Kv sorunu lutfen bakarmisiniz

Hastalık ola bilir evet o ayrı bir şey haklısınız.Ama bu üyenin eşinin sorunlari yok gibi yani eşinden memmun o yüzden bana inandirici gelmedi.Ama böyle bir sorunu varsada annesinin ısıtıp ısıtıp önune getirmesi karısına her Allahin günü söylemesi dogru değil.Zaten adam utanıyodur böyle bir şey yaşadığı için anneside hep oglum böyle kötu öyle beceriksiz diyor.Aslında kim olsa bıkar yani eşini her gun birileri kötülese böyle.Eskiden olan olmuş ne diye her gun hatırlatıyorsun.
Orda demek istediği bak oğlum bensiz yapamaz.

Öyle düşünsene 16 yaşında genç bir erkeğin altına alez sermek , alarm kurup saat başı uyandırmak vs varken bağlamak ? Oğluna benden başka kimse yapmaz demek için tamamen bağımlı hale getirmek için yapılmış.
Bazen insanin annesi bile kendine düşman oluyor.Insan küçük çocugun altini degişince yoruluyor baya kendinede acımamış.16yaşında bir erkegi mağdur etdigi duruma bak tedavi edeceyine.Bazi kaynanalar oğlundan kopamıyor yada kullanıyor böyle işte yazık gerçektdende.

Bazen insanin annesi bile kendine düşman oluyor.Insan küçük çocugun altini degişince yoruluyor baya kendinede acımamış.16yaşında bir erkegi mağdur etdigi duruma bak tedavi edeceyine.Bazi kaynanalar oğlundan kopamıyor yada kullanıyor böyle işte yazık gerçektdende.
Adam anneden de eşten de gülmemiş
Tekrar annenin ne zaman bunu dile getireceğini ya da eşin ne zaman beceriksiz bana bir çocuk veremedin diye başına kalkacağını bilemiyoruz
Üzücü

Arkadaslar merhaba uyuyamiyorum
Ben tup bebek transferi oldum bugun 10. Gunum ve 10 gundur kv geliyor yemege temizlige iyi hos Allah razi olsun ama esim yokken bisey yok esim varken beni opuyor kokluyor esim isteyken esim hakkinda hic iyi konusmuyor yok 16 yasina kadar altina bez bagladim yok su işten konusmuyor diye cikardilar is yerinde bi hastaliginmi var ondan mi konusmuyorsun diyip cikarmislar ve her defasinda ben onu kiz gibi yetistirdim gun icinde kendini ovup duruyor kaynanasinin hakkinda bana cok cektirdi diye butun cektigini anlatiyor 3 senelik evliyim ezberledim artik en sonunda dun dedim ki valla anne benim annemde cok cekmis ama hic babama bizlere sikayet edip soguttugunu gormedim dedim bana ne dese dedi ki ben soylerim kayinbabam nefret ediyor annesinden sirf bu dolduruslar yuzunden
En son olarak esim yarin yani bugun izinli tutturdu pisi yapacam diye ben esime dedim ki bitanem dolapta gozleme var yarin onu cikarirsin sen onu yeriz annemde yoruldu kac gundur dedim ama bi gorseniz ben konusurken lafimin ortasina atladi 3 kez oglum uyaninca ara ben pisi getiricem diye bide sesimi bastirmaya calisti neyse yolcu ederken esim yarin gozleme cikaricam dedi hala ısrarcı bi tavirla yine devam etti neyseki sabah gozleme yemek icin anlastik eve gitti kadin yarim saat sonra mesaj atti aynen soyle
S Anne: Sabah kalkınca beni çaldir hamuru mayaladim yavrum
[6/1 21:20] ben: Sen dinlen anne dolapta gözleme var
[6/1 21:21] s Anne: Hamuru yunurdum
En sonunda esime gosterdim ve patladim yeter artik diye malesef kavga ettik esimle annesini arayip konustuktan sonra uyuyamiyorum bebegime bisey olacak diye korkuyorum bana akil verin lutfen ben ne yapayım
ay yapıskan kadın ya üffff bi salın insanlarıııı

Adam anneden de eşten de gülmemiş
Tekrar annenin ne zaman bunu dile getireceğini ya da eşin ne zaman beceriksiz bana bir çocuk veremedin diye başına kalkacağını bilemiyoruz
Üzücü
Aynen zaten eşi bana bir çocuk bile veremedin diyincede tepki vermemiş birde özur dilemiş.Adam alışmış artık bu tavırlara ne deseler kabul ediyor.Annesinede karşı gelemiyor.Piskolojisi berbat olmali şu an.🙁

Sinirim oynadı bu ne. Gelirse açmayın siz de kapıyı bu ne ya. Özel hayat diye bir şey var

