Kv, kp, aynı ev, bebek

gelince sormuş kv ne kıyafet almışlar diye arkadaş ta kıyafet değil altın demiş vermişler eline

Yok konu sahibi o ara annesindeymiş. Kv oğluna sormuş hediye miktarını "kıyafet" diyemişş oğlusu..

Bknz. Birey olamadan evlenmek ve çocuk sahibi olmak??

Esim rahat edemem demez ama ben biliyorum edemez. 1de isten geliyo gece. Rahatsizlik verdigini dusunur. Bide annesinin babasinin bize daha cok saricagini bilmesem esime soyliyim ama daha cok saricaklar. Annemin babaminda morali alt ust olucak iyice. Bakalim gun icinde aciklanicak mulakat sonuclari. Ilk maasta tuyeriz diyoruz ama insallah olur

Anlayamadim, ayri evde kalirsaniz sarmayacakmi annesi babasi? Eh yine saracak. En azindan annenlerde para kenara atarsin. Kendin rahat etmiyorsun, bebek rahat etmiyor ama olsun, yeterki eşin rahat etsin!

Yazdiklarin hepsi bahane ve sende bunu biliyorsun. Işe alinsa bile yine maaşini annesine verir "beni büyütüp okuttular" diye. Bunu sende biliyorsun ama görmek istemiyorsun.

Zaman ile sinirlerin iyicene yiprandiğinda ögrenirsin artik ne diyeyim.

Şu kk da öğrendiğim temel şeylerden biri aynı eve karısını getirmeyi bilen erkek bir şeyleri hesap etmiş erkektir.

Sizi "ben de çok istiyorum ayrı evimiz olsun" diye oyaladığına kalıbımı basarım.
Ama eminim kira vermek zor geliyordur.

Evlenmeyi çocuk yapmayı bilip ev geçindirmede kaçak dövüşen insana ifrit oluyorum..

Konusahibi ısrarla erken ve zamansız evlenmesinin konudan bağımsız tutulmasını istiyor ,ama konudaki problemlerin yüzde 90nın kaynağı bu.

Konusahibinin ayrı evi ayrı düzeni olsa evet kvye kızalım torunun uyku düzenini bozuyor diye bu sadece devede kulak. Bi şekilde hiçbir şey yapmadan hazır ev düzenine girmişsiniz tabi ki sahip olduğunuz her kuruşta her altında gözleri olur,zaten aklı başında bi aile olsa evlenmenize karşı çıkarlardı. Bi de bir yıl çocuk için uğraşmışlar yani düzenin tamamdı da bir çocuk mu eksikti bu düzende. Koca ayrı ev istiyormuş bilmem ne ama onu da hiç uğraşmadan istiyordur,hatta belki takılan üç beş altınla eve çıkardınız ,on çeyrekle de çok güzel ev dizilir. Çok haklısınız.

Konusahibi ısrarla erken ve zamansız evlenmesinin konudan bağımsız tutulmasını istiyor ,ama konudaki problemlerin yüzde 90nın kaynağı bu.

Konusahibinin ayrı evi ayrı düzeni olsa evet kvye kızalım torunun uyku düzenini bozuyor diye bu sadece devede kulak. Bi şekilde hiçbir şey yapmadan hazır ev düzenine girmişsiniz tabi ki sahip olduğunuz her kuruşta her altında gözleri olur,zaten aklı başında bi aile olsa evlenmenize karşı çıkarlardı. Bi de bir yıl çocuk için uğraşmışlar yani düzenin tamamdı da bir çocuk mu eksikti bu düzende. Koca ayrı ev istiyormuş bilmem ne ama onu da hiç uğraşmadan istiyordur,hatta belki takılan üç beş altınla eve çıkardınız ,on çeyrekle de çok güzel ev dizilir. Çok haklısınız.

Şimdi çok saf ve önüne sunulanı doğru biliyor. Henüz kendi doğrularını savunacak karakterde değil çünkü daha kendi doğruları yok. 18-20 yaş nedir ki?

