Kv sorunu lutfen bakarmisiniz

Bozulacak bisey yok yaparsa yapsin temizligi gecici bi sure zaten ben esimin yaninda ayri benim yanimda ayri olmasina bozuluyorum yarin kesin gelecek zaten aceba eşime annesinin yaninda sorsammiki annen 16 yasina kadar seni mi bezledi diye
Ama onuruda kırılabilir diye dusunuyorum
Ama yapmassamda kv boyle devam edecek
Aklim ve kalbimle celisiyorum
Sizin hormonlardan heralde nasıl davranacaginizi sasiriyorsunuz. Yani kadını oğlunun yanında açık etmek hemde böyle bir mevzu da eşi utandirmak. Anne özel mevzuları bana anlatmayın eşime bakış açım değişiyor diyin. Kadını yardıma çağırmayın hiç. Akşam eşiniz iki ogun yemek yapsın size yersinizeve gelince evi toplar akşam yemeğinizi yapar onu yersiniz.

Ama ben kotu bisey daha yaptim tartismada esime dedim ki bi cocuk bile veremedin bana gormuyosun duymuyosun beni dedim o özür diledi ama ben dilemedim dilemek istemedim ortak bi nokta bul onu yapalim dedim ama hic bisey demedi
Böyle söylemen hiç olmamış ama adamın kalbi nasıl kırılmıştır şimdi.O sana söylese sende yıkılırdin.Çocuk tek taraflı olmuyor ki ikinizinde etkisi var büyük ayıp etmişsin.

Bence kendinize dürüst değilsiniz. Derdiniz pişi değil. Benim istediğim olacak moduna girmişsiniz ve pazar sabahı olsun kayınvalidenizi görmek istememişsiniz. Kadın yorulmuş, etmiş bunlar değil. Bu konuda bile dürüst olamadığınız için size de çok üzülüp hak veremiyorum. Anlatmadığınız şeylerde olabilir fakat hassas bir dönemde olduğunuz için de kalbinizi kırmak hiç istemiyorum. Kavgada bile söylenmez. Ne farkınız kalmış patavatsız kayınvalidenizden? Hafi onun ki patavatsızlık ama siz kocanızı çok hassas biryerden vurmuşsunuz. Gönlünü alamazsınız bence bu lafın üzerine. Almışsınız gibi yapar da derinlerde bu kalır.

Hamileyim, hormonlar şunlar bunlar.. anlıyorum biraz geriyor dertlendiriyor duygusallaştırıyor okey ama yine de böyle konuşacak kadar da değil.

Uyku çok önemli ama 1 gece uyku uymadınız diye bebeğe birşey olmaz. Sizin stresiniz ve negatifiniz daha çok yoruyordur onu eminim.

Ama ben kotu bisey daha yaptim tartismada esime dedim ki bi cocuk bile veremedin bana gormuyosun duymuyosun beni dedim o özür diledi ama ben dilemedim dilemek istemedim ortak bi nokta bul onu yapalim dedim ama hic bisey demedi
Ne ayıp bi laf dediğiniz ya. Hormonlardan falan diye hiç boşa kendinizi kandırmayın, 8 aylık hamileyim bir gün eşimin onurunu kıracak bir şekilde tartışmadım. Birlikte bir aile olma yoluna girmişsiniz eşinizin yerinde olsam çok üzülürdüm annesine sinirlenip ondan çıkarmışsınız

Bence kendinize dürüst değilsiniz. Derdiniz pişi değil. Benim istediğim olacak moduna girmişsiniz ve pazar sabahı olsun kayınvalidenizi görmek istememişsiniz. Kadın yorulmuş, etmiş bunlar değil. Bu konuda bile dürüst olamadığınız için size de çok üzülüp hak veremiyorum. Anlatmadığınız şeylerde olabilir fakat hassas bir dönemde olduğunuz için de kalbinizi kırmak hiç istemiyorum. Kavgada bile söylenmez. Ne farkınız kalmış patavatsız kayınvalidenizden? Hafi onun ki patavatsızlık ama siz kocanızı çok hassas biryerden vurmuşsunuz. Gönlünü alamazsınız bence bu lafın üzerine. Almışsınız gibi yapar da derinlerde bu kalır.

Hamileyim, hormonlar şunlar bunlar.. anlıyorum biraz geriyor dertlendiriyor duygusallaştırıyor okey ama yine de böyle konuşacak kadar da değil.

