecek sevmek isteyen evime gelip sevsin ve asla ama asla görüşmeyi konuşmayı düşünmüyorum .

Kesinlikle aile apartmanı fobim oldu. Geçen gün başka bir mevzuda konusu geçti de aslaa hayırrr hayırr dedim. :KK70:
Ben hiç aile apartmanında yaşamadım hatta bizim akrabalarla aynı mahallede bile yaşamıyoruz😂 Bayramdan bayrama,düğünden düğüne görüyorum bana yeterli geliyor 😂 Anne,babam ve ben 3 kişilik bir aile olarak yaşamaya alışmışım yaşamadan nefret ettim şu cümbür cemaat yaşama kavramından🤢

Sınır yok.
Kimin eli kimin neresinde, kimin dili kaç metre belli değil.
Lütfen önce yetişkin olun.
Lütfen.
Sonra evlat da olursunuz, eş de, gelin de, ebeveyn de.
Ama ilk iş yetişkin olmayı öğrenmeniz gerekiyor.
Çocuk gibi velisine şikayet etmeler, ağız dalaşları, kıyaslar, ego savaşları, iddialaşmalar.
20sinden 60ına herkes 2 yaş egosunda….
Lütfen büyüyün.

eşim oraya indiriyordu artık indirmeyecek sevmek isteyen evime gelip sevsin ve asla ama asla görüşmeyi konuşmayı düşünmüyorum .
Ya indirmeye devam etmek isterse, ya benim de çocuğum ailemle görüşmesine karışamazsın derse? Böyle altyapısız öfkeyle aceleyle karar almak size zarar. Aile apartmanı denen yer bence mayın tarlası. Oturmayı kabul eden başına gelecekleri de kabul etsin. Çünkü onların mekanına gidiyorsunuz bağımsız kendi hayatını kuran ayrı bir çift olmuyorsunuz. Benim kayınvalidem ve annem karşılaşsa böyle konuşmaya cesaret edemezler. İkisi de kendileri bilir der geçerler çünkü biz öyle kabul ettirdik. Eşimin annesi eşimin ailesi diye bir sorun yok, eş sorunu var benim mantığıma göre. Ailesinden gelenin hesabını eşime sorarım, benim ailem tarafından eşime de saygısızlık yapılamaz. O kötülediği eltinizden biraz feyz alın. Karıştırmıyormuş müdahale ettirmiyormuş. Eltinizin annesini sokakta çevirip böyle konuşabiliyor mu?

Nerde çokluk orda parti işte al buyur buradan yak. Çekirdek aile olmak istiyorsanız uzakta oturacaksınız.

Annen de ne kafaya takip hasta oluyor versin lafını geçsin kibarlık insanlık da bir yere kadar bende bile bir yere kadar kızım kötü ise sen pekmi iyisin herkes soğan da sen baklavamisin.Nasil gidersen öyle gelir insanlar sana boşuna akıl başta demiyorlar.Sen kimsimki kızımı bana şikayet ediyorsun yerini bil azıcık der bozardim.Sonrada ne yani böyle ister ayilsin ister bayilsin.İsterse kussun yorganini ayrı sersin yani takmam.Annene söyle kimse için kendi sağlığını bu hale getirmesin

Annemler abim amcam aynı apartmanda oturuyorlar ve aile şirketi ortak işleri dün anneme gittim 10 gün olmuş abim hariç hiçbirini görmemiş ne gereği var zırt pırt gitmeye diyor yakın oturunca sınırlarımı unutuyoruz

Anneniz ağzının payını vermemiş mi?

Aile apartmanında oturup sınır korumak zor. İmkan varsa taşının.

Merhaba direk konuya gireyim
Bundan 1 ay kadar önce eşim ailem ile tartışmıştı telefonda bende çok sinirlenmiştim o sıra kv arayınca açmadım geri de dönmedim. Eltim var kv onu pek sevmez hatta nefret ediyor desem fazla olmaz herkese kötüler falan aşırı takık ona. Kız da müdahil ettirmediği için aile hayatına kv e ondan kıza çok dolu falan başka konular da var tabi %80 kv hatalıdır. daha sonrasın da annemle karşılaşmışlar anneme kızın bana kocama küfür ediyor demiş ki aslllaaa öyle bir şey yok iftira atıyor. eşime babasının yalakası demiştim tartışma sırasın da onu söylemiş anlatmış ailesine ne kavga ettiysek anlatmış.
Kv anneme demiş diğer gelin neyse senin kızın da o bilmem ne annemin şeker olmuş 450.
o kader üzüldüm ki annemin benim yüzümden mağdur kaldığı duruma.
Eşime de ne denemesi gerekiyorsa dedim hatta fazlasını ama içim soğmuyor eskiden bana yaptıkları söyledikleri arkamdan hepsi aklıma geliyor içten içe sürekli kv ve eşim ile kavga ediyorum.
Bebeğim var 5 aylık aile apt oturuyoruz eşim oraya indiriyordu artık indirmeyecek sevmek isteyen evime gelip sevsin ve asla ama asla görüşmeyi konuşmayı düşünmüyorum .

Ilk isiniz o evden tasinmak olsun. Ayni apartmanda oldugunuz surece mesafe falan koyamazsiniz. Yazik annenize uzuldum. Bosuna kavga edip kendinizi yipratmayin ayni aparmandan oldugunuz surece sorun falan cozemezsiniz.

Aile apartmanında onların evinde oturmuyor musunuz? Hem onların verdiği evde oturacaksınız hem görüşmeyeceksiniz, torunlarını göndermeyeceksiniz, bu ne kadar mümkün olabilir?
İç içe olmayı baştan kabul etmişsiniz. Oradan çıkmadan mesafeli olmanız imkansız gibi bir şey.

Sınır yok.
Kimin eli kimin neresinde, kimin dili kaç metre belli değil.
Lütfen önce yetişkin olun.
Lütfen.
Sonra evlat da olursunuz, eş de, gelin de, ebeveyn de.
Ama ilk iş yetişkin olmayı öğrenmeniz gerekiyor.
Çocuk gibi velisine şikayet etmeler, ağız dalaşları, kıyaslar, ego savaşları, iddialaşmalar.
20sinden 60ına herkes 2 yaş egosunda….
Lütfen büyüyün.
++++
bu kadar yüzgöz olmasın kimse artık nolur ya.

Senin ailen de eşinin ailesi de sürekli sizin evliliğinizin içinde. Böyle olmaz. Gerekirse eltin gibi nefret edilen gelin ol. Eşinle bir karar verin ve ortak hareket edin.

X