Kv sorunu lutfen bakarmisiniz

Ya normalde hep kv haksız bulurum ama kadın zaten bütün gün yanınızda değilmiş. Muhtemelen daha önceden mesafeli bir ilişkiniz olduğu için fırsat bu fırsat samimiyeti ilerleteyim demiş. Belki de kendince size iyi bakmayı görev edindi. Baştan kadına bu izni vermişsiniz sonradan niye rahatsız oldunuz ? Eşinize, annene gerek yok biz bize hallederiz deseydiniz keşke. Bazen büyükler konuşma fırsatı bulunca saçmalayabiliyor. Bir kere anlattıklarını defalarca anlatabiliyorlar. Samimiyet görünce olmayacak konulara girebiliyorlar. Muhtemelen kendi anneniz de böyle yapacaktı. Bu süreci eşinizle birlikte atlatmaya karar vermemeniz hata olmuş bence. Kadının pişi diye ısrar etmesi de muhtemelen zaten sizin için değil oğlu içindir. Bırakın oğlu yesin pişisinden siz yemezseniz yemeyin. Göndermek istiyorsa göndersin keşke bu kadar dert etmeseydiniz. Hem kadının yardımını kabul etmişsiniz hem de hiç konuşmasın gitsin istemişsiniz ama öyle bi dünya yok maalesef

Donup dolasip ayni konuya geliniyor inanin bunun gibilerini eskiden cok yaptim ve nedense hep pskologa giden ben oldum etkilendigim icin kendim gittim hep biride cikip demedi bende gidicem diye cunku sorunsuzlar
Size iyi davranıyor mu ? Genel olarak.

Kvnizin niyeti cok acik. Bu bahaneyle acilan kapidan sizmis, sizle beraber yasamaya calsiiyor anlamadiniz mi? Cocuk dogduktan sonra da aman sen bakamazsinla baslayip iyice yerlesecek. Bu tup bebek surecinde yatma olayiniz sadece abartili korkuya dayaliysa bunu birakin. Doktor illa oyle onerdiyse de esiniz bir sandvic yapip oglene de bir seyler biraksin yakininiza bu kadar basit. Mesafe koyacaksiniz. Bir de demissiniz kalp hastasilar hemen hasta oluyorlar. Bunlar da uzulerek kotu benzetme olacak ama biraz tiyatro. Abartmayi seviyorlar hastaliklarinin arkasina siginip istediklerini yaptirmak aliskanlik bu tarz insanlarin bir kisminda. Ben de bizzat yasayip gordugum icin biliyorum. Cok fazla duygu somurusune yenilmeyin sonunda siz hasta olursunuz. Bir de siz de biraz normallesin kaynanaya kizdiniz diye bebeginizi dusunmedenxsigara icmissiniz. Bu buyuk bir bencillik, hadi deseniz kalkip oturdum olabilir ama sigaranin zararini bile bile bunu yapiyorsaniz bu cok abartili bir tepki. Sanki icten ice bir sey olsun da onlari bununla cezalandirayim psikolojisinin disa vurumu.
Ama ben kotu bisey daha yaptim tartismada esime dedim ki bi cocuk bile veremedin bana gormuyosun duymuyosun beni dedim o özür diledi ama ben dilemedim dilemek istemedim ortak bi nokta bul onu yapalim dedim ama hic bisey demedi

Ya normalde hep kv haksız bulurum ama kadın zaten bütün gün yanınızda değilmiş. Muhtemelen daha önceden mesafeli bir ilişkiniz olduğu için fırsat bu fırsat samimiyeti ilerleteyim demiş. Belki de kendince size iyi bakmayı görev edindi. Baştan kadına bu izni vermişsiniz sonradan niye rahatsız oldunuz ? Eşinize, annene gerek yok biz bize hallederiz deseydiniz keşke. Bazen büyükler konuşma fırsatı bulunca saçmalayabiliyor. Bir kere anlattıklarını defalarca anlatabiliyorlar. Samimiyet görünce olmayacak konulara girebiliyorlar. Muhtemelen kendi anneniz de böyle yapacaktı. Bu süreci eşinizle birlikte atlatmaya karar vermemeniz hata olmuş bence. Kadının pişi diye ısrar etmesi de muhtemelen zaten sizin için değil oğlu içindir. Bırakın oğlu yesin pişisinden siz yemezseniz yemeyin. Göndermek istiyorsa göndersin keşke bu kadar dert etmeseydiniz. Hem kadının yardımını kabul etmişsiniz hem de hiç konuşmasın gitsin istemişsiniz ama öyle bi dünya yok maalesef
Inanin annem boyle degil annem oldugu icin demiyorum asla karismaz bizlere hatta bana sormadan bisey yapmaz