Bir anne baba duygu sömürüsü yapıyorlar diye evladına hediye gelen altını çarçur etmez. Geleceğini düşünüp birikim yapmaya bakardı. Etik falan nedir bilmiyor karı koca.

İleride pişman olacaktır. Keşke biraz deneyimli insanları dinlese..

Bana soyledi surekli ayni sey oluyo biliyorum. 2 tanesini bozdurabilir miyiz. Odeyemiyolarmis zor durumdalar gereksiz harcamalari yuzunden kafayi yicem hayir desende haklisin tarzi konustu. Bende destek olmakta haklisin ayni evde yasiyoruz sonucta ama biktim artik bizimki destek olmak degil onlarin yukunu yuklenmek falan dedim iste.
Ya valla bu kv kp leri anlamıyorum ben daha onlar bizim için uğraşması lazım ama biz onlara veriyoruz benimde herşeyim gitti kp re ama bebeğim olacak kısmetse az kaldı onun takılarını asla vermeyi düşünmüyorum önceden verdiklerimi ödesin hiç sanmıyorum ama

Baştan hata yapmışsınız ki zaten sizde kabul ediyorsunuz bunu.
Hadi düğünde takilanları verdiniz yediler, sonradan takılan altınları neden veriyorsunuz ki,onlar bebeğimin diyip kenara koyacaktınız zorla mı alacaklar elinizden?
Bebek konusunda haklısınız ama hatanız şu,baktınız uykusu geldi,elinizde ne işiniz varsa bırakıp,uykusu geldi ben uyutmaya gidiyorum diyip gitmelisiniz odanıza. Kayinvalide yada kayınpeder ayda yılda bir görmüyorlar çocuğu zira hep aynı evdesiniz zaten,bu akşam görmesinler yarın akşam görürler zaten
Ayrı eve çıkın,paranızı,altınınızı da vermeyin artık, açıkça söyleyin biz ayrı eve çıkacağız birikim yapmak zorundayız diye.

eşin ayrı eve falan çıkmak istemiyor
sen dırdır etme diye oyalıyor
ayrı eve çıkmak isteyen parasını altınını korur
sende de ayrı eve çıkma ışığı görmedim
çocuğunun hakkını koruyamıyorsun
neyse ki en azından haftaiçi çocuk ziyan olmuyor
eşine, sert bir şekilde uyarıp tavrını koymadığın sürece aynı evden çıkamazsın
maaşını eve kattırmayıp kendi hesabına atman lazım

Hadi herkesi geçtim sizin aileniz bu yaşta okul bitmeden evlenip kv kp evinde yaşamanızı ve çocuk sahibi olmanızı onayladı anlayamıyorum. Bir de kv kp ile aynı evde cinsel hayat nasıl oluyor da çocuk doğuyor onu da anlayamıyorum.

başkasının evinde başkasının kuralları geçerli oluyor işte. çocuk seninde olsa bu böyle.
kendi evimde 21.30 da yata oğlum ama anneme gidince onlara göre ayarlıyoruz. burda yapacak birşey yok. verdiğiniz yanlış kararların bedeli diyelim. 18 d eevlen 19 da çocuk yap. okul yarım. daha ev kuramayan adam koca olsun, baba olsun! yani gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş hepsi yanlış gidiyor. anne evinde kalıp okula gidiyorsun ama evleniyorsun. yani evllilik bu değil ki.

burdaki senin hatan olmayan şey altınlar demek geliyor içimden ama o altınları da sen kendi elinle evrdiğine göre o da senin ve eşinin hatası.

Ben hayret ediyorum bu konuları okuyunca...
Üniversite hayatını doya doya yaşamak yaşıtı arkadaşlarıyla takılmak varken...
Sadece derslerini düşüneceği en kaygısız son dönem üniversite zaten.
Onu da ne hale getirmiş göz göre göre..
Yahu biz kazık kadar insanlarız eşim 40 a merdiven dayadı ben 30 a işimiz gücümüz evimiz tamam yine de çocuk için acaba? diyoruz doktora yapanlar veya süreci bilenler anlayacaktır aman çocuğa sevgimizi ilgimizi veremezsek, vakit ayıramazsak diye doğru zamanı bekliyoruz.