Uyku çok önemli ama 1 gece uyku uymadınız diye bebeğe birşey olmaz. Sizin stresiniz ve negatifiniz daha çok yoruyordur onu eminim.
+1 yani kayınvalide çok patavatsız ve gereksiz konuşuyor belli ama sonuçta sizin için yardıma gelmiş. Ya he he diyip bir iki gün daha idare edebilirsiniz böylece stresiniz azalır. Kendinizi strese sokmayın kafanızda kurmanız bu kadar düşünmeniz daha büyük stres. Umarım sağlıkla gebe kalmışsınızdır sağlıkla gelsin bebeğiniz

+1 yani kayınvalide çok patavatsız ve gereksiz konuşuyor belli ama sonuçta sizin için yardıma gelmiş. Ya he he diyip bir iki gün daha idare edebilirsiniz böylece stresiniz azalır. Kendinizi strese sokmayın kafanızda kurmanız bu kadar düşünmeniz daha büyük stres. Umarım sağlıkla gebe kalmışsınızdır sağlıkla gelsin bebeğiniz

Bazen kendi hayatımda da düşünüyorum bunu kk’yı okudukça. Birşeylere çok anlam yüklüyoruz. Kadın pişi yapmak istemiş hergün gelinine yapmış yedirmiş içirmiş bir gün de oğluna pişi yapmak içinden gelmiş. Gelin ıyk mıyk etmiş. Eee onun açısından bakarsakta kendisini kullanılmış hissetmiş olabilir. Belki de kadın böyle düşündü ve kırıldı. Yine de vazgeçmemiş. Kolayda birşey değil hergün sabah akşam yemek hazırlamak evi çekip çekirmek.

Arkadaslar merhaba uyuyamiyorum
Ben tup bebek transferi oldum bugun 10. Gunum ve 10 gundur kv geliyor yemege temizlige iyi hos Allah razi olsun ama esim yokken bisey yok esim varken beni opuyor kokluyor esim isteyken esim hakkinda hic iyi konusmuyor yok 16 yasina kadar altina bez bagladim yok su işten konusmuyor diye cikardilar is yerinde bi hastaliginmi var ondan mi konusmuyorsun diyip cikarmislar ve her defasinda ben onu kiz gibi yetistirdim gun icinde kendini ovup duruyor kaynanasinin hakkinda bana cok cektirdi diye butun cektigini anlatiyor 3 senelik evliyim ezberledim artik en sonunda dun dedim ki valla anne benim annemde cok cekmis ama hic babama bizlere sikayet edip soguttugunu gormedim dedim bana ne dese dedi ki ben soylerim kayinbabam nefret ediyor annesinden sirf bu dolduruslar yuzunden
En son olarak esim yarin yani bugun izinli tutturdu pisi yapacam diye ben esime dedim ki bitanem dolapta gozleme var yarin onu cikarirsin sen onu yeriz annemde yoruldu kac gundur dedim ama bi gorseniz ben konusurken lafimin ortasina atladi 3 kez oglum uyaninca ara ben pisi getiricem diye bide sesimi bastirmaya calisti neyse yolcu ederken esim yarin gozleme cikaricam dedi hala ısrarcı bi tavirla yine devam etti neyseki sabah gozleme yemek icin anlastik eve gitti kadin yarim saat sonra mesaj atti aynen soyle
S Anne: Sabah kalkınca beni çaldir hamuru mayaladim yavrum
[6/1 21:20] ben: Sen dinlen anne dolapta gözleme var
[6/1 21:21] s Anne: Hamuru yunurdum
En sonunda esime gosterdim ve patladim yeter artik diye malesef kavga ettik esimle annesini arayip konustuktan sonra uyuyamiyorum bebegime bisey olacak diye korkuyorum bana akil verin lutfen ben ne yapayım

Transfer döneminde neden kv çağırıyorsunuzki?
İki kişi bir evi gayet rahat idare edebilir.

Ne ayıp bi laf dediğiniz ya. Hormonlardan falan diye hiç boşa kendinizi kandırmayın, 8 aylık hamileyim bir gün eşimin onurunu kıracak bir şekilde tartışmadım. Birlikte bir aile olma yoluna girmişsiniz eşinizin yerinde olsam çok üzülürdüm annesine sinirlenip ondan çıkarmışsınız
Aaa ben bunu şimdi gördüm.

Adam da annesi de iyi sabırlıymış…

Z Zenize Dert edilecek bir şey yok konuda.