Aynen zaten eşi bana bir çocuk bile veremedin diyincede tepki vermemiş birde özur dilemiş.Adam alışmış artık bu tavırlara ne deseler kabul ediyor.Annesinede karşı gelemiyor.Piskolojisi berbat olmali şu an.🙁
Yoo valla bana gayet tepkisini gosterdi yalniz annesine tek bir kelime bile soylemedi az oncede yemek yemedim iki kasik corbadan aldim yiyemicem elinize saglik dedim kb yuru git dedi 🤣🤣🤣 ve eşim duymamış giderkende eşime sesleniyor iyi aksamlar oglum diye ama esim bunuda duymamis yarin gelmeyin ben kendim hallederim dedim annesine eline saglik Allah razi olsun dedim

Yoo valla bana gayet tepkisini gosterdi yalniz annesine tek bir kelime bile soylemedi az oncede yemek yemedim iki kasik corbadan aldim yiyemicem elinize saglik dedim kb yuru git dedi 🤣🤣🤣 ve eşim duymamış giderkende eşime sesleniyor iyi aksamlar oglum diye ama esim bunuda duymamis yarin gelmeyin ben kendim hallederim dedim annesine eline saglik Allah razi olsun dedim
Kusura bakma ama çok fenasin. İnsanlar hizmetcin olsun istiyorsun ama bu şükürsuzluge daha da kimse yanında olmaz. Ayrıca insanlar sadece oğulları için katlaniyorlar sana. senin kaşın gözün hayrına değil.

Ben tup bebek transferi oldum bugun 10. Gunum ve 10 gundur kv geliyor yemege temizlige iyi hos Allah razi olsun ama esim yokken bisey yok esim varken beni opuyor kokluyor esim isteyken esim hakkinda hic iyi konusmuyor yok 16 yasina kadar altina bez bagladim yok su işten konusmuyor diye cikardilar is yerinde bi hastaliginmi var ondan mi konusmuyorsun diyip cikarmislar ve her defasinda ben onu kiz gibi yetistirdim gun icinde kendini ovup duruyor kaynanasinin hakkinda bana cok cektirdi diye butun cektigini anlatiyor 3 senelik evliyim ezberledim artik en sonunda dun dedim ki valla anne benim annemde cok cekmis ama hic babama bizlere sikayet edip soguttugunu gormedim dedim bana ne dese dedi ki ben soylerim kayinbabam nefret ediyor annesinden sirf bu dolduruslar yuzunden
En son olarak esim yarin yani bugun izinli tutturdu pisi yapacam diye ben esime dedim ki bitanem dolapta gozleme var yarin onu cikarirsin sen onu yeriz annemde yoruldu kac gundur dedim ama bi gorseniz ben konusurken lafimin ortasina atladi 3 kez oglum uyaninca ara ben pisi getiricem diye bide sesimi bastirmaya calisti neyse yolcu ederken esim yarin gozleme cikaricam dedi hala ısrarcı bi tavirla yine devam etti neyseki sabah gozleme yemek icin anlastik eve gitti kadin yarim saat sonra mesaj atti aynen soyle
En sonunda esime gosterdim ve patladim yeter artik diye malesef kavga ettik esimle annesini arayip konustuktan sonra uyuyamiyorum bebegime bisey olacak diye korkuyorum bana akil verin lutfen ben ne yapayım
Öncelikle gebeliğin hayırlı olsun.Siz neden yatıyorsunuz kv gelip işinizi gücünüzü yapiyor anlamadım.Yasim 44 tedavi ile benimde ilk gebeliğim ustelik 7 sene bekledim ama transferin ikinci gününden itibaren kalkıp yemeğimide yaptim hafif ev işlerinde yaptim.Benim kv de de çok ısrarcidir ama anne lütfen ısrar etme dediğimde geri çekilir.Ama önemli olan tabi esinizinde tavrı benim eşim annesine çok düşkün olmasına rağmen dengeyi çok güzel sağlar.Esinizle kavga etmek yerine ya annene çaktırmadan söylesende israr etmese bu süreçte bende biraz gerginim kalbi kırılsın istemiyorum desen belki denge sağlanır şahsen başa çıkamadığım ben öyle yapıyorum.

Kim “yürü git” dedi?

Aranızda nasıl bir iletişim var anlamadım?

Şu zar zor gebe kalıp da kendine reva gördüğünüz hayat bu mu?

Uffffff ictigim icin zaten vicdan azabi cekiyorum bu kadar sert konusmasaydiniz keske 😔😔😔😔 iyide ne yapiyim ne bi cikis yolu bulamiyorum lanet olsun duzenim alt ust oldu zaten yine gerildim
Stress yapma korkma canım sinirle olmuş Allah’ın izniyle sağlıkla kucağına alırsın yavrunu❤️ benim arkadaşım ilk zamanlar anlamadı hem alkol hem sigara tüketti sonra baktı hamile çok korktu ama çok şükür bir şey olmadı ilk ay bebiş annenin yediğinden içtiğinden etkilenmiyormuş ferah tut yüreğini vesvese getirme taze anne 🥰 sen evladına güzelliklere odaklan sıkma kendini bu zamanlar hormonlar bi dengesiz her şey gözümüze batar bilirim veya vicdan yaptırır bize sen üzülme ❤️❤️ bebeğinle eşinle sana sağlıklı mutlu uzun güzel bir hayat diliyorum 🥰