Konu sahibi çok tecrübesiz baştan hatalar yapmış ama anne-babası da mı ya da aklı başında bir arkadaşı kuzeni akrabası da mı uyarmamış ben hakikaten anlamadım. Bile bile gencecik yaşta ateşe atlamış.

Bir an evvel evinizi ayırın olacak işe bel bağlamadan, o memuriyet işi olmasa da çıkın yoksa çok yıpranırsınız.

Niye eşiniz annesine,
Anne biz para biriktiriyoruz. Bu altınlarda bize lazım. Ayrı eve cıkmayı planlıyoruz. Sen babam calısıyosunuz. Kendi borcunuzu bize güvenerek yapmayın demiyo. Ben eşinizede güvenemedim açıkcası. Çok isteseydi vermezdi.

Evli ve ogrenciyim. Esimde ordaydi. Teyzeleri ne kiyafet almislar diye sormus kv. Esimde kiyafet degil demis
dese bile altini niye veriyorsunuz??
Yani kendinde diyorsun aslinda kendin ettin kendin buldun. Keske önce bir ev gecindirmeyi bilseydiniz kari koca ondan sonra evlenseydiniz.
Nasil bir evlilik ki bu? Hafta ici annenlerde hafta sonu kayinvaldede.
Evlerde kayinbaba kayinvalde varken nasil sevisiliyor onu zaten hic anlamis degilim...

dese bile altini niye veriyorsunuz??
Yani kendinde diyorsun aslinda kendin ettin kendin buldun. Keske önce bir ev gecindirmeyi bilseydiniz kari koca ondan sonra evlenseydiniz.
Nasil bir evlilik ki bu? Hafta ici annenlerde hafta sonu kayinvaldede.
Evlerde kayinbaba kayinvalde varken nasil sevisiliyor onu zaten hic anlamis degilim...

İnsan ses çıkarmayayım diye bile kendini kasar yahu, neden bu eziyet acaba?
Ayrı eve çıkmalarından başka çare yok, yoksa böyle gelir böyle gider.