Kadın evi temizlesin, yemekleri yapsın, bulaşıkları yıkasın sonra da hemen gitsin.
Ne güzelmiş hizmetçiniz sandınız sanırım ?

Benim kayınvalidem üst katımda olmasına rağmen ne ameliyat olduğumda ne de transfer olduğumda gelip temizlikte yemekte yapmadı. Kadına teşekkür edeceğinize ayıp etmişsiniz.

Teşekkür içinde hediye alıyım kimseyle kotu olmak istemiyorum bugun variz yarin yokuz
Ne ben kırılıyım ne de onlar
Boyle diye diye bebeginize ya da size bir sey olacak. Onlarin hastaliklari sizi ilgilendirmez once siz kendinize bakacaksiniz. Huzurunuzu kaciran kimseyi yuvaniza sokmayin. Hele ki bu donemde.

Z Zenize Dert edilecek bir şey yok konuda.

Kadın evi temizlesin, yemekleri yapsın, bulaşıkları yıkasın sonra da hemen gitsin.
Ne güzelmiş hizmetçiniz sandınız sanırım ?

Benim kayınvalidem üst katımda olmasına rağmen ne ameliyat olduğumda ne de transfer olduğumda gelip temizlikte yemekte yapmadı. Kadına teşekkür edeceğinize ayıp etmişsiniz.
Kadina teşekkürümu ediyorum her geldiginde suratimi asmam veya laf carpmam bile olmadi ayrica benim istemedigimi bile bile kendileri bunlari yapiyolar ben hep eşime dedim bu cocuk bizim evladimiz olacak bu sorumluluklar bizim sorumlulugumuz diye malesef ki transfer gunu ve sonralarinda hep geldiler ben yinede hic bisey demedim ileri geri konusmalarinda dahi sabir cektim icimdwn sesimi cikarmadim burada bu anlattigim sade inanin yarısı

Devamini simdi gordum. Kv den beter olma yolunda ilerlemeyin. 16 yasina kadar bez bagladim mi daha kotu, bana cocuk veremedin mi bilemedim... ozrunuzu dileyin. Sigarayi yok edin. Annem esim hakkinda ileri geri konusmak istediginde "sakin bir daha esim hakkinda kotu konusma" demistim. Bir kere daha oldu sonra konusamadi. Tavsiye ederim

Ya işte hep boyle doyumsuz ve ağzına geleni söyleyen kadınlar el ustunde tutuluyor hayatın tezatligina bakar mısınız 😡 ne demek bir çocuk bile veremedin adam sana sesini bile yukseltmemis çok hayret dogrusu emin ol bunun revanşını ağır alabilir eşin
Neye doyumsuz herseye zaten sustum bir kere konustum diye doyumsuz olmus olamam evet soyledigim soz cok agir bunun zaten farkindayim

Devamini simdi gordum. Kv den beter olma yolunda ilerlemeyin. 16 yasina kadar bez bagladim mi daha kotu, bana cocuk veremedin mi bilemedim... ozrunuzu dileyin. Sigarayi yok edin. Annem esim hakkinda ileri geri konusmak istediginde "sakin bir daha esim hakkinda kotu konusma" demistim. Bir kere daha oldu sonra konusamadi. Tavsiye ederim
Bunu denicem ozur diledim az once konustuk ne olursa 9lsun oyle bisey soylememem gerekiyordu bunu biliyorum