Ben kayınvalidenizin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum.Kaldıki kalp hastası ,kolunda problem olan bir kadın size zor günlerinizde yardımcı olmaya çalışıyor kendince.Oğlunun özel durumlarını anlatması patavatsızlığından, aslında anlattıklarının oğluna silah olarak dönebileceğinı düşünebilecek kadar uyanık değil.O yaşa kadar bagımlı olsun diye bez takmış diyenlere hangi anne cocugu 16 yaşa kadar altına kacırsın ister.Benimde bi tanıdığım vardı hicbir tedavi ilac ise yaramadı cocuk ergenlige girince kendiliginden düzeldi belki öyle oldu.Kolay mı sürekli yatak yorgan yıka bebek gibi surekli uykundan kalk tuvalete kaldır 16 sene dile kolay.Pazar günü belki oğluda var diye özenmek istedi pişi yapmak istedi e yapsın ne var sizin canınız gözleme istediyse onuda ısıtıverirdi.Siz kendi dediğiniz olmadı diye biraz bilenmişsiniz sanki.Bak evladınız olacakmış onun için yapmak istediğiniz basit birseyin kötü algılanıp terse döndüğünü düşünün.Halbu ki eşiniz pişide yese gözlemede yese mutlu olacaktı.Biraz empatiyle herşey daha iyi olacaktır inanın.Sağlıkla gelsin bebişiniz.

Kp normalde de böyle mi konuşur. Yürü git nedir ya. Bütün yorumları okudum. KV nizin esinizin yıllar önceki durumunu anlatmasına fazla takılmayın. Ben ilk okuduğumda acaba üvey mi dedim. Çünkü benim eşim KV nin üvey oğlu. Toplumumuzda analık kavramının hakkını dibine kadar vermiş bir insan. KV ilk haftadan başladı x yüzünden neler cektim falan filan
Oysa ki eşimi dinlesen oturup aglarsin. İki üvey iki öz oğlu var KV min. Bu çocuklar arasında ayrım yaptığı bariz belli. Ama KV yede birşey diyemiyorum o da eskiden çok çekmiş. Ben o yüzden kimseye kinlenmedim dedim herkesin yaşadığı kendine ağır. KV nin lafıyla düşüncelerimi yönlendirecek değilim. Bu ayrı konu. Herkesin de dediği gibi esinize ettiğiniz laf çok çok ağır. Çocuğu vermeyen o değil ki sizde de sorun olabilirdi. Ben böyle bir söz işitsem bunu ölene kadar başa kakarım. Böyle de kötü huyum vardır. Son olayınız da kp bayaa dengesiz konuşmuş gerçi olay anında yüz ifadeniz belki bunu konuşturma ya itmiştir ama bu bile bir gerekçe olamaz tabii. Bebeğinizi sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah. KV çok istiyorsa yemek yapsın getirsin. Hatta siz sipariş verin anne şunu şunu yapar mısın diye. Hem içiniz rahat eder hem siz yorulmamış olursunuz. İnanın o bebek doğacak büyüyecek ve muhakkak arada bırakabileceğiniz bir yardımcıya ihtiyacınız olacak. KV de olsa arada nimet oluyor

Fark etmez.

Ben gene de her gün kayınvalide görmek istemem hele ki evde iş yapsa çok bozulurum.
işte Laalem herkes eniştem gibi değil
seninkinin maşallahı var :)
bin pişmanım eşimi mutfağa alıştırmadığıma
oda böyle şetlerde ev işi halleder de mutfağa annesini falan ister
inşallah alıştırabilirim ama

Evet bi kotulugu yok suratida asık degil ama konuşmaları hep boyle herkes 0 o 100
Aman kaynanaltın çoğu böyle hep kendini över ve oğlunu başka bildiği bir şey yok halbuki kendisi öz güvensiz biri değersizlik duygusunu kapatmaya çalışır...
Bir insan sürekli kendini çvüyorsa ya eksik kapatıyordu yada çok bilmişliğinden dir. Bu bunun kişiliğinin parçasıdır normaldir onun... Çok takılmayın cevabınızı verin he anne sen en iyisini bilirsin deyin geçin yada içinizden sen ne dersen de salla gitsin bunun lafını de geç...

Devamini simdi gordum. Kv den beter olma yolunda ilerlemeyin. 16 yasina kadar bez bagladim mi daha kotu, bana cocuk veremedin mi bilemedim... ozrunuzu dileyin. Sigarayi yok edin. Annem esim hakkinda ileri geri konusmak istediginde "sakin bir daha esim hakkinda kotu konusma" demistim. Bir kere daha oldu sonra konusamadi. Tavsiye ederim
Vallahi doğru bende kaynanama aynısını söylicem bir daha bana eşim hakkında kötü konuşmayın o benim canım dır dicem. Sessiz kalmıştım çok pişmanım...

16 yaşına kadar altına bez mi bağlamış cidden? Devamını okuyamadım

X