Yani ben çözümü biliyorum. Sadece kendimi birilerine anlatmaya ve birilerinin beni anlamasına çok ihtiyacım var.
Ben 20 yaşındayım. 18 yaşımda evlendim. 19da hamileydim. 20 de kucagima aldım yavrumu. (Allah isteyen herkese nasip etsin). Erken olduğunu söyleyenleriniz olucaktır. Evliliğimden eşimden kurmaya çalıştığım bu minik ailemden çok memnunum.
Biz aynı evde yaşıyoruz. Erken evlenmenin bana verdiği en buyuk zarar bu. Eger bilseydim nisanlilikta tanıdığım kv,kp bambaska insanlara donusecekler. Bu kadar erken davranmazdim.
Oncelikle takılar. 1 sene bile olmadan hepsi gitti. Bi kismini biz kullandik ancak %90ı hatta 95i kv ve kp kredi borcu dugun borcu vs vs bozdurup bozdurup harcadilar. Her seferinde harcadiktan sonra haberimiz oldu. Bebek olmadan once gerek bağıra çağıra gerek sakin sakin problemlerimiz oldu.
Biz bebek dusunuyorduk bi seneye yakın denedik olmadı. Sonra kismet degilmis dedik. Korunmaya basladik. Korunmasiz ilk iliskide de hamile kaldim. Olmaz dedik oldu yani. Hamileligin basinda da tartismalarimiz oldu. İsim konusunda cinsiyet konusunda hep takıştık.
Mevlutte gelen takilarida kv kullandi sagolsun.
Simdi yavrum 4 aylık. Ben okul okuyorum. Uni ogrencisiyim. Cocuk oldu diye bırakmadım açıkçası. Kv calisiyo. Annem calismiyo evde. Ben okuldayken annem bakiyo. Okul zamani hafta icleri annemde kaliyorum cunku kış mevsimi hergun gotur getir yapmak istemedik. Bronsit oldu bi kere 5 gun hastanede yattik. O yuzden boylesi daha iyi dedik ve annemlerde kaliyorum hafta ici. Suan yariyil tatilindeyiz. Gecenlerde akrabalarim geldi il dışından. 3 küçük altin takildi yavruma ayıptır soylemesi. 2 tanesi gitti bile. Kv kredi kartina.. Biz birikim yapmaya calisiyoruz azcik belimiz dogrulsa cikicaz baska eve ama resmen belimiz dogrulmasin diye ugrasiyolar..
Simdi buraya yazma sebebim son olayda şu. Ben okul zamani cuma aksami kv ile oturdugumuz eve gelip pazar aksami anneme gidiyorum. Her cuma cocugun uykusu olmasina ragmen oynatip uykusunu saptiriyolardi. Uyariyodum hep tatli dille ama ozluyolar vs diyip ses etmiyodum cok fazla. Simdi yariyil tatilindeyim kv ile ayni evdeyiz. Aksam 6da isten geliyolar kv ile kp. Cocuk esnemeye basliyo uykusu var diyorum sapıcak olsun biraz daha uyanik dursa bisey olmaz diyolar mesela. Anlatiyorum başı agriyo huysuzlaniyo sonra diyorum dinletemiyorum. Bu aksam yine ayni sey. Kv isten geldigi saatlerde oglum uyandi kv sevdi oynadi. Sofra kurduk kp geldi. Oglum esnemeye başladı. Bende yemek yiyelim o yatsin biraz uykusu dagilmasin yemekten sonra uyuturuz falan dedim. Kp yemek yemedi oynamaya basladı. Uykusu acilmasin dedikce sesleniyo gıdıklıyo. Basta uykusu var diye pas vermedi oglum ama sonra oda katildi ona. Ben 5 kere falan uyardım. Dinlemediler. 1 saat sonra kv uykusu geldi uyutayim ben cocugumu dedi aldı. Gorseniz nasil agliyo. Gercekten kafayi yedim. Uyumadi bi süre. Kv cok uykusu var ama direniyo uykuya dedi. Sebebini soylememe gerek var mi dedim. Ya 1 saatten nolcak ki tarzi konusmaya başladı. Benim keyfime senin keyfine degil onun keyfine gire hareket etmek zorundayiz bazen 2 bucuk saat uyanik kalir uykusu gelmez bazen bi saatte esnemeye baslar. Kendi duzeni var onu saptiriyosunuz dedim. Napalim isten geldik bizde dedi. Tamamda iyilik yaptiginizi saniyosunuz cocugu ne hale getiriyosunuz. Yazık günah yani. Bisey demiyim demiyim diyorum ama kiyamiyorum artık. Kendi keyfiniz icin cocuga yaptiginiza bakin dedim. Sustular. Cocuk uyuyuncada topladilar kendilerini gittiler odalarına. Esim iste bende oturuyorum tek basima oturma odasinda.

**Daha anlatmadigim cok detay var. Esim beni anliyo ve arkamda. Sadece ayri eve cikmak icin ugrasiyoruz ve kavgasiz gurultusuz cikalim diye bakiyo. Zaten suan işte mesela 12de gelicek. Onlari cok gormuyo anlicaginiz. Bu yuzden oturup konusamıyoda.
**Kendimi anlatip rahatlamak istedim. Dedigim gibi daha cok sorun var ama hepsini anlatsam cok uzun olur. Zaten yeterince kafanızı sisirdim.

yani yaptıklarınız neresinden tutsak elde kalıyor.peşi sıra gelen gençlik hataları gibi hepsi.moralini bozmak gibi olmasın ama bu şekilde giderse sen 25'ine gelince kucağında 3 çocuk, ailesinden kopamayan bir kocayla, işsiz hayattan bıkacaksın.bir an önce bu gidişe bir dur de.
Gelecegimle ilgili o kadar karamsar degilim. Boyle gitmesine engel olmaya calisiyorum

X