Ben tup bebek transferi oldum bugun 10. Gunum ve 10 gundur kv geliyor yemege temizlige iyi hos Allah razi olsun ama esim yokken bisey yok esim varken beni opuyor kokluyor esim isteyken esim hakkinda hic iyi konusmuyor yok 16 yasina kadar altina bez bagladim yok su işten konusmuyor diye cikardilar is yerinde bi hastaliginmi var ondan mi konusmuyorsun diyip cikarmislar ve her defasinda ben onu kiz gibi yetistirdim gun icinde kendini ovup duruyor kaynanasinin hakkinda bana cok cektirdi diye butun cektigini anlatiyor 3 senelik evliyim ezberledim artik en sonunda dun dedim ki valla anne benim annemde cok cekmis ama hic babama bizlere sikayet edip soguttugunu gormedim dedim bana ne dese dedi ki ben soylerim kayinbabam nefret ediyor annesinden sirf bu dolduruslar yuzunden
En son olarak esim yarin yani bugun izinli tutturdu pisi yapacam diye ben esime dedim ki bitanem dolapta gozleme var yarin onu cikarirsin sen onu yeriz annemde yoruldu kac gundur dedim ama bi gorseniz ben konusurken lafimin ortasina atladi 3 kez oglum uyaninca ara ben pisi getiricem diye bide sesimi bastirmaya calisti neyse yolcu ederken esim yarin gozleme cikaricam dedi hala ısrarcı bi tavirla yine devam etti neyseki sabah gozleme yemek icin anlastik eve gitti kadin yarim saat sonra mesaj atti aynen soyle
En sonunda esime gosterdim ve patladim yeter artik diye malesef kavga ettik esimle annesini arayip konustuktan sonra uyuyamiyorum bebegime bisey olacak diye korkuyorum bana akil verin lutfen ben ne yapayım
Öncelikle bu çiş sorunu allah kimseye vermesin çok zor kınnamasın kimse çünkü hastalık benim teyzemin oğlu 20 yaşına kadar kacırdı sebebi ise uyurken beyne sinyal gitmemesi imiş duymuyor çişini ilaçlara cevap vermemişti onunki en son yurtdışından bir toz getirttiler ilaç 1 kg lık bir şişe idi çocuk onu bitirdi tak diye düzeldi burayı kenara koyalım şimdi

Kızmayın yahu kadına vallahi kızmayın evet bukadar dibinizde olmak istemesi çok sıkıcı hak veriyorum ama ben kimseden 1 kap yemek görmemiş biri olarak bana yapılsa çok mutlu olurdum çocuklarım var bazen yetişemiyorum o 1 kap yemek bbana okadar iyi gelirdi anlatamam kötü niyeti yok gibi duruyor bence tolere edilebilir ddiye dusunuyorum germeyin kenddinizi inanın siz zor durumda veya muhtacken o yemegin gelmemesi düşünülmemek insanı nasıl acıtıyor bilemezsiniz

Çok terbiyesizce değil mi 16 yaşına kadar bez bağlama detayi ? Kız gibi yetiştirdim ne demek ? Erkek değil mi, kocalık yapamaz mı demek istiyor ? Gözleme işin son damlası olmuş bence. Patlamanngereken nokta gözleme değildi. Konuşman gereken yerde konusmadigin için bu raddeye gelmiş.

16 yaşına kadar bez neya yuh abart yani buna kim inanir bari yalan söylerken inandirici birşeyler söylesin.😂
Kadının sorunlarımı var neden böyle size karşı?
Böyle bir hastalık var , zamanında tedavi ettirmediyse doğrudur. Üniversitede bir arkadaşım boyledi.ailesi bu yüzden yurt değil özel ev tuttu hatta üniversiteye girmeyi 3-4 yıl ertelemisti utandığı için. Bu bir hastalik malesef.

Böyle bir hastalık var , zamanında tedavi ettirmediyse doğrudur. Üniversitede bir arkadaşım boyledi.ailesi bu yüzden yurt değil özel ev tuttu hatta üniversiteye girmeyi 3-4 yıl ertelemisti utandığı için. Bu bir hastalik malesef.
Hastalık ola bilir evet o ayrı bir şey haklısınız.Ama bu üyenin eşinin sorunlari yok gibi yani eşinden memmun o yüzden bana inandirici gelmedi.Ama böyle bir sorunu varsada annesinin ısıtıp ısıtıp önune getirmesi karısına her Allahin günü söylemesi dogru değil.Zaten adam utanıyodur böyle bir şey yaşadığı için anneside hep oglum böyle kötu öyle beceriksiz diyor.Aslında kim olsa bıkar yani eşini her gun birileri kötülese böyle.Eskiden olan olmuş ne diye her gun hatırlatıyorsun.

Hastalık ola bilir evet o ayrı bir şey haklısınız.Ama bu üyenin eşinin sorunlari yok gibi yani eşinden memmun o yüzden bana inandirici gelmedi.Ama böyle bir sorunu varsada annesinin ısıtıp ısıtıp önune getirmesi karısına her Allahin günü söylemesi dogru değil.Zaten adam utanıyodur böyle bir şey yaşadığı için anneside hep oglum böyle kötu öyle beceriksiz diyor.Aslında kim olsa bıkar yani eşini her gun birileri kötülese böyle.Eskiden olan olmuş ne diye her gun hatırlatıyorsun.
Eşi pasif yetistirilmis. Bu hastalıktan dolayı da annesine bağımlı, muhtaç gibi buyumus. Asıl sorun baskın karakterdeki annenin oglunda malesef.

X