Inanin annem boyle degil annem oldugu icin demiyorum asla karismaz bizlere hatta bana sormadan bisey yapmaz
Belki eşiniz de sizin annenizden rahatsız olur bilemezsiniz. Zaten konu anneniz veya kv değil. Siz x bir kişiyle de içli dışlı olursanız bir süre sonra rahatsız olursunuz. O yüzden eşinizle birlikte bu süreci atlatmak daha mantıklı bence. O da birazcık eşi için, bebeği için fedakarlık yapmalı.

Belki eşiniz de sizin annenizden rahatsız olur bilemezsiniz. Zaten konu anneniz veya kv değil. Siz x bir kişiyle de içli dışlı olursanız bir süre sonra rahatsız olursunuz. O yüzden eşinizle birlikte bu süreci atlatmak daha mantıklı bence. O da birazcık eşi için, bebeği için fedakarlık yapmalı.
Zaten salı gunu test günü
Bisey sorucam ben hic uyumadim bebege zarari olur mu

Zaten salı gunu test günü
Bisey sorucam ben hic uyumadim bebege zarari olur mu
Hiç hamile kalmadım bilmiyorum ama kötü bir ruh hali, uykusuzluktan daha zararlıdır diye düşünüyorum. Ya muhtemelen günlerdir hareketsiz kaldığınız, hormonlarınızın bozulduğu için vs şu an daha kötü hissediyorsunuz ama bebeğiniz için rahatlamaya çalışın. Sizi mutlu edecek şeyler izleyin. Mesela eski diziler benim kafamı çok dağıtır. Psikolog özlem özsoylar var onun videolarıyla mental anlamda baya toparlarım. Siz de kendinizi toparlamaya odaklanın. Boşverin kv pişi yapmış, şunu anlatmış, oğlunu bezlemiş vs. En kötü ihtimalle he deyin geçin akşama eşinize yarın gelmesin uyuyamadım gündüz uyucam vs dedirtiniz. Gelecek güzel günleri düşünün.

Hiç hamile kalmadım bilmiyorum ama kötü bir ruh hali, uykusuzluktan daha zararlıdır diye düşünüyorum. Ya muhtemelen günlerdir hareketsiz kaldığınız, hormonlarınızın bozulduğu için vs şu an daha kötü hissediyorsunuz ama bebeğiniz için rahatlamaya çalışın. Sizi mutlu edecek şeyler izleyin. Mesela eski diziler benim kafamı çok dağıtır. Psikolog özlem özsoylar var onun videolarıyla mental anlamda baya toparlarım. Siz de kendinizi toparlamaya odaklanın. Boşverin kv pişi yapmış, şunu anlatmış, oğlunu bezlemiş vs. En kötü ihtimalle he deyin geçin akşama eşinize yarın gelmesin uyuyamadım gündüz uyucam vs dedirtiniz. Gelecek güzel günleri düşünün.
Teşekkür ederim burasida olmasa yeminle artik kafayi yerdim herhalde dusune düşüne
Tavsiyenize bakicam

Arkadaslar merhaba uyuyamiyorum
Ben tup bebek transferi oldum bugun 10. Gunum ve 10 gundur kv geliyor yemege temizlige iyi hos Allah razi olsun ama esim yokken bisey yok esim varken beni opuyor kokluyor esim isteyken esim hakkinda hic iyi konusmuyor yok 16 yasina kadar altina bez bagladim yok su işten konusmuyor diye cikardilar is yerinde bi hastaliginmi var ondan mi konusmuyorsun diyip cikarmislar ve her defasinda ben onu kiz gibi yetistirdim gun icinde kendini ovup duruyor kaynanasinin hakkinda bana cok cektirdi diye butun cektigini anlatiyor 3 senelik evliyim ezberledim artik en sonunda dun dedim ki valla anne benim annemde cok cekmis ama hic babama bizlere sikayet edip soguttugunu gormedim dedim bana ne dese dedi ki ben soylerim kayinbabam nefret ediyor annesinden sirf bu dolduruslar yuzunden
En son olarak esim yarin yani bugun izinli tutturdu pisi yapacam diye ben esime dedim ki bitanem dolapta gozleme var yarin onu cikarirsin sen onu yeriz annemde yoruldu kac gundur dedim ama bi gorseniz ben konusurken lafimin ortasina atladi 3 kez oglum uyaninca ara ben pisi getiricem diye bide sesimi bastirmaya calisti neyse yolcu ederken esim yarin gozleme cikaricam dedi hala ısrarcı bi tavirla yine devam etti neyseki sabah gozleme yemek icin anlastik eve gitti kadin yarim saat sonra mesaj atti aynen soyle
S Anne: Sabah kalkınca beni çaldir hamuru mayaladim yavrum
[6/1 21:20] ben: Sen dinlen anne dolapta gözleme var
[6/1 21:21] s Anne: Hamuru yunurdum
En sonunda esime gosterdim ve patladim yeter artik diye malesef kavga ettik esimle annesini arayip konustuktan sonra uyuyamiyorum bebegime bisey olacak diye korkuyorum bana akil verin lutfen ben ne yapayım
Ne gözlemeymiş arkadaş yarin pişi yiyin n'olacak sen kendine dikkat etmen strese girmemen gerekmiyor mu pişi ye tamam de ölür müsün bebeğinden değerli mi ? Tamam gıcık bir durum gıcık bir kadın. Ama tek o değil eltin görümcen de bişey deyip yapabilir insanları durduramazsın sen kendinden bebeğinden mesulsün. Normal zaman olsa otur çatır çatır et kavgani ama şu an gizlemeye takılacak zaman mi ???

Aaa yanlış anladınız sanırım kv yan aprtmandq oturuyor sabah kahvaltıya gelip gidiyor bide aksam yemegine gelip gidiyor ben evde tekim
O zaman gerçekten sizin gibi gelin düşman başına. Yapsın kadın getirsin. Yeme koy buzluğa.Valla sesini yukseltmesini de şuna bağlıyorum bütün gün size bakmış etmiş siz de bjr de üstüne saçma bir konudan benim dediğim olacak yarışına girmişsiniz.
Buradan anlıyoruz ki gelinlere de kayinvalidelere de yaranılmıyor arkadaslar. Burada okuduklarimla bir kıl kadar bile fedakarlık yapmamak gerektiğini öğrendim

Çocuğu size vermeyen eşiniz değil Allah
Verecek mi onu da bilmiyoruz inşallah verir
Ama adamcağıza bunu nasıl söylediniz nasıl diliniz vardi
Bana bir çocuk veremedin derken cidden
Misal sorun sizde olsa o söze söylese yıkılmıştı burası adamım ne adiligi ne şeref....ligi kalmisti
Allah aşkına hormonlar deyip durmayın
Sarhoş adamın alkole sığınıp içini bosaltmasi Misali
Hormon yukluyorlar bana deyip böyle olmanız...
Ben o adamın yerinde olsam
Neyse yazmayacağım

Her zaman her çocuk neşe mutluluk rahmet vesilesi olmuyor bazende sınav oluyor bunu da düşünün olur mu

Allah sağlıkla kucağınıza almak nasip etsin

Stres olmamanız gereken bir durumdasınız. Eşiniz ha gözleme yemiş ha pişi. Büyütmeyin. Alın yiyin mis gibi. Keşke pişi yapsaydım ben de kahvaltıya diye bile geçirdim içimden :) Kayınvalidelerin her söylediği umursanmaz. Yoksa hasta eder insan kendini. Ki kendi annelerimizinkini de kulak ardı etmemiz gerekiyor. Ne güzel size gelmiş destek veriyor. Elinize kitabınızı alın okuyun, dingin bir gebelik geçirmek istiyorum mesajını verirsiniz.

başta üzüldüm size ama yok size asla yaranılmaz. Ayrıca o ne demek bana bir çocuk bile veremedin. Çok belatı vurup çirkinleşiyorsunuz. Eşinize bir çocuk bile veremedin bana demişsiniz. Ben eşinizin yerinde olsam bu sözle valizinizi hazırlar kapının önüne koyardım hadi derdim annenin evine. Daha ağır yazarımda neyse

X